Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Кепілдік берілген депозиттер бойынша міндеттемелер қабылдайтын қатысушы банктегі (банктердегі) депозиттерге міндетті кепілдік беруді жүзеге асыратын ұйымның заемдар беру және депозиттерді орналастыру жөніндегі ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 23 қыркүйектегі N 210 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 28 қарашадағы N 190 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 30 желтоқсанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5451 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 26 наурыздағы № 136 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.03.26 № 136 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қаржы жүйесінің тұрақтылығы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 23 қазандағы Заңын іске асыру мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Кепілдік берілген депозиттер бойынша міндеттемелер қабылдайтын қатысушы банктегі (банктердегі) депозиттерге міндетті кепілдік беруді жүзеге асыратын ұйымның заемдар беру және депозиттерді орналастыру жөніндегі ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 23 қыркүйектегі N 210 қаулысына (Нормативтік құқықтық кесімдерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4442 тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Кепілдік берілген депозиттер бойынша міндеттемелер қабылдайтын қатысушы банктегі (банктердегі) депозиттерге міндетті кепілдік беруді жүзеге асыратын ұйымның заемдар беру және депозиттерді орналастыру жөніндегі ережесінде:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы Ереже "Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінде орналастырылған депозиттерге міндетті кепілдік беру туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі Заңына сәйкес әзірленді және депозиттерге міндетті кепілдік беруді жүзеге асыратын ұйымның заемдар беруінің не кепілдік берілген депозиттер бойынша міндеттемелер мен банктің кепілдігін, оның дебиторлық берешегі бойынша талап ету құқықтарын қоса алғанда, бір мезгілде беру бойынша операцияларды жүргізу процесінде кепілдік берілген депозиттер бойынша банктің міндеттемелерін қабылдайтын қатысушы-банкте(рде) депозиттерді орналастыруының ерекшеліктері мен тәртібін айқындайды.";
2-тармақта:
"міндеттемелердің бір бөлігін", "мәжбүрлеп таратылатын" деген сөздер алынып тасталсын;
"дебиторлық берешегі бойынша талап ету құқықтарын" деген сөздер "мүлігі бойынша міндеттемелерін" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақтың бірінші абзацындағы "мәжбүрлеп таратылатын" деген сөздер алынып тасталсын;
5-тармақта "мәжбүрлеп таратылатын" деген сөздер алынып тасталсын;
"депозиттер бойынша міндеттемелерді және дебиторлық берешектерді талап ету құқығын" деген сөздер "депозиттері мен мүлігі бойынша міндеттемелерін" деген сөздермен ауыстырылсын;
7-тармақта "(бұдан әрі - уәкілетті орган)," деген сөздерден кейін "банкті басқару жөніндегі уақытша әкімшілікке (уақытша басқарушыға) (бұдан әрі - уақытша басқаратындар)," деген сөздермен толықтырылсын;
11 -тармақтың бірінші абзацындағы "таратылатын" деген сөз алынып тасталсын;
"депозиттер бойынша міндеттерді және дебиторлық қарыздары бойынша талап ету құқығын" деген сөздер "депозиттері мен мүлігі бойынша міндеттемелерін" деген сөздермен ауыстырылсын;
12-тармақта:
"ұйым" деген сөзден кейін "уақытша басқарушылар," деген сөздермен толықтырылсын;
"дебиторлық берешектер бойынша талап ету құқықтарын" деген сөздер "мүлік бойынша міндеттемелерді" деген сөздермен ауыстырылсын;
28-тармақта:
"ұйым," деген сөзден кейін "уақытша басқарушылар," деген сөздермен толықтырылсын;
"және дебиторлық берешектер бойынша талап ету құқықтарын" деген сөздер "мен мүлік бойынша міндеттемелерді" деген сөздермен ауыстырылсын.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 23 сентября 2006 года № 210 "Об утверждении Правил предоставления займов и размещения депозитов организацией, осуществляющей обязательное гарантирование депозитов, в банке(ах)-участнике (ах), принимающем(их) обязательства по гарантируемым депозитам"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 ноября 2008 года № 190. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2008 года № 5451. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 марта 2012 года № 136
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 26.03.2012 № 136 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 23 октября 2008 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам устойчивости финансовой системы", Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в постановление Правления Агентства от 23 сентября 2006 года № 210 "Об утверждении Правил предоставления займов и размещения депозитов организацией, осуществляющей обязательное гарантирование депозитов, в банке(ах)-участнике(ах), принимающем(их) обязательства по гарантируемым депозитам" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4442) следующие изменения и дополнения:
в Правилах предоставления займов и размещения депозитов организацией, осуществляющей обязательное гарантирование депозитов, в банке(ах)-участнике(ах), принимающем(их) обязательства по гарантируемым депозитам, утвержденных указанным постановлением:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об обязательном гарантировании депозитов, размещенных в банках второго уровня Республики Казахстан" и определяют особенности и порядок предоставления организацией, осуществляющей обязательное гарантирование депозитов, займов либо размещения депозитов в банке(ах)-участнике(ах), принимающем(их) обязательства банка по гарантируемым депозитам в процессе проведения операции по одновременной передаче обязательств по гарантируемым депозитам и имущества банка, включая права требования по его дебиторской задолженности.";
в пункте 2 :
слова "части", "принудительно ликвидируемого" исключить;
слова "прав требования по дебиторской задолженности" заменить словом "имуществу";
в абзаце первом пункта 4 слова "принудительно ликвидируемого" исключить;
в пункте 5 слова "права требования по дебиторской задолженности ликвидируемого" заменить словом "имуществу";
пункт 7 после слов "(далее - уполномоченный орган)," дополнить словами "временную администрацию по управлению банком (временному управляющему) (далее - временно управляющие банком),";
в абзаце первом пункта 11 слова "права требования по дебиторской задолженности ликвидируемого" заменить словом "имуществу";
в пункте 12 :
после слова "подписания" дополнить словами "временно управляющими банком,";
слова "прав требования по дебиторской задолженности" заменить словом "имущества банка";
в пункте 28 :
после слова "подписания" дополнить словами "временно управляющими банком,";
слова "прав требования по дебиторской задолженности" заменить словом "имущества банка".

2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде
мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Қаржы ұйымдарын тарату департаменті (З.С. Жұмабаева):
1) Заң департаментімен (Н.В. Сәрсенова) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастан он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан депозиттерге міндетті кепілдік беру қоры" АҚ-ға, екінші деңгейдегі банктерге және "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне мәлімет үшін жеткізсін.
4. Агенттік Төрайымының Қызметі (А.Ә. Кенже) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрайымының орынбасары Қ.Б. Қожахметовке жүктелсін.
Төрайым                                         Е.Л. Бахмутова

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту ликвидации финансовых организаций (Жумабаева З.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, АО "Казахстанский фонд гарантирования депозитов", банков второго уровня и Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Службе Председателя Агентства (Кенже А.А.) принять меры по опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Кожахметова К.Б.
Председатель                                 Бахмутова Е.Л .