Халықтың нысаналы топтарын және 2008 жылы оларды жұмыспен қамту мен әлеуметтік қорғалуына көмек көрсету жөніндегі шараларды белгілеу туралы
Астана қаласы Әкімдігінің 2008 жылғы 21 қаңтардағы N 23-76қ қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2008 жылғы 19 ақпанда нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 487 болып енгізілді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 5 қаңтардағы N 23-10қ қаулысымен
Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 5 қаңтардағы N 23-10қ қаулысымен
_______________________________________
"Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Халықтың нысаналы топтары болып мынадай санаттар белгіленсін:
1) аз қамтылғандар;
2) 21 жасқа дейінгі жастар;
3) балалар үйлерінің тәрбиеленушілері, жетім балалар мен ата-ананың қамқорлығынсыз қалған 23 жасқа дейінгі балалар;
4) кәмелетке толмаған балаларды тәрбиелеп отырған жалғызілікті, көп балалы ата-аналар;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте асырауында тұрақты күтімді, көмекті немесе қадағалауды қажет етеді деп танылған адамдары бар азаматтар;
6) жасы бойынша зейнеткерлікке шығатын (зейнеткерлік жасына екі жыл қалған) тұлғалар;
7) мүгедектер;
8) Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері қатарынан босаған адамдар;
9) бас бостандығынан айыру және (немесе) мәжбүрлеп емдеу орындарынан босатылған адамдар;
10) оралмандар.
2. "Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар департаменті" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент):
1) халықтың нысаналы топтарына жататын адамдарды уақытша жұмыспен қамтуды және кәсіби даярлауды қамтамасыз ету жөнінде шаралар қабылдасын;
2) халықтың нысаналы топтарына жататын адамдардың жұмысқа орналасуына көмек көрсетуді қамтамасыз етсін;
3) халықтың нысаналы топтарына жататын адамдардың жұмысқа орналасуын бақылауды жүзеге асырсын.
3. Жұмыс берушілер:
1) халықтың нысаналы топтарына жататын адамдардың жұмысқа орналасуына көмек көрсетсін;
2) ұйымның таратылуына, адам санының немесе штаттың қысқартылуына байланысты алдағы уақытта қызметкерлердің жұмыстан босайтыны, босатылатын қызметкерлердің қызметтері мен кәсіптері, мамандықтары, біліктілігі және еңбекақы мөлшері көрсетіле отырып, босатылуы мүмкін қызметкерлердің саны мен санаттары және олар босатылатын мерзімдер туралы жұмыстан босату басталардан кемінде бір ай бұрын Департаментке толық көлемде ақпарат берсін;
3) Департаментке бос жұмыс орындары (бос лауазымдар) пайда болған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде олар туралы мәлімет жіберсін;

Об определении целевых групп населения и мер по содействию их занятости и социальной защите в 2008 году
Постановление Акимата города Астаны от 21 января 2008 года N 23-76п. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 19 февраля 2008 года N 487. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 5 января 2009 года N 23-10п
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 5 января 2009 года N 23-10п
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения" акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Определить целевыми группами населения следующие категории:
1) малообеспеченные;
2) молодежь в возрасте до 21 года;
3) воспитанники детских домов, дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, в возрасте до 23 лет;
4) одинокие, многодетные родители, воспитывающие несовершеннолетних детей;
5) граждане, имеющие на содержании лиц, которые в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, признаны нуждающимися в постоянном уходе, помощи или надзоре;
6) лица предпенсионного возраста (за два года до выхода на пенсию по возрасту);
7) инвалиды;
8) лица, уволенные из рядов Вооруженных Сил Республики Казахстан;
9) лица, освобожденные из мест лишения свободы и (или) принудительного лечения;
10) репатрианты (оралманы).
2. Государственному учреждению "Департамент занятости и социальных программ города Астаны" (далее - Департамент):
1) принять меры по обеспечению временной занятости и профессиональной подготовки лиц, относящихся к целевым группам населения;
2) обеспечить содействие в трудоустройстве лиц, относящихся к целевым группам населения;
3) осуществлять контроль за трудоустройством лиц, относящихся к целевым группам населения.
3. Работодателям:
1) содействовать трудоустройству лиц, относящихся к целевым группам населения;
2) предоставлять Департаменту в полном объеме информацию о предстоящем высвобождении работников в связи с ликвидацией организации, сокращением численности или штата, количестве и категориях работников, которых оно может коснуться, с указанием должностей и профессий, специальностей, квалификации и размера оплаты труда высвобождаемых работников и сроках, в течение которых они будут высвобождаться, не менее чем за один месяц до начала высвобождения;
3) направлять Департаменту сведения о наличии свободных рабочих мест (вакантных должностей) в течение трех рабочих дней со дня их появления;

4) Департамент берген жолдамаға тиісті белгі қою арқылы жұмысқа қабылдау немесе жұмысқа қабылдаудан бас тарту себебін көрсете отырып, ол туралы уақтылы (Департамент оған азаматтарды жіберген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде) хабардар етсін.
4. Департамент әділет органдарында осы қаулының мемлекеттік тіркелуін жүргізсін.
5. "Халықтың нысаналы топтарын белгілеу және 2007 жылы оларды жұмыспен қамту мен олардың әлеуметтік қорғалуына көмек көрсету жөніндегі шаралар туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2007 жылғы 5 қаңтардағы N 23-9қ қаулысының (Астана қаласының Әділет департаментінде 2007 жылғы 31 қаңтарда N 458 болып тіркелген, 2007 жылғы 8 ақпандағы N 21-22 "Астана хабары" және 2007 жылғы 8 ақпандағы N 22-23 "Вечерняя Астана" газеттерiнде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары Е.Т. Қожағапановқа жүктелсін.
7. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден кейін күшіне енеді және 2008 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Әкiм

4) своевременно (в течение пяти рабочих дней со дня направления к ним Департаментом граждан) извещать о приеме на работу или об отказе в приеме на работу с указанием причин путем соответствующей отметки в направлении, выданном Департаментом.
4. Департаменту произвести государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции.
5. Постановление акимата города Астаны от 5 января 2007 года N 23-9п "Об определении целевых групп населения и мер по содействию их занятости и социальной защите в 2007 году" признать утратившим силу (зарегистрировано в Департаменте юстиции города Астаны 31 января 2007 года за N 458, опубликовано в газетах "Астана хабары" от 8 февраля 2007 года, N 21-22; "Вечерняя Астана" от 8 февраля 2007 года, N 22-23).
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Акима города Астаны Кожагапанова Е.Т.
7. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2008 года.
Аким