Астана қаласының жекелеген көшелеріне атау беру және қайта атау туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2008 жылғы 19 мамырдағы N 63 Қаулысы және Астана қаласы мәслихатының 2008 жылғы 27 мамырдағы N 97/15-IV Шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2008 жылғы 9 маусымда нормативтік құқықтық кесімдерді Мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 536 болып енгізілді
"Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк-аумақтық құрылысы туралы" 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына, қала тұрғындарының пікірін ескере отырып, қалалық ономастика комиссиясының 2008 жылғы 4 наурыздағы N 26, 2008 жылғы 11 сәуірдегі N 3 және 2008 жылғы 14 мамырдағы N 4 шешімдері негізінде Астана қаласының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Астана қаласының мәслихаты ШЕШТI:
Ескерту. Кіріспеге өзгеріс енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 04.12.2014 № 110-2043 қаулысы және мәслихатының 11.12.2014 № 312/45-V (алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. "Сарыарқа" ауданы бойынша:
Қ. Жалайыри көшесі - Әлия Молдағұлова көшесі;
Ә. Молдағұлова көшесі - Қоскөл көшесі болып қайта аталсын.
2. "Алматы" ауданы бойынша:
40-19 көше - Шарль де Голль көшесі;
23-12 көше - Райымбек батыр көшесі;
74 көше - Қадырғали Жалайыри көшесі болып аталсын.
3. Астана қаласы "Алматы" және "Сарыарқа" аудандарының әкiмдерi, "Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы департаменті" мемлекеттік мекемесі осы қаулы мен шешiмдi iске асыру жөнiнде қажеттi шара қабылдасын.
4. Осы Астана қаласы әкімдігінің қаулысы және Астана қаласы мәслихатының шешімі алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының әкімі                     И. Тасмағамбетов
Астана қаласы мәслихаты
сессиясының төрағасы                       С. Богатырев
Астана қаласы мәслихатының
хатшысы                                    В. Редкокашин

О присвоении наименований и переименовании отдельных улиц города Астаны
Постановление Акимата города Астаны от 19 мая 2008 года N 63 и решение Маслихата города Астаны от 27 мая 2008 года N 97/15-IV. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 9 июня 2008 года за N 536
В соответствии с  Законом Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", учитывая мнение населения города, на основании решений городской ономастической комиссии от 4 марта 2008 года N 26 и от 11 апреля 2008 года N 3, от 14 мая 2008 года N 4 акимат города Астаны  ПОСТАНОВИЛ и маслихат города Астаны  РЕШИЛ :
Сноска. Преамбула с изменением, внесенным постановлением акимата города Астаны от 04.12.2014 № 110-2043 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Переименовать по району "Сарыарка":
улицу Қ. Жалайыри - в улицу Әлия Молдағұлова;
улицу Алии Молдагуловой - в улицу Қоскөл.
2. Присвоить наименования по району "Алматы":
улице N 40-19 - имя Шарля де Голля;
улице N 23-12 - имя Райымбек батыр;
улице N 74 - имя Қадырғали Жалайыри.
3. Акимам районов "Алматы" и "Сарыарка" города Астаны, Государственному учреждению "Департамент архитектуры и градостроительства города Астаны" принять необходимые меры по реализации данных постановления и решения.
4. Настоящие постановление акимата города Астаны и решение маслихата города Астаны вводятся в действие со дня первого официального опубликования.
Аким города Астаны                         И. Тасмагамбетов
города Астаны
Председатель сессии                        С. Богатырев
маслихата
Секретарь маслихата                        В. Редкокашин
города Астаны