2008 жылдың сәуір-маусым және қазан-желтоқсан айларында азаматтарды мерзімді әскери қызметке кезекті шақыруды ұйымдастыру және қамтамасыз ету туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2008 жылғы 3 сәуірдегі N А-3/108 қаулысы. Ақмола облысының әділет департаментінде 2008 жылғы 10 сәуірде N 3244 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2009 жылғы 19 мамырдағы № А-5/205
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2009 жылғы 19 мамырдағы № А-5/205
" Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы " 2001 жылғы 23 қаңтардағы, " Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы " 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес, "Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2008 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 1 cәуірдегі N 563 Жарлығына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Шақыруды кейінге қалдыруға немесе шақырудан босатылуға құқығы жоқ он сегізден жиырма жеті жасқа дейінгі ер азаматтар, сондай-ақ оқу орындарынан шығарылған, жиырма жеті жасқа толмаған және шақыру бойынша әскери қызметтің белгіленген мерзімін өткермеген азаматтар, 2008 жылдың сәуір-маусым және қазан-желтоқсан айларында жергілікті әскери органдар арқылы кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру ұйымдастырылсын және қамтамасыз етілсін.
2. Аудандардың, Көкшетау және Степногорск қалаларының әкімдіктері шақыру комиссияларын құрып, олардың қызметін қамтамасыз етсін, сондай-ақ медициналық техникалық және басқа қызметкерлерді қатыстырсын.
3. Көкшетау мен Степногорск қалаларының және аудандардың шақыру комиссияларының жұмыстарына бақылау жасау және басшылық ету үшін облыстық шақыру комиссиясы 1 қосымшаға сәйкес құрамда құрылсын, шақыруды жүргізу кестесі 2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
4. "Ақмола облысының денсаулық сақтау департаменті" мемлекеттік мекемесінің директоры шақыруды өткізу басталғанға дейін қалалық, аудандық және облыстық медициналық комиссияларды жоғары білікті дәрігер мамандармен, орташа медициналық қызметкерлермен жабдықтасын, әскерге шақырылатын азаматтарды кезектен тыс медициналық бақылаудан және стационарлық тексеруден өткізу үшін емдеу мекемелерінен қажетті төсек орын санын бөлсін.
5. "Ақмола облысы ішкі істер департаменті" мемлекеттік мекемесінің бастығы (келісім бойынша) тиісті жергілікті әскери басқару органдарымен бірлесе отырып, әскерге шақыру пункттерінде, жөнелту станцияларында, облыстық жинақтау пунктінде, әскери бөлімдерге шақырушылардың жөнелтілуі мен кетуі, сондай-ақ тұлғаларды іздестіру және жеткізу бойынша тәртіпті қамтамасыз етуді, әскери қызметке шақырылудан бас тартуы бойынша іс-қимылдар жүргізуді ұйымдастырсын.

Об организации и обеспечении очередного призыва граждан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2008 года
Постановление акимата Акмолинской области от 3 апреля 2008 года N А-3/108. Зарегистрировано департаментом юстиции Акмолинской области 10 апреля 2008 года N 3244. Утратило силу - постановлением акимата Акмолинской области 29 апреля 2009 года № А-5/205
Утратило силу - постановлением акимата Акмолинской области 29 апреля 2009 года № А-5/205
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", от 8 июля 2005 года " О воинской обязанности и воинской службе", в целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 1 апреля 2008 года N 563 "Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2008 года" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Организовать и обеспечить очередной призыв граждан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2008 года граждан мужского пола в возрасте от восемнадцати до двадцати семи лет, не имеющих права на отсрочку или освобождение от призыва, а также граждан, отчисленных из учебных заведений, не достигших двадцати семи лет и не выслуживших установленные сроки воинской службы по призыву через соответствующие местные органы военного управления.
2. Акиматам районов, городов Кокшетау и Степногорска создать призывные комиссии, обеспечить их деятельность, а также привлечь медицинских, технических и других работников.
3. Для руководства и контроля за деятельностью районных, городов Кокшетау и Степногорска призывных комиссий создать областную призывную комиссию в составе согласно приложению 1, утвердить график проведения призыва согласно приложению 2.
4. Директору государственного учреждения "Департамент здравоохранения Акмолинской области" к началу проведения призыва сформировать городские, районные и областную медицинские комиссии квалифицированными врачами - специалистами, средним медицинским персоналом, в лечебных учреждениях выделить необходимое количество коек для внеочередного обследования и стационарного лечения призывников.
5. Начальнику государственного учреждения "Департамент внутренних дел Акмолинской области" (по согласованию) организовать взаимодействие с соответствующими местными органами военного управления по обеспечению общественного порядка на призывных пунктах, станциях отправок, областном сборном пункте, при отправке и убытии призывников в воинские части, а также по розыску и доставке лиц, уклоняющихся от призыва на воинскую службу.

6. "Ақмола облысының қорғаныс істері жөніндегі департаменті" мемлекеттік мекемесінің бастығы (келісім бойынша) облыстық жиналу пунктіне жинау бойынша жұмыстарын бақылауды және жастар командаларын жинау, қалыптастыру мен әскери бөлімдерге жөнелтуді ұйымдастырсын.
7. "Ақмола облысының жұмылдыру дайындығы, азаматтық қорғаныс, табиғи апаттардың алдын алу мен жоюды ұйымдастыру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бастығы азаматтарды мерзімді әскери қызметке шақыру жөніндегі материалдық-техникалық іс-шараларды қамтамасыз етуді жүргізсін.
8. "Ақмола облысының қорғаныс істері жөніндегі департаменті" мемлекеттік мекемесінің бастығы (келісім бойынша) 2008 жылғы сәуір-маусым айларында және 2008 жылғы қазан-желтоқсан айларында азаматтарды мерзімді  әскери қызметке шақыру нәтижелері туралы ақпаратты тапсырсын.
9. "2007 жылдың сәуір-маусым және қазан-желтоқсан айларында азаматтарды мерзімді әскери қызметке кезекті шақыруды өткізу туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2007 жылғы 30 сәуірдегі N№А-5/148 қаулысының (Мемлекеттік тіркеу тізілімінің Ақмола аймақтық бөлімінде N 3221 болып тіркелген, 2007 жылғы 31 мамырда "Арқа ажары" және 2007 жылғы 22 мамырда "Акмолинская правда" газеттерінде жарияланды) күші жойылды деп танылсын.
10. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақмола облысы әкімінің орынбасары Қ.М. Отаровқа жүктелсін.
11.Ақмола облысы әкімдігінің осы қаулысының күші 2007 жылдың 3 сәуірінен бастап қалыптасқан құқықтық қатынастарға тарайды.
12. Облыс әкімдігінің осы қаулысы Ақмола облысы әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақмола облысының әкімі
Ақмола облысы әкімдігінің
2008 жылғы 3 сәуірдегі
N а-3/108 қаулысына 1 қосымша
ОБЛЫСТЫҚ ШАҚЫРУ КОМИССИЯСЫНЫҢ ҚҰРАМЫ
Зейноллин             - "Ақмола облысының қорғаныс
Мұратбек Бегайдарұлы    істері жөніндегі департаменті"
мемлекеттік мекемесінің
бастығының міндетін атқарушы,
шақыру комиссиясының төрағасы;
Жұрынбаев             - "Ақмола облысының жұмылдыру
Серік Кәкімбекұлы       дайындығы жөніндегі басқармасы,
азаматтық қорғаныс, апаттардың
алдын алу және жоюды ұйымдастыру
басқармасы" мемлекеттік мекемесі
жұмылдыру дайындығы бөлімінің
бастығы, шақыру комиссиясы
төрағасының орынбасары;
КОМИССИЯ МҮШЕЛЕРІ
Тойғамбаев            - "Ақмола облысының ішкі істер
Дулат Кенжешұлы         департаменті" мемлекеттік
мекемесі бастығының орынбасары;
Құттыбай              - "Ақмола облысының денсаулық
Ерғали Өмірзақұлы       сақтау департаменті" мемлекеттік
мекемесінің жұмылдыру және
мемлекеттік құпияларды сақтау
бөлімінің бастығы;
Белогуб               - "Ақмола облысының қорғаныс
Николай Николаевич      істері жөніндегі департаменті"
мемлекеттік мекемесінің
келісім-шарт бойынша әскери
қызметшілерді жинау және шақыру
басқармасының бастығы;
Мартазанов            - "Ақмола облысының денсаулық
Макшарип Баматгиреевич  сақтау департаменті" мемлекеттік
мекемесінің жанындағы "Ақмола
облыстық ауруханасы" мемлекеттік
коммуналдық қазыналық
кәсіпорнының аға дәрігері -
медициналық комиссияның
төрағасы;
Субач                 - "Ақмола облысының денсаулық
Лейла Леонидовна        сақтау департаменті" мемлекеттік
мекемесінің жанындағы "Ақмола
облыстық ауруханасы" мемлекеттік
коммуналдық қазыналық
кәсіпорнының медициналық бикесі
- комиссияның хатшысы.
Ақмола облысы әкімдігінің
2008 жылы 3 сәуірдегі
N а-3/108 қаулысына 2 қосымша
Мерзімді әскери қызметке азаматтарды шақыруды жүргізу кестесі
р/с
қорғаныс
істері
жөніндегі басқармалар мен бөлімдер
Комиссияның жұмыс күндері, уақыты - 8.30-дан 12.30-ға дейін
сәуір
мамыр
маусым
қазан
қараша
желтоқсан
1
Ақкөл

6. Начальнику государственного учреждения "Департамент по делам обороны Акмолинской области" (по согласованию) организовать контроль и работу областного сборного пункта по сбору, формированию и отправке команд молодого пополнения в воинские части.
7. Начальнику государственного учреждения "Управление по мобилизационной подготовке, гражданской обороне, организации предупреждения и ликвидации аварий и стихийных бедствий Акмолинской области" произвести материально-техническое обеспечение мероприятий по призыву граждан на срочную воинскую службу.
8. Начальнику государственного учреждения "Департамент по делам обороны Акмолинской области" (по согласованию) об итогах проведения очередного призыва граждан на срочную воинскую службу в апреле - июне 2008 года и октябре - декабре 2008 года представить информацию.
9. Постановление акимата Акмолинской области "О проведении очередного призыва граждан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2007 года" от 30 апреля 2007 года N А-5/148 (зарегистрировано в Акмолинском региональном разделе Реестра государственной регистрации N 3221, опубликовано в газетах: "Арқа ажары" 31 мая 2007 года и "Акмолинская правда" 22 мая 2007 года) признать утратившим силу.
10. Контроль за исполнением настоящего постановления возлагается на заместителя акима Акмолинской области Отарова К.М.
11. Данное постановление акимата Акмолинской области распространяется на правоотношения, возникшие с 3 апреля 2008 года.
12. Настоящее постановление акимата Акмолинской области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким Акмолинской области
Приложение 1
к постановлению акимата
Акмолинской области
от 3 апреля 2008 года N а-3/108
СОСТАВ ОБЛАСТНОЙ ПРИЗЫВНОЙ КОМИССИИ
Зейнуллин              - исполняющий обязанности начальника
Муратбек Бегайдарович    государственного учреждения
"Департамент по делам обороны
Акмолинской области", председатель
призывной комиссии;
Журумбаев              - начальник отдела по мобилизационной
Серик Какимбекович       подготовке государственного
учреждения "Управление по
мобилизационной подготовке,
гражданской обороне, организации
предупреждения и ликвидации аварий
и стихийных бедствий Акмолинской
области", заместитель председателя
призывной комиссии;
ЧЛЕНЫ КОМИССИИ
Тойгамбаев             - заместитель начальника
Дулат Кенжешевич         государственного учреждения
"Департамент внутренних дел
Акмолинской области";
Куттыбай               - начальник мобилизационного отдела и
Ергали Омурзакович       государственных секретов
государственного учреждения
"Департамент здравоохранения
Акмолинской области";
Белогуб                - начальник управления набора
Николай Николаевич       военнослужащих по контракту и
призыва государственного учреждения
"Департамент по делам обороны
Акмолинской области";
Мартазанов             - старший врач государственного
Макшарип Баматгиреевич   коммунального казенного
предприятия "Акмолинская областная
больница" при государственном
учреждении "Департамент
здравоохранения Акмолинской
области", председатель медицинской
комиссии;
Субач                  - медицинская сестра государственного
Лейла Леонидовна         коммунального казенного предприятия
"Акмолинская областная больница"
при государственном учреждении
"Департамент здравоохранения
Акмолинской области", секретарь
комиссии.
Приложение 2
к постановлению акимата
Акмолинской области
от 3 апреля 2008 года N а-3/108
График проведения призыва граждан на срочную
воинскую службу
N п/п
Управление и отделы по делам обороны
Дни работы комиссии, время - с 8.30 до 18.00
апрель
май
июнь
октябрь
ноябрь
декабрь
1
Аккольский