Ақмола облыстық мәслихатының 2007 жылғы 5 желтоқсандағы N 4C-3/4 "2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақмола облыстық мәслихатының 2008 жылғы 20 маусымдағы N 4С-7-5 шешімі. Ақмола облысының әділет департаментінде 2008 жылғы 25 маусымда N 3252 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облыстық мәслихатының 2009 жылғы 15 шілдедегі № 4С-16-8 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облыстық мәслихатының 2009 жылғы 15 шілдедегі № 4С-16-8 шешімімен
2004 жылғы 24 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне, 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 13 маусымдағы "2007 жылғы 12 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Үкіметінің N 1223 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" қаулысына сәйкес және Ақмола облысы әкімдігінің 2008 жылғы 18 маусымдағы N А-5/242 қаулысына байланысты Ақмола облыстық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Ақмола облыстық мәслихатының 2007 жылғы 5 желтоқсандағы N 4С-3-4 "2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Ақмола облысының әділет департаментінде 2007 жылдың 21 желтоқсанында N 3238 тіркелген, "Арқа ажары" газетінде 2007 жылдың 29 желтоқсанында N 153, 2008 жылдың 5 қаңтарында N 2, "Акмолинская правда" газетінде 2007 жылдың 27 желтоқсанында N 162, 2008 жылдың 5 қаңтарында N 1 жарияланған, Ақмола облыстық мәслихатының 2008 жылғы 5 наурыздағы N 4С-5-4 "Ақмола облыстық мәслихатының 2007 жылғы 5 желтоқсандағы N 4С-3-4 "2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" (Ақмола облыстық әділет басқармасында 2008 жылдың 12 наурызында N 3242 тіркелген) шешімімен өзгерістер мен толықтырулар енгізілген) келесі өзгерістер мен толықтырулар  енгізілсін:
1) 1 тармақта:
1 тармақшада:
"55 862 831,6" цифрлары "58 337 196,6" цифрларына ауыстырылсын;
"5 814 819" цифрлары "6 140 639,6" цифрларына ауыстырылсын;
"104 390,7" цифрлары "109 063,7" цифрларына ауыстырылсын;
"49 943 621,9" цифрлары "52 087 493,3" цифрларына ауыстырылсын;
2 тармақшада:
"57 392 151,5" цифрлары "59 827 578,5" цифрларына ауыстырылсын;
3 тармақшада:
"- 1 529 319,9" цифрлары "- 1 490 381,9" цифрларына ауыстырылсын;
4 тармақшада:
"1 574 000" цифрлары 674 000" цифрларына ауыстырылсын;
"894 142,8" цифрлары "994 142,8" цифрларына ауыстырылсын;
5 тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"5) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 80 300 мың теңге, оның ішінде:

О внесении изменений и дополнений в решение Акмолинского областного маслихата от 5 декабря 2007 года N 4C-3/4 "Об областном бюджете на 2008 год"
Решение Акмолинского областного маслихата Акмолинской области от 20 июня 208 года N 4С-7-5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 25 июня 2008 года N 3252. Утратило силу решением Акмолинского областного маслихата от 15 июля 2009 года № 4С-16-8
Сноска. Утратило силу решением Акмолинского областного маслихата от 15 июля 2009 года № 4С-16-8
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года, статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 июня 2008 года "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2007 года N 1223" и согласно постановления акимата Акмолинской области N А-5/242 от 18 июня 2008 года Акмолинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Акмолинского областного маслихата от 5 декабря 2007 года N 4С-3-4 "Об областном бюджете на 2008 год" (зарегистрировано в Департаменте юстиции Акмолинской области N 3238 от 21 декабря 2007 года, опубликовано в газете "Арка ажары" N 153 от 29 декабря 2007 года, N 2 от 5 января 2008 года, в газете "Акмолинская правда" N 162 от 27 декабря 2007 года, N 1 от 5 января 2008 года, с последующими изменениями и дополнениями, внесенными решением Акмолинского областного маслихата от 5 марта 2008 года N 4С-5-4 "О внесении изменений и дополнений в решение Акмолинского областного маслихата от 5 декабря 2007 года N 4С-3-4 "Об областном бюджете на 2008 год" (зарегистрировано в Департаменте юстиции Акмолинской области N 3242 от 12 марта 2008 года) следующие изменения и дополнения:
1) В пункте 1:
в подпункте 1:
цифры "55 862 831,6" заменить на цифры "58 337 196,6";
цифры "5 814 819" заменить на цифры "6 140 639,6";
цифры "104 390,7" заменить на цифры "109 063,7";
цифры "49 943 621,9" заменить на цифры "52 087 493,3";
в подпункте 2:
цифры "57 392 151,5" заменить на цифры "59 827 578,5";
в подпункте 3:
цифры "-1 529 319,9" заменить на цифры "-1 490 381,9";
в подпункте 4:
цифры "1 574 000" заменить на цифры "1 674 000";
цифры "894 142,8" заменить на цифры "994 142,8";
подпункт 5 изложить в новой редакции:
"5) сальдо по операциям с финансовыми активами - 80 300 тысячи тенге, в том числе:

қаржы активтерiн сатып алу - 80 600 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 300 мың теңге".
2) 2 тармақ келесі мазмұндағы 1-1)-тармақшамен толықтырылсын:
"1-1). Төлем көзінен салық салынатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы - 100%".
3) 3 тармақта:
1) тармақшада:
"Төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы" деген жолдан кейін келесі мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"Төлем көзінен салық салынатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы";
2) тармақшада:
"Коммуналдық меншіктегі мүлікті жалдаудан түсетін кірістер" деген жолдан кейін келесі мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"Депозиттерге уақытша бос бюджеттік ақшаны орналастырудан алынған сыйақылар (мүдделер)";
"Бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы" деген жолдан кейін келесі мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"Жергілікті бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер".
4) 6 тармақ келесі мазмұндағы 6-1-тармағымен толықтырылсын:
"6-1. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте ең төменгі еңбекақының мөлшерінің көбеюіне байланысты шығындардың орнын толтыруға республикалық бюджеттен 224 773 мың теңге сомасында мақсатты ағымдағы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін".
5) 7 тармақта:
"4 575 377" цифрлары "4 435 250" цифрларына ауыстырылсын;
2) тармақшада:
"2 932 400" цифрлары "2 792 273" цифрларына ауыстырылсын;
"1 053 800" цифрлары "747 976" цифрларына ауыстырылсын;
"337 800 мың теңге - Көкшетау қаласында әр ауысымда 500 адамды қабылдай алатын қалалық емхана құрылысына" деген жолдан кейін келесі мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"44 103 мың теңге - Щучье ауданы Бурабай кентіндегі туберкулезге қарсы "Бурабай" балалар санаторийінде тыныс алу-өкпе сырқаттарына шалдыққан балалар үшін облыстық санаторийдің 50 орындық корпусының құрылысы;
121 594 мың теңге - Көкшетау қаласындағы облыстық перинатальдық орталықтың 50 төсектік әйелдер босанатын бөлімшесінің құрылысы".
6) 8 тармақта:
"4 175 042" цифрлары "4 909 428" цифрларына ауыстырылсын;
2 тармақшада:
"3 280 325" цифрлары "4 014 711" цифрларына ауыстырылсын;
8 тармақтың 2 тармақшасының 8 абзацындағы "988 260 мың теңге - Шортанды ауданының Шортанды селосында 1200 оқушы орындық орта мектебінің құрылысына" "988 260" цифрлары "1 405 181" цифрларына ауыстырылсын;
8 тармақтың 2 тармақшасының 10 абзацындағы "988 260 мың теңге - Көкшетау қаласында 1200 оқушы орындық жалпы білім беру мектебінің құрылысына" "988 260" цифрлары "1 279 516" цифрларына ауыстырылсын;
"70 000 мың теңге - Көкшетау қаласында 320 орындық бала бақша құрылысына" деген жолдан кейін келесі мазмұндағы жолмен толықтырылсын:

приобретение финансовых активов - 80 600 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 300 тысяч тенге.
2) Пункт 2 дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
1-1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты в областной бюджет - 100%".
3) В пункте 3:
в подпункте 1):
после строки "индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты" дополнить строкой следующего содержания:
"индивидуального подоходного налога с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты";
в подпункте 2):
после строки "доходов от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности" дополнить строкой следующего содержания:
"вознаграждений (интересов), полученных от размещения в депозиты временно свободных бюджетных денег";
после строки "возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета" дополнить строкой следующего содержания:
"других неналоговых поступлений в местный бюджет".
4) Пункт 6 дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на компенсацию потерь в связи с увеличением минимального размера заработной платы в сумме 224 773 тысячи тенге".
5) В пункте 7:
цифры "4 575 377" заменить на цифры "4 435 250";
в подпункте 2):
цифры "2 932 400" заменить на цифры "2 792 273";
цифры "1 053 800" заменить на цифры "747 976";
после строки "337 800 тысяч тенге - строительство городской поликлиники на 500 посещений в смену в городе Кокшетау" дополнить строками следующего содержания:
"44 103 тысяч тенге - строительство корпуса на 50 мест областного санатория для детей с заболеваниями бронхо-легочной системы "Бурабай" (детского противотуберкулезного санатория "Бурабай") в поселке Бурабай Щучинского района;
121 594 тысяч тенге - строительство корпуса родильного отделения на 50 коек Акмолинского областного перинатального центра в городе Кокшетау".
6) В пункте 8:
цифры "4 175 042" заменить на цифры "4 909 428";
в подпункте 2:
цифры "3 280 325" заменить на цифры "4 014 711";
в абзаце 8 подпункта 2 пункта 8 "988 260 тысяч тенге - строительство школы на 1200 мест в поселке Шортанды Шортандинского района" цифры "988 260" заменить на цифры "1 405 181";
в абзаце 10 подпункта 2 пункта 8 "988 260 тысяч тенге - строительство общеобразовательной школы на 1200 мест в городе Кокшетау" цифры "988 260" заменить на цифры "1 279 516";
после строки "70 000 тысяч тенге - строительство детского сада на 320 мест в городе Кокшетау" дополнить строкой следующего содержания:

"26 209 мың теңге - Жарқайың ауданының Державинск қаласында 120 орындық бала бақша құрылысына".
7) 11 тармақтағы "2007" цифрлары "2008" цифрларына ауыстырылсын.
8) 13 тармақта:
"447 000" цифрлары "647 000" цифрларына ауыстырылсын.
9) 15 тармақ келесі мазмұндағы 15-1 тармағымен толықтырылсын:
"15-1. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте Астана қаласының серіктес қаласы ретінде қосшы қаласын дамытуға республикалық бюджеттен 1 123 000 мың теңге сомасында мақсатты даму трансферттері қарастырылғаны ескерілсін".
10) 18 тармақта:
"4 430 539,4" цифрлары "4 750 685,9" цифрларына ауыстырылсын.
1) тармақшада:
"857 114,1" цифрлары "1 102 490,1" цифрларына ауыстырылсын;
"566 001,1" цифрлары "554 891,7" цифрларына ауыстырылсын;
"45 517" цифрлары "37 825,5" цифрларына ауыстырылсын;
"87 100" цифрлары "76 176,3" цифрларына ауыстырылсын;
"37 410" цифрлары "36 978,6" цифрларына ауыстырылсын;
"40 000 мың теңге - Көкшетау қаласының жылумен қамтамасыз ету жүйесінің сұлбасын жасауға" деген жолдан кейін келесі мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"67 652 мың теңге - Есіл ауданының жылумен қамтамасыз ету мекемелерінің жұмысын тұрақты қамтамасыз ету үшін;
94 780 мың теңге - Атбасар ауданының жылумен қамтамасыз ету мекемелерінің жұмысын тұрақты қамтамасыз ету үшін;
38 000 мың теңге - Бұланды ауданының жылумен қамтамасыз ету мекемелерінің жұмысын тұрақты қамтамасыз ету үшін;
10 000 мың теңге - Шортанды ауданының Научный кентін абаттандыру үшін;
6 300 мың теңге - Степногорск қаласының сумен қамту және су бөлу жүйелерін қайта жабдықтау бойынша техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеуге және мемлекеттік сараптама жүргізуге;
58 800 мың теңге - Целиноград ауданының Талапкер, Қараөткел, Қосшы, Қоянды, Қабанбай батыр, Софиевка, Шұбар, Малотимофеевка, Воздвиженка, Максимовка, Тай-төбе, Қызылжар, Қажымұқан, Қызылсуат селоларының энергиямен қамтамасыз ету және энергия жеткізу жолдары нысандарының құрылысына және қайта жабдықтау үшін техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеуге".
2) тармақшада:
"3 573 361,3" цифрлары "3 648 195,8" цифрларына ауыстырылсын;
"265 008" цифрлары "263 626" цифрларына ауыстырылсын;
"502 991" цифрлары "544 653" цифрларына ауыстырылсын;
"54 580" цифрлары "54 247,1" цифрларына ауыстырылсын;
"53 513" цифрлары "93 861,7" цифрларына ауыстырылсын;
"554 000" цифрлары "553 940" цифрларына ауыстырылсын;
"50 517" цифрлары "47 447,9" цифрларына ауыстырылсын;
"56 881" цифрлары "54 548,8" цифрларына ауыстырылсын.
11) 19  тармақта:
"1 109 273,3" цифрлары "1 200 573,3" цифрларына ауыстырылсын.
12) 21-1 тармақта:

"26 209 тысяч тенге - строительство детского сада на 120 мест в городе Державинске Жаркаинского района".
7) В пункте 11 цифры "2007" заменить на цифры "2008".
8) В пункте 13:
цифры "447 000" заменить на цифры "647 000".
9) Пункт 15 дополнить пунктом 15-1 следующего содержания:
"15-1. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме 1 123 000 тысяч тенге на развитие села Косшы, как города - спутника города Астаны".
10) В пункте 18:
цифры "4 430 539,4" заменить на цифры "4 750 685,9";
в подпункте 1):
цифры "857 114,1" заменить на цифры "1 102 490,1";
цифры "566 001,1" заменить на цифры "554 891,7";
цифры "45 517" заменить на цифры "37 825,5";
цифры "87 100" заменить на цифры "76 176,3";
цифры "37 410" заменить на цифры "36 978,6";
после строки "40 000 тысяч тенге - на разработку схемы теплоснабжения города Кокшетау" дополнить строками следующего содержания:
"67 652 тысячи тенге - на обеспечение стабильной работы теплоснабжающих предприятий Есильского района;
94 780 тысяч тенге - на обеспечение стабильной работы теплоснабжающих предприятий Атбасарского района;
38 000 тысяч тенге - на обеспечение стабильной работы теплоснабжающих предприятий Буландынского района;
10000 тысяч тенге - на благоустройство поселка Научный Шортандинского района;
6300 тысяч тенге - на разработку технико-экономического обоснования и проведение государственной экспертизы по реконструкции систем водоснабжения и водоотведения города Степногорска;
58 800 тысяч тенге - на разработку технико-экономического обоснования по строительству и реконструкции объектов энергообеспечения и линии электроснабжения в селах Талапкер, Караоткель, Косшы, Коянды, Кабанбай батыра, Софиевка, Шубар, Малотимофеевка, Воздвиженка, Максимовка, Тайтобе, Кызылжар, Кажымукан, Кызылсуат Целиноградского района".
в подпункте 2):
цифры "3 573 361,3" заменить на цифры "3 648 195,8";
цифры "265 008" заменить на цифры "263 626";
цифры "502 991" заменить на цифры "544 653";
цифры "54 580" заменить на цифры "54 247,1";
цифры "53 513" заменить на цифры "93 861,7";
цифры "554 000" заменить на цифры "553 940";
цифры "50 517" заменить на цифры "47 447,9";
цифры "56 881" заменить на цифры "54 548,8".
11) В пункте 19:
цифры "1 109 273,3" заменить на цифры "1 200 573,3".
12) В пункте 21-1:

"107 601,6" цифрлары "109 441" цифрларына ауыстырылсын.
13) 21-2 тармақта:
"1 484 967 ,7" цифрлары "1 485 155,1" цифрларына ауыстырылсын;
"1 152,3" цифрлары "1 364,2" цифрларына ауыстырылсын.
14) келесі мазмұндағы 21-4 тармақпен толықтырылсын:
"21-4. Облыстың жергілікті атқарушы органы берешегінің шектеулі мөлшері 3 188 301 мың теңге болып белгіленсін".
15) Ақмола облыстық мәслихатының 2007 жылғы 5 желтоқсандағы N 4С-3-4 "2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы" (Ақмола облысының әділет департаментінде 2007 жылдың 21 желтоқсанында N 3238 тіркелген, "Арқа ажары" газетінде 2007 жылғы 29 желтоқсанда N 153, "Акмолинская правда" газетінде 2007 жылғы 27 желтоқсанда N 162 жарияланған) шешімінің 1, 2 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

цифры "107 601,6" заменить на цифры "109 441".
13) В пункте 21-2:
цифры "1 484 967,7" заменить на цифры "1 485 155,1";
цифры "1 152,3" заменить на цифры "1364,2".
14) Дополнить пунктом 21-4 следующего содержания:
"21-4. Установить лимит долга местного исполнительного органа области на 2008 год в размере 3 188 301 тысяч тенге".
15) Приложение 1 к решению областного маслихата N 4С-3-4 от 5 декабря 2007 года "Об областном бюджете на 2008 год" (зарегистрировано в Департаменте юстиции Акмолинской области N 3238 от 21 декабря 2007 года, опубликовано в газете "Арка ажары" N 153 от 29 декабря 2007 года, N 2 от 5 января 2008 года, в газете "Акмолинская правда" N 162 от 27 декабря 2007 года, N 1 от 5 января 2008 года) изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.