Ақмола облысының аумағында арнайы стационарлық үй-жайларды орналастыру және оларда эротикалық сипаттағы материалдар жариялайтын мерзімді баспасөз өнімін өткізу ережелерін бекіту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2008 жылғы 15 шілдедегі N А-5/295 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2008 жылғы 8 тамызда N 3260 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2012 жылғы 10 тамыздағы № А-9/396 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2012 жылғы 10 тамыздағы № А-9/396 қаулысымен
Ескерту. Атауы өзгертілді - Ақмола облысы әкімдігінің 2008.10.28 № А-7/453 қаулысымен
"Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" 1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 4-4 бабына сәйкес Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген Ақмола облысының аумағында арнайы стационарлық үй-жайларды орналастыру және оларда эротикалық сипаттағы материалдар жариялайтын мерзімді баспасөз өнімін өткізу ережелері бекітілсін.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы әкімдігінің 2008.10.28 № А-7/453 қаулысымен
2. Аудандар мен Көкшетау және Степногорск қалаларының әкімдіктері эротикалық сипаттағы материалдарды жариялайтын мерзімді баспасөз өнімін өткізуге арналған арнайы стационарлық үй-жайларды белгілесін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Қ.С. Әбдірайымовқа жүктелсін.
Ескерту. 3 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы әкімдігінің 2010.01.26 № А-1/18 қаулысымен (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз).
4. Осы қаулы Ақмола облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі
Ақмола облысы әкімдігінің
2008 жылғы 15 шілдедегі
№ а-5/295 қаулысымен
бекітілген
Ескерту. Атауы өзгертілді - Ақмола облысы әкімдігінің 2008.10.28 № А-7/453 қаулысымен
Ақмола облысының аумағында арнайы стационарлық үй-жайларды орналастыру және оларда эротикалық сипаттағы материалдар жариялайтын мерзімді баспасөз өнімін өткізу ережелері
1. Жалпы ережелері
1. Осы Ақмола облысының аумағында арнайы стационарлық үй-жайларды орналастыру және оларда эротикалық сипаттағы материалдар жариялайтын мерзімді баспасөз өнімін өткізу ережелері (бұдан әрі - Ережелер) "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" 1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 4-4 бабына сәйкес әзірленді және Ақмола облысының аумағында арнайы стационарлық үй-жайларда орналастыру тәртібі мен оларда эротикалық сипаттағы материалдар жариялайтын мерзімді баспасөз өнімін өткізу ережелерін белгілейді.

Об утверждении Правил расположения специальных стационарных помещений и реализации в них периодической печатной продукции, публикующей материалы эротического характера, на территории Акмолинской области
Постановление акимата Акмолинской области от 15 июля 2008 года N А-5/295. Зарегистрировано департаментом юстиции Акмолинской области 8 августа 2008 года N 3260. Утратило силу - постановлением акимата Акмолинской области от 10 августа 2012 года № А-9/396
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Акмолинской области от 10.08.2012 № А-9/396.
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными постановлением акимата Акмолинской области от 28.10.2008 № А-7/453
В соответствии со статьей 4-4 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О средствах массовой информации" акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила расположения специальных стационарных помещений и реализации в них периодической печатной продукции, публикующей материалы эротического характера, на территории Акмолинской области;
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата Акмолинской области от 28.10.2008 № А-7/453
2. Акиматам районов, городов Кокшетау и Степногорск определить стационарные помещения, предназначенные для розничной продажи периодических печатных изданий, публикующих материалы эротического характера.
3. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима области Абдираимова Х.С.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлением акимата Акмолинской области от 26.01.2010 № А-1/18 (порядок введения в действие см. п. 2)
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким области
Утверждено
постановлением акимата
Акмолинской области
от 15 июля 2008 года N а-5/295
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными постановлением акимата Акмолинской области от 28.10.2008 № А-7/453
Правила расположения специальных стационарных помещений и  реализации в них периодической печатной продукции, публикующей материалы эротического характера, на территории Акмолинской области 1. Общие положения
1. Настоящий Правила расположения специальных стационарных помещений и реализации в них периодической печатной продукции, публикующей материалы эротического характера, на территории Акмолинской области (далее - Правила) разработаны в соответствии со статьей 4-4 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О средствах массовой информации", определяют порядок расположения в специальных стационарных помещений и реализации в них периодической печатной продукции, публикующей материалы эротического характера, на территории Акмолинской области.

Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы әкімдігінің 2008.10.28 № А-7/453 қаулысымен
2. Осы Ережелер эротикалық сипаттағы материалдарды жариялайтын мерзімді баспасөз басылымдарының барлығына, соның ішінде алыс және жақын шетелден әкелінетіндеріне де қатысты.
3. Осы Ережелерде төмендегі ұғымдар пайдаланылады:
1) эротикалық сипаттағы материалдар жариялайтын мерзімді баспасөз өнімі - тұтас алғанда және үнемі секске әуестенушілікті қозғайтын баспасөз басылымы;
2) арнайы стационарлық үй-жай - эротикалық сипаттағы материалдар жариялайтын мерзімді баспасөз өнімі өткізілетін іргетасы мен қабырғаларына нұқсан келтірместен бұзуға келмейтін ғимарат, құрылыс немесе оның бір бөлігі.
Ескерту. 3 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы әкімдігінің 2010.01.26 № А-1/18 қаулысымен (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз).
2.  Арнайы стационарлық үй-жайлардың орналасу тәртібі
4. Арнайы белгіленген стационарлық үй-жайлар:
балаларға арналған және оқу орындарының, мемлекеттік мекемелердің, мәдениет, денсаулық сақтау және білім беру мекемелерінің ғимараттарының, діни ғұрыптар орындалатын ғимараттар қоршауынан, қоршауы болмаған жағдайда ғимараттардан;
сәулет және тарихи ескерткіштерден радиусы 100 метрден астам аумақта орналастырылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы әкімдігінің 2010.01.26 № А-1/18 қаулысымен (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз).
3. Арнайы стационарлық үй-жайларда эротикалық сипаттағы материалдарды жариялайтын мерзімді баспасөз өнімін өткізудің тәртібі
5. Эротикалық сипаттағы материалдарды жариялайтын мерзімді баспасөз басылымдары арнайы стационарлық үй-жайларда мөлдір ораммен буылып-түйілген күйінде ғана сатылады.
6. Алынып тасталды - Ақмола облысы әкімдігінің 2010.01.26 № А-1/18 қаулысымен (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз).
7. Алынып тасталды - Ақмола облысы әкімдігінің 2010.01.26 № А-1/18 қаулысымен (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз)
4. Жауапкершілік
8. Осы мақсатқа арнайы бөлінбеген орындарда эротикалық сипаттағы материалдарды жариялайтын мерзімді баспасөз басылымдарын сатуды және таратуды жүзеге асыратын тұлғалар Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" 2001 жылғы 30 қаңтардағы Кодексіне сәйкес жауапкершілікке тартылады.

Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата Акмолинской области от 28.10.2008 № А-7/453
2. Настоящие Правила распространяются на все периодические печатные издания, публикующие материалы эротического характера, в число которых входят ввозимые из стран ближнего и дальнего зарубежья.
3. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) периодическая печатная продукция, публикующая материалы эротического характера - печатные издания, которые в целом и систематически эксплуатируют интерес к сексу;
2) специальное стационарное помещение - капитальное здание, сооружение или его часть, имеющие фундамент, перемещение которых невозможно без нанесения ущерба их несущей конструкции, в которых реализуются периодические печатные издания, публикующие материалы эротического характера.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлением акимата Акмолинской области от 26.01.2010 № А-1/18 (порядок введения в действие см. п. 2)
2. Порядок расположения специальных стационарных помещений
4. Специальные стационарные помещения располагаются на территории в радиусе более 100 метров от:
ограждения здания, а в случае отсутствия ограждения - от самого здания детских и учебных заведений, государственных учреждений, учреждений культуры, здравоохранения и образования, зданий, предназначенных для отправления религиозных обрядов;
памятников архитектуры и истории.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановлением акимата Акмолинской области от 26.01.2010 № А-1/18 (порядок введения в действие см. п. 2)
3. Порядок реализации периодической печатной продукции, публикующей материалы эротического характера, в специальных стационарных помещениях
5. Розничная продажа периодических печатных изданий, публикующих материалы эротического характера, допускается только в запечатанных прозрачных упаковках и осуществляется в специально отведенных стационарных помещениях.
6. исключен
Сноска. Пункт 6 исключен постановлением акимата Акмолинской области от 26.01.2010 № А-1/18 (порядок введения в действие см. п. 2)
7. исключен
Сноска. Пункт 7 исключен постановлением акимата Акмолинской области от 26.01.2010 № А-1/18 (порядок введения в действие см. п. 2)
4. Ответственность
8. Лица, осуществляющие продажу и распространение периодических печатных изданий, публикующих материалы эротического характера, в не отведенных для этих целей местах, несут ответственность в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 30 января 2001 года "Об административных правонарушениях".