"Барлауға, өндіруге және бірлескен барлауға жалпыға таралған пайдалы қазбаларды өндіруге кепілдік шартын тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2008 жылғы 4 тамыздағы N А-6/328 қаулысы. Ақмола облысының әділет департаментінде 2008 жылғы 12 қыркүйекте N 3274 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2010 жылғы 2 сәуірдегі № а-4/103 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2010.04.02 № а-4/103 қаулысымен
"Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы  Заңының 9-1 бабына, "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы N 561  қаулысына сәйкес Ақмола облысының әкімдігі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Барлауға, өндіруге және бірлескен барлауға жалпыға таралған пайдалы қазбаларды өндіруге кепілдік шартын тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ғ.М. Отаровқа жүктелсін.
3. Облыс әкімдігінің осы қаулысы Ақмола облысы әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен кейін күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                    А. Рау
Ақмола облысы әкімдігінің
2008 жылғы 4 тамыздағы
N а-6/328 қаулысымен
бекітілді
"Барлауға, өндіруге және бірлескен барлауға және жалпыға таралған пайдалы қазбаларды өндіруге кепілдік шартын тіркеу"»мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт "Ақмола облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы" мемлекеттік мекемесінің атынан құзыретті орган (бұдан әрі мәтін бойынша - Басқарма) және жер қойнауын пайдаланушылар (бұдан әрі мәтін бойынша - тұтынушылармен) арасында жасалған, Ақмола облысының аумағында барлауға, өндіруге және бірлескен барлауға және жалпыға таралған пайдалы қазбаларды өндіруге кепілдік шартын тіркеу жөніндегі мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі мәтін бойынша - мемлекеттік қызмет көрсету) тәртібін белгілейді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгісі - автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы  Азаматтық кодексіндегі 302-бабының, "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 27 қаңтардағы  Заңының 14-бабындағы 1-тармағының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету "Ақмола облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жер қойнауын пайдалану бөлімімен (бұдан әрі мәтін бойынша - Бөлім) Көкшетау қаласы, Әуельбеков көшесі, 179 а, 406-кабинетінде ұсынылады, сайты: www.akmo.kz.

Об утверждении стандарта оказания государственной услуги "Регистрации договора залога на разведку, добычу и на совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых"
Постановление акимата Акмолинской области от 4 августа 2008 года N А-6/328. Зарегистрировано департаментом юстиции Акмолинской области 12 сентября 2008 года N 3274. Утратило силу - постановлением акимата Акмолинской области от 2 апреля 2010 года № а-4/103
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Акмолинской области от 02.04.2010 № а-4/103
В соответствии со статьей 9-1  Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах",  постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 561 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" акимат Акмолинской области  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемый стандарт оказания государственной услуги "Регистрация договора залога на разведку, добычу и на совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Отарова К.М.
3. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким области                           А. Рау
Утвержден
постановлением акимата
Акмолинской области
от 4 августа 2008 года
N а-6/327
Стандарт
оказания государственной услуги "Регистрация договора залога на разведку,
добычу и на совмещенную разведку и добычу общераспространенных
полезных ископаемых"
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по регистрации договора залога на разведку, добычу и на совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых (далее - государственная услуга) на территории Акмолинской области, заключаемых между компетентным органом в лице государственного учреждения "Управления предпринимательства и промышленности Акмолинской области" (далее по тексту - Управление) и  недропользователями (далее по тексту - потребителями).
2. Форма оказываемой государственной услуги - не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 302  Гражданского кодекса Республики Казахстан, пункта 1 статьи 14  Закона Республики Казахстан от 27 января 1996 года "О недрах и недропользовании".
4. Государственная услуга предоставляется отделом недропользования государственного учреждения "Управления предпринимательства промышленности Акмолинской области" (далее по тексту - Отдел) по адресу: г. Кокшетау, улица Ауельбекова, 179 а, кабинет 406, сайт www.akmo.kz.

5. Барлауға, өндіруге және бірлескен барлауға және жалпыға таралған пайдалы қазбаларды өндіруге кепілдік шартын тіркеуге рұқсат беру немесе рұқсат беруден дәлелді бас тартуы мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет барлауға, өндіруге және бірлескен барлауға және жалпыға таралған пайдалы қазбаларды өндіруге келісім-шартты тіркеген жеке және заңды тұлғаларға көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеулердің мерзімі:
1) мемлекеттік қызмет көрсетілудің мерзімі тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған күнінен бастап 45 күнтізбелік күн ішінде;
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтіп тұруға берілетін ең ұзақ уақыт 40 минуттан аспайды;
3) құжаттарды алу кезінде кезекте күтіп тұруға берілетін ең ұзақ уақыт 40 минут.
8. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Бөлімнің www.akmo.kz веб-сайтында, ақпараттық стендінде орналастырылады, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету стандарты облыстық "Арқа ажары", "Акмолинская правда" газеттерінде жарияланады.
10. Мемлекеттік қызмет күн сайын сағат 09.00-ден 18.00-ге дейін көрсетіледі, демалыс күндері - сенбі, жексенбі және мереке күндері, түскі үзіліс: сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін. Қабылдау кезек тәртібі бойынша, алдын алу жазылусыз және шұғыл қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
11. Азаматтарды қабылдау жайы мемлекеттік қызметті тұтынушылармен жұмыс істеу үшін бейімделген, физикалық мүмкіншіліктері шектеулі адамдар үшін, қажетті құжаттарды дайындау және күту үшін жағдайлар қарастырылған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі
12. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізімі:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш;
2) кепілзат иесі мен кепіл беруші қол қойған кепілдік шарты;
3) бизнес жоспар.
13. Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін өтінімдер еркін үлгіде толтырылады.
14. Өтініш мемлекеттік қызмет көрсетуді алуға қажетті құжаттар тізімімен қоса Көкшетау қаласы, Әуелбеков көшесі, 179 "а" мекенжайы бойынша Басқарманың 401-кабинетіне тапсырылады.
15. Тұтынушы барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін мемлекеттік қызметтің рұқсатын алу күні көрсетілген талон алады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәсілі - тұтынушының Көкшетау қаласы, Әуелбеков көшесі, 179 "а" мекенжайы бойынша Басқарманың N 406, 419 кабинетке жеке баруы, анықтама үшін телефон - 8(7162) 76-29-38.

5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача разрешения либо аргументированный отказ в выдаче разрешения на регистрацию договора залога на разведку, добычу и на совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам, регистрирующих договор залога на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) срок оказания государственной услуги в течение 45 дней со дня сдачи потребителем необходимых документов;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов не более 40 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов не более 40 минут.
8. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам бесплатно.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги размещается на официальном веб-сайте: www.akmo.kz, информационном стенде Отдела, а также стандарт оказания государственной услуги опубликовывается в областных газетах "Арка ажары", "Акмолинская правда".
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно с 09.00 до 18.00 часов, выходные дни - суббота, воскресенье и праздничные дни, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Помещение приема граждан приспособлено для работы с потребителями государственной услуги, предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями, условия для ожидания и подготовки необходимых документов со стойкой с образцами документов.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Перечень необходимых документов для оказания государственной услуги:
1) заявление для получения государственной услуги;
2) договор залога, подписанный залогодержателем и залогодателем;
3) бизнес план.
13. Заявление для получения государственной услуги составляется в произвольной форме.
14. Заявление с необходимым перечнем документов для получения государственной услуги сдаются в 401 кабинет Управления, по адресу: город Кокшетау, улица Ауельбекова, 179 а.
15. Потребитель после сдачи всех необходимых документов, получает талон, в котором содержится дата получения разрешения государственной услуги.
16. Способ оказания государственной услуги - личное посещение потребителя кабинета N 406, 419 Управления, по адресу: город Кокшетау, улица Ауельбекова, 179 а. Телефон для справок - 87162 76-29-38.

17. Тұтынушыға мемлекеттік қызметті ұсынуды тоқтату немесе бас тарту үшін негіз болады:
1) кепілдік шартының Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексіндегі 307-бабының талаптарына сәйкес келмеуі;
2) құжаттарды тапсырғанда берілген мәліметтер толық болмай, шындыққа сәйкес келмеуі.
3. Жұмыс принциптері
18. Басқарма қызметі қағидаларға негізделеді:
1) адам мен азаматтың құқықтарын және бостандығын сақтау;
2) заңдылық;
3) сыпайылық;
4) толық және түпкілікті ақпарат беру;
5) құпиялылық, ақпараттың сақталуын және қорғалуын қамтамасыз ету;
6) өтініш беруші белгіленген мерзімде алмаған құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс қорытындылары
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Стандарттың қосымшасына сәйкес сапа мен қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Бөлімдердің мемлекеттік қызмет көрсетудегі сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні бойынша жұмысы арнайы құрылған жұмыс топтарымен жыл сайын бекітіледі.
5. Шағымдау тәртібі
21. Уәкілетті лауазымды тұлғаның әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру және шағымды дайындауға жәрдем көрсету Көкшетау қаласы, Әуелбеков көшесі, 179 "а" мекенжайы бойынша "Ақмола облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы" мемлекеттік мекемесінде жүргізіледі.
22. Шағым Көкшетау қаласы, Әуелбеков көшесі, 179 "а", N 401 кабинет мекенжайы бойынша "Ақмола облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы" мемлекеттік мекемесі бастығының атына беріледі.
23. Тіркеу журналында тіркелген және осы шағымға жауап алу орны көрсетілген талон шағымның қабылданғандығын растайды. Шағымды қарастырудың барысы туралы 8(7162) 76-29-42 телефоны бойынша білуге болады.
6. Байланыс ақпараты

17. Основаниями для приостановления или отказа в предоставлении государственной услуги потребителю является:
1) не соответствия договора залога требованиям статьи 307 Гражданского кодекса Республики Казахстан;
2) предоставление неполных и недостоверных сведений при подаче документов.
3. Принципы работы
18. Деятельность Управления основывается на принципах:
1) соблюдение прав и свобод человека и гражданина;
2) законность;
3) вежливость;
4) предоставление полной и исчерпывающей информации;
5) конфиденциальность, обеспечение сохранности и защита информации;
6) обеспечения сохранности документов, которые заявитель не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему Стандарту.
20. Целевое значение показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа Отдела, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21 Разъяснение порядка обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц и оказание содействия в подготовке жалобы производится в государственном учреждении "Управления предпринимательства и промышленности Акмолинской области", по адресу: город Кокшетау, улица Ауельбекова 179, "а".
22. Жалоба подается на имя начальника государственного учреждения "Управления предпринимательства и промышленности Акмолинской области", по адресу: город Кокшетау, улица Ауельбекова 179, "а", кабинет N 401.
23. Документом, подтверждающим принятие жалобы, является талон, зарегистрированный в журнале регистрации, где указывается место получения ответа на данную жалобу. О ходе рассмотрения жалобы можно узнать по телефону 8(7162) 76-29-42.
6. Контактная информация

24. Мемлекеттік қызмет көрсететін Басқарма бастығының, оның орынбасарлары мен жоғарғы органдардың байланыс мәліметтері:
1) басқарма бастығы: Көкшетау қаласы, Әуелбеков көшесі, 179 "а"; 401-кабинет, электрондық мекен-жайы: depprom@bk.ru, телефоны: 8 (716 2) 762958, жұмыс кестесі: күн сайын, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі ас, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, қабылдау кестесі: сейсенбі, сағат 15.00-ден 17.00-ге дейін;
2) басқарма бастығының орынбасары: Көкшетау қаласы, Әуелбеков көшесі, 179 "а"; 404-кабинет, электрондық мекен-жайы: depprom@bk.ru, телефоны: 8 (716 2) 762941, жұмыс кестесі: күн сайын, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі ас, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, қабылдау кестесі: дүйсенбі, жұма, сағат 15.00-ден 17.00-ге дейін;
4) Ақмола облысының әкімдігі: Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Абай көшесі, 83, ресми сайты: www.akmo.kz.
"Барлауға, өндіруге және бірлескен
барлауға және жалпыға таралған
пайдалы қазбаларды өндіруге
кепілдік шартын тіркеу"
мемлекеттік қызметті
көрсетудің стандартына
қосымша
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштері  Көрсеткіштің нормативтік мәні Көрсеткіштің келесі жылдағы мақсатты мәні Көрсеткіштің есеп  беру жылындағы ағымдағы мәні
1.Мерзімділігі

24. Контактные данные начальника Управления, оказывающего государственную услугу, его заместителя и вышестоящей организации:
1) начальник Управления: город Кокшетау, улица Ауельбекова, 179 "а", кабинет 401, электронный адрес:  depprom@bk.ru , телефон: 8 (7162) 76-29-58, график работы: ежедневно с 9.00 до 18.00, обед с 13.00 до 14.00, график приема: вторник с 15.00 до 17.00 часов;
2) заместитель начальника Управления: город Кокшетау, улица Ауельбекова,179 "а", кабинет 404, электронный адрес:  depprom@bk.ru , телефон: 8 (7162) 76-29-41, график работы: ежедневно с 9.00 до 18.00, обед с 13.00 до 14.00, график приема: понедельник, пятница с 15.00 до 17.00 часов;
3) акимат Акмолинской области: город Кокшетау, улица Абая, 83, официальный сайт  www.akmo.kz.
Приложение
к стандарту оказания
государственной услуги
"Регистрация договора залога
на разведку, добычу или совмещенную
разведку и добычу общераспространенных
полезных ископаемых"
Значения показателей качества и доступности
Показатели качества
и доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1. Своевременность