2009 жылға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 4С-12/3-08 шешімі. Ақмола облысы Ерейментау ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 6 қаңтарда № 1-9-109 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2010 жылғы 19 сәуірдегі № 4С-25/11-10 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2010.04.19 № 4С-25/11-10 шешімімен
Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес Ерейментау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2009 жылға арналған аудан бюджеті 1 қосымшаға сәйкес, келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 1 987 546,1 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдерге – 383 231 мың теңге;
салықтық емес түсімдерге – 8 443 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдерге – 16 300 мың теңге;
трансферттердің түсімдеріне – 1 589 527,2 мың теңге;
2) шығындар – 1 956 836,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 0 мың теңге соның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 34 707 мың теңге;
қаржылық активтерді сатып алу – 29 960 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – -3 997,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профициті пайдалану) – 3  997,8 мың теңге;
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Ерейментау аудандық мәслихатының 2009.03.03 № 4С-14/2-09; 2009.07.04 № 4С-15/2-09; 2009.04.28 № 4С-17/2-09; 2009.07.23 № 4С-18/3-09; 2009.10.06  № 4С-19/2-09; 2009.10.27 № 4С-20/2-09 Шешімдерімен.
2. Аудан бюджетінің кірістері келесідей қайнар көздердің есебіне бекітілсін:
1) салықтық түсімдерді, соның ішінде:
жеке кіріс салығын;
әлеуметтік салықты;
мүлікке салықты;
жер салығын;
көліктік құралдарға салықты;
бірыңғай жер салығын;
акциздерді;
табиғи және басқа ресурстарды пайдалануға түсімдері;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметте жүргізуге жиылыстарды;
мемлекеттік баж салығын;
2) салықтық емес түсімдерді, соның ішінде:
мемлекеттік жеке меншікте тұрған мүлікті жалға беруден түскен кірістерді;
мемлекеттік мекемелермен жүктелетін мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сонымен қатар Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен ұсталынатын және қаржыландырылатын (шығыстардың сметалары) өтемақыларды, өсімдерді, санкцияларды, төлетулерді;
басқа да салықтық емес түсімдерді;

О бюджете района на 2009 год
Решение Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 19 декабря 2008 года № 4c-12/3-08. Зарегистрировано Управлением юстиции Ерейментауского района Акмолинской области 06 января 2009 года № 1-9-109. Утратило силу - решением Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 19 апреля 2010 года № 4С-25/11-10
Сноска. Утратило силу - решением Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 19.04.2010 № 4С-25/11-10
В соответствии подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении в Республике Казахстан», Ерейментауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2009 год согласно Приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 1 987 546,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 383 231 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8 443 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 16 300 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 589 527,2 тысяч тенге;
2) затраты – 1 956 836,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -3 997,8 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – -3 997,8 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – -3 997,8 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 34 707 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 29 960 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 997,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –  3 997,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 03.03.2009 № 4С-14/2-09; 07.04.2009 № 4С-15/2-09; 28.04.2009 № 4С-17/2-09; 23.07.2009 № 4С-18/3-09. 06.10.2009 № 4С-19/2-09; 27.10.2009 № 4С-20/2-09
2. Утвердить доходы бюджета района за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
индивидуального подоходного налога;
социального налога;
налога на имущество;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
акцизов;
поступлений за использование природных и других ресурсов;
сборов за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственной пошлины;
неналоговых поступлений, в том числе:
доходов от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
штрафов, пеней, санкций, взысканий, налагаемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан;
прочих неналоговых поступлений;

3) негізгі капиталды сатудан түскен түсімдерді, соның ішінде:
мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату;
жерді және материалдық емес активтерді сату;
4) трансферттердің түсімдерін, соның ішінде:
мақсатты ағымдық трансферттерді;
дамытуға мақсатты трансферттерді;
субвенцияларды.
3. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне 824 303 мың теңге соммасында 2009 жылға жіберілетін субвенциялардың көлемі ескерілсін.
4. 2009 жылға аудан бюджетінде республикалық бюджеттен білім алуға 327 761,9 мың теңге соммасында мақсатты трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
1) 61 762,9 мың теңге соммасында мақсатты ағымдық трансфертер, соның ішінде:
2005-2010 жылдарға Қазақстан Республикасы білімінің дамуының мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыруға – 33 827,9 мың теңге;
қайта енгізілген білім нысандарын ұстауға – 27 935 мың теңге;
2) Ерейментау қаласында 320 орынға арналған ұлттық балалардың мектепке дейінгі мекемесі құрылысына 265 999 мың теңге соммасында дамытуға мақсатты трансферттер;
Ескерту. 4-тармаққа өзгертулер мен толықтырулар енгізілді, Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2009.04.28 № 4С-17/2-09; 2009.07.23 № 4С-18/3-09; 2009.10.27 № 4С-20/2-09 Шешімдерімен.
5. 2008 жылға аудан бюджетінде республикалық бюджеттен тұрғындарды әлеуметтік қамтамасыз етуге 30 427 мың теңге соммасында мақсатты ағымдық трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
төменгі минимумның өсіміне байланысты, 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайын мемлекеттік жәрдемақы төлеуге – 7 904 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 1 373 мың теңге;
Жастар тәжірибесінің бағдарламаларын кеңейтуге – 6 300 мың теңге;
Әлеуметтік жұмыс орындарын құруға – 14 850 мың теңге;
ауылдық елді  мекендердің әлеуметтік саладағы мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыруға – 3 920 мың теңге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгертулер мен толықтырулар енгізілді, Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2009.04.28 № 4С-17/2-09 Шешімімен
6. 2009 жылға аудан бюджетінде республикалық бюджеттен инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамыту және жайластыруға – 37 608 мың теңге соммасында мақсатты трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерту енгізілді - Ерейментау аудандық мәслихатының 2009.03.03 № 4С-14/2-09, 2009.07.04 № 4С-15/2-09; 2009.07.23 № 4С-18/3-09; 2009.10.27 № 4С-20/2-09 Шешімдерімен.

3) поступлений от продажи основного капитала, в том числе: продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями;
продажи земли и нематериальных активов;
4) поступлений трансфертов, в том числе:
целевых текущих трансфертов;
целевых трансфертов на развитие;
субвенции.
3. Учесть на 2009 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в бюджет района в сумме 824 303 тысяч тенге.
4. Учесть, что в бюджете района на 2009 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета на образование 327 761,9 тысяч тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 61 762,9 тысяч тенге, в том числе:
33 827,9 тысяч тенге – на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2005-2010 годы;
27 935 тысяч тенге – на содержание вновь вводимых объектов образования;
после строки «43 663 тысяч тенге – на содержание вновь вводимых объектов образования» дополнить строкой следующего содержания:
2) целевые трансферты на развитие в сумме 265 999 тысяч тенге на строительство национального детского дошкольного учреждения на 320 мест в городе Ерейментау.
Сноска. Пункт 4 с изменениями и дополнением внесенными, решениями Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 28.04.2009 № 4С-17/2-09; 23.07.2009 № 4С-18/3-09; 27.10.2009 № 4С-20/2-09; 27.10.2009 № 4С-20/2-09
5. Учесть, что в бюджете района на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на социальное обеспечение населения в сумме 30 427 тысяч тенге, в том числе:
7 904 тысяч тенге – на выплату ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом прожиточного минимума;
1 373 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
6 300 тысяч тенге – на расширение программ молодежной практики»;
14 850 тысяч тенге – на создание социальных рабочих мест»;
3 920 тысяч тенге – для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов.
Сноска. Пункт 5 с изменениями и дополнением внесенными, решениями Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 28.04.2009 № 4С-17/2-09.
6. Учесть, что в бюджете района на 2009 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 37 608 тысяч тенге – на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 03.03.2009 № 4С-14/2-09, 07.04.2009 № 4С-15/2-09; 23.07.2009 № 4С-18/3-09; 27.10.2009 № 4С-20/2-09

7. 2009 жылға аудан бюджетінде республикалық бюджеттен Қазақстан Республикасында тұрғын үй қорының Мемлекеттік бағдарламасымен сәйкес, мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қоры үйлерінің құрылысына 117 027 мың теңге соммасында мақсатты трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Ерейментау аудандық мәслихатының 2009.03.03 № 4С-14/2-09; 2009.07.23 № 4С-18/3-09; 2009.10.27 № 4С-20/2-09 Шешімдерімен.
7-1. 2009 жылдың аудан бюджетіне жергілікті желілердің автомобиль жолдарын ағымды жөндеуге 21 700 мың теңге соммасында республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін;
Ескерту. 7-1-тармағымен толықтырылды, Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2009.04.28 № 4С-17/2-09 Шешімімен. 7-1 тармағына өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2009.07.23 № 4С-18/3-09 Шешімімен.
8. 2009 жылға аудан бюджеті трансферттерінің құрамында облыстық бюджеттен 217 159,6 мың теңге соммасында мақсатты трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
1) Ұлы Отан соғысының ардагерлері мен мүгедектерінің коммуналдық қызмет шығыстарына әлеуметтік көмек көрсетуге 1 086 мың теңге соммасында мақсатты ағымдық трансферттер;
1-1) Сілеті селосының Мәдениет үйінің жабындарын, ғимаратын күрделі жөндеуге – 5 860 мың теңге соммасында нысаналы ағымды трансферттер.
1-2) Павловка селосының Павловка орта мектебін күрделі жөндеуге – 33 487,8 мың теңге сомасындағы мақсатты ағымды трансферттер.
1-3) аз қамтамасыз етілген отбасылардағы студенттерге оқу үшін төлемге әлеуметтік көмек көрсетуге – 356 мың теңге сомасындағы мақсатты ағымды трансферттер.
2) дамытуға 176 369,8 мың теңге соммасында мақсатты трансферттер, соның ішінде:
Ерейментау қаласында Бөгембай көшесі бойынша Мұсабаев көшесінен бастап Әлжанов көшесіне дейін жылу желілері құрылысына – 46 741 мың теңге;
Ерейментау қаласындағы № 5 қазандықты және жылу желілерін қайта құрастыруға, аймақтық жұмыспен қамтудың стратегиясын жүзеге асырудың және кадрларды қайта дайындаудың аясында елді мекендердің инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдарды және абаттандыруды дамытуға – 43 322 мың теңге.
Ерейментау ауданы әкімдігінің жанындағы шаруашылық жұмысына құқық алған «Жылусервис» және «Ерейментау Су Арнасы» коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың жарғылық капиталын арттыруға – 29 560 мың теңге;
«Ауылдық аумақтардың сумен жабдықтауы және канализациясы» салалық жобаны жүзеге асыру мақсатында құрылыстың авторлық, техникалық бақылауын орындауға – 1 164,6 мың теңге;
Бөгембай батыр ескерткішінің құрылысына – 55 582,2 мың теңге.

7. Учесть, что в бюджете района на 2009 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 117 027 тысяч тенге на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 2009.03.03 № 4С-14/2-09; 23.07.2009 № 4С-18/3-09; 27.10.2009 № 4С-20/2-09
7-1. Учесть, что в бюджете района на 2009 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 21 365,6 тысяч тенге на текущий ремонт автомобильных дорог местной сети
Сноска. Дополнено пунктом 7-1 решением Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 28.04.2009 № 4С-17/2-09; Пункт 7-1 с изменениями, внесенными решением 23.07.2009 № 4С-18/3-09.
8. Учесть, что в составе трансфертов бюджета района на 2009 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета в сумме
217 159,6 тысяч тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 1 086 тысяч тенге на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на расходы за коммунальные услуги;
1-1) целевые текущие трансферты в сумме 5 860 тысяч тенге – на капитальный ремонт здания, кровли Дома культуры села Селетинское»;
1-2) целевые текущие трансферты в сумме 33 487,8 тысяч тенге – на капитальный ремонт Павловской средней школы села Павловка.
1-3) целевые текущие трансферты в сумме 356 тысяч тенге – на оказание социальной помощи студентам из малообеспеченных семей на оплату за учебу.
2) целевые трансферты на развитие в сумме 176 369,8 тысяч тенге, в том числе:
46 741 тысяч тенге – на строительство тепловой сети по улице Богембая от улицы Мусабаева до улицы Альжанова в городе Ерейментау;
43 322 тысяч тенге – на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров, на реконструкцию котельной № 5 и тепловых сетей города Ерейментау;
29 560 тысяч тенге – на увеличение уставного капитала коммунальных государственных предприятий на праве хозяйственного ведения «Теплосервис» и «Ерейментау Су Арнасы» при акимате Ерейментауского района;
1 164,6 тысяч тенге – на выполнение авторского, технического надзора за строительством в целях реализации отраслевого проекта «Водоснабжение и канализация сельских территорий»;
55 582,2 тысяч тенге – на строительство памятника Богембай батыру.

Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - Ерейментау аудандық мәслихатының 2009.04.07 № 4С-15/2-09, 2009.04.28 № 4С-17/2-09; 2009.07.23 № 4С-18/3-09; 2009.10.27 № 4С-20/2-09 Шешімдерімен.
9. 2009 жылға аудан бюджетінде 2005-2010 жылдарға Қазақстан Республикасы білімінің дамуының мемлекеттік бағдарламасы аясында, күрделі жөндеу жүргізуге – 22 918 мың теңге және білім мекемесінің материалдық-техникалық базаларын нығайтуға – 6 990 мың теңге шығындар қарастырылсын.
10. Аудан бюджетінде 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы төлеуге 11 238 мың теңге соммасында шығыстар қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерту енгізілді - Ерейментау аудандық мәслихатының 2009.10.06  № 4С-19/2-09 Шешімімен.
11. Аудан бюджетінде Ерейментау ауданы әкімдігінің жанындағы шаруашылық жұмысына құқық алған «Ерейментау Су Арнасы» коммуналдық мемлекеттік кәсіпорнының жарғылық капиталын арттыруға 5 147 мың теңге соммасында шығыстар қарастырылғаны ескерілсін.
11-1. Аудан бюджетінде Ерейментау ауданының әкімдігі жанындағы шаруашылық жұмысына құқық алған «Жылусервис» коммуналдық мемлекеттік кәсіпорнына Ерейментау қаласын жылумен қамтамасыз ету үшін көмір сатып алуға 10 400 мың теңге сомасында шығыстар қарастырылып жатқаны ескерілсін.
11-2. Аудан бюджетінде Бөгенбай батыр ескерткішінің құрылысын аяқтауға 12 322 мың теңге сомасында шығыстар қарастырылып жатқаны ескерілсін.
Ескерту. 11-1, 11-2 тармақтарымен толықтырылды - Ерейментау аудандық мәслихатының 2009.07.23 № 4С-18/3-09 Шешімдерімен. 11-тармаққа өзгерту енгізілді - Ерейментау аудандық мәслихатының 2009.10.06  № 4С-19/2-09 Шешімімен.
12. 2009 жылға ауданның жергілікті атқарушы органының қоры
3 620 мың теңге соммасында бекітілсін.
12-1. 2009 жылға арналған аудандық бюджетінде заңнаманың тәртібімен бекітілген 2009 жылғы 1 қаңтарына жиналған 3 997,8 мың теңге сомасын бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтарының пайдаланылғаны ескерілсін.
Ескерту. 12-1 тармақпен толықтырылды - Ерейментау аудандық мәслихатының 2009.07.04 № 4С-15/2-09 Шешімімен. 12-тармаққа өзгерту енгізілді - Ерейментау аудандық мәслихатының 2009.10.06 № 4С-19/2-09 Шешімімен.
13. Ауданының ауылдық (селолық) жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне, қызметтің, осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкалармен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғары лауазымдық жалақылары мен тарифтік ставкалары белгіленсін.

Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 07.04.2009 № 4С-15/2-09; 28.04.2009 № 4С-17/2-09; 23.07.2009 № 4С-18/3-09; 27.10.2009 № 4С-20/2-09
9. Предусмотреть в бюджете района на 2009 год затраты в рамках региональной программы образования Республики Казахстан на 2005-2010 годы на проведение капитального ремонта – 22 918 тысяч тенге и укрепление материально- технической базы учреждений образования – 6 990 тысяч тенге.
10. Учесть, что в бюджете района предусматриваются расходы на выплату государственных пособий на детей до 18 лет в сумме 11 238 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решением Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 06.10.2009 № 4С-19/2-09.
11. Учесть, что в бюджете района предусматриваются расходы на увеличение уставного капитала коммунального государственного предприятия на праве хозяйственного ведения «Ерейментау Су Арнасы» при акимате Ерейментауского района в сумме 5 147 тысяч тенге.
11-1. Учесть, что в бюджете района предусматриваются расходы на приобретение угля для обеспечения теплом города Ерейментау коммунальному государственному предприятию на праве хозяйственного ведения «Теплосервис» при акимате Ерейментауского района в сумме 10 400 тысяч тенге.
11-2. Учесть, что в бюджете района предусматриваются расходы на завершение строительства памятника Богембай батыру в сумме 12 322 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 23.07.2009 № 4С-18/3-09; 06.10.2009 № 4С-19/2-09.
12. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2009 год в сумме 3 620 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решением Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 06.10.2009 № 4С-19/2-09.
12-1. Учесть, что в бюджете района на 2009 год в установленном законодательством порядке использованы свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2009 года, в сумме 3 997,8 тысяч тенге.
Сноска. Дополнено пунктом 12-1 решением Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 07.04.2009 № 4С-15/2-09;
13. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности района, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

14. 2009 жылға аудан бюджетінің бюджеттік бағдарламаларының даму тізбесі 2 қосымшаға сәйкес, бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) жүзеге асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе арттыруға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлумен бекітілсін.
15. Ерейментау қаласының және ауылдық округтердің әкімі аппараттарының бюджеттік бағдарламалары 3 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
16. 2009 жылға аудан бюджетін орындау процессіндегі секвестрге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
17. Осы шешім 2009 жылғы 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
18. Осы шешімнің орындалуын бақылау бюджет, қаржы, әлеуметтік-экономикалық дамуының, экология және ардагерлермен жұмыс мәселелері бойынша Ерейментау аудандық мәслихаттың тұрақты комиссиясына жүктелсін.
Аудандық мәслихаттың
сессия төрағасы                        А.Ералинов
Ерейментау аудандық
мәслихатының хатшысы                   Қ.Махметов
КЕЛІСІЛДІ:
Ерейментау ауданының әкімі             Н.Ережепов
«Ерейментау ауданының экономика
және бюджеттік жоспарлау
бөлімі» ММ бастығы                     Қ.Құдабаев
Ерейментау аудандық мәслихаттың

14. Утвердить перечень бюджетных программ развития бюджета района на 2009 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно Приложению 2.
15. Утвердить бюджетные программы аппаратов акимов города Ерейментау и сельских округов, согласно Приложения 3.
16. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета района на 2009 год, согласно Приложению 4.
17. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
18. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Ерейментауского районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, социально-экономического развития, экологии и работы с ветеранами.
Председатель сессии
районного маслихата                        А.Ералинов
Секретарь Ерейментауского
районного маслихата                        К.Махметов
СОГЛАСОВАНО:
Аким Ерейментауского района                Н.Ережепов
Начальник ГУ «Отдел экономики
и бюджетного планирования
Ерейментауского района»                   К.Кудабаев
Приложение 1
утверждено решением
Ерейментауского районного маслихата

123
Қаладағы аудандық маңызы бар қала, ауыл(село), ауылдық (селолық) округ әкімі аппараты
21365,6
20
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде елді мекендердің жолдарын жөндеу және ұстау
21365,6
Ерейментау қаласының әкім аппараты
21365,6
Ерейментау аудандық мәслихаттың
2008 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 4С-12/3-08 шешіммен
бекітілген
4 қосымша
2007 жылға арналған аудандық бюджеттердің атқарылу үдерісінде секвестрленуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізімі
Атаулар
Бiлiм беру
Жалпы білім беру

123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
21365,6
20
Ремонт и содержание дорог населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки  кадров
21365,6
Аппарат акима города Ерейментау
21365,6
Приложение 4
утверждено решением
Ерейментауского районного маслихата
от 19 декабря 2008 года № 4С-12/3-08
Перечень районных бюджетных программ, не подлежащих
секвестру в процессе исполнения районного
бюджета на 2009 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение