Зеренді ауданының 2009 жылға арналған бюджеті туралы
Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2008 жылғы 18 желтоқсандағы № 14-85 шешімі. Ақмола облысы Зеренді ауданының Әділет басқармасында 2008 жылғы 30 желтоқсанда № 1-14-89 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2010 жылғы 9 сәуірдегі № 27-173 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының  2010.04.09 № 27-173 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджеттік кодексінің 63 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы» Заңының 6 бабының 1 тармағының 1 тармақшасына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Зеренді ауданының 2009 жылға арналған бюджеті 1 қосымша бойынша келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 2 186 634,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 704 542 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 646 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 63 372 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1 403 074,8 мың теңге.
2) шығындар – 2 155 340,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелер – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелердің өтелуі – 0 мың теңге;
4) қаржы активтері операциялары бойынша сальдо – 2 600 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерінен сатылуынан – 31 600 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерінің сатылуынан түскен – 29 000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 28 694,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) - 28  694,3 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2009.03.31 № 16-96; 2009.04.27 № 18-111; 2009.07.24 № 19-117; 2009.10.20 № 20-135; 2009.12.03 № 21-143Шешімдерімен.
2. Келесі көздердің есебінен аудан бюджеттің кірістері  бекітілсін:
1) салықтық түсімдерден:
төлем көзінен ұсталмайтын жеке табыс салығы;
бір жолғы талондар бойынша қызметін жүзеге асыратын жеке тұлғаларға салынатын жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлердің мүлік салығы;
жеке тұлғалардың мүлік салығы;
елді мекен жеріндегі жеке тұлғалардың жер салығы;
өнеркәсіп, көлік, байланыс, қорғаныс және басқа да ауыл шаруашылығы жерлеріне салынатын жер салығы;
заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлердің, жеке нотариустар мен адвокаттардың елді мекен жеріндегі жер салығы;
заңды тұлғалардың көлік құралдары салығы;
жеке тұлғалардың көлік құралдары салығы;
біртұтас жер салығы;
Қазақстан Республикасы аумағында өндірілетін барлық спирт түрі;
заңды және жеке тұлғалар бөлшек саудада өткізетін, сонымен қатар өз қажеттіліктеріне пайдаланатын жанармай (авиациялық түрінен басқа);
заңды және жеке тұлғалар бөлшек саудада өткізетін, сонымен қатар өз қажеттіліктеріне пайдаланатын дизель отыны;
жер учаскелерін пайдаланған үшін төлемдер;
жеке кәсіпкерлерді тіркеу жинағы;
жекелеген қызмет түрімен айналысу құқығы үшін лицензиялық жинақ;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу жинағы;
көлік құралдары мемлекеттік тіркеу жинағы;
жылжымайтын мүлік және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркеу жинағы;
сотқа берілетін қуыным арыздарынан, ерекше істер жөніндегі арыз-шағымдардан, апелляциялық шағымдардан, орындалу қағазының көшірмесін беру туралы сот анықтауына сауал беру жеке шағымдарынан, сот жарғысын шығару туралы өтініштен, сонымен қатар шет ел және төрелік сот шешімдері, құжат көшірмелері бойынша соттың орындау қағазын беруі үшін түсетін мемлекеттік баждар;
азаматтық хал актілерін тіркеу, азаматтарға азаматтық хал актілерін тіркеу куәліктерін, сонымен қатар туу, неке қию, неке айыру, өлім туралы акт жазбаларын өзгерту, толықтыру, түзету, қайта қалпына келтіру куәліктерін қайта беру үшін алынатын мемлекеттік баждар;
шетелге шығу және басқа мемлекеттерден Қазақстан Республикасына шақыру құқығын беретін құжаттарды ресімдеу, сонымен қатар осы құжаттарға өзгертулер енгізу үшін алынатын мемлекеттік баждар;
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасы азаматтығын қалпына келтіруге және Қазақстан Республикасы азаматтығын тоқтату құжаттарын ресімдеу үшін алынатын мемлекеттік баждар;
Тұрғылықты жерді тіркеу үшін алынатын мемлекеттік баждар;
аңшылық құқығына рұқсат беру үшін алынатын мемелекеттік баждар;

О бюджете Зерендинского района на 2009 год
Решение Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 18 декабря 2008 года № 14-85. Зарегистрировано Управлением юстиции Зерендинского района Акмолинской области 30 декабря 2008 года № 1-14-89. Утратило силу - решением Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 9 апреля 2010 года № 27-173
Сноска. Утратило силу - решением  Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 09.04.2010 № 27-173
В соответствии со статьей 63 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года, подпунктом 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении в Республике Казахстан», Зерендинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Зерендинского района на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) Доходы, в том числе по: – 2 186 634,8 тысяч тенге;
налоговым поступлениям  – 704 542 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 15 646 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 63 372 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 403 074,8 тысяч тенге;
2) Затраты – 2 115 340,5 тысяч тенге;
3) Чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) Сальдо по операциям с финансовыми активами - 2 600 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов - 31 600 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 29  000 тысяч тенге;
5) Дефицит (профицит) бюджета – 28 694,3 тысяч тенге;
6) Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 28 694,3 тысяч тенге. Погашение кредита в сумме 28 698 тысяч тенге. Используемые остатки бюджетных средств в сумме 3.7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 31.03.2009 № 16-96; 27.04.2009 № 18-111; 24.07.2009 № 19-117; 20.10.2009  № 20-135;03.12.2009 № 21-143.
2. Утвердить доходы бюджета района за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты;
индивидуального подоходного налога с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам;
социального налога;
налога на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
налога на имущество физических лиц;
земельного налога с физических лиц на земли населенных пунктов;
земельного налога на земли промышленности, транспорта, связи, обороны и иного несельскохозяйственного назначения;
земельного налога с юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, частных нотариусов и адвокатов на земли сельскохозяйственного назначения;
земельного налога юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, частных нотариусов и адвокатов на земли населенных пунктов;
налога на транспортные средства юридических лиц;
налога на транспортные средства физических лиц;
единого земельного налога;
всем видам спирта, произведенным на территории Республики Казахстан;
бензина (за исключением авиационного) реализуемого юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемого на собственные производственные нужды;
дизельного топлива, реализуемого юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемого на собственные производственные нужды;
платы за пользование земельными участками;
сбора за регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
сбора за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств;
сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества;
сбора за государственную регистрацию транспортных средств;
сбора за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
платы за размещение наружной(визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах;
государственной пошлины, взимаемой с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских арбитражных судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных  документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд  исковых заявлений к государственным учреждениям;
государственной пошлины, взимаемой за регистрацию акта гражданского состояния, выдачу гражданам повторных свидетельств о регистрации акта гражданского состояния, а также свидетельств в связи с изменением, дополнением, исправлением и восстановлением записи актов о рождении, браке, расторжении брака, смерти;
государственной пошлины, взимаемой за оформление документов на право выезда за границу и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы;
государственной пошлины, взимаемой за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении в гражданстве в Республике Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан;
государственной пошлины за регистрацию места жительства;
государственной пошлины, взимаемой за выдачу разрешений на право охоты;

жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруларын тіркеу және қайта тіркеу (аң аулау калибрлі, белгі беретін, дәрімен атылатын ұңғысыз,механикалық тоңазытқыш, аэрозольді және басқа жабдықтар, жас ағызғыш немесе тітіркендіргіш, ауыздық қуаттық пневматикалық қару 7,5 Дж және 4,5 мм қосымша) үшін алынатын мемлекеттік баждар;
Сақтауға немесе сақтауға және ұстауға, Қазақстан Республикасының территориясынан шығару және Қазақстан Республикасының территориясынан әкетуге рұқсат сұрауына мемлекеттік баждар.
2) салықтық емес түсімдерден:
коммуналдық меншіктегі мүлікті жалдаудан түсетін кірістер;
жергілікті мемлекеттік органдардың әкімшілік айыппұлдары, өсімақылары, санкциялары, өтемақылары;
жергілікті бюджетке түскен өзге де салықтық түсімдерден;
3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер
азаматтарға пәтер сатудан түсетін түсімдер
жер учаскелерін жалдау құқығын сатуға төлем
4) трансферттер түсімі, соның ішінде:
облыстық бюджеттен түсетін трансферттер;
республикалық бюджеттен түсетін трансферттер.
3. 2009 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін 1 054 936 мың теңге сомадағы субвенция қарастырылсын.
4. 2009 жылға республикалық бюджеттен мақсаттағы трансферттер 164 538,2 мың теңге сомасында қарастырылсын, соның ішінде:
1) мақсаттағы трансферттер 29 471,2 мың теңге сомасында, соның ішінде:
10 749,6 мың теңге – мультимедиялық және лингафондық кабинеттер құруға;
7 946,1 мың теңге – физика, химия, биология кабинеттерін оқулықтармен жабдықтау;
1 061 мың теңге – мемлекеттік мекенжай әлеуметтік көмек төлемдеріне;
4 700 мың теңге - 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайын мемлекеттік жәрдемақы төлемдері.
8 287 мың теңге – селолық елді мекендердегі әлеуметтік ортадағы мамандарды қолдауға ағымдағы мақсатты трансферттерді бөлу;
Аталған трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен анықталады.
2) дамыту мақсатындағы трансферттер 135 067 мың теңге сомасында, соның ішінде:
135 067 мың теңге – Зеренді селосындағы су құбыры жүйесінің құрылысы және қайта жаңартуға;
5 000 мың теңге республикалық бюджеттен мақсатты трансферттер инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту мен жайғастыруға.
Ескерту. 4 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2009.04.27 № 18-111; 2009.10.20 № 20-135; 2009.12.03 № 21-143 Шешімдерімен

государственной пошлины, взимаемой за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивым или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно);
государственной пошлины за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему.
2) неналоговых поступлений:
доходов от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности;
административных штрафов, пени, санкций, взысканий, налагаемых местными государственными органами;
прочие неналоговые поступления в местный бюджет;
3) поступлений от продажи основного капитала;
поступлений от продажи земельных участков;
поступлений от продажи гражданам квартир;
плата за продажу права аренды земельных участков.
4) поступления трансфертов, в том числе:
трансферты из областного бюджета;
трансферты из республиканского бюджета.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2009 год предусмотрена субвенция, передаваемая из областного бюджета в сумме 1 054 936 тысяч тенге.
4. Учесть, что в составе трансфертов из республиканского бюджета на 2009 год предусмотрены целевые трансферты в сумме 164 538,2 тысяча тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 29 471,2 тысячи тенге, в том числе:
10 749,6 тысячи тенге – на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов;
7 946,1 тысячи тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии;
1 061 тысяча тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
4 700 тысяч тенге на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей;
8 287 тысяч тенге – распределение сумм целевых текущих трансфертов для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов;
Распределение указанных трансфертов определяется  постановлением акимата района;
2) целевые трансферты на развитие в сумме 135 067 тысяч тенге, в том числе:
135 067 тысяч тенге - на реконструкцию и строительство разводящих сетей водопровода в с.Зеренда;
5 000 тысяч тенге целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на развитие и обустройство инженерно - коммуникационной инфраструктуры.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 27.04.2009 № 18-111; 20.10.2009 № 20-135; 03.12.2009 № 21-143.

Жолдар алып тасталды - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2009.04.27 № 18-111 Шешімімен
Аталған трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен анықталады.
5. 2009 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен
107 539,2 мың теңге мақсатты трансферттердің қарастырылғандығы ескерілсін, оның ішінде:
1) 29 431,8 мың теңге сомада мақсатты ағымдағы трансфертер, соның ішінде:
1 948 мың теңге – Ұлы Отан соғысына қатысушыларға және мүгедектерге коммуналдық қызметтеріне әлеуметтік көмек.
22 339 мың теңге - Зеренді селосындағы "Арайлы" бала бақшаны ұстауға.
5 043,8 мың теңге – облыстық бюджеттен бөлінген қаражаттарды Жол картасының инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымының жөндеу шараларын жүзеге асыруға;
662 мың теңге оқуға төлем етуге аз қамтылған отбасыларынан студенттерге әлеуметтік көмек көрсетуге облыстық бюджеттен бөлінген нысаналы ағымдағы трансферттер.
Аталған трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен анықталады.
2) дамыту мақсатындағы трансферттер 78 392 мың теңге сомасында, соның ішінде:
30 638 мың теңге – Зеренді селосында 140 орындық бала-бақша құрылысына;
16 154 мың теңге – Айдарлы селосында 80 орындық орта мектеп құрылысына;
31 600 мың теңге – ауданда заңды тұлғалардың капиталын көбейтуге.
Аталған трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен анықталады.
Ескерту. 5 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2009.03.31 № 16-96; 2009.04.27 № 18-111; 2009.07.24  № 19-117; 2009.10.20 № 20-135 Шешімдерімен.
5-1. Аймақтық жұмыспен қамту стратегиясына және кадрларды қайта дайындауды жүзеге асыруға 81 041,2 мың теңге 2009 жылға арналған аудандық бюджеттен қарастырылсын, соның ішінде:
республикалық бюджеттен – 75 997,4 мың теңге, облыстық бюджеттен – 5 043,8 мың теңге.
18 010 мың теңге – Чаглинка селосындағы Чаглинка орта мектебінің негізгі жөндеуіне;
Ескерту. 5-1 тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2009.04.27 № 18-111 Шешімімен. 5-1 тармағына өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2009.07.24 № 19-117; 2009.10.20 № 20-135 Шешімдерімен.
Көрсетілген трансферттердің таратылуы аудан әкімдігінің қаулысымен анықталады.
6. Аудандық жергілікті атқарушы органдардың резерві 2009 жылға 14 400 мың теңге сомасында бекітілсін.
6-1. 2009 жылғы аудан бюджетінде бекітілген заңдылықтарға
сәйкес 2009 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан 3,7 мың теңге сомасында бюджет қаражатының бос қалдықтары пайдаланылды.

Строки исключены - решением Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 27.04.2009 № 18-111
Распределение указанных трансфертов определяется  постановлением акимата района.
5. Учесть, что в составе трансфертов из областного бюджета на 2009 год предусмотрены целевые трансферты в сумме 107 539,2 тысяч тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 29 431,8 тысяч тенге, в том числе:
1 948 тысяч тенге – на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой отечественной войны на расходы за коммунальные услуги.
22 339 тысяч тенге - на содержание детского сада "Арайлы" в селе Зеренда;
5 043,8 тысяч тенге – средства из областного бюджета, выделенные в рамках реализации мероприятий Дорожной карты на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
662 тысячи тенге целевые текущие трансферты из областного бюджета на оказание социальной помощи студентам из малообеспеченных семей на оплату за учебу.
Распределение указанных трансфертов определяется  постановлением акимата района;
2) целевые трансферты на развитие в сумме 78 392 тысячи тенге, в том числе:
30 638 тысяч тенге – на строительство детского сада на 140 мест с.Зеренда;
16 154 тысячи тенге – на строительство средней школы на 80 мест с.Айдарлы;
31 600 тысяч тенге – на увеличение уставного капитала юридических лиц района;
Распределение указанных трансфертов определяется  постановлением акимата района.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 2009.03.3116-96; 27.04.2009 № 18-111; 24.07.2009 № 19-117; 20.10.2009 № 20-135.
5-1. Учесть, что в районном бюджете на 2009 год предусмотрены средства в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 81 041,2 тысяч тенге, в том числе:
из республиканского бюджета – 75 997,4 тысяч тенге, из областного бюджета - 5 043,8 тысяч тенге;
18 010 тысяч тенге – на капитальный ремонт Чаглинской средней школы села Чаглинка.
Сноска. Дополнен пунктом 5-1, решением Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 27.04.2009 № 18-111. Пункт 5-1 с изменениями, внесенными решениями Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 24.07.2009 № 19-117; 20.10.2009 № 20-135.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2009 год в сумме 14 400 тысяч тенге.
6-1. Учесть, что в районном бюджете на 2009 год в установленном законодательством порядке использованы свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2009 года, в сумме 3,7 тысяч тенге.

6-2. 2009 жылғы аудандық бюджеттен республикалық және облыстық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттердің 3 234,2 мың теңге сомасында қайтарылуы ескерілсін.
6-3. 2009 жылға арналған аудандық бюджеттен 2008 жылы аудан
қаражатының тапшылығын өтеуге 28 698 мың теңге сомасында берілген
өтелмеген несиені облыстық бюджетке қайтару көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерту енгізілді - Зеренді аудандық мәслихатының 2009.03.31 № 16-96; 2009.10.20 № 20-135 Шешімдерімен.
7. Қазақстан Республикасының заңдылығына сәйкес аудандық бюджетте 2009 жылы ауылдық жерде тұратын және қызмет ететін аудандық білім беру, әлеуметтік қорғау, спорт және мәдениет, денсаулық сақтау ұйымдарының мамандарына жалақы және тарифтік тор көзінен 25 пайыз мөлшерінде қосымша ақы төлеуге жұмсалатын шығыстар қарастырылған.
8. 2009 жылға арналған аудан бюджетін дамыту бюджеттік бағдарламаларының тізбесі инвестициялық жобаның (бағдарламаға) дамуына бағытталған 2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2009 жылға арналған бюджеттің орындалуы процесінде қысқартылмайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 3 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтердің 2009 жылға арналған бюджеттік бағдарламалары 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Осы шешім Зеренді ауданының Әділет басқармасында мемлекеттік тіркелген күннен және 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енеді.
Сессия төрағасы,
аудандық мәслихаттың хатшысы                      К.Хасенов
«КЕЛІСІЛДІ»:
Зеренді ауданының әкімі                           Е.Сағдиев
Зеренді ауданы бойынша салық
комитетінің төрағасы                              Е.Наушәріпов
Зеренді ауданының экономика және
бюджеттік жоспарлау бөлімінің бастығы             Б.Әбутәліпов
Зеренді аудандық мәслихатының
2008 жылғы 18 желтоқсандағы № 14-85
Зеренді ауданының 2009 жылғы
бюджет туралы шешіміне
1 қосымша

6-2. Учесть, что в районном бюджете на 2009 год предусмотрен возврат целевых трансфертов, выделенных из республиканского и районного бюджетов в сумме 3 234,2 тысячи тенге.
6-3. Учесть, что в районном бюджете на 2009 год предусмотрен возврат в областной бюджет не погашенного кредита, выданного в 2008 году на покрытие дефицита наличности района в сумме 28 698 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 2009.03.31 № 16-96; 20.10.2009 № 20-135.
7. В составе расходов районного бюджета на 2009 год предусмотрены, согласно законодательству Республики Казахстан, доплаты в размере 25 процентов от окладов и тарифных ставок специалистам, проживающим и работающим в сельской местности и  поселках городского типа, организаций здравоохранения, образования,  социального обеспечения, культуры и спорта, финансируемых из районного бюджета, согласно перечню согласованного с районным маслихатом.
8. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2009 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 2.
9. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2009 год, согласно приложению 3.
10. Утвердить бюджетные программы поселка, аула (села), аульных (сельских) округов на 2009 год, согласно приложению 4.
11. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции Зерендинского района и вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель
сессии, секретарь
районного Маслихата                        К.Хасенов
СОГЛАСОВАНО:
Аким
Зерендинского района                       Е.Сагдиев
Председатель
налогового комитета по
Зерендинскому району                       Е.Наушарипов
Начальник
отдела экономики и
бюджетного планирования
Зерендинского района                       Б.Абуталипов
Приложение 1
к решению Зерендинского районного
маслихата от 18 декабря 2008 года
№ 14-85 о бюджете Зерединкого
района на 2009 год

2848
20
Жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін алынатын төлем
620
08
Заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны және (немесе) құжаттар бергені үшін оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар алатын міндетті төлемдер
3858
1
Мемлекеттік баж
3858
02
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынады
2308
04
Азаматтық хал актiлерiн тiркегенi үшiн, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы куәлiктердi және азаматтық хал актiлерi жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтiруге байланысты куәлiктердi қайтадан бергенi үшiн мемлекеттік баж
1000
05
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретiн құжаттарды ресiмдегенi үшiн, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерiстер енгiзгенi үшiн мемлекеттік баж
150
08
Тұрғылықты жерiн тiркегенi үшiн мемлекеттік баж
300
09
Аңшы куәлігін бергенi және оны жыл сайын тіркегені үшiн мемлекеттік баж
25
10
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден  жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
25
12
Қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
50
2
Салықтық емес түсiмдер
15646
01
Мемлекет меншігінен түсетін түсімдер
1819
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
1819
04
Коммуналдық меншіктегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
1819
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
13797
1
Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
13797
05
Жергілікті мемлекеттік органдар салатын әкімшілік айыппұлдар мен санкциялар
13797
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
30
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
30
09
Жергілікті бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
30
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер

2848
20
Плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах
620
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
3858
1
Государственная пошлина
3858
02
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов,  заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям
2308
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
1000
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу  на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
150
08
Государственная пошлина взимаемая за регистрацию места жительства
300
09
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
25
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 ДЖ и калибра до 4,5 мм включительно)
25
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
50
2
Неналоговые поступления
15646
01
Доходы от государственной собственности
1819
5
Доходы от аренды  имущества, находящегося в государственной собственности
1819
04
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности
1819
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
13797
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора
13797
05
Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые местными государственными органами
13797
06
Прочие неналоговые поступления
30
1
Прочие неналоговые поступления
30
09
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
30
3
Поступления от продажи основного капитала