2009 жылға арналған аудан бюджеті туралы
Ақмола облысы Щучье аудандық мәслихатының 2008 жылғы 13 қарашадағы N С-9/3 шешімі. Ақмола облысы Щучье ауданының Әділет басқармасында 2008 жылғы 30 желтоқсанда N 1-19-142 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 2010 жылғы 9 ақпандағы № С-23/2 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 2010.02.09 № С-23/2 шешімімен
Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы» Заңының 6 бабының 1 тармағы 1 тармақшасына, Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 9 бабының 2 тармағына сәйкес Щучье аудандық мәслихаты ШЕШIМ ЕТТІ:
1. 2009 жылға арналған аудан бюджеті 1 қосымшаға сәйкес келесі көлемде бекітілсін:
1)кірістер – 3508445,6 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1347480,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 57381,0 мың теңге;
негізгі капитал сату түсімдері – 367358,6 мың теңге;
ресми трансферттер түсімдері – 1736226,0 мың теңге;
2)шығындар – 3301020,3 мың теңге;
3)таза бюджеттік несиелендіру – -45000 мың теңге:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 45000 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 74821,3 мың теңге:
5)қаржылық активтерді сатып алу –47184,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түскен түсімдер – 3297,7 мың теңге;
6) бюджет дефициті (профицит) – 177604 мың теңге;
7)бюджет дефицитін (профицитті пайдалануды) қаржыландыру – -177604 мың теңге:
заим түсімдері – 48600 мың теңге;
заим өтемдері – 303800,0 мың теңге;
пайдаланылатын бюджет қаражатының қалдықтары – 77596 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Щучье аудандық мәслихатының 2009.03.03 № С-12/1, 2009.04.09 № С-13/2, 2009.04.24 № С-13/8, 2009.07.21 № С-16/2, 2009.10.27 № С 19/3,  Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 2009.12.02 № С-20/1 (қолданысқа енгізіу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімдерімен.
2. Аудан бюджетiнің келесі кiрiс кұздер есебінен бекiтiлсiн:
1) Салық түсiмдері:
төлем көздеріне салық салынбайтын, табыстан алынатын жеке табыс салығынан;
біржолғы талондар бойынша қызметті жүзеге асыратын жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
заңды тұлғалардың, жеке тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
жер салығы;
заңды және жеке тұлғалардың көлік құралдарына салынатын салық;
баршаға бірдей жер салығы;
акциздер: бензин, дизель отын;
жер учаскелерін пайланаған үшін төлем;
жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын жинақ;
кейбір жұмыстармен айналысу құқығы үшін лицензиялық жинақ;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені үшін, сондай-ақ оларды байта тіркегені үшін жинақ;
жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркегені және кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасы үшін алатын жинақ;
транспорттық құралдарды мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін жинақ;
жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін жинақ;
жалпыға ортақ пайдаланылатын жергілікті мәндегі автокөлік жолдарының бөлінген белдеуінде және елді мекендерде сыртқы (визуальді) жарнама объектілерін орналастырғаны үшін төлем;
мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынатын мемлекеттік баж салығы;
азаматтардың азаматтық хал-ахуалын тіркеу, азаматтық хал-ахуалын тіркеу жөніндегі қайталау куәліктерін беру, сонымен қатар тууы, некеге отыру, неке бұзу, өлім туралы актілердің жазбасын өзгертуіне, толықтыруларына, түзетулеріне және қайтадан қалпына келтіруіне байланысты куәліктерді тіркеу үшін мемлекеттік баж салығы;
шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды рәсімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін алынатын мемлекеттік баж салығы;
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды рәсімдегені үшін алынатын мемлекеттік баж салығы;
мекенжайын тіркеу үшін мемлекеттік баж салығы;
аңшы куәлігін бергені үшін және оны жыл сайын тіркегені үшін мемлекеттік баж салығы;

О районном бюджете на 2009 год
Решение Щучинского районного маслихата Акмолинской области от 23 декабря 2008 года № С-10/2. Зарегистрировано Управлением юстиции Бурабайского района Акмолинской области 30 декабря 2008 года № 1-19-142. Утратило силу - решением Бурабайского районнного маслихата Акмолинской области от 9 февраля 2010 года № С-23/2
Сноска. Утратило силу - решением Бурабайского районнного маслихата Акмолинской области от 09.02.2010 № С-23/2
В соответствии с подпунктом 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении в Республике Казахстан», с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Щучинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1)доходы - 3508445,6 тыс. тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 1347480,0 тыс. тенге;
неналоговым поступлениям – 57381,0 тыс. тенге;
поступление от продажи основного капитала – 367358,6 тыс. тенге;
поступление официальных трансфертов – 1736226,0 тыс. тенге;
2) затраты – 3301020,3 тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -45000 тыс. тенге:
бюджетные кредиты – 0 тыс. тенге;
погашение бюджетных кредитов – 45000 тыс. тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 74821,3 тыс. тенге:
приобретение финансовых активов - 78119 тыс.тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 3297,7 тыс. тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 177604 тыс. тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета- -177604 тыс. тенге:
поступление займов –48600 тыс. тенге;
погашение займов – 303800,0 тыс. тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 77596 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями внесенными, решениями Щучинского районного маслихата Акмолинской области от 03.03.2009 № С-12/1, от 09.04.2009 № С-13/2, от 24.04.2009 № С-13/8, от 21.07.2009 № С-16/2, от 27.10.2009 № С-19/3. Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 02.12.2009 № С-20/1 (порядок введения в действие см. п. 3)
2. Утвердить доходы бюджета района за счет следующих источников:
1)Налоговых поступлений:
индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты;
индивидуальный подоходный налог с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам;
социальный налог;
налог на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
налог на имущество физических лиц;
земельный налог;
налог на транспортные средства с физических лиц и юридических лиц;
единый земельный налог;
акцизы на: бензин; дизельное топливо;
плата за пользование земельными участками;
сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
сбор за регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна;
сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
за сбор государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах;
государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям;
государственная пошлина, взимаемая за регистрацию акта гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации акта гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния;
госпошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы;
госпошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении в гражданстве Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан;
госпошлина за регистрацию места жительства;
государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию;

жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калібрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж;
қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан шығаруға рұқсат бергені үшін мемлекеттік баж;
2) Салықтық емес түсiмдер:
коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігінің түсімдері;
коммуналдық меншіктегі мүлікті жалдаудан түсетін кірістер;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге ұсынылатын қызметтерді іске асарудан түсетін түсім;
жергілікті мемлекеттік органдармен салынатын әкімшілік айыппұлдар, өсімақылар, санкциялар, өндіріп алулар;
жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес түсімдер.
3) Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер:
жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
азаматтарға пәтерлер сатудан түсетін түсімдер;
4) Ресми трансферттерден түсетін түсімдер.
3. Аудандық бюджет шығыстарында есептелген:
1) облыс бюджетінен ағымдағы мақсатты трансферттер:
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердiң физика, химия, биология кабинеттерiн оқу жабдықтарымен жабдықтауға 7946,1 мың теңге сомасында;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдарын арнайы техникалық және орнын толтырушы құралдармен қамтамасыз етуге 10749,6 мың теңге сомасында;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек көрсетуге 2058,0 мың теңге сомасында;
18 жасқа дейінгі балаларға айсайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлеу үшін 4944,0 мың теңге сомасында;
селолық елді мекендердегі әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін 2369,6 мың теңге сомасында;
дамуға арналған облыстық бюджеттен мақсатты тарнсферттер:
2) Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес инженерлі-коммуникациялық инфрақұрылымды жайластыру және дамыту үшін 62253,0 мың теңге сомасында;
Щучье-Бурабай курорттық аймағының электр жүйесін қайта жаңартуға және салуға 225000,0 мың теңге сомасында;
Щучье ауданы Кенесары ауылының су құбыр жүйесін қайта жаңартуға 40689,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес нөлдік сыйақы ставкасы бойынша тұрғын үй салуға берілетін бюджеттік несиеге 48600 мың теңге сомасында;

государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно);
госпошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему;
2) Неналоговых поступлений:
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий;
доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности;
поступления от реализации услуг, предоставляемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые местными государственными органами;
другие неналоговые поступления в местный бюджет;
3) Поступления от продажи основного капитала:
поступления от продажи земельных участков;
поступления от продажи гражданам квартир;
4) Поступления официальных трансфертов.
3. В затратах бюджета района учтены:
1) целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования в сумме 7946,1 тыс.тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования в сумме 10749,6 тыс.тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 2058,0 тыс.тенге;
на выплату ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в сумме 4944,0тыс.тенге;
для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 2369,6 тыс.тенге;
2) целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в соответствии с государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы в сумме 62253,0 тыс.тенге;
строительство и реконструкция электрических сетей Щучинско-Боровской курортной зоны в сумме 225000,0 тыс.тенге;
реконструкцию водопроводных сетей в селе Кенесары Щучинского района в сумме 40689,0 тыс.тенге;
бюджетный кредит на строительство и приобретение жилья по нулевой ставке вознаграждения в соответствии с государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы в сумме 48600 тыс.тенге.

3) облыс бюджетінен ағымдағы мақсатты трансферттер:
Ұлы Отан соғысына қатысқандар мен мүгедектерге коммуналдық шығындарды өтеу үшін әлеуметтік көмек көрсетуге 5959,0 мың теңге сомасында;
Щучье ауданының территориясын дамыту қала құрылыстық жоспарлау кешендік жобасын әзірлеуге 50000,0 мың теңге сомасында;
тұрмыстық деңгейі төмен отбасылардың студенттерінің оқу ақысын өтеуге әлеуметтік көмек көрсетуге сомасы 1657,0 мың теңге.
4) дамуға облыс бюджетінен мақсатты трансферттер:
ауданның мемлекеттік коммуналдық кәсіпорындарының жарғылық капиталын ұлғайтуға 78119 мың теңге сомасында;
сумен қамтамасыз ететін жүйелерді дамытуға 16200,0 мың теңге сомасында;
5) «Ақмола облысының білім мекемелері мен нысандарын 2007-2010 жылдарға арналған күрделі жөндеу мен материалдық-техникалық қамтамасыз етілуі» аймақтық бағдарлама бойынша аудандық бюджеттің қаржысы есебінен шығындар:
оқулықтарды сатып алуға және жеткізуге 15772,0 мың теңге сомасында;
орта білім беру жүйесін ақпараттандыруға 6581,0 мың теңге сомасында;
6) тұрғын үй құрылысына несиесінің қайтарылуы 303800,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Щучье аудандық мәслихатының 2009.03.03 № С-12/1, 2009.04.09 № С-13/2 2009.04.24 № С-13/8, 21.07.2009 № С-16/2, 2009.10.27 № С 19/3,  Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 2009.12.02 № С-20/1 (қолданысқа енгізіу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімдерімен.
3-1. аудан бюджетінде 2009 жылға сомасы 820570,9 мың теңгеге кадрларды қайта даярлау және аймақтық жұмыспен қамту стратегиясын іске асыруға қаражат қаралғанын есепке алу, соның ішінде:
республикалық бюджетттен – 766378,2 мың теңге;
облыстық бюджеттен – 54000 мың теңге
Ескерту. 3-1-тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Щучье аудандық мәслихатының 2009.04.24 № С-13/8 шешімімен. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Щучье аудандық мәслихатының 21.07.2009 № С-16/2, 2009.10.27 № С 19/3 шешімімен.
4. Ауылдық (селолық) жерлерде тұрып жұмыс істейтін әлеуметтік қамтамасыздандыру, білім беру, мәдениет жғне спорт мамандардың еңбекақыларынан және бағамдық ставкаларынан қала жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың бағамдық ставкалары және еңбекақыларымен салыстырғанда аудандық бюджет қаржаты есебінен қосымша жиырма бес пайыз кұлемінде белгіленсін.
5. 2009 жылға арналған аудан бюджетінің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2009 жылға арналған жергілікті бюджеттің орындалуы барысында секвестерге жатпайтын жергілікті бағдарламалардың тізбесі 3 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

3) целевые текущие трансферты из областного бюджета:
на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на расходы за коммунальные услуги в сумме 5959,0 тыс.тенге;
на разработку комплексного проекта градостроительного планирования развития территории Щучинского района в сумме 50000,0 тыс.тенге;
на оказание социальной помощи студентам из малообеспеченных семей на оплату за учебу в сумме 1657,0 тысяч тенге
4) целевые трансферты из областного бюджета на развитие:
на увеличение уставного капитала государственных коммунальных предприятий района в сумме 78 119 тыс.тенге;
на развитие систем водоснабжения в сумме 16200,0 тыс.тенге;
5) затраты за счет средств районного бюджета по региональной программе «Капитальный ремонт и материально-техническое обеспечение учреждений и объектов образования Акмолинской области на 2007-2010 годы»:
на приобретение и доставку учебников в сумме 15772,0 тыс. тенге;
на информатизацию системы среднего образования в сумме 6581,0 тыс. тенге;
4) возврат кредита на строительство жилья в сумме 303800,0 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями внесенными, решениями Щучинского районного маслихата Акмолинской области от 03.03.2009 № С-12/1, от 09.04.2009 № С-13/2, от 24.04.2009 № С-13/8, от 21.07.2009 № С-16/2, от 27.10.2009 № С-19/3. Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 02.12.2009 № С-20/1 (порядок введения в действие см. п. 3)
3-1. Учесть, что в районном бюджете на 2009 год предусмотрены средства на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 820378,2 тыс.тенге, в том числе:
из республиканского бюджета – 766378,2 тысяч тенге;
из областного бюджета – 54000 тысяч тенге.
Сноска. Дополнен пунктом 3-1, решением Щучинского районного маслихата Акмолинской области от 24.04.2009 № С-13/8. Пункт 3-1 с изменениями внесенными, решением Щучинского районного маслихата Акмолинской области от 21.07.2009 № С-16/2, от 27.10.2009 № С-19/3
4. Установить специалистам социального обеспечения, образования, культуры и спорта, проживающим и работающим в аульной (сельской) местности повышенные на двадцать пять процентов должностных окладов и тарифных ставок, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, за счет средств районного бюджета.
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2009 год, согласно приложению 2.
6. Утвердить перечень местных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2009 год, согласно приложению 3.

7. Аудандық мәндегі қала, кент, ауылдық (селолық) округтердің 2009 жылға арналған бюджеттік бағдарламалары 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Осы шешiм Ақмола облысының Щучье аудандық әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күшіне енеді және 2009 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
Х сессиясының төрағасы                     Р. Махаев
Аудандық мәслихаттың
хатшысы                                    Г.Марченко
КЕЛІСІЛДІ:
Щучье ауданының
әкімі                                      В. Балахонцев
Щучье ауданының
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімінің бастығы                Г. Тінәлинова
Щучье аудандық  мәслихатының

7. Утвердить бюджетные программы города районного значения, поселка, аульных (сельских) округов на 2009 год, согласно приложению 4.
8. Решение вступает в силу после его государственной регистрации в Управлении юстиции Щучинского района Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель X сессии
районного маслихата                        Р. Махаев
Секретарь районного
маслихата                                  Г.Марченко
СОГЛАСОВАНО:
Аким Щучинского
района                                     В. Балахонцев
Начальник Отдела экономики
и бюджетного планирования
Щучинского района                          Г.Тналинова
Приложение 1 к решению
Щучинского районного маслихата