Мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2008 жылғы 21 ақпандағы N 33 қаулысы. Алматы облысының Әділет департаментінде 2008 жылы 31 наурызда N 2002 тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 2009 жылғы 17 қарашадағы N 204 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 2009.11.17 N 204 Қаулысымен
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1-бабына сәйкес және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы "Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы" N 558 Қаулысы мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсетудің тізілімін бекіту туралы" N 561 Қаулысын жүзеге асыру мақсатында, облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Төмендегі қоса ұсынылғандар бекітілсін:
1) Кең таралған пайдалы қазбаларды бірлесе барлауға және өндіру немесе барлауға,өндіруге кепілдік шартын тіркеу стандарты.
2) Кең таралған пайдалы қазбаларды бірлесе барлауға және өндіру немесе барлауға, өндіруге кепілдік келісім-шартын тіркеу стандарты.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары В.Долженковқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі
Мемлекеттік қызмет көрсетудің "Кең
таралған пайдалы қазбаларды барлау,
өндіру немесе бірлесе барлау мен өндіру
туралы кепілдік шартын тіркеу" стандарты
Алматы облысы әкімдігінің 21 ақпандағы
2008 жылғы N 33 қаулысымен
бекітілген
Мемлекеттік қызмет көрсетудің "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлау, өндіру немесе бірлесе барлау мен өндіру туралы кепілдік шартын тіркеу" стандарты
1. Жалпы ережелері
1. Кең таралған пайдалы қазбаларды барлау, өндіру немесе бірлесе барлау мен өндіру туралы кепілдік шартын тіркеу - бұл Құзыретті органның жер қойнауын пайдалануға, сонымен қатар кепілге қою үшін жер қойнауын пайдалану құқығын беру жөніндегі келісімді тіркеу.
Құзыретті орган жер қойнауын пайдалану құқығын беруге, сонымен қатар жер қойнауын пайдалану құқығын кепілге қою үшін келісімді тіркеуге рұқсат береді. Кең таралған пайдалы қазбаларды барлау, өндіру және бірлесе барлау мен өндіруге жасалған барлық кепілдік шарттар тіркелуге жатады. Кепілдік шартын тіркеу және оны растау болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Қызмет мыналарға сәйкес көрсетіледі: Кең таралған пайдалы қазбаларды барлау және өндіру немесе бірлесе барлау мен өндіру туралы кепілдік шартын тіркеу Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 27 қаңтардағы "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" N 2828 заңындағы 14 баптың 9.2 тармағы негізінде "Жер қойнауын пайдалану құқығын беру келісім-шартына тиісті өзгертулер немесе толықтырулар тіркелген сәттен бастап жасалған болып есептеледі".

Об утверждении стандартов оказания государственных услуг
Постановление акимата Алматинской области от 21 февраля 2008 года N 33. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 31 марта 2008 года за N 2002. Утратило силу - постановлением акимата Алматинской области от 17 ноября 2009 года N 204
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Алматинской области от 17.11.2009 N 204
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и в целях реализации постановлений Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 558 "Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги", от 30 июня 2007 года N 561 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт регистраций договора залога на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых;
2) стандарт регистраций контрактов на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых;
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области В. Долженкова.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Аким области
Утвержден
постановлением акимата Алматинской
области от 21 февраля 2008 года N 33
стандарт оказания государственной услуги
"Регистрация договора залога на разведку,
добычу или совмещенную разведку и добычу
общераспространенных полезных ископаемых"
Стандарт оказания государственной услуги "Регистрация договора
залога на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу
общераспространенных полезных ископаемых"
1. Общие положения
1. Регистрация договора залога на разведку, добычу и совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых - это разрешение Компетентного органа на передачу права недропользования, а также регистрацию сделки по передаче права недропользования в залог.
Компетентный орган выдает разрешение на передачу права недропользования, а также регистрацию сделки по передаче права недропользования в залог. Регистрации подлежат все договора залога на разведку, добычу и на совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых. Представляет собой регистрацию договора залога и его заверение.
2. Форма оказания данной государственной услуги - не автоматизированная.
3. Регистрация договора залога на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых на основании п. 9.2. статьи 14 Закона Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" N 2828 от 27 января 1996 года "Передача права недропользования считается совершенной с момента регистрации соответствующих изменений или дополнений в контракт"

4. Осынау мемлекеттік қызметті Алматы облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп департаменті ұсынады. Мекен-жайы: Талдықорған қаласы, Шевченко көшесі,131, каб.410,411. Алматы облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп департаментінің ресми сайты: www.dpp.almaty-reg.kz.
5. Тұтынушыға көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу (нәтижесі) нысаны: құзыретті органның жер қойнауын пайдалану құқығын кепілге қоюға келісім хаты, кең таралған пайдалы қазбаларды барлау, өндіру немесе бірлесе барлау мен өндіру кепілдік шартын тіркеу.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке және заңды тұлғалар санаты:
Жасалған кепілдік-шарттарға сәйкес кең таралған пайдалы қазбаларды барлау, өндіру немесе бірлесе барлау мен өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығы жеке де заңды тұлғаларға да кепілге қою үшін беріледі.
7. Тұтынушылар өздеріне мемлекеттік қызмет көрсетуге қажет құжаттарды өткізген сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі: Өтініш түскен күннен бастап қырық бес күн ішінде Құзыретті органның рұқсат беру немесе дәлелді түрде рұқсат бермеу хаты.
8. Барлау, өндіру немесе бірлесе барлау мен өндіру туралы кепілдік шартын тіркеу тегін болып табылады.
9. Осынау мемлекеттік қызмет көрсету стандарты Алматы облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп департаментінің жер қойнауын пайдалану бөлімінің кабинетіндегі ақпараттар дерек қорында, Алматы облысы кәсіпкерлік және өнеркәсіп департаментінің ресми сайтында: www.dpp.almaty-reg.kz орналасқан.
10. Алматы облысы кәсіпкерлік және өнеркәсіп департаментінің жұмыс кестесі: Құжаттарды қабылдау 410 кабинетте, күнделікті сағ 9.00-ден -18.00-ге дейін,13.00-ден -14.00-ге дейін түскі үзіліс. Демалыс күндері: сенбі және жексенбі. Алдын-ала жазылу және осынау мемлекеттік қызмет үшін жеке және заңды тұлғаларға арналған жылдам қызмет көрсету әдісі жүзеге асырылмайды.
11. Алматы облысы кәсіпкерлік және өнеркәсіп департаментінің жер қойнауын пайдалану бөлімінде осынау мемлекеттік қызметті көрсетуге келесі жағдайлар жасалған: үстел, екі орындық, 410 кабинетте жазғы кезде бірқалыпты температураны сақтау үшін қолданылатын кондиционер, өтініш жазу үлгілері мен қажеттті құжаттардың тізбесі көрсетілген стенд бар.
2. Мемлекетттік қызмет көрсету тәртібі
12. Алматы облысы кәсіпкерлік және өнеркәсіп департаментінің жер қойнауын пайдалану бөліміне осынау мемлекеттік қызметті алу үшін заңды және жеке тұлғалар тізбеге сәйкес келесі құжаттарды тапсырады:

4. Данную государственную услугу предоставляет департамент предпринимательства и промышленности Алматинской области, находящийся по адресу: город Талдыкорган, улица Шевченко, дом N 131; официальный сайт департамент предпринимательства и промышленности Алматинской области: www.dpp.almaty-reg.kz.
5. Форма завершения (результат) оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель: письмо-согласие компетентного органа на передачу права недропользования в залог, регистрация договора залога на право недропользования на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых.
6. Категория физических и юридических лиц, которым оказывается государственная услуга:
В соответствии с заключенными контрактами право недропользования на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых может быть передано в залог как физическими, так и юридическими лицами.
7. Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов для получения государственной услуги: Разрешение компетентного органа или аргументированный отказ в выдаче разрешения выдается в течение сорока пяти дней со дня подачи заявления.
8. Регистрация договоров на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу является бесплатной.
9. Стандарт оказания данной государственной услуги размещен на визуальном источнике информации в кабинете отдела недропользования департамента предпринимательства и промышленности Алматинской области; на официальном сайте департамента предпринимательства и промышленности Алматинской области: www.dpp.almaty-reg.kz.
10. График работы департамента предпринимательства и промышленности Алматинской области: прием документов в кабинете 410, ежедневно с 9.00 до 18.00 часов с перерывом с 13.00 до 14.00 часов.
Выходные дни: суббота и воскресенье.
Предварительной записи и ускоренного обслуживания физических и юридических лиц для получения данной государственной услуги не существует.
11. В отделе недропользования департамента предпринимательства и промышленности Алматинской области для предоставления данной государственной услуги созданы следующие условия: стол, два стула, кондиционер в кабинете 410 для поддержания оптимальной температуры в летний период, стенд с образцами заявлении, перечнем необходимых документов.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения данной государственной услуги физическим и юридическим лицам необходимо предоставить в отдел недропользования департамента предпринимательства и промышленности Алматинской области следующие документы согласно перечню:

1) кепілге беру туралы жазбаша өтінішін;
2) бизнес-жоспар немесе кепілдік алу үшін техникалық-экономикалық негіздемесін;
13. Өтініш, ТЭН немесе кепілдік шартын тіркеу жөніндегі мемлекеттік қызмет алу үшін бизнес-жоспар Алматы облысы кәсіпкерлік және өнеркәсіп департаментінің жер қойнауын пайдалану бөлімінде немесе қабылдау бөлмесінде қабылданады.
14. Құзыретті органның жазбаша келісімін алғаннан және барлау, өндіру немесе бірлесе барлау мен өндіру кепілдік шарты бөлімнің бас маманына тапсырылғаннан кейін, журналға тіркеліп, мөрмен расталады.
15. Тұтынушының мемлекеттік қызметті алу үшін, барлық қажетті құжаттарды тапсырғанын растайтын тіркелген өтініштің көшірмесі беріледі.
16. Барлау,өндіру немесе бірлесе барлау мен өндіру кепілдік шартын өтінуші немесе оның өкілі сенім-хат бойынша жеке өз қолына, қол қоя отырып, алады.
17. Жеке және заңды тұлғаларға осынау мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұруға немесе тоқтатуға негіздеме болатындар:
1) қажетті құжаттарды тапсырмау.
3. Жұмыс принциптері
18. Тұтынушыға көрсетілетін қызметке байланысты Алматы облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп департаменті басшылыққа алатын жұмыс принциптері:
1) транспаренттілік;
2) "бір терезе";
3) өтінушілермен жұмыс істеген кездегі сыпайылылық;
4) көрсетіліп жатқан мемлекеттік қызмет туралы жан-жақты ақпараттың болуы;
5) тұтынушының белгіленген мерзімде алынбаған құжатының сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға осынау мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі сапа көрсеткішімен және осынау стандарттың қосымшасына сәйкес қолжетімділігімен өлшенеді ("Сапа және қолжетімділік көрсеткішінің маңызы" кестесі).
20. Сапа көрсетілімінің нысаналы маңызы мен мемлекеттік қызметке қол жетімділігі, мемлекеттік органның жұмысы бағаланады, ал оларды жыл сайын арнайы құрылған жұмысшы топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп департаменті қызметкерлерінің заңсыз әрекетіне 27-25-49 телефоны арқылы немесе департамент директорының атына жазбаша түрде шағымдануға болады. Уәкілетті лауазымды тұлғалардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру мен шағымды дайындауға көмек көрсету жоғарыда келтірілген сенім телефоны арқылы жүзеге асырылады.
22. Шағым облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп департаментінің директорына беріледі, каб.402, телефон 27-25-49, мекен-жайы: Талдықорған қаласы, Шевченко көшесі, 131.
23. Шағымдану журналына шағымдарды тіркеу, онда берілген шағымға жауап алу мерзімі мен жауап беретін жерді, шағымды қарау барысынан хабар беретін лауазымды тұлғалардың байланыс телефондарын көрсету арқылы шағымның қабылданғаны расталады.

1) письменное заявление о передаче в залог;
2) технико-экономическое обоснование для получения залога или бизнес-план.
13. Заявление, ТЭО или бизнес-план для получения государственной услуги по регистрации договора залога принимают в приемной и/или в отделе недропользования департамента предпринимательства и промышленности области.
14. После получения письменного согласия Компетентного органа и представления договора залога на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу сдается специалисту отдела, договор регистрируется в журнале и заверяется штампом.
15. Выдается копия зарегистрированного заявления подтверждающего, что потребитель сдал все необходимые документы для получения государственной услуги.
16. Получение зарегистрированного договора на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу осуществляется заявителями либо их представителями по доверенности лично в руки с росписью в получении.
17. Основанием для приостановления или отказа в предоставлении данной государственной услуги физическому или юридическому лицу являются:
1) лица, не предоставившие необходимых документов.
3. Принципы работы
18. Принципы работы, которыми руководствуется департамент предпринимательства и промышленности области по отношению к потребителю услуг:
1) транспарентность;
2) "одного окна";
3) вежливость при работе с заявителями;
4) наличие исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге;
5) обеспечение сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания данной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему стандарту (таблица "Значение показателей качества и доступности").
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. Жалобы на неправомерные действия сотрудников департамента предпринимательства и промышленности области - можно подать по телефону 27-25-49, либо письменно на имя директора департамента. Разъяснение порядка обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц и оказание содействия в подготовке жалобы осуществляется по указанному телефону доверия.
22. Жалоба подается на имя директора департамента предпринимательства и промышленности области, кабинет 402, тел.: 27-25-49.
по адресу: г.Талдыкорган, ул. Шевченко, N 131.
23. В подтверждение принятия жалобы регистрируются в журнале жалоб, в котором указаны срок и место получения ответа на поданную жалобу, контактные данные должностных лиц у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.

6. Байланыс ақпараты
24.Алматы облысы кәсіпкерлік және өнеркәсіп департаментінің байланыс деректері: 040000,Талдықорған қаласы, Шевченко көшесі,131.
Алматы облысы кәсіпкерлік және өнеркәсіп департаменті директорының қабылдау бөлмесінің телефоны 27-25-49.
Алматы облысы кәсіпкерлік және өнеркәсіп департаменті директоры орынбасарының телефоны 27-32-01.
Алматы облысы кәсіпкерлік және өнеркәсіп департаментіндегі жер қойнауын пайдалану бөлімі мамандарының телефондары 27-13-31, 27-25-70.
Жұмыс кестесі: күнделікті сағ 9:00-ден 18:00-ге дейін, 13:00-ден -14:00-ге дейін түскі үзіліс.
Демалыс күндері: сенбі және жексенбі.
Жеке тұлғаларды қабылдау кестесі:
Алматы облысы кәсіпкерлік және өнеркәсіп департаментінің директоры: жұма, сағат 17:00-ден 18:00-ге дейін.
Алматы облысы кәсіпкерлік және өнеркәсіп департаменті директорының орынбасары: бейсенбі, сағат 17:00-ден - 18:00-ге дейін.
Жоғарыда тұрған ұйым Алматы облысы әкімдігінің байланыс деректері: Талдықорған қаласы, Тәуелсіздік көшесі, 38.тел: 27-31-05, факс:27-07-43.
25. Тұтынушылар үшін басқа пайдалы ақпарат Алматы облысы әкімдігінің ресми сайтында орналасқан: www.almaty-reg.kz.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің
"Кең таралған пайдалы
қазбаларды барлау, өндіру
немесе бірлесе барлау мен
өндіру туралы кепілдік
шартын тіркеу" стандартына
қосымша
Кесте
Сапа және қолжетімділік көрсеткішінің мәні
Сапа және қолжетімділік көрсеткіші
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Келесі жылғы көрсеткіштің мақсатты мәні
Есеп беру жылындағы ағымдағы көрсеткіштің мәні

6. Контактная информация
24. Контактные данные департамента предпринимательства и промышленности Алматинской области: почтовый адрес: 040000, город Талдыкорган, улица Шевченко, N 131.
Телефон приемной директора департамента предпринимательства и промышленности Алматинской области: 27-25-49.
Телефон заместителя директора департамента предпринимательства и промышленности Алматинской области: 27-32-01.
Телефон специалистов отдела недропользования департамента предпринимательства и промышленности Алматинской области: 27-25-70, 27-13-31.
График работы: ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00 часов.
Выходные дни: суббота и воскресенье.
График личного приема физических лиц:
директором департамента предпринимательства и промышленности Алматинской области: пятница с 17.00 до 18.00;
заместителем директора департамента предпринимательства и промышленности Алматинской области: четверг с 17.00-18.00.
Контактные данные вышестоящей организации - акимат Алматинской области: город Талдыкорган, улица Тауелсыздык, № 38, тел.: 27-31-05, факс: 27-07-43.
25. Другая полезная информация для потребителя размещена на официальном сайте акимата Алматинской области: www.almaty-reg.kz.
Приложение к стандарту оказания
государственной услуги "Регистрация
договора залога на разведку, добычу
или совмещенную разведку и добычу
общераспространенных полезных ископаемых"
Таблица.
Значения показателей качества и доступности
Показатели качества
и доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в последую-
щем году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году

1. Жалпы ережелері
1. Кең таралған пайдалы қазбаларды барлау және өндіру немесе бірлесе барлау, өндіру жөнінде жасалған барлық келісім-шарттар тіркеуге жатады - бұл Келісім-шарт жасалған кезде қолданыста болған Қазақстан Республикасының заңнама актілеріне сәйкес құрылған, барлау мен (немесе) өндіруге қатысы жоқ, Құзыретті орган мен жеке немесе заңды тұлғаның арасында жасалған келісім-шартты тіркеу.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Кең таралған пайдалы қазбаларды барлау және өндіру немесе бірлесе барлау, өндіру келісім-шартын Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 27 қаңтардағы "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" N 2828 Заңындағы 44 баптың 3 тармағы негізінде "Келісім-шарт құзыретті органның тіркеуіне жатады. Келісім-шарт, онда Келісім-шарттың күшіне енуінің одан кешірек күшіне ену мерзімдері ескерілмеген жағдайда, тіркелген сәттен бастап күшіне енеді."
4. Осынау мемлекеттік қызметті Алматы облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп департаменті ұсынады. Мекен-жайы: Талдықорған қаласы, Шевченко көшесі,131, каб.410,411. Алматы облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп департаментінің ресми сайты: www.dpp.almaty-reg.kz.
5. Тұтынушыға көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу (нәтижесі) нысаны: келісім-шартты тіркеу актісі, кең таралған пайдалы қазбаларды барлау және өндіру немесе бірлесе барлау, өндіру келісім-шартын тіркеу.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке және заңды тұлғалар санаты:
Кең таралған пайдалы қазбаларды барлау және өндіру немесе бірлесе барлау, өндіру жөніндегі келісім-шарттар Қазақстан Республикасының жеке тұлғаларымен қатар заңды тұлғаларымен жасалуы мүмкін.
7. Тұтынушылар, мемлекеттік қызмет көрсетуге қажет құжаттарды өткізген сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
Келісім-шарттың жобасы конкурстың жеңімпазы туралы конкурстық комиссия шешім қабылдаған сәттен бастап, жер қойнауын пайдаланушылар жеті ай ішінде ұсынады. Құзыретті орган келісім-шарттың талаптарын жер қойнауын пайдаланушымен келіссөз жүргізу арқылы келіседі.
Екі жақты келісілген келісім-шарттың жобасы, қол қойылғанға дейін бір ай мерзімде келесі міндетті сараптауларға жатады: құқықтық, экологиялық, экономикалық және салықтық, санитарлық және денсаулық сақтау мәселелері, жер қойнауын зерттеу және пайдалану, тау-кенді бақылау мәселелері бойынша.
Қажетті сараптамалар жүргізілгеннен кейін құзыретті орган мен жер қойнауын пайдаланушы келісім-шарттың соңғы шарттарын келіседі.
8. Кең таралған пайдалы қазбаларды барлау, өндіру немесе бірлесе барлау және өндіру туралы келісім-шартын тіркеу ақысыз жүзеге асырылады.

1. Общие положения
1. Регистрации подлежат все заключаемые контракты на разведку, добычу и на совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых - это регистрация договора между компетентным органом и физическим или юридическим лицом (лицами), не связанных с разведкой и (или) добычей, составленный в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан, действовавшими на момент заключения контракта.
2. Форма оказания данной государственной услуги - не автоматизированная.
3. Регистрация контрактов на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых на основании п.3 статьи 44 Закона Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" N 2828 от 27 января 1996 года "Контракт подлежит регистрации компетентным органом. Контракт вступает в силу с момента его регистрации, если иные более поздние сроки вступления контракта не оговорены в нем".
4. Данную государственную услугу предоставляет департамент предпринимательства и промышленности Алматинской области, находящийся по адресу: город Талдыкорган, улица Шевченко, дом №131; официальный сайт департамент предпринимательства и промышленности Алматинской области: www.dpp.almaty-reg.kz.
5. Форма завершения (результат) оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель: акт регистрации контракта, контракт на право недропользования на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых.
6. Категория физических и юридических лиц, которым оказывается государственная услуга:
Контракты на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых могут быть заключены как с физическими, так и с юридическими лицами Республики Казахстан.
7. Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов для получения государственной услуги:
Проект контракта представляется недропользователем в течение семи месяцев с момента принятия конкурсной комиссией решения о победителе конкурса. Компетентный орган согласовывает условия контракта с недропользователем путем переговоров.
Проект контракта, согласованный сторонами, до его подписания подлежит в месячный срок следующим обязательным экспертизам: правовой, экологической, экономической и налоговой, по вопросам здравоохранения и санитарии, изучения и использования недр, горного надзора.
После проведения необходимых экспертиз компетентный орган и недропользователь согласовывают окончательные условия контракта.
8. Регистрация контрактов на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых является бесплатной.

9. Осынау мемлекеттік қызмет көрсету стандарты Алматы облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп департаментінің жер қойнауын пайдалану бөлімінің кабинетіндегі ақпараттар дерек қорында, сондай-ақ Алматы облысы кәсіпкерлік және өнеркәсіп департаментінің ресми сайтында: www.dpp.almaty-reg.kz орналасқан.
10. Алматы облысы кәсіпкерлік және өнеркәсіп департаментінің жұмыс кестесі: құжаттарды қабылдау 410 кабинетте, күнделікті сағ 9.00-ден -18.00-ге дейін, 13.00-ден -14.00-ге дейін түскі үзіліс. Демалыс күндері: сенбі және жексенбі. Алдын-ала жазылу және осынау мемлекеттік қызмет үшін жеке және заңды тұлғаларға арналған жылдам қызмет көрсету жүзеге асырылмайды.
11. Алматы облысы кәсіпкерлік және өнеркәсіп департаментінің жер қойнауын пайдалану бөлімінде осынау мемлекеттік қызметті көрсетуге келесі жағдайлар жасалған: үстел, екі орындық, 410 кабинетте жазғы кезде бірқалыпты температураны сақтау үшін қолданылатын кондиционер, өтініш жазу үлгілері мен қажетті құжаттардың тізбесі көрсетілген стенд бар.
2. Мемлекетттік қызмет көрсету тәртібі
12. Алматы облысы кәсіпкерлік және өнеркәсіп департаментінің жер қойнауын пайдалану бөліміне осынау мемлекеттік қызметті алу үшін заңды және жеке тұлғалар тізбеге сәйкес келесі құжаттарды тапсырады:
1) облыс әкімінің өкімі немесе жер қойнауын пайдалану құқығын беру жөніндегі инвестициялық бағдарламалардың ашық (жабық) конкурстарын өткізу комиссиясы отырысының хаттамасы;
2) келісім-шарт жобасы;
3) жұмыс бағдарламасы, сондай-ақ қаржы-экономикалық және қызметтің шаруашылық көрсеткіштері;
4) уәкілетті органдармен келісу;
5) геологиялық немесе тау-кен орнын бөліп беру;
6) тарихи шығындарды есептеу;
7) геологиялық ақпаратты сатып алу туралы келісім.
13. Келісім-шартты тіркеу бойынша мемлекеттік қызметті алу үшін, келісім-шарт жобасы және жолдама хат Алматы облысы кәсіпкерлік және өнеркәсіп департаментінің жер қойнауын пайдалану бөлімінде немесе қабылдау бөлмесінде қабылданады.
14. Оң келісімдер алғаннан кейін және Құзыретті органмен келісім-шарттың соңғы шартын келіскеннен кейін, келісім-шарттың тіркеу актісіне қол қойылады, келісім-шарт және оның қосымшасы журналға тіркеледі де мөрмен расталады.
Келісім-шарттың жобасы қабылданбаған жағдайда, жұмыс толық аяқтап бітіру үшін кері қайтарылады.
15. Тұтынушының мемлекеттік қызметті алу үшін, барлық қажетті құжаттарды тапсырғанын растайтын тіркелген өтініштің көшірмесі беріледі.
16. Өтінушілердің барлау, өндіру немесе бірлесе барлау және өндіру келісім-шартын өздері алады немесе олардың өкілдерінің қолына сенім-хат арқылы тапсырылады.

9. Стандарт оказания данной государственной услуги размещен на визуальном источнике информации в кабинете отдела недропользования департамента предпринимательства и промышленности Алматинской области; на официальном сайте департамента предпринимательства и промышленности Алматинской области: www.dpp.almaty-reg.kz.
10. График работы департамента предпринимательства и промышленности Алматинской области: прием документов в кабинете 410, ежедневно с 9.00 до 18.00 часов с перерывом с 13.00 до 14.00 часов.
Выходные дни: суббота и воскресенье.
Предварительной записи и ускоренного обслуживания физических и юридических лиц для получения данной государственной услуги не существует.
11. В отделе недропользования департамента предпринимательства и промышленности Алматинской области для предоставления данной государственной услуги созданы следующие условия: стол, два стула, кондиционер в кабинете 410 для поддержания оптимальной температуры в летний период, стенд с образцами заявлении, перечнем необходимых документов.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения данной государственной услуги физическим и юридическим лицам необходимо предоставить в отдел недропользования департамента предпринимательства и промышленности Алматинской области следующие документы согласно перечню:
1) протокол заседания комиссии по проведению открытого (закрытого) конкурса инвестиционных программ по предоставлению права недропользования или распоряжение Акима области;
2) проект контракта;
3) рабочая программа и финансово-экономические и хозяйственные показатели деятельности;
4) согласования уполномоченных органов;
5) геологический или горный отвод;
6) расчет исторических затрат;
7) соглашение о приобретении геологической информации.
13. Проект контракта и сопроводительное письмо для получения государственной услуги по регистрации контракта принимают в приемной и/или отделе недропользования департамента предпринимательства и промышленности области.
14. После получения положительных согласований и окончательного согласования условий контракта с компетентным органом подписывается акт регистрации контракта, контракт и его приложения регистрируются в журнале и заверяются печатью и штампом.
При отклонении проект контракта направляется на доработку.
15. Выдается копия зарегистрированного заявления подтверждающего, что потребитель сдал все необходимые документы для получения государственной услуги.
16. Получение зарегистрированного контракта на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу осуществляется заявителями, либо их представителями по доверенности лично в руки с росписью в получении, по адресу: город Талдыкорган, улица Шевченко, дом N 131, кабинета 410.

Жоғарғы орган - Алматы облысы әкімдігінің байланыс деректері: Талдықорған қаласы, Тәуелсіздік көшесі, 38.тел: 27-31-05, факс:27-07-43.
25. Тұтынушыларға қажет басқа пайдалы ақпарат Алматы облысы әкімдігінің ресми сайтында орналасқан: www.almaty-reg.kz.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің "Кең
таралған пайдалы қазбаларды барлау,
өндіру немесе бірлесе барлау, өндіру
туралы келісім-шартын тіркеу" стандартына
қосымша
Кесте.
Сапа және қолжетімділік көрсеткішінің мәні
Сапа және қолжетімділік көрсеткіші
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Келесі жылғы көрсеткіштің мақсатты мәні
Есеп беру жылындағы ағымдағы көрсеткіштің мәні

Контактные данные вышестоящей организации - акимат Алматинской области: город Талдыкорган, улица Тауелсыздык, №38, тел.: 27-31-05, факс: 27-07-43.
25. Другая полезная информация для потребителя размещена на официальном сайте акимата Алматинской области: www.almaty-reg.kz.
Приложение к стандарту оказания
государственной услуги "Регистрация
контрактов на разведку, добычу или
совмещенную разведку и добычу
общераспространенных полезных ископаемых"
Таблица.
Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году