2009 жылға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Қордай аудандық мәслихатының 2008 жылғы 26 желтоқсандағы N 12-4 Шешімі. Жамбыл облысы Қордай ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 14 қаңтарда № 71 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Жамбыл облыстық Әділет департаментінің 2013 жылғы 11 наурыздағы N 2-2-17/388 хаты)
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Жамбыл облыстық Әділет департаментінің 2013 жылғы 11 наурыздағы N 2-2-17/388 хаты)
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеткодексінің 75 бабына, “Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы” Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына және “2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы” Жамбыл облыстық мәслихатының 2008 жылғы 18 желтоқсандағы № 10-4 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 1716 болып тіркелген) сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2009 жылға арналған аудандық бюджет 1-қосымшаға сәйкес мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 878 147 мың теңге:
салықтық түсімдер – 435349 мың теңге;
салықтық емес түсімдер  – 74111 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер  – 4960 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 3 363 727 мың теңге.
2) шығындар – 3 921 968 мың теңге.
3) таза бюджетік кредит беру – -4554 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4554 мың теңге.
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -39267 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 39267 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 39267 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Қордай аудандық мәслихатының 2009.02.19 № 14-2; 2009.04.27 № 16-2; 2009.08.04 № 19-2; 2009.11.04 № 20-2; 2009.11.30 № 21-2 (2009 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
2. 2009 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 3068945 мың  теңге сомасында белгіленсін.
3. Жергілікті атқарушы органның резерві 9688 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. 2009 жылға арналған бюджеттік бағдарламаларға бөлінген бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 2-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

О районном бюджете на 2009 год
Решение маслихата Кордайского района Жамбылской области от 26 декабря 2008 года N 12-4. Зарегистрировано Управлением юстиции Кордайского района Жамбылской области 14 января 2009 года за N 71. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято (письмо Департамента юстиции Жамбылской области от 11.03.2013 года № 2-2-17/388)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято (письмо Департамента юстиции Жамбылской области от 11.03.2013 года № 2-2-17/388)
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики
Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики
Казахстан "О местном государственном управлении в Республике
Казахстан" от 23 января 2001 года и решением Жамбылского областного
маслихата "Об областном бюджете на 2009 год" от 18 декабря 2008 года
№ 10-4 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации
нормативных правовых актов за № 1716) районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2009 год согласно приложению 1
в следующих объемах:
1) доходы – 3878147 тысяч тенге:
налоговые поступления – 435349 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 74111 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4960 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3363727 тысяч тенге.
2) затраты – 3921968 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование – -4554 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4554 тысяч тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч
тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета – -39267 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
39267 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 39267 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Кордайского
районного маслихата от 19.02.2009 № 14-2; 27.04.2009 № 16-2; 04.08.2009 № 19-2; 04.11.2009 № 20-2; 30.11.2009 № 21-2 (вводится в действие с 01.01.2009)
2. Установить на 2009 год объем субвенции, передаваемый из
областного бюджета в районный бюджет в сумме 3068945 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа в сумме 9
688 тысяч тенге.
4. Утвердить перечень бюджетных программ развития с разделением
на бюджетные программы на 2009 год согласно приложению 2.

5. 2009 жылға арналған аудандық бюджеттi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттiк бағдарламалар тiзбесi 3- қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2009 жылға арналған аудандық бюджетке ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2009 жылға әр бір ауылдық округтер бойынша бюджеттік бағдарламалар 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Ауылдық жерлерде тұратын және жұмыс істейтін аудандық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру және мәдениет пен спорт мемлекеттік мекемелері мен ұйымдардың мамандарының қызметтік лауазымдарына 25% мөлшерінде үстемақы қосу белгіленсін.

5. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не
подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2009
год, согласно приложению 3.
6. Утвердить объем поступлений в бюджет района от продажи
земельных участков сельскохозяйственного назначения на 2009 год,
согласно приложению 4.
7. Утвердить бюджетные программы каждого сельского округа на
2009 год, согласно приложению 5.
8. Установить надбавку к должностным окладам в размере 25%
проживающим и работающим в сельской местности специалистам
государственных учреждений и организаций образования, социального
обеспечения, культуры и спорта, финансируемых из районного бюджета.

122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
002
Ақпараттық жүйелер құру
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
006
Сумен жабдықтау жүйесiн дамыту
Қордай аудандық мәслихатының
2008 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 12-4 шешіміне 3 қосымша
2009 жылға арналған аудандық бюджеттi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттiк бағдарламалар тiзбесi
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
Тұрғын үй көмегі
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
Қордай аудандық мәслихатының
2008 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 12-4 шешіміне 4 қосымша
2009 жылға арналған аудандық бюджетке ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер
мың теңге
Санаты
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
0
03
Жердi және материалдық емес активтердi сату
0
1
Жерді сату
0
02
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер
0
Қордай аудандық мәслихатының
2008 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 12-4 шешіміне 5 қосымша
Ескерту. 5-Қосымша жаңа редакцияда - Қордай аудандық мәслихатының 2009.11.04 № 20-2 (2009 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
2009 жылға әр бір ауылдық округтер бойынша бюджеттік бағдарламалар
(мың теңге)
Рет саны
Қаладағы
аудан,
аудандық
маңызы бар
қала, кент,
ауыл
(село),
ауылдық
(селолық)
округ
әкімінің
аппараттары
ның атауы
Бағдарлама атауы
001 "Қаладағы
ауданның,
аудандық маңызы
бар қаланың,
кенттің, ауылдың
(селоның),
ауылдық
(селолық)
округтің әкімі
аппаратының
қызметін
қамтамасыз ету"
003 "Мұқтаж
азаматтар-
ға үйінде
әлеуметтік
көмек
көрсету"
005 "Ауылдық
(селолық)
жерлерде
балаларды
мектепке
дейін тегін
алып баруды
және кері
алып
келудіұйым-
дастыру"
008 "Елдімекендердекөшелерді
жарықтан-
дыру"
1
Алға ауылдық округі

122
Аппарат акима района (города областного значения)
002
Создание информационных систем
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
467
Отдел строительства района (города
областного значения)
006
Развитие системы водоснабжения
Приложение 3
к решению Кордайского районного маслихата
от 26 декабря 2008 года № 12-4
Перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру
в процессе исполнения районного бюджета на 2009 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Социальная помощь и социальное обеспечение
Жилищная помощь
Государственная адресная социальная помощь
Государственные пособия на детей до 18 лет
Приложение 4
к решению Кордайского районного маслихата
от 26 декабря 2008 года № 12-4
Объем поступлений в бюджет района от продажи
земельных участков сельскохозяйственного назначения на 2009 год
тыс. тенге
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
3
Поступления от продажи основного капитала
0
03
Продажа земли и нематериальных активов
0
1
Продажа земли
0
02
Поступления от продажи земельных участков
сельскохозяйственного назначения
0
Приложение 5
к решению Кордайского районного маслихата
от 26 декабря 2008 года № 12-4
Сноска. Приложение 5 в редакции решением Кордайского районного
маслихата от 04.11.2009  № 20-2 (вводится в действие с 01.01.2009)
Бюджетные программы каждого сельского округа на 2009 год
тыс.тенге
№ п/п
Наименование аппарата акимов района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
Наименование программы
001 "Функционирование аппарата акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа"
003 "Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому"
005 "Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности"
008 "Освещение улиц населенных пунктов"
1
Алгинский сельский округ