2009 жылға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Абай ауданының мәслихатының 10 сессиясының 2008 жылғы 25 желтоқсандағы N 10/115 шешімі. Қарағанды облысы Абай ауданы Әділет басқармасында 2008 жылы 29 желтоқсанда N 8-9-50 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының хатшысының 2011 жылғы 20 шілдедегі N 3-14-212 хатымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының хатшысының 2011.07.20 N 3-14-212 хатымен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік Кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес 2009 жылға арналған аудандық бюджет мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 2780081 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 709395 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 11022 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 5830 мың тенге;
трансферттер түсімдері бойынша – 2053834 мың теңге;
2) шығындар – 2806456 мың. теңге;
3) нақты бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелер борышын өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтер операциясы бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түскен түсім – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – алу 26375 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті қолдану) – 26375 мың теңге;
қарыз алушылардың түсімдері – 0 мың теңге;
қарыз алушылар борыштарын өтеу – 0 мың теңге;
пайдаланылатын бюджет қаражаттарын қалдығы – 0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Абай  ауданының мәслихатының 2009.03.19 N 12/150 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2009.04.23 N 13/163(2009.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2009.07.30 N 15/188 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2009.09.10 N 16/197 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2009.11.20  N 17/210 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
2. 2009 жылға арналған аудандық бюджет кірістерінің құрамында жоғары тұрған бюджеттен 529442 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер 2 қосымшаға сәйкес көзделгені ескерілсін.
3. 2009 жылға арналған аудан бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесі көлемде белгіленгені ескерілсін:
1) жеке табыс салығы бойынша – 50 %;
2) әлеуметтік салық бойынша – 100 %.
4. 2009 жылға субвенция мөлшері 1217220 мың теңгені құрайтыны ескерілсін.

О районном бюджете на 2009 год
Решение 10 сессии Абайского районного маслихата Карагандинской области от 25 декабря 2008 года N 10/115. Зарегистрировано Управлением юстиции Абайского района Карагандинской области 29 декабря 2008 года N 8-9-50. Утратило силу - письмом секретаря Абайского районного маслихата Карагандинской области от 20 июля 2011 года N 3-14-212
Сноска. Утратило силу - письмом секретаря Абайского районного маслихата Карагандинской области от 20.07.2011 N 3-14-212.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2009 год согласно приложению 1 к настоящему решению в следующих объемах:
1) доходы – 2780081 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 709395 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 11022 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 5830 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2053834 тысяч тенге;
2) затраты – 2806456 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тыс. тенге:
бюджетные кредиты – 0 тыс. тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тыс. тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тыс. тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тыс. тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тыс. тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 26375 тыс. тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 26375 тыс. тенге:
поступление займов – 0 тыс. тенге;
погашение займов – 0 тыс. тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Абайского районного маслихата Карагандинской области от 19.03.2009 N 12/150 (вводится в действие с 01.01.2009); от 23.04.2009 N 13/163 (вводится в действие с 01.01.2009); от 30.07.2009 N 15/188 (вводится в действие с 01.01.2009); от 10.09.2009 N 16/197 (вводится в действие с 01.01.2009); от 20.11.2009 N 17/210 (вводится в действие с 01.01.2009).
2. Учесть, что в составе доходов районного бюджета на 2009 год предусмотрены целевые трансферты из вышестоящих бюджетов согласно приложению 2.
3. Учесть, что на 2009 год нормативы распределения доходов в районный бюджет установлены в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу - 50%;
2) по социальному налогу - 100%.
4. Учесть, что на 2009 год размер субвенции составляет 1217220 тыс. тенге.

5. 2009 жылға аудандық бюджеттен қаржыланатын ауылдық (селолық) жерлерде денсаулық сақтау, білім, мәдениет және спорт салаларында жұмыс істейтін қызметкерлердің қалалық жағдайда осы қызмет түрлерімен айналысатын азаматтық қызметкерлердің ставкасы және еңбекақысымен салыстырғанда лауазымдық еңбекақы және ставкалары жиырма бес пайызға көбейтілгені белгіленсін.
6. 2009 жылға арналған аудандық бюджет шығындарының құрамында Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын және Қарағанды облысының 2006- 2010 жылдарға арналған білім беруді дамытудың аумақтық бағдарламасын іске асыруға 13735 мың теңге сомада ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
7. 2009 жылға аудандық бюджет шығындарының құрамында Қазақстан Республикасында 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысы Мемлекеттік бағдарламасына сәйкес мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына 44000 мың теңге сомасында дамытуға нысаналы трансферттер ескерілсін.
8. 2009 жылға аудандық бюджет шығындарының құрамында Қазақстан Республикасында 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысы Мемлекеттік бағдарламасымен сәйкес инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды көркейту және дамытуға 6000 мың теңге сомада нысаналы трансферттер қарастырылды.
9. Есептесу, 2009 жылға аудандық бюджет шығындарының құрамында "2002-2010 жылдарға арналған ауыз су" аумақтық бағдарламасымен сәйкес сумен жабдықтау жүйесін дамытуға 503151 мың теңге сомада дамуға нысаналы трансферттер қарастырылды.
10. 2009 жылға аудандық бюджет шығындарының құрамында жылу энергиясы жүйесін дамытуға 7500 мың теңге сомада дамуға нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
10-1. 2009 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарының құрамында өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыруға 143235 мың теңге сомасында, оның ішінде:
122085 мың теңге – тұрғындардың жұмыспен қамтылуын қамтамасыз етуге;
21150 мың теңге – әлеуметтік жұмыс орындары және жастар практикасы бағдарламасын кеңейтуге ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 10-1-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Абай ауданының мәслихатының 2009.04.23 N 13/163(2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
11. 2009 жылға арналған Абай аудандық әкімдігінің резерві 35167 мың теңге сомасында бекітілсін.
12. 2009 жылға арналған аудандық даму бюджеттік бағдарламаларының тізімі 3 қосымшаға бекітілсін.
13. Аудан бюджетін орындау кезеңінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың 2009 жылғы тізімі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

5. Установить на 2009 год гражданским служащим здравоохранения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности, финансируемым из районного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
6. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты в сумме 13735 тыс. тенге на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы и региональной программы развития образования Карагандинской области на 2006 - 2010 годы.
7. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2009 год предусмотрены целевые трансферты на развитие в сумме 44000 тыс. тенге на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы.
8. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2009 год предусмотрены целевые трансферты на развитие в сумме 6000 тыс. тенге на развитие и благоустройство инженерно - коммуникационной инфраструктуры в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы.
9. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2009 год предусмотрены целевые трансферты на развитие в сумме 503151 тыс. тенге на развитие системы водоснабжения, в соответствии с региональной программой "Питьевые воды на 2002 - 2010 годы".
10. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2009 год предусмотрены целевые трансферты на развитие в сумме 7500 тыс. тенге на развитие теплоэнергетической системы.
10-1. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты в сумме 143235 тыс. тенге на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров, в том числе:
122085 тыс. тенге – на обеспечение занятости населения;
21150 тыс. тенге – на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-1 в соответствии с решением Абайского районного маслихата Карагандинской области от 23.04.2009 N 13/163 (вводится в действие с 01.01.2009).
11. Утвердить резерв акимата Абайского района на 2009 год в сумме 35167 тыс. тенге.
12. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2009 год, согласно приложению 3.
13. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2009 год, согласно приложению 4.

14. Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село) ауылдық (село) округтерінің аппараттары бойынша шығындары 5 қосымшаға сәйкес шығындары бекітілсін.
15. Осы шешім 2009 жылдың 01 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            Л. Коронец
Абай аудандық
мәслихат хатшысы                           Б. Цай
"КЕЛІСІЛДІ"
Абай ауданы бойынша
салық басқармасының төрағасы               Қ. Алин
"Экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы                        Ж. Мәкенова
"Абай ауданының қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы            С. Садық
Абай аудандық мәслихатының
2008 жылғы 25 желтоқсандағы
10 кезекті сессиясының
N 10/115 шешіміне
1 қосымша
2009 жылға арналған аудандық бюджет

14. Утвердить в районном бюджете затраты по аппаратам акима города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округов согласно приложению 5.
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель сессии                        Л. Коронец
Секретарь
Абайского районного маслихата              Б. Цай
"СОГЛАСОВАНО"
Начальник
налогового управления
по Абайскому району                        К. Алин
Начальник
государственного учреждения
"Отдел экономики и
бюджетного планирования"                   Ж. Макенова
Начальник
государственного учреждения
"Отдел финансов Абайского района"          С. Садык
Приложение 1
к решению 10 очередной сессии
Абайского районного маслихата
от 25 декабря 2008 года N 10/115
Районный бюджет на 2009 год