Азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 2008 жылғы 02 қыркүйектегі N 79 шешімі. Қарағанды облысы Осакаров ауданының Әділет басқармасында 2008 жылғы 24 қыркүйекте N 8-15-92 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 2013 жылғы 20 қарашадағы N 236 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 20.11.2013 N 236 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне және оларға теңестірілген тұлғаларға жеңілдіктер және әлеуметтік қорғау туралы" және 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңдарының негізінде, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. "Осакаров ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі жергілікті өкілетті органдардың шешімімен берілетін әлеуметтік төлемдердің соммалары төменде аталған аудан азаматтардың санаттарына тағайындап және алушының қалаған банктік операцияларының түрімен, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банктің лицензиясы бар екінші деңгейдегі банктер арқылы аударсын:
1) зейнетақы және жәрдемақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық (бұдан әрі - ЗТМО) ұсынған тізім негізінде Ұлы Отан соғысына қатысқандарға және мүгедектерге Жеңіс күніне (9-мамыр);
2) ЗТМО ұсынған тізім негізінде Ұлы Отан соғысы жылдары 6 айдан кем емес жұмыс істеген азаматтарға ерен еңбегі мен тылдағы әскери міндетті атқарғандары үшін бұрынғы Советтік Социалистік Республикалар Одағының ордендері және медальдарымен марапатталған тұлғаларға Жеңіс күніне (9-мамыр);
3) ЗТМО ұсынған тізім негізінде Ұлы Отан соғысына қатысқандар мен Отан соғысының мүгедектер жеңілдігіне теңестірілген тұлғаларға;
4) ЗТМО ұсынған тізім негізінде Ұлы Отан соғысына қатысқандар мен Отан соғысының мүгедектеріне және Ауған соғысында қайтыс болғандар отбасына ай сайынғы коммуналдық төлеміне;
5) жасы 70-тен асқан зейнеткерлерге Қарттар күні ЗТМО ұсынған тізім негізінде (1–қазан күні);
6) ЗТМО ұсынған тізім негізінде Балалар күніне 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға;
7) ЗТМО ұсынған тізім негізінде Мүгедектер күніне 1, 2 топтағы мүгедектерге (қазан айының әрбір екінші жексенбісі);
8) табысы кедейшілік деңгейінен төмен ауданның аз қамтылған әлеуметтік қорғалмаған азаматтарына:
ауыр материалдық жағдайға байланысты;
аурудың ауыр түріне шалдыққанда;
құжаттауға;
апатты жағдайларды жоюға;
авария жағдайдағы тұрғын үйді жөндеуге;
қайтыс болуға байланысты;

О предоставлении социальной помощи отдельным категориям граждан
Решение Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 02 сентября 2008 года N 79. Зарегистрировано Управлением юстиции Осакаровского района Карагандинской области 24 сентября 2008 года N 8-15-92. Утратило силу решением Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 20 ноября 2013 года N 236
Сноска. Утратило силу решением Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 20.11.2013 N 236.
В соответствии с Законами Республики Казахстан "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" от 28 апреля 1995 года и "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ Осакаровского района" назначать и перечислять через банки второго уровня, имеющих лицензию Национального Банка Республики Казахстан, по выбору получателя на виды банковских операций суммы социальных выплат по решению местных представительных органов нижеследующим категориям граждан района:
1) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны ко Дню Победы на основании списков, представленных районным отделением Государственного центра по выплате пенсий (далее - ГЦВП);
2) лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу и проработавшим не менее 6 месяцев в годы войны ко Дню Победы на основании списков, представленных районным отделением ГЦВП;
3) лицам, приравненным по льготам участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны ко Дню Победы по спискам, представленным районным отделением ГЦВП;
4) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и семьям воинов, погибших в Афганистане на оплату ежемесячных коммунальных услуг по спискам, представленным районным отделением ГЦВП;
5) пенсионерам достигших возраста 70 лет к Дню пожилых людей по спискам, представленным районным отделением ГЦВП;
6) детям-инвалидам до 16 лет к Дню защиты детей по спискам, представленным районным отделением ГЦВП;
7) инвалидам 1 и 2 групп к Дню инвалидов по спискам, представленным районным отделением ГЦВП;
8) социально незащищенным категориям граждан района, имеющим доходы ниже черты бедности:
в связи с тяжелым материальным положением;
при наступлении тяжелых форм заболевания;
на документирование;
на ликвидацию последствий стихийных бедствий;
на ремонт аварийного жилья;
в связи со смертью;

9) тұлғаларға, туберкулезбен ауыратын науқастың стационарда емделу кезеңіне және емделу мекемесіне баруына және қайтуына;
10) ЗТМО ұсынған тізім негізінде Жауынгер–интернационалистер күніне (ауған) басқа мемлекет аймақтырында жауынгерлік әрекетке қатысқандарға;
11) Азық–түлік және қуат көздері өнімдері бағасының өсуіне байланысты әлеуметтік көмек келесі азаматтарға көрсетіледі:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушылардың тізімі бойынша, отбасының әр мүшесіне;
жас мөлшері бойынша ең төменгі зейнетақы алатын жалғызбасты зейнеткерлерге;
жалғызбасты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға (мүгедектік, асыраушысынан айрылғандар);
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, 18 жасқа дейінгі балаларға арналған мемлекеттік жәрдемақы алушы көп балалы отбасыларға, алушылардың тізімі бойынша ай сайын әр балаға.
2. Әлеуметтік көмектің көлемі және төлем тәртібі әр нақты жағдайда азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау аудандық комиссияның шешімімен беріледі.
3. "Осакаров ауданының қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі "жергілікті өкілетті органдардың шешімімен берілетін көмекте мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына берілетін әлеуметтік көмек" бағдарламасына аудандық бюджетте көзделген қаражат шегінде қаражат бөлсін.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы, хатшы                     Қ. Саққұлақов

9) лицам, больным туберкулезом в период лечения в стационаре и на проезд до лечебного учреждения и обратно;
10) участникам боевых действий на территории других государств (афганцам) к Дню памяти воинов-интернационалистов по спискам, представленным районным отделением ГЦВП;
11) Социальная помощь гражданам в связи с ростом цен на основные продукты питания и энергоносители:
получателям государственной адресной социальной помощи, на основании списка получателей государственной адресной помощи, ежемесячно на каждого члена семьи;
одиноким пенсионерам по возрасту, получающим минимальный размер пенсии;
одиноким получателям государственных социальных пособий (инвалидности, по случаю потери кормильца);
многодетным семьям, получателям государственных пособий на детей до 18 лет, не получающих государственную адресную социальную помощь по спискам получателей государственного пособия на детей ежемесячно на каждого ребенка.
2. Размер и порядок выплаты социальной помощи в каждом конкретном случае определяется комиссией по оказанию материальной помощи отдельным категориям граждан.
3. Государственному учреждению "Отдел финансов Осакаровского района" производить финансирование по программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов" в пределах предусмотренных средств в бюджете района.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии, секретарь             К. Саккулаков