Маңғыстау облысы бойынша қоршаған ортаға эмиссиялар үшін 2008 жылға арналған төлемақы ставкалары туралы
Маңғыстау облысы маслихатының 2008 жылғы 12 ақпандағы N 4/53 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2008 жылғы 22 ақпанда N 1999 тіркелді.
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы (Салық Кодексi)" Қазақстан Республикасы Кодексiнiң 462-бабына , "Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексiнiң  19-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 5-тармағына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШIМ ЕТТI:
1. Қосымшаға сәйкес Маңғыстау облысы бойынша қоршаған ортаға эмиссиялар үшiн 2008 жылға арналған төлемақы ставкалары бекiтiлсiн.
2. Осы шешiм ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Сессия төрағасы
Облыстық мәслихат хатшысы
"КЕЛIСIЛДI"
Облыстық табиғи ресурстар және
табиғат пайдалануды реттеу
басқармасының бастығы
Б. Бисенов
"__" ________ 2008 ж.
"КЕЛIСIЛДI"
Облыстық аумақтық қоршаған ортаны
қорғау басқармасының бастығы
Ы. Ноғаев
"___" ________ 2008 ж.
"КЕЛIСIЛДI"
Маңғыстау облысы  бойынша
Салық комитетінің төрағасы
А. Теңгебаев
"___" ________ 2008 ж.
Облыстық мәслихаттың
2008 жылғы 12 ақпандағы
N 4/53 шешіміне қосымша
Маңғыстау облысы бойынша қоршаған ортаға эмиссиялар
үшін 2008 жылға арналған төлемақы ставкалары
Р/с
N
Көрсеткіштер
Өлшем
бірлігі
қалдық-
тардың
қауіп-
тілік
деңгейі
Норматив-
тік тө-
лемдер
(теңге)
1.
Ластаушы заттардың тұрақты
көздерден шығарындылары 1
шартты
тонна

О ставках платы за эмисии в окружающую среду на 2008 год по Мангистауской области
Решение маслихата Мангистауской области от 12 февраля 2008 года N 4/53. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 22 февраля 2008 года N 1999
В соответствии со  статьей 462 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)",  статьей 19 Экологического кодекса Республики Казахстан и  пунктом 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" областной маслихат  решил :
1. Утвердить ставки платы за эмиссии в окружающую среду на 2008 год по Мангистауской области согласно приложению.
2. Настоящее решение вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии            Секретарь
областного маслихата
"СОГЛАСОВАНО"
Начальник управления природных
ресурсов и регулирования
природопользования области
"___" _________ 2008 г.
"СОГЛАСОВАНО"
Начальник областного территориального
Управления охраны окружающей среды
"___" _________ 2008 г.
"СОГЛАСОВАНО"
Председатель Налогового
Комитета по Мангистауской области
"___" _________ 2008 г.
Приложение
к решению областного маслихата
от 12 февраля 2008 года N 4/53
Ставки платы за эмиссии в окружающую среду
на 2008 год по Мангистауской области
N
п/п
Показатели
Единица
измерения
Уровень
опасности
отходов
Нормативные
платы
(тенге)
1.
Выбросы загрязняющих веществ
от стационарных источников 1
Условная
тонна

61134
Ескертпе:
1) ISO 14001:2004 халықаралық стандарттарына сәйкес сертификатталған кәсіпорындар үшін қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлем ставкаларына мына коэффициенттер енгізіледі:
1 0,75 коэффиценті;
4 2) халыққа коммуналдық қызмет көрсететін табиғи монополиялар субъектілері болып табылатын кәсіпорындар үшін қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлем ставкаларына мына коэффициенттер енгізіледі
1 0,3 коэффиценті;
2 0,43 коэффиценті;
4 0,25 коэффиценті;
3) коммуналдық қалдықтарды орналастыруды жүзеге асыратын полигондар үшін халықтан құрылған (жиналған) тұрмыстық қатты қалдықтардың көлемі үшін қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлем ставкаларына мына коэффициенттер енгізіледі:
3 0,2 коэффиценті;
4) кәсіпорындар төлемінің ставкалары бір мезгілде ескертпенің 1) және 2) тармақшаларына жатқызылған жағдайда ескертпенің 2) тармақшасының коэффициенттерін қолданған жөн.
5) "Қошқар-Ата" қалдықтар қоймасының су деңгейін қалыпты ұстауға қолданылатын ақпа сулардың төгінділері үшін нөлдік ставка қолданылады.
Ескерту: 1-қосымшасындағы ескертпеге 5 тармақша енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2008.05.16 N 5/77 шешімімен (жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);

61134
Примечание:
1) для предприятий, сертифицированных на соответствие международным стандартам ИСО 14001:2004, к ставкам платы за эмиссии в окружающую среду вводятся следующие коэффициенты:
1 коэффициент 0,75;
4 коэффициент 0,75;
2) для предприятий, являющихся субъектами естественных монополий,оказывающих коммунальные услуги населению, к ставкам платы за эмиссии в окружающую среду вводятся следующие коэффициенты:
1 коэффициент 0,3;
2 коэффициент 0,43;
4 коэффициент 0,25;
3) для полигонов, осуществляющих размещение коммунальных отходов, за объем твердо-бытовых отходов, образуемых населением, к ставкам платы за эмиссии в окружающую среду вводится следующий коэффициент:
3 коэффициент 0,2;
4) в случае отнесения ставок платы предприятий одновремено
к подпунктам 1) и 2) примечания, следует применять коэффициенты
подпункта 2) примечания.
5) за объемы сброса сточных вод, используемых для стабилизации уровня водного зеркала хвостохранилища "Кошкар-Ата", принимается нулевая ставка".
Сноска. Примечание дополнено подпунктом 5) решением маслихата Мангистауской области  N 5/77 от 16 мая 2008 года (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после первого официального опубликования).