Ақтау-Бозашы және Қарагие-Қаракөл мемлекеттік табиғи (зоологиялық) қаумалдар аумағында шаруашылық қызметін шектеу туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2008 жылғы 9 маусымдағы N 407 қаулысы. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2008 жылғы 18 шілдеде N 2021 тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы әкімдігінің 2020 жылғы 9 қазандағы № 169 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 09.10.2020 № 169 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексіне , Қазақстан Республикасының "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" 2006 жылғы 7 шілдедегі, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148 заңдарына сәйкес, облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ақтау-Бозашы және қарагие-қаракөл мемлекеттік табиғи (зоологиялық) қаумалдар аумағында, жер учаскелерінің меншік иелері, жер пайдаланушылар мен табиғат пайдаланушылары үшін шаруашылық қызметіне шектеу енгізілсін және егер қызметі, мемлекеттік табиғи-қорықша қоры объектілерінің сақталуына қауіп төндіретін болса, оның ішінде:
әуесқойлық және кәсіпшілік аң аулаудың;
балықты кәсіпшілік аулаудың;
өсімдіктер мен жануарлардың бөгде түрлерін жерсіндірудің;
жабайы жануарлардың ұяларын, індерін, апандарын және басқа да мекендейтін орындарын бұзудың, жұмыртқаларын жинаудың және жануарлардың жойылуына әкелетін немесе құруына әкелуі мүмкін, осыған теңдей басқа да әрекеттердің;
өсімдіктерді жағудың;
Маңғыстау облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық басқармасының келісімінсіз қамыстарды қиюдың, шөп шабудың және мал жаюдың;
Маңғыстау облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық басқармасының келісімінсіз механикаландырылған көліктің жолсыз қозғалысының;
қаумалда су тоғандарының жай-күйін нашарлататын гидротехникалық имараттары құрылысының;
жануарлар мен өсімдіктер дүниесін улайтын улы химикаттарды, тыңайтқыштарды және гербицидтерді сақтау мен қолданудың;
тиісті жылдың 1 мамырынан бастап 1 тамызы аралығында шопандар иттерінің байланбай ұсталуының;
экологиялық жүйеге зиянды әсер ететін объектілерді орналастырудың, жобалаудың, құрылысын салудың және пайдаланудың, жаңа технологияларды енгізудің кез- келген қызметіне жол берілмесін.
2. Түпқараған, қарақия, Мұнайлы аудандарының әкімдері (Б.А.Шелпеков, Б.Ә.Батаев, О.Д.Қазақбаев) және облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы (Б.А.Бисенов) Ақтау-Бозашы және қарагие-қаракөл мемлекеттік табиғи (зоологиялық) қорықшалардың аумақтарында:
жер учаскелерінің меншік иелері мен жер пайдаланушылардың жер учаскелеріне ауыртпалықтар белгілеу бойынша қажетті шаралар қабылдасын.

Об ограничении хозяйственной деятельности на территории Актау-Бузачинского и Карагие-Каракольского государственных природных (зоологических) заказников
Постановление акимата Мангистауской области N 407 от 9 июня 2008 года. Зарегистрировано департаментом юстиции Мангистауской области N 2021 от 18 июля 2008 года. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 9 октября 2020 года № 169
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 09.10.2020 № 169 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Земельным кодексом Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, Законами Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об особо охраняемых природных территориях" , от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" , акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Ввести на территории Актау-Бузачинского и Карагие-Каракольского государственных природных (зоологических) заказников ограничения хозяйственной деятельности для собственников земельных участков, землепользователей и природопользователей, и не допускать любую деятельность, если она угрожает сохранению объектов государственного природно-заповедного фонда, в том числе:
любительскую и промысловую охоту;
промысловый лов рыбы;
интродукцию чужеродных видов растений и животных;
разрушение гнезд, нор, логовищ и других местообитаний диких животных, сбор яиц, равно как и другие действия, вызвавшие или которые могут вызвать гибель животных;
выжигание растительности;
выкос тростника, сенокошение и пастьба скота без согласования с Мангистауским областным территориальным управлением лесного и охотничьего хозяйства;
движение механизированного транспорта вне дорог без согласования с Мангистауским областным территориальным управлением лесного и охотничьего хозяйства;
строительство гидротехнических сооружений, ухудшающих состояние водоемов заказника;
хранение и применение токсичных для животного и растительного мира ядохимикатов, удобрений и гербицидов;
беспривязное содержание чабанских собак в период с 1 мая по 1 августа соответствующего года;
размещение, проектирование, строительство и эксплуатация объектов, внедрение новых технологий, оказывающих вредное воздействие на экологическую систему.
2. Акимам Тупкараганского (Челпеков Б.А), Каракиянского (Батаев Б.А.), Мунайлинского (Казахбаев О.Д.) районов, начальнику областного управления природных ресурсов и регулирования природопользования (Бисенов Б.А) на территориях Актау-Бузачинского и Карагие-Каракольского государственных природных (зоологических) заказников принять необходимые меры по установлению обременений на земельные участки собственников земельных участков и землепользователей.

3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары С.Ө. Трұмовқа жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі
Қ. Көшербаев

3. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима области Трумова С.У.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Аким области
К. Кушербаев