Донорларды қосымша көтермелеу жөніндегі Нұсқаулық туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы N 10/123 шешімі және Маңғыстау облысы әкімдігінің 2008 жылғы 9 желтоқсандағы N 2236 қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2009 жылғы 12 қаңтарда N 2038 тіркелді. Күші жойылды - Маңғыстау облысы мәслихатының 2010 жылғы 06 ақпандағы № 22/266 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы мәслихатының 2010.02.06 №  22/266 шешімімен
"Нормативтiк құқықтық актiлер туралы" 1998 жылғы 24 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 27 бабының 1 - 1 тармағына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қоса беріліп отырған "Донорларды қосымша көтермелеу жөніндегі Нұсқаулық" бекітілсін.
2. Осы шешім мен қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                         Облыс әкімі
Ж.Сүйінов                               Қ.Көшербаев
Облыстық мәслихат хатшысы
Б. Шелпеков
Облыстық мәслихаттың
2008 жылғы 10 желтоқсандағы N 10/123
шешімімен және облыстық әкімдіктің
2008 жылғы 9 желтоқсандағы
N 2236 қаулысымен бекітілген
Донорларды қосымша көтермелеу туралы
Нұсқаулық
1. Осы Нұсқаулық Қазақстан Республикасының "Қан мен оның компоненттерінің донорлығы туралы" 2005 жылғы 28 маусымдағы Заңын, облыстық мәслихатының 2008 жылғы 16 мамырдағы N 5/70 шешімімен бекітілген "Маңғыстау облысының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2008 - 2010 жылдарға арналған Өңірлік бағдарламасын" іске асыру мақсатында әзірленген және донорларды көтермелеудің қосымша түрлерін анықтайды.
2. Көтермелеудің қосымша түрлеріне қайтарымсыз донорлар, сирек қан тобының донорлары, плазма донорларының құқығы бар.
3. Донорларды көтермелеудің қосымша түрлері азаматтарды донорлар қатарына тарту және донордың міндетін атқару кезінде денсаулығын сақтауға кепілдік беру мақсатында ұсынылады. Донорларды көтермелеудің қосымша түрлері:
1) сирек кездесетін қан тобының донорларына (резус - теріс) 1 рет қан тапсырғаны үшін 3 айлық есептік көрсеткіш (әрі қарай - ЕАК) өтемақы мөлшерінде;
2) қайтарымсыз донорларға 0,25 ЕАК мөлшерінде;
3) плазма донорларын ақысыз тамақтандыру 0,25 ЕАК мөлшерінде;
4)донорларды емдеу - алдын алу мекемелерінде кезексіз қабылдау.
4.Донорларды көтермелеудің қосымша түрлерін ұсыну Маңғыстау облысының денсаулық сақтау басқармасының уәкілетті органы (әрі қарай – Уәкілетті орган) "Облыстық қан орталығы" Мемлекеттік коммуналдық қазынашылық кәсіпорыны (әрі қарай – "Облыстық қан орталығы" МКҚК) арқылы жүзеге асырылады.

Об Инструкции о дополнительном поощрении доноров
Решение Мангистауского областного маслихата N 10/123 от 10 декабря 2008 года и постановление акимата Мангистауской области N 2236 от 9 декабря 2008 года. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области N 2038 от 12 января 2009 года. Утратило силу решением Мангистауского областного маслихата от 06 февраля 2010 года № 22/266
Сноска. Утратило силу решением Мангистауского областного маслихата от 06.02.2010 года № 22/266.
В соответствии с пунктом 1 - 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 06 февраля 2010 года «О нормативных правовых актах»  областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию о дополнительном поощрении доноров.
2. Настоящее решение и постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Председатель сессии                     Аким области
Ж. Суинов                               К. Кушербаев
Секретарь областного маслихата
Б. Чельпеков
Утверждена
решением областного маслихата
от 10 декабря 2008 года N 10/123
и постановлением акимата от
9 декабря 2008 года N 2236
Инструкция
о дополнительном поощрении доноров
1. Настоящая Инструкция разработана в целях реализации Закона Республики Казахстан от 28 июня 2005 года «О донорстве крови и ее компонентов», Региональной программы «Реформирования и развития здравоохранения Мангистауской области на 2008 - 2010 годы», утвержденной решением маслихата области от 16 мая 2008 года N 5/70 и определяет дополнительные виды поощрений донорам.
2. Право на дополнительные виды поощрений имеют доноры, дающие кровь безвозмездно, доноры редких группы крови, доноры плазмы.
3. Дополнительные виды поощрения доноров предоставляются с целью содействия в привлечение граждан в ряды доноров и гарантирования сохранения здоровья донора при выполнении им донорской функции.
Дополнительные виды поощрения доноров включают:
1) компенсацию донорам редких групп крови (резус- отрицательные) в размере 3 месячных расчетных показателей (далее – МРП) за одну кроводачу;
2) поощрение безвозмездным донорам в размере 0,25 МРП.
3) бесплатное питание донорам плазмы в размере 0,25 МРП.
4) обслуживание доноров без очереди в лечебно-профилактических организациях.
4. Предоставление дополнительных видов поощрения донорам осуществляется уполномоченным органом - управлением здравоохранения Мангистауской области (далее - уполномоченный орган) - через Государственное коммунальное казенное предприятие «Областной центр крови» (далее – ГККП «Областной центр крови»).

5. "Облыстық қан орталығы" МКҚК көтермелеудің қосымша түрлерін алған донорларды есепке алуды жүргізеді және тоқсан сайын бөлінген қаржының пайдалануы туралы уәкілетті органға есеп береді.

5. ГККП «Областной центр крови» осуществляет учет доноров, получивших дополнительные виды поощрений, и ежеквартально предоставляет отчет по использованию выделенных для этих целей средств в уполномоченный орган.