Әлеуметтік қорғау санаттарындағы азаматтарға тағайындалатын және көрсетілетін әлеуметтік көмектердің жеке түрлері туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қаласы әкімдігінің 2008 жылғы 29 мамырдағы N 532 қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет департаментінің Ақтау қаласының Әділет басқармасында 2008 жылғы 11 шілдеде N 11-1-86 тіркелді. Күші жойылды - Ақтау қаласы әкімдігінің 2010 жылғы 22 қыркүйектегі № 826 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды Ақтау қаласының әкімдігінің 2010.09.22 №  826 қаулысымен
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" және 1998 жылғы 24 наурыздағы "Нормативтьік құқықтық актілер туралы" Заңдарына сәйкес, қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Әлеуметтік қорғалу санаттарындағы азаматтарға көрсетілетін әлеуметтік көмектердің жеке түрлерінің төлемін белгілеу, оның ішінде:
тоқсандық әлеуметтік көмек;
әлеуметтік көмек.
2. Тоқсандық әлеуметтік көмек электр энергиясы, нан және негізгі азық-түліктерге баға көтерілуіне байланысты төленеді, әлеуметтік көмек әлеуметтік қорғалу санаттарындағы азаматтарға қосымша шара ретінде төленеді.
3.Әлеуметтік көмектердің жеке түрлерін тағайындау және төлеуге уәкілетті орган Ақтау қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар (бұдан әрі - уәкілетті орган) бөлімі болып табылады.
4. Төлем қалалық бюджет арқылы жүзеге асырылады және "Қазақстан Халық банкі" Ашық Акционерлік қоғамының Маңғыстау облыстық филиалы (бұдан әрі - Банк) мен "Казпошта" (бұдан әрі Пошта) Ашық Акционерлік қоғамының Маңғыстау облыстық филиалы арқылы жүзеге жүргізіледі.
5. Әлеуметтік қорғалу санаттарындағы азаматтарға әлеуметтік көмектердің жеке түрлері көрсетілетін төлем кезеңдері, азаматтар санаттары, шекті мөлшері Маңғыстау облысы әкімдігінің 28 ақпан 2008 жылғы N 164 қаулысымен белгіленген.
6.Уәкілетті орган ай сайын жасына, мүгедектігіне, асырушысынан айрылуына (балаларына), Ұлы Отан соғысына қатысушылар, мүгедектер, жеңілдіктер және кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілгендерге, Ұлы Отан соғысына қатысушылардың қайта неке тұрмаған жесірлеріне төленетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алатындардың Республикалық мемлекеттік кәсіпорын "Мемлекеттік зейнетақы төлеу орталығы" Маңғыстау облыстық филиалының жиынтық базасы негізінде тізімдерді ай сайын салыстыра тексереді.

О назначении и оказании отдельных видов социальной помощи социально-защищаемым категориям граждан
Постановление акимата города Актау Мангистауской области от 29 мая 2008 года за N 532. Зарегистрировано Управлением юстиции города Актау Департамента юстиции Мангистауской области от 11 июля 2008 года за N 11-1-86. Утратило силу постановлением акимата города Ақтау от 22 сентября 2010 года № 826
Сноска. Утратило силу постновлением акимата города Актау от 22.09.2010 года № 826.
В соответствии с Законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года и "О нормативных правовых актах" от 24 марта 1998 года, акимат города Актау ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить выплаты отдельных видов социальной помощи социально-защищаемым категориям граждан, в том числе:
ежеквартальную социальную помощь;
социальную помощь.
2. Ежеквартальная социальная помощь выплачивается в связи с повышением тарифов на электроэнергию и цен на хлеб и основные продукты питания, социальная помощь выплачивается как дополнительная мера социальной защиты социально-защищаемых категорий граждан.
3. Уполномоченным органом по назначению и выплате отдельных видов социальной помощи является Актауский городской отдел занятости и социальных программ (далее - уполномоченный орган).
4. Выплата осуществляется за счет средств городского бюджета и производится через Мангистауский областной филиал Открытого Акционерного Общества "Народный Банк Казахстана" (далее - Банк) и Мангистауский областной филиал Открытого Акционерного Общества "Казпочта" (далее - Почта).
5. Категория граждан, предельные размеры, периодичность выплаты для оказания отдельных видов социальной помощи социально-защищаемым категориям граждан определены постановлением Мангистауского областного акимата "Об отдельных видах социальной помощи социально-защищаемым категориям граждан" от 28 февраля 2008 года N 164 (зарегистрировано N 2007, опубликовано в газетах "Маңғыстау", "Огни Мангистау" от 8 апреля 2008 года N 57 (9986).
6. Уполномоченный орган осуществляет ежемесячную сверку списков получателей государственных социальных пособий по возрасту, инвалидности, по потере кормильца (на детей), участников и инвалидов Великой Отечественной войны, лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны, лиц, приравненных по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны, вдов участников Великой Отечественной войны, не вступившие в повторный брак на основании базы данных с Мангистауским областным филиалом республиканского государственного предприятия "Государственный Центр по выплате пенсий" и обеспечивает выплату ежеквартальной социальной помощи и социальной помощи.

7. Жалғызілікті зейнеткерлерге төленетін әлеуметтік көмек зейнеткерлік жасына жеткен тұлғаларға зейнетақымен қамсыздандыру заңнамаларына және азаматтарды тіркеу кітабына сәйкес бір өзі тұратындарға төленеді, ерлі-зайыптылар жеке-жеке тұлға ретінде есептеледі.
Тағайындауға қажетті құжаттар:
1) азаматтарды тіркеу кітабы;
2) алушының жеке басын куәландыратын құжат;
3) салық төлеушінің тіркелу нөмірі;
4) Банк немесе Поштадағы арнайы есеп шотының нөмірі.
8. Уәкілетті орган ұсынылған құжаттарды негізге ала отырып он жұмыс күн ішінде жалғызілікті зейнеткерлерге әлеуметтік көмектің тағайындалуы немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқасы көшірмесімен ұсынылады, соңынан түпнұсқалар өтініш берушіге қайтарылады.
9. Азаматтардың дербес іс-қағаздары ұсынылған құжаттар негізінде уәкілетті органмен жасақталады және жыл сайын азаматтар мен аударылған әлеуметтік көмек туралы мәліметтермен толықтырылып отырылады.
10. Жалғызілікті зейнеткерлерге төленетін әлеуметтік көмек алушылар тапсырған құжаттарының дұрыстығына жауапты.
11. Уәкілетті орган әлеуметтік және тоқсандық әлеуметтік көмекті алушының мекен-жайы бойынша есеп шотына аударады.
12. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақтау қаласы әкімінің орынбасары Т.К. Хитуовке жүктелсін.
13. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі        С. Бекбергенов
"КЕЛІСІЛДІ":
Қалалық жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар
бөлімінін бастығы______________Айтбатырова К.М.
"_____" _______________2008жыл

7. Социальная помощь для одиноких пенсионеров, выплачивается лицам, достигшие пенсионного возраста в соответствии с законодательством о пенсионном обеспечении и проживающих согласно книге регистрации граждан одни, в том числе супружеские пары учитываются как отдельные лица.
При этом необходимыми документами для назначения являются:
1) книга регистрации граждан;
2) документ, удостоверяющий личность получателя;
3) регистрационный номер налогоплательщика;
4) номер специального счета по вкладу в Банке или Почте.
8. Уполномоченный орган на основании представленных документов в течение десяти рабочих дней принимает решение о назначении или об отказе в назначении социальной помощи одиноким пенсионерам.
Документы предоставляются в подлинниках и в копиях для сверки, после сверки подлинники документов возвращаются.
9. Персональные дела граждан формируются уполномоченным органом на основании представленных документов и хранятся в уполномоченном органе с ежегодным пополнением сведениями о гражданах и перечислении социальной помощи.
10. Получатели социальной помощи для одиноких пенсионеров несут ответственность за достоверность представленных документов.
11. Ежеквартальная социальная помощь, социальная помощь, выплачивается уполномоченным органом по месту нахождения счета получателя.
12. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Актау Хитуова Т.К.
13. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Аким города   С. Бекбергенов
"СОГЛАСОВАНО":
Начальник городского отдела
занятости и социальных
программ_____________ Айтбатырова К.М.
"______" _____________2008 год