Білім алуына байланысты шығыстарын ішінара өтеу үшін студенттер қатарындағы жастарға әлеуметтік көмекті көрсету туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2008 жылғы 28 қаңтардағы № 51 қаулысы. Қостанай облысының әділет департаментінде 2008 жылғы 26 ақпанда № 3596 тіркелді. Күші жойылды Қостанай облысы әкімдігінің 2009 жылғы 30 қаңтардағы № 52 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды Қостанай облысы әкімдігінің 2009 жылғы 30 қаңтардағы № 52 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабына , "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жастар саясаты туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4, 5-баптарына сәйкес, Қостанай облыстық мәслихатының 2005 жылғы 23 желтоқсандағы N 267 шешімімен бекітілген Қостанай облысының 2006-2008 жылдарға арналған өңірлік жастар саясаты бағдарламасын орындау yшін Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Күндізгі оқу бөліміндегі студенттер ішінен, табысы төмен отбасылардан шыққан, облыстың қоғамдық өміріне белсене қатысып жүрген жастарға білім алуына байланысты шығыстарын ішінара өтеу үшін әлеуметтік көмек көрсетілсін:
жоғары оқу орындарының 20 студентіне - 2008 жылдың ақпан айында 2008 жылдың қаңтар айы үшін 10000,0 теңге мөлшерінде;
кәсіптік орта оқу орындарының 18 студентіне - 2008 жылдың ақпан айында 2008 жылдың қаңтар айы үшін 5800,0 теңге мөлшерінде;
жоғары оқу орындарының 20 студентіне - 10000,0 теңге мөлшерінде ай сайын 2008 жылдың ақпанынан желтоқсанына дейін;
кәсіптік орта оқу орындарының 18 студентіне - 5800,0 теңге мөлшерінде ай сайын 2008 жылдың ақпанынан желтоқсанына дейін;
педагогикалық мамандықтары бойынша жоғары оқу орындарының 60 студентіне 2008 жылы 120000,0 теңге мөлшерінде;
медициналық мамандықтары бойынша жоғары оқу орындарының 60 студентіне 2008 жылы 263000,0 теңге мөлшерінде;
педагогикалық мамандықтары бойынша 2007-2008 жылдары оқуға түскен жоғары оқу орындарының 40 студентіне 2008 жылы 60000,0 теңге мөлшерінде;
медициналық мамандықтары бойынша 2008 жылы оқуға түскен жоғары оқу орындарының 20 студентіне 2008 жылы 132000,0 теңге мөлшерінде.
2. "Қостанай облысының ішкі саясат департаменті" мемлекеттік мекемесі білім алу кезеңінде шығыстарын ішінара өтеу үшін студенттер қатарындағы жастарға әлеуметтік көмек көрсету жағынан Қостанай облысының 2006-2008 жылдарға арналған өңірлік жастар саясаты бағдарламасының іс-шараларын орындауды қамтамасыз етсін.
3. Облыс әкімдігінің жанындағы жастар істері жөніндегі кеңес үміткерлердің тізімін бекітсін және бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі "Қостанай облысының ішкі саясат департаменті" мемлекеттік мекемесіне білім алуына байланысты шығыстарын ішінара өтеу үшін студенттер қатарындағы жастарға әлеуметтік көмекті көрсетуді төлеу жөнінде ұсыныстар енгізсін.

Об оказании социальной помощи молодежи из числа студентов для частичного возмещения расходов, связанных с получением образования
Постановление акимата Костанайской области от 28 января 2008 года № 51. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 26 февраля 2008 года № 3596. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 30 января 2009 года № 52
Сноска. Утратило силу силу постановлением акимата Костанайской области от 30 января 2009 года № 52 .
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", статьями 4, 5 Закона Республики Казахстан "О государственной молодежной политике в Республике Казахстан", во исполнение Региональной молодежной программы Костанайской области на 2006-2008 годы, утвержденной решением Костанайского областного маслихата от 23 декабря 2005 года N 267, акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Оказать социальную помощь молодежи из числа студентов, из семей с низким уровнем дохода, дневной формы обучения, принимающих активное участие в общественной жизни области, для частичного возмещения расходов, связанных с получением образования:
20 студентам высших учебных заведений - в размере 10000,0 тенге в феврале 2008 года за январь 2008 года;
18 студентам средних профессиональных учебных заведений - в размере 5800,0 тенге в феврале 2008 года за январь 2008 года;
20 студентам высших учебных заведений - в размере 10000,0 тенге ежемесячно с февраля по декабрь 2008 года;
18 студентам профессиональных средних учебных заведений - в размере 5800,0 тенге ежемесячно с февраля по декабрь 2008 года;
60 студентам высших учебных заведений по педагогическим специальностям - в размере 120000,0 тенге в 2008 году;
60 студентам высших учебных заведений по медицинским специальностям - в размере 263000,0 тенге в 2008 году;
40 студентам высших учебных заведений по педагогическим специальностям, поступившим в 2007-2008 годах - в размере 60000,0 тенге в 2008 году;
20 студентам высших учебных заведений по медицинским специальностям, поступившим в 2008 году - в размере 132000,0 тенге в 2008 году.
2. Государственному учреждению "Департамент внутренней политики Костанайской области" обеспечить выполнение мероприятий Региональной молодежной программы Костанайской области на 2006 - 2008 годы в оказании социальной помощи молодежи из числа студентов для частичного возмещения расходов в период получения образования.
3. Совету по делам молодежи при акимате Костанайской области утвердить список кандидатов и внести предложения администратору бюджетной программы государственному учреждению "Департамент внутренней политики Костанайской области" по выплате социальной помощи молодежи из числа студентов для частичного возмещения расходов, связанных с получением образования.

4. Қостанай облысы әкімдігінің 2007 жылғы 23 ақпандағы N 78 "Білім алуына байланысты шығыстарын ішінара өтеу үшін студенттер қатарындағы жастарға әлеуметтік көмекті көрсету және талантты жастарға мемлекеттік қолдауды көрсету туралы" (2007 жылғы 5 наурыздағы мемлекеттік тіркеу номері 3566, 2007 жылғы 13 наурыздағы N 31 "Қостанай таңы" газетінде жарияланған, 2007 жылғы 13 наурыздағы N 36 "Костанайские новости" газетінде жарияланған) қаулысының күші жойылды деп есептелсін.
5. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облысының әкімінің
міндеттің атқарушы
Әкімдік мүшелері:
КЕЛІСІЛДІ

4. Считать утратившим силу постановление акимата Костанайской области от 23 февраля 2007 года N 78 "Об оказании социальной помощи молодежи из числа студентов для частичного возмещения расходов, связанных с получением образования, и оказании государственной поддержки талантливой молодежи" (номер государственной регистрации 3566 от 5 марта 2007 года, опубликовано в газетах "Қостанай таны" от 13 марта 2007 года N 31, "Костанайские новости" от 13 марта 2007 года N 36).
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
акима Костанайской области
Члены акимата:
СОГЛАСОВАНО