Дарынды жастарға мемлекеттік қолдау көрсету туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2008 жылғы 15 қыркүйектегі N 438 қаулысы. Қостанай облысының әділет департаментінде 2008 жылғы 14 қазанда N 3656 тіркелді. Күші жойылды Қостанай облысы әкімдігінің 2009 жылғы 30 қаңтардағы № 52 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды Қостанай облысы әкімдігінің 2009 жылғы 30 қаңтардағы № 52 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабына , "Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 36-бабына , "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жастар саясаты туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4 , 11-баптарына сәйкес, сондай-ақ Қостанай облыстық мәслихатының 2005 жылғы 23 желтоқсандағы № 267 шешімімен бекітілген Қостанай облысының 2006-2008 жылдарға арналған өңірлік жастар бағдарламасын орындауда Қостанай облысының әкімдігі Қ АУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Жоғары оқу орындарының мамандарды үш деңгейлі даярлау жүйесіне көшуіне және аспирантураға қабылдаудың тоқтатылуына байланысты бұрынырақ "2006-2008 жылдарға арналған өңірлік жастар бағдарламасын бекіту туралы" Қостанай облыстық мәслихатының 2005 жылғы 23 желтоқсандағы № 267 шешімімен бекітілген 2006-2008 жылдарға арналған өңірлік жастар бағдарламасы (бұдан әрі - Өңірлік бағдарлама) шеңберінде аспирантурада оқу үшін бөлінген қаржы кандидаттық диссертациясын қорғау үшін жас ғалымдарды қолдауға жіберілсін.
2. "Қостанай облысы әкімдігінің ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесі:
дарынды жастарға мемлекеттік қолдау көрсету бөлігіндегі өңірлік бағдарлама іс-шараларының орындалуын;
2008 жылы Қостанай облысының дарынды жастарына – бес жас ғалымға кандидаттық диссертациясын қорғау үшін мемлекеттік қолдау 296000,0 (екі жүз тоқсан алты мың) теңге мөлшерінде көрсетілуін қамтамасыз етсін.
3. Қостанай облысы әкімдігінің жанындағы Жастар ісі жөніндегі кеңес үміткерлердің тізімін бекітсін және бюджеттік бағдарламалар әкімгері – "Қостанай облысы әкімдігінің ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесі дарынды жастар арасынан үміткерлерге мемлекеттік қолдау көрсету жөнінде ұсыныс енгізсін.
4. Осы қаулы оның алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облысының әкімі                   С. Кулагин
Әкімдік мүшелері:
КЕЛІСІЛДІ

Об оказании государственной поддержки талантливой молодежи
Постановление акимата Костанайской области от 15 сентября 2008 года N 438. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 14 октября 2008 года N 3656. Утратило силу силу постановлением акимата Костанайской области от 30 января 2009 года № 52
Сноска. Утратило силу силу постановлением акимата Костанайской области от 30 января 2009 года № 52 .
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", со статьей 36 Закона Республики Казахстан "Об образовании", статьями 4 , 11 Закона   Республики Казахстан "О государственной молодежной политике в Республике Казахстан", а также во исполнение Региональной молодежной программы Костанайской области на 2006–2008 годы, утвержденной решением Костанайского областного маслихата от 23 декабря 2005 года N 267, акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В связи с переходом высших учебных заведений на трехуровневую систему подготовки специалистов и прекращением набора в аспирантуру, средства для обучения в аспирантуре, выделенные ранее в рамках Региональной молодежной программы на 2006–2008 годы, утвержденной решением Костанайского областного маслихата от 23 декабря 2005 года N 267 "Об утверждении Региональной молодежной программы на 2006–2008 годы" (далее – Региональная программа), направить на поддержку молодым ученым для защиты кандидатских диссертаций.
2. Государственному учреждению "Управление внутренней политики акимата Костанайской области" обеспечить:
выполнение мероприятий Региональной программы в части оказания государственной поддержки талантливой молодежи;
оказание в 2008 году государственной поддержки талантливой молодежи Костанайской области – пяти молодым ученым для защиты кандидатских диссертаций в размере 296000,0 (двести девяносто шесть тысяч) тенге.
3. Совету по делам молодежи при акимате Костанайской области утвердить список кандидатов и внести предложения по оказанию государственной поддержки кандидатам из числа талантливой молодежи администратору бюджетных программ – государственному учреждению "Управление внутренней политики акимата Костанайской области".
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Костанайской области                  С. Кулагин
Члены акимата:
СОГЛАСОВАНО