"Қостанай облысы аумағындағы елді мекендердің құрамдас бөліктеріне атау беру және қайта атау, жер телімдеріне, ғимараттар және имараттарға реттік нөмірлер беру талаптарын белгілеу тәртібін жүргізу жөніндегі қағиданы бекіту туралы" әкімдіктің 2007 жылғы 12 шілдедегі № 331 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2008 жылғы 26 қыркүйектегі № 458 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2008 жылғы 7 қарашада № 3657 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2010 жылғы 30 қаңтардағы № 54 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2010.01.30 № 54 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармаққа) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы мен 14-бабының 4) тармақшасына "Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-3-бабының 3) тармақшасына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабы 1-тармағының 21-3), 21-4) тармақшаларына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қостанай облысы аумағындағы елді мекендердің құрамдас бөліктеріне атау беру және қайта атау, жер телімдеріне, ғимараттар және имараттарға реттік нөмірлер беру талаптарын белгілеу тәртібін жүргізу жөніндегі қағиданы бекіту туралы" әкімдіктің 2007 жылғы 12 шілдедегі N 331 қаулысына (мемлекеттік тіркеу нөмірі N 3577, 2007 жылғы 28 тамыздағы N 102 "Қостанай таңы", 2007 жылғы 28 тамыздағы N 119 "Костанайские новости" газеттерінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қостанай облысы аумағындағы елді мекендердің құрамдас бөліктеріне атау беру және қайта атау, жер телімдеріне, ғимараттар және имараттарға реттік нөмірлер беру талаптарын белгілеу тәртібін жүргізу жөніндегі қағиданы бекіту туралы:
1 тараудың 1-тармағының 29) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"29) қала бөлігі (кенттің, басқа елді мекеннің) (құрама бөлігі) – қаладағы аудан, алаң, даңғыл, бульвар, көше, қалтарыс, бақ, саябақ, көпір және қаланың өзге де құрамдас бөліктері (кенттің, өзге елді мекеннің).";
2 тараудың 2-1 тармағымен мынадай редакцияда толықтырылсын:
"2-1. Қала (аудан) әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі атаулары берілмеген немесе оларда орналасқан жылжымайтын мүлік объектілерін бұзуға байланысты қолданыстан шығарылған көшелердің тізбесін жергілікті атқарушы органға ұсынады.";

О внесении изменений и дополнений в постановление акимата от 12 июля 2007 года № 331 "Об утверждении Правил по ведению порядка присвоения наименований и переименования составных частей населенных пунктов, установления требований к присвоению порядковых номеров земельным участкам, зданиям и сооружениям на территории Костанайской области"
Постановление акимата Костанайской области от 26 сентября 2008 года № 458. Зарегистрировано департаментом юстиции Костанайской области 7 ноября 2008 года № 3657. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 30 января 2010 года № 54
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 30.01.2010 № 54 (порядок введения в действие см. п. 3).
В соответствии со статьей 12 и подпунктом 4) статьи 14 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", подпунктом 3) статьи 25-3 Закона Республики Казахстан "О языках в Республике Казахстан" и подпунктами 21-3), 21-4) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата от 12 июля 2007 года № 331 "Об утверждении Правил по ведению порядка присвоения наименований и переименования составных частей населенных пунктов, установления требований к присвоению порядковых номеров земельным участкам, зданиям и сооружениям на территории Костанайской области" (номер государственной регистрации № 3577, опубликовано в газетах "Қостанай таңы" от 28 августа 2007 года № 102, "Костанайские новости" от 28 августа 2007 года № 119) следующие изменения и дополнения:
в Правилах по ведению порядка присвоения наименований и переименования составных частей населенных пунктов, установления требований к присвоению номеров земельным участкам, зданиям и сооружениям на территории Костанайской области, утвержденных указанным постановлением:
подпункт 29) пункта 1 главы 1 изложить в следующей редакции:
"29) часть города (поселка, другого населенного пункта) (составная часть) - район в городе, площадь, проспект, бульвар, улица, переулок, парк, сквер, мост и иные составные части города (поселка, другого населенного пункта).";
главу 2 дополнить пунктом 2-1 в следующей редакции:
"2-1. Отдел архитектуры и градостроительства акимата города (района) представляет в местный исполнительный орган перечень улиц, которым не присвоены наименования либо прекративших существование в связи со сносом находившихся на них объектов недвижимости.";

2 тараудың 3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қалалардың бөліктеріне атау беру (кенттің, басқа елді мекендердің) мынадай тәртіпте жүргізіледі:
1) азаматтардың, өзге ұйымдардың немесе аудан әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімінің ұсынысы бойынша кент (село) немесе аудандық маңыздылығы бар қала әкімі тиісті аумақтың тұрғындарының пікірін есепке ала отырып атау (қайта атау немесе сәйкес атаулары бар құрамдас бөліктерін қайта атау) туралы шешім шығарады және құрамдас бөліктердің кеңістік орналасуымен және оның шекараларын нақты анықтаумен сызба нұсқаны міндетті түрде қоса отырып мүдделі мемлекеттік органдар мен өзге ұйымдарға жеткізеді;
2) азаматтар, өзге ұйымдар немесе қала әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі қалалық атқарушы немесе өкілдік органдарына атау (қайта атау немесе сәйкес атаулары бар құрамдас бөліктерін қайта атау) туралы ұсыныс жолдайды;
3) тиісті аумақтың тұрғындарының пікірін есепке ала отырып қалалық ономастикалық комиссия отырысында қалалық өкілдік немесе атқарушы органдарға құрамдас бөліктерге атау (қайта атау) беруді ұсынуға шешімін қабылдайды;
4) тиісті аумақ тұрғындарының пікірін есепке ала отырып бірлескен шешіммен қалалық өкілдік және атқарушы органдар атау (қайта атау немесе сәйкес атаулары бар құрамдас бөліктерін қайта атау) туралы мәселелерді шешеді, немесе келіспейді және негізделген бас тарту себебімен ақпаратты мүдделі тұлғаларға береді;
5) құрамдас бөліктерге атау (қайта атау) беру туралы қалалық атқарушы және өкілдік органдардың бірлескен шешімдері құрамдас бөліктердің кеңістік орналасуы бар және оның шекараларының нақты белгіленуі бар сызба нұсқаны міндетті түрде қоса отырып мүдделі мемлекеттік органдар мен өзге ұйымдарға жеткізіледі. Құрамдас бөліктерге атау (қайта атау) беру туралы қалалық атқарушы және өкілдік органдардың бірлескен шешімдері мүдделі азаматтарға жеткізіледі;
6) қала әкімі құрамдас бөліктерге атау және қайта атау беру, олардың аттарының транскрипциясын өзгерту жөнінде жұмыстарды орындауды уәкілетті органдарға тапсырады.";
4 тараудың 23 және 24-тармақтары мынадай мазмұнмен толықтырылсын:
"Осы қаулы қолданысқа енгізілгенге дейін ғимараттардың (үйлердің) реттік нөмірлері және нөмірлеуі өзгеріссіз қалдырылсын.".
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облысының
әкімі                                      С. Кулагин

пункт 3 главы 2, изложить в следующей редакции:
"3. Присвоение наименований частям городов (поселка, других населенных пунктов) производится в следующем порядке:
1) по предложению граждан, иных организаций или отдела архитектуры и градостроительства акимата района аким поселка (села) или города районного значения выносит решение о наименовании (переименовании или переименовании имеющих совпадающие наименования составных частей) с учетом мнения населения соответствующей территории и доводит до заинтересованных государственных органов и иных организаций, с обязательным приложением схемы пространственного положения составных частей и точным определением его границ;
2) граждане, иные организации или отдел архитектуры и градостроительства акимата города направляют в городские исполнительные или представительные органы предложения по наименованию (переименованию или переименованию имеющих совпадающие наименования составных частей);
3) городская ономастическая комиссия с учетом мнения населения соответствующей территории на заседании принимает решение рекомендовать городским представительным и исполнительным органам присвоить наименование (переименование) составных частей;
4) городские представительные и исполнительные органы совместным решением с учетом мнения населения соответствующей территории решают вопросы о наименовании (переименовании или переименовании имеющих совпадающие наименования составных частей), либо не соглашаются и предоставляют информацию с обоснованной причиной отказа заинтересованным лицам;
5) совместные решения городских исполнительных и представительных органов о присвоении наименования (переименования) составных частей доводятся до заинтересованных государственных органов и иных организаций, с обязательным приложением схемы пространственного положения составных частей и точным определением его границ. Совместные решения городских исполнительных и представительных органов о присвоении наименования (переименования) составных частей доводятся до заинтересованных граждан;
6) аким города поручает уполномоченным органам выполнение работ по наименованию и переименованию составных частей, изменению транскрипции их названий.";
пункты 23 и 24 главы 4 дополнить следующим содержанием:
"Порядковые номера и нумерации зданий (домов) присвоенные до введения в действие настоящего постановления оставить без изменения.".
2. Настоящее  постановление  вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Костанайской области                       С. Кулагин