"Қостанай облысының 2008 жылға арналған облыстық бюджеті туралы" 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 32 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2008 жылғы 5 қарашадағы N 129 шешімі. Қостанай облысы Әділет департаментінде 2008 жылғы 7 қарашада N 3658 тіркелді.
Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Қостанай облысының 2008 жылға арналған облыстық бюджеті туралы" 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 32 шешіміне (2007 жылғы 4 желтоқсандағы мемлекеттік тіркеу нөмірі 3580, 2008 жылғы 4 қаңтардағы  N 1-2 "Қостанай таңы", 2008 жылғы 4 қаңтардағы N 1 "Костанайские новости" газеттерінде жарияланған), бұрын Қостанай облыстық мәслихатының 2008 жылғы 11 қаңтардағы N 50 (2008 жылғы 18 қаңтардағы мемлекеттік тіркеу нөмірі 3587, 2008 жылғы 29 қаңтардағы N 11 "Қостанай таңы", 2008 жылғы 23 ақпандағы N 29; 2008 жылғы 26 ақпандағы N 30; 2008 жылғы 27 ақпандағы N 31; 2008 жылғы 1 наурыздағы  N 33 "Костанайские новости" газеттерінде жарияланған); "Қостанай облысының 2008 жылға арналған облыстық бюджеті туралы" 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 32 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2008 жылғы 11 сәуірдегі N 86 (2008 жылғы 24 сәуірдегі мемлекеттік тіркеу нөмірі 3633, 2008 жылғы 29 сәуірдегі N 51 "Қостанай таңы", 2008 жылғы 2 шілдедегі N 92 "Костанайские новости" газеттерінде жарияланған); "Қостанай облысының 2008 жылға арналған облыстық бюджеті туралы" 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 32 шешіміне өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы" Қостанай облыстық мәслихатының 2008 жылғы 11 шілдедегі N 107 (2008 жылғы 18 шілдедегі мемлекеттік тіркеу нөмірі 3646, 2008 жылғы 1 тамыздағы N 94 "Қостанай таңы", 2008 жылғы 6 тамыздағы N 108 "Костанайские новости" газеттерінде жарияланған) шешімдерімен өзгерістер және толықтырулар енгізілген, мынадай өзгерістер және толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы және 1-қосымшасы осы шешімнің N 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай облысының 2008 жылға арналған облыстық бюджеті 1- қосымшаға сәйкес мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 59031096,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2542765,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 302653,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 29648,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 56156030,8 мың теңге;
2) шығындар – 58959980,1 мың теңге;
3) операциялық сальдо – 71116,7 мың теңге;
4) таза бюджеттік кредиттеу – 789000,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 836000,0 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение от 12 декабря 2007 года № 32 "Об областном бюджете Костанайской области на 2008 год"
Решение маслихата Костанайской области от 5 ноября 2008 года № 129. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 7 ноября 2008 года № 3658
Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 12 декабря 2007 года № 32 "Об областном бюджете Костанайской области на 2008 год" (номер государственной регистрации 3580 от 4 декабря 2007 года, опубликовано в газетах "Қостанай таңы" от 4 января 2008 года № 1-2, "Костанайские новости" от 4 января 2008 года № 1), ранее вносились изменения и дополнения решением Костанайского областного маслихата от 11 января 2008 года № 50 "О внесении изменений и дополнений в решение от 12 декабря 2007 года № 32 "Об областном бюджете Костанайской области на 2008 год" (номер государственной регистрации 3587 от 18 января 2008 года, опубликовано в газетах "Қостанай таңы" от 29 января 2008 года № 11, "Костанайские новости" от 23 февраля 2008 года № 29; от 26 февраля 2008 года № 30; от 27 февраля 2008 года № 31; от 1 марта 2008 года № 33); от 11 апреля 2008 года № 86 "О внесении изменений в решение от 12 декабря 2007 года № 32 "Об областном бюджете Костанайской области на 2008 год" (номер государственной регистрации 3633 от 24 апреля 2008 года, опубликовано в газетах "Қостанай таңы" от 29 апреля 2008 года № 51, "Костанайские новости" от 2 июля 2008 года № 92); от 11 июля 2008 года № 107 "О внесении изменений и дополнений в решение от 12 декабря 2007 года № 32 "Об областном бюджете Костанайской области на 2008 год" (номер государственной регистрации 3646 от 18 июля 2008 года, опубликовано в газетах "Қостанай таңы" от 1 августа 2008 года № 94, "Костанайские новости" от 6 августа 2008 года № 108) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 и приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению № 1 к настоящему решению:
"1. Утвердить областной бюджет Костанайской области на 2008 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 59031096,8 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2542765,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 302653,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 29648,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 56156030,8 тысячи тенге;
2) затраты – 58959980,1 тысячи тенге;
3) операционное сальдо – 71116,7 тысяч тенге;
4) чистое бюджетное кредитование – 789000,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 836000,0 тысяч тенге;

бюджеттік кредиттерді өтеу – 47000,0 мың теңге;
5) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 76797,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 83450,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 6653,0
мың теңге;
6) бюджет тапшылығы (профицит) - -794680,3 мың теңге;
7) тапшылықты қаржыландыру (бюджет профицитін пайдалану) – 794680,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 2-2-тармағында :
"631220,0" деген сандар "621231,0" деген сандармен ауыстырылсын;
2-3 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2-3. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте ауыз сумен қамтамасыз етудің баламасыз көздерi болып табылатын сумен қамтамасыз етудің аса маңызды топтық жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға республикалық бюджеттен 73377,0 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі ескерілсін.";
2-7 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2-7. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасының 2005-2010 жылдарға арналған білім беруді дамытудың Мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 677723,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімі ескерілсін, оның ішінде:
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен қамтамасыз етуге - 13800,0 мың теңге, оның ішінде аудандар мен қалалар бюджеттеріне - 13800,0 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелері үшін лингафондық және мультимедиялық кабинеттер жасауға – 138533,0 мың теңге, оның ішінде аудандар мен қалалар бюджеттеріне -138533,0 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің мемлекеттік жүйесінде интерактивтік оқыту жүйесін енгізу – 525390,0 мың теңге, оның ішінде облыстық бюджет бағдарламалары бойынша - 20260,0 мың теңге, аудандар мен қалалар бюджеттеріне - 505130,0 мың теңге.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.";
көрсетілген шешімнің 2-8-тармағында :
"1321802,0" деген сандар "1320502,0" деген сандармен ауыстырылсын;
2-10 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2-10. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте электронды үкімет шеңберінде адами капиталын дамытуға республикалық бюджеттен 132968,0 мың теңге сомасында дамытуға арналған нысаналы трансферттер сомаларының түсімі ескерілсін, оның ішінде облыстық бюджет бағдарламалары бойынша - 38500,0 мың теңге, аудандар мен қалалар бюджеттеріне - 94468,0 мың теңге.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.";

погашение бюджетных кредитов – 47000,0 тысяч тенге;
5) сальдо по операциям с финансовыми активами – 76797,0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 83450,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 6653,0 тысяч тенге;
6) дефицит (профицит) бюджета – -794680,3 тысячи тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита бюджета) –
794680,3 тысячи тенге.";
в пункте 2-2 указанного решения:
цифры "631220,0" заменить цифрами "621231,0";
пункт 2-3 изложить в следующей редакции:
"2-3. Учесть в областном бюджете на 2008 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения в сумме 73377,0 тысяч тенге.";
пункт 2-7 изложить в следующей редакции:
"2-7. Учесть в областном бюджете на 2008 год поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005 – 2010 годы в сумме 677723,0 тысяч тенге, в том числе:
оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования – 13800,0 тысяч тенге из них бюджетам районов и городов – 13800,0 тысяч тенге;
создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования – 138533,0 тысяч тенге, из них бюджетам районов и городов – 138533,0 тысяч тенге;
внедрение системы интерактивного обучения в государственной системе начального, основного среднего и общего среднего образования – 525390,0 тысяч тенге, из них по программам областного бюджета -20260,0 тысяч тенге бюджетам районов и городов – 505130,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.";
в пункте 2-8 указанного решения:
цифры "1321802,0" заменить цифрами "1320502,0";
пункт 2-10 изложить в следующей редакции:
"2-10. Учесть в областном бюджете на 2008 год поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства в сумме 132968,0 тысяч тенге, из них по программам областного бюджета – 38500,0 тысяч тенге бюджетам районов и городов - 94468,0 тысяч тенге. Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.";

көрсетілген шешімнің 2-14 тармағының 1-абзацында:
"1006771,0" деген сандар "906771,0" деген сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген шешімнің 2-15-тармағының 1-абзацында:
"3521222,0" деген сандар "1415147,0" деген сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген шешімнің 2-19-тармағының 1-абзацында:
"1209553,0" деген сандар "1206769,0" деген сандармен ауыстырылсын;
2-20-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2-20. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте дамуға республикалық бюджеттен мәдениет нысандарын дамытуға 800000,0 мың теңге нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.";
4-2 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4-2. Жергілікті атқарушы органдар 1998-1999 жылдары алған бюджеттік несиелер үшін облыстық бюджет алдында 47000,0 мың теңге сомасындағы қарызды өтеуі тиіс екені белгіленсін, оның ішінде:
Таран ауданы – 20000,0 мың теңге;
Ұзынкөл ауданы – 20000,0 мың теңге;
Федоров ауданы – 7000,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"5. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен қалалар бюджеттеріне нысаналы ағымдағы трансферттер және дамытуға арналған трансферттер ескерілсін, оның ішінде:
білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға – 211720,0 мың теңге;
білім беру ұйымдарын күрделі жөндеуге – 121700,0 мың теңге;
Құмкешу селосындағы жаңадан енгізілетін орта мектепті ағымдағы ұстауға – 3087,0 мың теңге;
балабақша ғимаратын коммуналдық меншікке сатып алуға – 50000,0 мың теңге;
Мереке орта мектебінің ағымдағы жөндеу жұмыстарын жүргізуге және материалдық-техникалық базасын нығайтуға – 17000,0 мың теңге;
Қарамеңді селосындағы мектеп жанындағы интернатты ағымдағы ұстауға – 5690,0 мың теңге;
Қостанай қаласындағы N 5 мектеп-бақша жапсар жайын көшіруге – 4600,0 мың теңге;
білім беру нысандарын салуға және қайта жаңғыртуға – 201867,0 мың теңге;
коммуналдық шаруашылық нысандарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға – 154200,0 мың теңге;
коммуналдық шаруашылық нысандарының жұмыс етуін қамтамасыз етуге – 25506,0 мың теңге;
елді мекендерді көркейтуге және көгалдандыруға – 219236,0 мың теңге;
сумен қамтамасыз ету жүйесінің жұмыс етуіне – 21000,0 мың теңге;
мәдениет нысандарын жөндеуге – 10000,0 мың теңге;
"Тың-2008" облыстық спартакиадасын өткізуге арналған іс-шараларға – 10055,0 мың теңге;
білім алуға байланысты шығыстарды ішінара өтеу үшін жастарға әлеуметтік көмек көрсетуге (әкім гранттары) – 15684,0 мың теңге;
коммуналдық шаруашылық нысандарын ағымдағы жөндеуге – 27272,0 мың теңге;
автомобиль жолдарының қызмет етуін қамтамасыз етуге – 364730,0 мың теңге;

в абзаце 1 пункта 2-14 указанного решения:
цифры "1006771,0" заменить цифрами "906771,0";
в абзаце 1 пункта 2-15 указанного решения:
цифры "3521222,0" заменить цифрами "1415147,0";
в абзаце 1 пункта 2-19 указанного решения:
цифры "1209553,0" заменить цифрами "1206769,0";
пункт 2-20 изложить в следующей редакции:
"2-20. Учесть в областном бюджете на 2008 год поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие объектов культуры в сумме 800000,0 тысяч тенге.";
пункт 4-2 изложить в следующей редакции:
"4-2. Установить, что местные исполнительные органы должны погасить долг перед областным бюджетом за ранее полученные бюджетные ссуды в 1998-1999 годах в сумме 47000,0 тысяч тенге, в том числе:
Тарановский район - 20000,0 тысяч тенге;
Узункольский район - 20000,0 тысяч тенге;
Федоровский район - 7000,0 тысяч тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в следующей редакции:
"5. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие бюджетам районов и городов, в том числе:
на укрепление материально-технической базы организаций образования 211720,0 тысяч тенге;
на капитальный ремонт организаций образования – 121700,0 тысяч тенге;
на текущее содержание вновь вводимой средней школы в селе Кумкешу – 3087,0 тысяч тенге;
на выкуп здания детского сада в коммунальную собственность – 50000,0 тысяч тенге;
на проведение текущих ремонтных работ и укрепление материально-технической базы Мерекенской средней школы – 17000,0 тысяч тенге;
на текущее содержание пришкольного интерната в селе Караменды – 5690,0 тысяч тенге;
на снос пристройки к школе сад № 5 в городе Костанае – 4600,0 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию объектов образования – 201867,0 тысяч тенге;
на укрепление материально-технической базы объектов коммунального хозяйства – 154200,0 тысяч тенге;
на обеспечение функционирования объектов коммунального хозяйства – 25506,0 тысяч тенге;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов – 219236,0 тысячи тенге;
на функционирование систем водоснабжения – 21000,0 тысяч тенге;
на ремонт объектов культуры – 10000,0 тысяч тенге;
на мероприятия для проведения областной спартакиады "Целина-2008" – 10055,0 тысяч тенге;
на оказание социальной помощи молодежи, для частичного возмещения расходов, связанных с получением образования (гранты акима) – 15684,0 тысячи тенге;
на текущий ремонт объектов коммунального хозяйства – 27272,0 тысячи тенге;
на обеспечение функционирования автомобильных дорог – 364730,0 тысяч тенге;

Амангелді ауданы әкімі аппараты ғимаратын күрделі жөндеуді аяқтауға – 5000,0 мың теңге;
кірістердің шығынын өтеуге - 38000,0 мың теңге;
мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыруға - 6523,0 мың теңге;
2008-2009 жылдары жылыту маусымын өткізуге – 87029,0 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға – 5000,0 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға – 20405,0 мың теңге;
сумен қамтамасыз ету жүйесін дамытуға – 140467,0 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға – 345118,0 мың теңге;
жылу энергетикалық жүйесін дамытуға – 224800,0 теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 1288344,0 мың теңге.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.";
көрсетілген шешімнің 6-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Қостанай облысының жергілікті атқарушы органының 2008 жылға арналған резерві 271524,0 мың теңге сомасында бекітілсін, оның ішінде:
табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға – 26700,0 мың теңге;
шұғыл шығындарға – 200000,0 мың теңге;
соттар шешімдері бойынша міндеттемелерді атқаруға – 44824,0 мың теңге.".

на завершение капитального ремонта здания аппарата акима Амангельдинского района – 5000,0 тысяч тенге;
на компенсацию потерь доходов – 38000,0 тысяч тенге;
на повышение квалификации государственных служащих – 6523,0 тысячи тенге;
на проведение отопительного сезона 2008-2009 годов – 87029,0 тысячи тенге;
на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда – 5000,0 тысяч тенге;
на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 20405,0 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения – 140467,0 тысяч тенге;
на развитие коммунального хозяйства – 345118,0 тысяч тенге;
на развитие теплоэнергетической системы – 224800,0 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры – 1288344,0 тысячи тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.";
пункт 6 указанного решения изложить в следующей редакции:
"6. Утвердить резерв местного исполнительного органа Костанайской области на 2008 год в сумме 271524,0 тысяч тенге, в том числе:
на ликвидацию чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера – 26700,0 тысяч тенге;
на неотложные затраты – 200000,0 тысяч тенге;
на исполнение обязательств по решениям судов – 44824,0 тысяч тенге.".