"Тұрғын үй көмегін көрсету Қағидасы туралы" мәслихаттың 2006 жылғы 6 қазандағы N 304 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2008 жылғы 22 мамырдағы N 94 шешімі. Қостанай облысы Қостанай қаласы әділет басқармасында 2008 жылғы 16 маусымда N 9-1-106 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2010 жылғы 31 наурыздағы № 276 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 31.03.2010 № 276 шешімімен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына, "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 97-бабына сәйкес, Қостанай қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Тұрғын үй көмегін көрсету Қағидасы туралы" мәслихаттың 2006 жылғы 6 қазандағы N 304 шешіміне(мемлекеттік тіркеу нөмірі 9-1-58, 2006 жылғы 3 қарашадағы N 125 "Қостанай" газеті, бұрын "Тұрғын үй көмегін көрсету Қағидасы туралы" мәслихаттың 2006 жылғы 6 қазандағы N 304 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" мәслихаттың 2007 жылғы 18 қаңтардағы N 330 шешімімен, мемлекеттік тіркеу нөмірі 9-1-64, 2007 жылғы 1 наурыздағы N 17 "Қостанай" газеті, "Тұрғын үй көмегін көрсету Қағидасы туралы" мәслихаттың 2006 жылғы 6 қазандағы N 304 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"  мәслихаттың 2007 жылғы 14 желтоқсандағы N 31 шешімімен , мемлекеттік тіркеу нөмірі 9-1-94, 2008 жылғы 5 ақпандағы N 9 "Қостанай" газеті, өзгерістер мен толықтырулар енгізілді) келесі өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген шешіммен бекітілген тұрғын үй көмегін көрсету Қағидасында:
4 тармақтың 2 абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"Тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық қызметтерге төлеудің ұйғарынды шекті шығын үлесі Ұлы Отан Соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, мәртебелері Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 1995 жылғы 28 сәуірдегі 6, 8 баптарымен белгіленген, соларға теңестірілген адамдарға тұрғын үй көмегін есептегенде қолданылмайды. Осы санаттардағы азаматтарға коммуналдық қызметтер мен тұрғын үйді ұстауға шығындардың жүз пайызы өтеледі";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Өтемақымен қамтамасыз етілген тұрғын үй алаңының мөлшері, пайдаланылатын алаңы көлемінің бір адамға он сегіз шаршы метрін отбасына плюс тоғыз шаршы метр құрайды, бірақ бір бөлмелі пәтерден кем емес. Жалғыз тұратын азаматтар үшін пайдаланатын алаңының көлеміне байланыссыз отыз шаршы метр шегінде, Ұлы Отан Соғысының қатысушылары мен мүгедектері үшін - отыз алты шаршы метр шегінде, жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысына қатысушыларға теңестірілген адамдар үшін төлеуге - он сегіз шаршы метр шегінде, бірақ тұратын алаңынан аспайтын.";

О внесении изменений в решение маслихата от 6 октября 2006 года № 304 "О Правилах оказания жилищной помощи"
Решение маслихата города Костаная Костанайской области от 22 мая 2008 года № 94. Зарегистрировано управлением юстиции города Костаная Костанайской области 16 июня 2008 года № 9-1-106. Утратило силу - Решением маслихата города Костаная Костанайской области от 31 марта 2010 года № 276
Сноска. Утратило силу - Решением маслихата города Костаная Костанайской области от 31.03.2010 № 276.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", статьей 97 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях" Костанайский городской Маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О Правилах оказания жилищной помощи" от 6 октября 2006 года № 304 (номер государственной регистрации 9-1-58, газета "Костанай" от 3 ноября 2006 года № 125, ранее внесены изменения и дополнения решением маслихата от 18 января 2007 года № 330 "О внесении изменений и дополнений в решение Маслихата от 6 октября 2006 года № 304 "О Правилах оказания жилищной помощи", номер государственной регистрации 9-1-64, газета "Костанай" от 1 марта 2007 года № 17, решением маслихата от 14 декабря 2007 года  № 31 "О внесении изменений и дополнений в решение Маслихата от 6 октября 2006 года № 304 "О Правилах оказания жилищной помощи", номер государственной регистрации 9-1-94, газета "Костанай" от 5 февраля 2008 года № 9) следующие изменения:
в Правилах оказания жилищной помощи, утвержденных указанным решением:
абзац второй пункта 4 изложить в новой редакции:
"Доля предельно допустимых расходов на содержание жилья и оплату коммунальных услуг не применяется при расчете размера жилищной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, лицам, приравненным к ним, статус которых определен статьями 6, 8 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним". Данным категориям граждан компенсируется сто процентов расходов коммунальных услуг и содержание жилья в пределах установленных норм";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"Норма площади жилья, обеспечиваемая компенсационными мерами, составляет восемнадцать квадратных метров полезной площади жилища на человека плюс девять квадратных метров на семью, но не менее однокомнатной квартиры. Для одиноко проживающих граждан, в пределах тридцати квадратных метров независимо от занимаемой площади, для участников и инвалидов Великой Отечественной войны - тридцать шесть квадратных метров полезной площади жилища, для лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны - восемнадцать квадратных метров, но не более занимаемой площади";

11-1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11-1. Ұлы Отан Соғысының қатысушылары мен мүгедектері, соларға теңестірілген адамдар тұрғын үй көмегін алу үшін мынадай құжаттарды тапсырады:
1) арыз;
2) Ұлы Отан Соғысының қатысушысы және мүгедегі куәлігінің немесе жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысына қатысушыларға және мүгедектерге теңестірілген адамның мәртебесін растайтын құжаттың көшірмесін;
3) өтініш берушінің жеке басын растайтын құжаттың көшірмесін;
4) пәтер жоспарының көшірмесін;
5) азаматтарды тіркеу кітабының немесе мекен-жайын растайтын өзге құжаттың көшірмесін;"
11-2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11-2. Азаматтың, Ұлы Отан Соғысының қатысушылары мен мүгедектерінен және соларға теңестірілген адамдардан басқа тұрғын үй көмегіне берген бірінші өтінішіне жылына бір рет уәкілетті органның сұранысы бойынша жылжымайтын мүлікті тіркеу бойынша уәкілетті органмен тұрғын үйдің бар немесе жоқ туралы мәліметтері беріледі. Есептеу құралдары бар, тұтынушылар коммуналдық қызметтерді пайдаланатын нақты шығындары туралы мәліметтер уәкілетті органның сұранысы бойынша қаланың коммуналдық қызметтерімен беріледі.".
2. Осы шешім бірінші ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күннен соң қолданысқа енгізілсін.
Сессияның төрағасы,
N 13 сайлау округі бойынша депутаты
Қалалық Мәслихаттың хатшысы
КЕЛІСІЛДІ:

пункт 11-1 изложить в новой редакции:
"11-1. Участники и инвалиды Великой Отечественной войны, лица, приравненные к ним, для назначения жилищной помощи предоставляют следующие документы:
заявление;
копию удостоверения участника и инвалида Великой Отечественной войны или документа, подтверждающего статус лица, приравненного по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
копию документа, удостоверяющего личность заявителя;
копию плана квартиры;
5) копию книги регистрации граждан или иной документ, подтверждающий место проживания";
пункт 11-2 изложить в новой редакции:
"11-2. Сведения о наличии или отсутствии жилья предоставляются уполномоченным органом по регистрации недвижимости по запросу уполномоченного органа один раз в год на момент первичного обращения гражданина за жилищной помощью, кроме участников и инвалидов Великой Отечественной войны и лиц приравненных к ним. Данные о фактических расходах потребления коммунальных услуг потребителям, имеющим приборы учета, предоставляются коммунальными службами города по запросу уполномоченного органа".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Председатель сессии,
депутат по избирательному округу № 13
Секретарь
городского Маслихата