"Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мекемесі бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттарын бекіту туралы
Павлодар облысы Павлодар қаласы Мойылды ауылдық әкімінің 2008 жылғы 25 сәуірдегі N 5 шешімі. Павлодар облысы Павлодар қаласының Әділет басқармасында 2008 жылғы 23 мамырда N 114 тіркелген. Мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қаласы Мойылды ауылдық әкімінің 2008 жылғы 17 қыркүйектегі N 10 шешімімен.
Мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қаласы Мойылды ауылдық әкімінің 2008 жылғы 17 қыркүйектегі N 10 шешімімен.
Қазақстан Республикасы үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы "Заңды және жеке тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің реестірін бекіту туралы" N 561 қаулысына және 2007 жылғы 30 маусымдағы "Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы" N 558 қаулысына сәйкес ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі бойынша мемлекеттік қызметті көрсетудің стандарттары бекітілсін.
(1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 қосымшалар).
2. Осы шешім бірінші ресми жарияланған күнінен бастап 10 (он) күнтізбелік күні өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Осы шешімнің орындалуына бақылауы жасау Мойылды ауылы аппаратының бас маманы Б.Б. Мәденоваға жүктелсін.
Ғ. Кәрімов
Мойылды ауылы әкімінің 2008 жылғы
25 сәуірдегі N 5 шешімімен бекітілген
1 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету
стандарты
Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі үйді кепілдікке беруге несие ресімдеу
үшін банктерге рұқсат беру
1. Жалпы ереже
1. Осы стандарт кәмелетке толмағанға тиесілі үйді кепілдікке беруге несие ресімдеу үшін банктерге рұқсат беру бойынша мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет көрсету) тәртібін белгілейді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Азаматтық кодексінің 24-бабы, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 13 бабы, 3-тармағы, Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 17 желтоқсандағы "Неке және отбасы туралы" Заңының 114 бабы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Мойылды ауылы, Центральная көшесі, 5 мекенжайында орналасқан "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - әкім аппараты) көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі - кәмелетке толмаған балаларға тиесілі үйді кепілдікке беруге несие ресімдеу үшін банктерге рұқсат берген анықтама беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына көрсетіледі (бұдан әрі - тұтынушы).

Об утверждении стандартов оказания государственных услуг по государственному учреждению "Аппарат акима села Мойылды"
Решение акима села Мойылды города Павлодара Павлодарской области от 25 апреля 2008 года N 5. Зарегистрировано управлением юстиции города Павлодара Павлодарской области 23 мая 2008 года за N 114. Утратило силу - решением акима села Мойылды города Павлодара Павлодарской области от 17 сентября 2008 года N 10
Сноска. Утратило силу решением акима села Мойылды города Павлодара Павлодарской области от 17 сентября 2008 года N 10.
В соответствии с Постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 561 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" и  Постановлением от 30 июня 2007 года N 558 "Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги" РЕШИЛ:
1. Утвердить стандарты оказания государственных услуг по государственному учреждению "Аппарат акима села Мойылды". (Приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11).
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении 10 (десяти) календарных дней со дня первого официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на главного специалиста аппарата акима села Мойылды Маденову Б.Б.
Г. Каримов
Приложение 1
утверждено решением акима села Мойылды
от 25 апреля 2008 года N 5
Стандарт
оказания государственной услуги
Выдача разрешений в банки для оформления ссуды под залог жилья,
принадлежащего несовершеннолетним детям
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по выдаче разрешений в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетним детям (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 24 Гражданского кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года, пункта 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", статьи 114 Закона Республики Казахстан "О браке и семье" от 17 декабря 1998 года.
4. Государственную услугу оказывает государственное учреждение "Аппарат акима акима села Мойылды" (далее - Аппарат акима), расположенное по адресу: село Мойылды, улица Центральная, 5, телефон 356504.
5. Результатом оказания государственной услуги является выдача  разрешения в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетним детям.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан (далее - потребитель).

7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап, мемлекеттік қызметті алу үшін электрондық сұраныс берген сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері - 15 күнге дейін;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге, электрондық сұранысты қалыптастыруға рұқсат берілген ең ұзақ уақыт - 25 минутқа дейін;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 25 минутқа дейін.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат әкім аппаратының стендінде.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мына күндер мен сағаттарда көрсетіледі: дүйсенбі, сейсенбі, жөмада сағат 09.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін. қабылдау алдын ала жазылмастан және жеделдетілген қызмет көрсетуде жүргізілмейді.
11. Мемлекеттік қызмет өтініштер үлгілері бар стенді, орындықтары, үстелдері бар әкім аппаратының ғимаратында көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Осындай мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды тапсыру қажет:
1) тұтынушының жеке куәлігі (паспорты);
2) пәтердің түпнұсқа және көшірме құжаттары (сатып алу-сату шарты және т.б., үй кітабы);
3) балалардың туу туралы куәліктері (түпнұсқа және көшірме);
4) жақын туыстардың үйіне кепілдікке еркін түрдегі өтініш - келісімі (жақын туыстың жеке куәлігі немесе төлқұжаты, үйдің кепілдікке берілгені туралы құжаттар және оның көшірмелері;
5) тұтынушының соңғы 6 айдағы жалақысы туралы анықтама.
13. өтініш стендте көрсетілген үлгі бойынша жазылады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш және өзге де құжаттар Мойылды ауылы, Центральная көшесі, 5, N 2 кабинет мекенжайы бойынша әкім аппаратының мамандарына тапсырылады.
15. Барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан соң тұтынушы мемлекеттік қызметті алу мерзімі көрсетілген құжаттарды тапсырғанын растайтын тұрғын үйді кепілге беруге рұқсат берілген анықтаманы алады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жеткізуді әкім аппаратының мамандары өздері тікелей барып жүзеге асырады.
Электронды пошта, сайт арқылы анықтама берілмейді.
қызмет көрсетудің соңғы нәтижесін Мойылды ауылы, Центральная көшесі, 5, N 2 кабинет мекенжайында әкім аппаратының мамандары береді.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету осы стандарттың 2 тармағының 12-тармақшасында көрсетілген өтініш берушінің құжаттарды тапсырмаған жағдайында беруден бас тартылады немесе тоқтатылады.

7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов для получения государственной услуги, подачи электронного запроса для получения государственной услуги - до 15 дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов, формирования электронного запроса - до 25 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов, как результат оказания государственной услуги - до 25 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Информация о стандарте оказания государственной услуги размещена на информационных стендах в Аппарате акима.
10. Государственная услуга оказывается в следующие дни и часы: понедельник, вторник, пятница с 9.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00 часов. Прием проводится без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Государственная услуга предоставляется в здании Аппарата акима, где расположены стулья, стол, имеются стенды с образцами заявлений.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения данной государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы:
1) удостоверение личности (паспорт) потребителя;
2) правоустанавливающие документы на недвижимость (договор купли-продажи и т.д., домовая книга), оригинал и ксерокопии;
3)свидетельства о рождении детей (оригинал и ксерокопии);
4) заявление - согласие в произвольной форме на гарантийное жилье близких родственников (иметь удостоверение или паспорт родственника, документы на гарантируемое жилье и их ксерокопии).
5) справку о заработной плате потребителя за последние шесть месяцев.
13. Заявления заполняются по образцу, расположенному на стенде.
14. Заявления и другие документы, необходимые для получения государственной услуги, сдаются специалистам аппарата акима по адресу: село Мойылды, улица Центральная, 5, кабинет N 2.
15. Специалист аппарата акима, принявший документы, сообщает потребителю в устном порядке о получении всех необходимых документов и дате получения им исполненной услуги.
16. Доставка результата оказания государственной услуги осуществляется при личном посещении специалистов аппарата акима.
Выдача справки посредством электронной почты, сайта не осуществляется.
Конечный результат оказания услуги выдается специалистами аппарата акима по адресу: село Мойылды, улица Центральная, 5, кабинет 2.
17. В оказании государственной услуги может быть отказано или оказание услуги приостановлено в случае непредставления заявителем документов, указанных в подпункте 12 пункта 2 настоящего стандарта.

3. Жұмыс қағидаттары
18. Тұтынушыға қатысты әкім аппараты келесі қағидаттарды басшылыққа алады:
1) қол жетімділік;
2) сыпайылық;
3) көрсетілетін мемлекеттік қызметі туралы толық ақпарат;
4) құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың қосымшасына сәйкес сапа, қол жетімділік және сыпайылық көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Әкім аппаратының жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы мен қол жетімділігі көрсеткіштерінің мақсатты мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс тобы бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Әкім аппаратының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі және шағым дайындауға жәрдем көрсету Мойылды ауылы, Центральная көшесі, 5 N 2 кабинет, телефоны 356530 мекенжайы бойынша түсіндіріледі.
22. Шағым Мойылды ауылы, Центральная көшесі, 5 N 1 кабинет, телефон 356504 мекенжайы бойынша ауыл әкімінің атына жазылады.
23. Шағымның қабылданғанын растайтын және берілген шағымға жауап алатын мерзім мен орынды көздейтін құжат талон болып табылады. Шағымның қаралу барысы туралы әкім аппаратының бас маманынан 356530 телефоны бойынша білуге болады.
6. Байланыс ақпараты
24. Ауыл әкімі: қабылдау күні - бейсенбі сағат 16.00-ден 18.00-ге дейін Мойылды ауылы, Центральная көшесі, N 1 кабинеті, телефоны 356504.
25. Тұтынушы үшін өзге де пайдалы ақпаратты 356530 телефоны бойынша әкім аппаратының мамандары береді.
"Кәмелетке толмаған балаларға
тиесілі үйді кепілдікке беруге несие
ресімдеу үшін банктерге рұқсат беру"
мемлекеттік қызмет көрсету стандартына
қосымша.
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Көрсеткіштердің сапасы мен қолжетімділігі
Көрсеткіштің
нормативтік
мәні
Көрсеткіштің
келесі жылдағы
мақсатты мәні
Көрсеткіштің есепті
жылдағы ағымдық
мәні

3. Принципы работы
18. По отношению к потребителям Аппарат акима руководствуется следующими принципами:
1) доступность;
2) вежливость;
3) исчерпывающая информация об оказываемой государственной услуге;
4) обеспечение сохранности документов потребителя.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества, доступности и вежливости согласно приложению к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа аппарата, ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. Порядок обжалования действия (бездействия) аппарата акима и оказание содействия в подготовке жалобы разъясняются по адресу: село Мойылды, улица Центральная, 5, кабинет N 2, телефон 356530.
22. Жалоба подается на имя акима села по адресу: село Мойылды, улица Центральная, 5, кабинет N 1, телефон 356504.
23. Документом, подтверждающим принятие жалобы и предусматривающим срок и место получения ответа, является талон. О ходе рассмотрения жалобы можно узнать у главного специалиста аппарата акима по телефону 356530.
6. Контактная информация
24. Аким села Мойылды: приемный день - четверг с 16.00 до 18.00 часов, село  Мойылды, улица Центральная, 5, кабинет N 1, телефон 356504.
25. Другая полезная информация для потребителя предоставляется специалистом аппарата акима по телефону 356530.
Приложение
к стандарту оказания государственной услуги
"Выдача разрешений в банки для оформления
ссуды под залог жилья, принадлежащего
несовершеннолетним детям"
Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и доступности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 17 желтоқсандағы "Неке және отбасы туралы" Заңының 100, 101, 102 баптары, Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 8 тамыздағы "Қазақстан Республикасындағы бала құқығы туралы" Заңының 27 бабы, Қазақстан Республикасы үкіметінің 1999 жылғы 9 қыркүйектегі "Қазақстан Республикасының қорғаншылық және қамқоршылық органдары туралы Ережесін бекіту туралы, патронат және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды орталықтандырылған тіркеуді ұйымдастыру қағидасы туралы" N 1346 қаулысы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Мойылды ауылы, Центральная көшесі, 5 мекенжайында орналасқан "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - әкім аппараты) көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі - анықтама беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына көрсетіледі (бұдан әрі - тұтынушы).
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап, мемлекеттік қызметті алу үшін электрондық сұраныс берген сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері - 30 күнге дейін;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге, электрондық сұранысты қалыптастыруға рұқсат берілген ең ұзақ уақыт - 25 минутқа дейін;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 25 минутқа дейін.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат әкім аппаратының стендінде.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мына күндер мен сағаттарда көрсетіледі: дүйсенбі сағат 11.00-ден 13.00-ге дейін, жұмада сағат 14.00-ден 17.00-ге дейін. қабылдау алдын ала жазылмастан және жеделдетілген қызмет көрсетуде жүргізілмейді.
11. Мемлекеттік қызмет өтініштер үлгілері бар стенді, орындықтары, үстелдері бар әкім аппаратының  ғимаратында көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Осындай мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды тапсыру қажет:
1) нотариуспен бекітілген қорғаншы (қамқоршы) болуға тілек білдіру туралы өтініш, үлгі бойынша;
2) жеке куәлігінің көшірмесі;
3) қорғаншы (қамқоршы) болуға тілек білдірген адам некеде тұрса, жұбайының (зайыбы) келісімі;
4) қорғаншы (қамқоршы) және оның жұбайының (зайыбы) денсаулығы туралы анықтама (психиатр, нарколог, дермато-венеролог, туб.диспансер, терапевт);
5) тұрғын үй құжаттарының көшірмесі:

2. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статей 100, 101, 102 Закона Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года "О браке и семье", статьи 27 Закона Республики Казахстан от 8 августа 2002 года "О правах ребенка в Республике Казахстан", постановления Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 1999 года N 1346   "Об утверждении Положений об органах опеки и попечительства Республики Казахстан, о патронате и Правил организации централизованного учета детей, оставшихся без попечения родителей".
4. Государственную услугу оказывает государственное учреждение "Аппарат акима села Мойылды" (далее - Аппарат акима), расположенное по адресу: село Мойылды, улица Центральная, 5, телефон: 356504.
5. Результатом оказания государственной услуги является выдача справки.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан (далее - потребитель).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов для получения государственной услуги, подачи электронного запроса для получения государственной услуги - до 30 дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов, формирования электронного запроса - до 25 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов, как результат оказания государственной услуги - до 25 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Информация о стандарте оказания государственной услуги размещена на информационных стендах в Аппарате акима.
10. Государственная услуга оказывается в следующие дни и часы: понедельник с 11.00 до 13.00 часов, пятница с 14.00 до 17.00 часов. Прием проводится без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Государственная услуга предоставляется в здании Аппарата акима, где расположены стулья, стол, имеются стенды с образцами заявлений.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения данной государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы:
1) нотариально заверенное заявление о желании стать опекуном (попечителем), по образцу;
2) копию удостоверения личности;
3) согласие супруга, если лицо, желающее стать опекуном/ попечителем, состоит в браке;
4) справку о состоянии здоровья опекуна/попечителя и его супруга (психиатр, нарколог, дермато-венеролог, туб.диспансер, терапевт);
5) копию документов на имеющееся жилье;

6) тұрмыстық жағдайларды тексеру актісі;
7) баланың туу туралы куәлігі;
8) баланың қорғаншысы жоқтығын растайтын құжаттар, ата-анасы туралы мәліметтер;
9) білім беру ұйымынан баланың оқуы туралы анықтама;
10) мектеп директорымен бекітілген 10 жастан асқан баланың жазбаша келісімі;
11) мектептің балаға берген мінездемесі;
12) меншіктегі тұрғын үйге техникалық қызмет көрсету бюросынан берілген анықтама;
13. өтініш стендте көрсетілген үлгі бойынша жазылады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш және өзге де құжаттар Мойылды ауылы, Центральная көшесі, 5, N 2 кабинет мекенжайы бойынша әкім аппаратының  мамандарына тапсырылады.
15. Барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан соң тұтынушы мемлекеттік қызметті алу мерзімі көрсетілген құжаттарды тапсырғанын растайтын тұрғын үйді кепілге беруге рұқсат берілген анықтаманы алады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жеткізуді әкім аппаратының мамандары өздері тікелей барып жүзеге асырады.
Электронды пошта, сайт арқылы анықтама берілмейді.
қызмет көрсетудің соңғы нәтижесін Мойылды ауылы, Центральная көшесі, 5, N 2 кабинет мекенжайында әкім аппаратының мамандары береді.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету осы стандарттың 2 тармағының 12-тармақшасында көрсетілген өтініш берушінің құжаттарды тапсырмаған жағдайында беруден бас тартылады немесе тоқтатылады.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Тұтынушыға қатысты әкім аппараты  келесі қағидаттарды басшылыққа алады:
1) қол жетімділік;
2) сыпайылық;
3) көрсетілетін мемлекеттік қызметі туралы толық ақпарат;
4) құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың қосымшасына сәйкес сапа, қол жетімділік және сыпайылық көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Әкім аппаратының жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы мен қол жетімділігі көрсеткіштерінің мақсатты мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс тобы бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Әкім аппаратының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі және шағым дайындауға жәрдем көрсету Мойылды ауылы, Центральная көшесі, 5 N 2 кабинет, телефоны 356530  мекенжайы бойынша түсіндіріледі.
22. Шағым Мойылды ауылы, Центральная көшесі, 5 N 1 кабинет, телефон 356504 мекенжайы бойынша ауыл әкімінің атына жазылады.
23. Шағымның қабылданғанын растайтын және берілген шағымға жауап алатын мерзім мен орынды көздейтін құжат талон болып табылады. Шағымның қаралу барысы туралы әкім аппаратының бас маманынан 356530 телефоны бойынша білуге болады.
6. Байланыс ақпараты
24. Ауыл әкімі: қабылдау күні - бейсенбі сағат 16.00-ден 18.00-ге дейін Мойылды ауылы, Центральная көшесі, N 1 кабинеті, телефоны 356504.

6) акт обследования жилищно-бытовых условий;
7) копию свидетельства о рождении ребенка;
8) документы, подтверждающие факт отсутствия попечения над ребенком, сведения о родителях;
9) справку об обучении ребенка из организации образования;
10) письменное согласие ребенка старше 10 лет, заверенное директором школы;
11) характеристику на ребенка со школы;
12) справку из бюро технического обслуживания на имеющееся жилье.
13. Заявления заполняются по образцу, расположенному на стенде.
14. Заявления и другие документы, необходимые для получения государственной услуги, сдаются специалистам Аппарата акима по адресу: село Мойылды, улица Центральная, 5, кабинет N 2.
15. Специалист Аппарата акима, принявший документы, сообщает потребителю в устном порядке о получении всех необходимых документов и дате получения им исполненной услуги.
16. Доставка результата оказания государственной услуги осуществляется при личном посещении специалистов Аппарата акима.
Выдача справки посредством электронной почты, сайта не осуществляется.
Конечный результат оказания услуги выдается специалистами Аппарата акима по адресу: село Мойылды, улица Центральная, 5, кабинет N 2.
17. В оказании государственной услуги может быть отказано или приостановлено в случае непредоставления заявителем документов, указанных в подпункте 12 пункта 2 настоящего стандарта.
3. Принципы работы
18. По отношению к потребителям Аппарат акима руководствуется следующими принципами:
1) доступность;
2) вежливость;
3) исчерпывающая информация об оказываемой государственной услуге;
4) обеспечение сохранности документов.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности согласно приложению к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа Аппарата акима, ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. Порядок обжалования действия (бездействия) Аппарата акима  и оказание содействия в подготовке жалобы разъясняются по адресу: село Мойылды, улица Центральная, 5, кабинет N 2, телефон: 356530.
22. Жалоба подается на имя акима села по адресу: село Мойылды, улица Центральная, 5, кабинет N 1, телефон: 356504.
23. Документом, подтверждающим принятие жалобы и предусматривающим срок и место получения ответа, является талон. О ходе рассмотрения жалобы можно узнать у главного специалиста аппарата акима по телефону 356530.
6. Контактная информация
24. Аким села Мойылды: приемные дни - четверг с 16.00 до 18.00 часов, село Мойылды, улица Центральная, 5, кабинет N 1, телефон: 356504.

4.4. шағымдану мерзіміне қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
90%
75%
75%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылығына
қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
90%
85%
70%
Мойылды ауылы әкімінің 2008 жылғы
25 сәуірдегі N 5 шешімімен бекітілген
3 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету
стандарты
Жетім, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды
әлеуметтік қамтамасыз етуге құжаттар ресімдеу
Жалпы ереже
1. Осы стандарт жетім, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамтамасыз етуге құжаттарды ресімдеу бойынша мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет көрсету) тәртібін белгілейді.

4.4. % (доля) потребителей, удовлетворенных сроками обжалования
90%
75%
75%
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
90%
85%
70%
Приложение 3
утверждено решением акима села Мойылды
от 25 апреля 2008 года N 5
Стандарт
оказания государственной услуги
Оформление документов на социальное обеспечение сирот,
детей, оставшихся без попечения родителей
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по оформлению документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей (далее - государственная услуга).

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 17 желтоқсандағы "Неке және отбасы туралы" Заңының 110 бабы, 1-тармағы, 2-тармақшасы, Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 8 тамыздағы "Қазақстан Республикасындағы бала құқығы туралы" Заңының 12 бабы, Қазақстан Республикасы үкіметінің 1999 жылғы 9 қыркүйектегі "Қазақстан Республикасының қорғаншылық және қамқоршылық органдары туралы Ережесін бекіту туралы, патронат және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды орталықтандырылған тіркеуді ұйымдастыру қағидасы туралы" N 1346 қаулысы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Мойылды ауылы, Центральная көшесі, 5 мекенжайында орналасқан "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - әкім аппараты) көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі - анықтама беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына көрсетіледі (бұдан әрі - тұтынушы).
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап, мемлекеттік қызметті алу үшін электрондық сұраныс берген сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері - 30 күнге дейін;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге, электрондық сұранысты қалыптастыруға рұқсат берілген ең ұзақ уақыт - 25 минутқа дейін;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 25 минутқа дейін.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат әкім аппаратының стендінде.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мына күндер мен сағаттарда көрсетіледі: дүйсенбі сағат 11.00-ден 13.00-ге дейін, жұмада сағат 14.00-ден 17.00-ге дейін. қабылдау алдын ала жазылмастан және жеделдетілген қызмет көрсетуде жүргізілмейді.
11. Мемлекеттік қызмет өтініштер үлгілері бар стенді, орындықтары, үстелдері бар әкім аппаратының ғимаратында көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Осындай мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды тапсыру қажет:
1) үлгі бойынша қорғаншы (қамқоршы) болуға ниетті тұлғаның нотариалды бекітілген өтініші;
2) жеке куәлігінің көшірмесі;
3) егер қорғаншы (қамқоршы) болуға ниетті тұлға некеде болса жұбайының келісімі;
4) қорғаншының (қамқоршының) және оның жұбайының денсаулық жағдайы туралы анықтама (психиатр, нарколог, дермато-венеролог, тубдиспансер, терапевт);
5) өзінде бар тұрғын үйдің құжаттарының көшірмесі;

2. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 2 пункта 1 статьи 110 Закона Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года "О браке и семье", статьи 12 Закона Республики Казахстан от 8 августа 2002 года "О правах ребенка в Республике Казахстан", постановления Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 1999 года N 1346 "Об утверждении Положений об органах опеки и попечительства Республики Казахстан, о патронате и Правил организации централизованного учета детей, оставшихся без попечения родителей".
4. Государственную услугу оказывает государственное учреждение "Аппарат акима села Мойылды" (далее - Аппарат акима), расположенное по адресу: село Мойылды, улица Центральная, 5, телефон 356504.
5. Результатом оказания государственной услуги является выдача справки.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан (далее - потребитель).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов для получения государственной услуги, подачи электронного запроса для получения государственной услуги - до 30 дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов, формирования электронного запроса - до 25 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов, как результат оказания государственной услуги - до 25 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Информация о стандарте оказания государственной услуги размещена на информационных стендах в Аппарате акима.
10. Государственная услуга оказывается в следующие дни и часы: понедельник с 11.00 до 13.00 часов, пятница с 14.00 до 17.00 часов. Прием проводится без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Государственная услуга предоставляется в здании Аппарата акима, где расположены стулья, стол, имеются стенды с образцами заявлений.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения данной государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы:
1) нотариально заверенное заявление о желании стать опекуном (попечителем), по образцу;
2) копию удостоверения личности;
3) согласие супруга, если лицо, желающее стать опекуном /попечителем, состоит в браке;
4) справку о состоянии здоровья опекуна/попечителя и его супруга (психиатр, нарколог, дермато-венеролог, тубдиспансер, терапевт);
5) копию документов на имеющееся жилье;

25. Тұтынушы үшін өзге де пайдалы ақпаратты 356530 телефоны бойынша әкім аппаратының мамандары береді.
"Жетім, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған
балаларды әлеуметтік қамтамасыз етуге құжаттар ресімдеу"
мемлекеттік қызмет көрсету стандартына
қосымша
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Көрсеткіштердің сапасы мен қолжетімділігі
Көрсеткіштің
нормативтік
мәні
Көрсеткіштің
келесі жылдағы
мақсатты мәні
Көрсеткіштің есепті
жылдағы ағымдық
мәні

25. Другая полезная информация для потребителя предоставляется специалистом Аппарата акима  по телефону 356530.
Приложение
к стандарту оказания государственной услуги
"Оформление документов на социальное обеспечение
сирот, детей, оставшихся без попечения родителей"
Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и доступности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году

5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылығына қанағаттанған
тұтынушылардың % (үлесі)
90%
85%
70%
Мойылды ауылы әкімінің 2008 жылғы
25 сәуірдегі N 5 шешімімен бекітілген
4 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету
стандарты
Балаларды патронатты тәрбиелеуге алуға тілек білдірген
отбасылардың өтінішін қабылдау
1. Жалпы ереже
1. Осы стандарт балаларды патронатты тәрбиелеуге алуға тілек білдірген отбасылардың өтініш қабылдау бойынша мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет көрсету) тәртібін белгілейді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 17 желтоқсандағы "Неке және отбасы туралы" Заңының 119, 120, 121, 122, 123 баптары, Қазақстан Республикасының 2002  жылғы 8 тамыздағы "Қазақстан Республикасындағы бала құқығы туралы" Заңының 27 бабы, 4-тармағы, Қазақстан Республикасы үкіметінің 1999 жылғы 9 қыркүйектегі "Қазақстан Республикасының қорғаншылық және қамқоршылық органдары туралы Ережесін бекіту туралы, патронат және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды орталықтандырылған тіркеуді ұйымдастыру қағидасы туралы" N 1346 қаулысы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Мойылды ауылы, Центральная көшесі, 5 мекенжайында орналасқан "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - әкім аппараты) көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі - анықтама беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына көрсетіледі (бұдан әрі - тұтынушы).
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап, мемлекеттік қызметті алу үшін электрондық сұраныс берген сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері - 15 күннен 30 күнге дейін;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге, электрондық сұранысты қалыптастыруға рұқсат берілген ең ұзақ уақыт - 25 минутқа дейін;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 25 минутқа дейін.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат әкім аппаратының стендінде.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мына күндер мен сағаттарда көрсетіледі: дүйсенбі, сейсенбі, жұмада сағат 09.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін. қабылдау алдын ала жазылмастан және жеделдетілген қызмет көрсетуде жүргізілмейді.
11. Мемлекеттік қызмет өтініштер үлгілері бар стенді, орындықтары, үстелдері бар әкім аппаратының ғимаратында көрсетіледі.

5. Вежливость
5.1 % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
90%
85%
70%
Приложение 4
утверждено решением акима села Мойылды
от 25 апреля 2008 года N 5
Стандарт
оказания государственной услуги
Прием заявки от семьи, желающей взять детей на патронатное воспитание
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по приему заявки от семьи, желающей взять детей на патронатное воспитание (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статей 119, 120, 121, 122, 123 Закона Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года "О браке и семье", пункта 4 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 8 августа 2002 года "О правах ребенка в Республике Казахстан", постановления Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 1999 года N 1346 "Об утверждении Положений об органах опеки и попечительства Республики Казахстан, о патронате и Правил организации централизованного учета детей, оставшихся без попечения родителей".
4. Государственную услугу оказывает государственное учреждение "Аппарат акима акима села Мойылды" (далее - Аппарат акима), расположенное по адресу: село Мойылды, улица Центральная, 5, телефон 356504.
5. Результатом оказания государственной услуги является устное уведомление о приеме документов от семьи, желающей взять детей на патронатное воспитание.
6.  Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан (далее - потребитель).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов для получения государственной услуги, подачи электронного запроса для получения государственной услуги - от 15 дней до 30 дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов, формирования электронного запроса - до 25 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов, как результат оказания государственной услуги - до 25 минут.
Государственная услуга оказывается бесплатно.
Информация о стандарте оказания государственной услуги размещена на информационных стендах в Аппарате акима.
10. Государственная услуга оказывается в следующие дни и часы: понедельник, вторник, пятница с 9.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00 часов. Прием проводится без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Государственная услуга предоставляется в здании Аппарата акима, где расположены стулья, стол, имеются стенды с образцами заявлений.

4.4. шағымдану мерзіміне қанағаттанған
тұтынушылардың % (үлесі)
90%
75%
75%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің
сыпайылығына
қанағаттанған
тұтынушылардың % (үлесі)
90%
85%
70%
Мойылды ауылы әкімінің 2008 жылғы
25 сәуірдегі N 5 шешімімен бекітілген
5 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету
стандарты
Кәмелетке толмаған балаларға мұрагерлікті ресімдеу үшін
зейнетақы қорлары, Ішкі істер министрлігінің Жол полициясы
комитетінің аумақтық бөлімшелеріне анықтама беру
1. Жалпы ереже
1. Осы стандарт кәмелетке толмаған балаларға мұрагерлікті ресімдеу үшін зейнетақы қорлары, Ішкі істер министрлігінің Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне анықтама беру бойынша мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет көрсету) тәртібін белгілейді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Азаматтық кодексінің 24 бабы, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 13 бабы, 3-тармағы, Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 17 желтоқсандағы "Неке және отбасы туралы" Заңының 114 бабы, Қазақстан Республикасы үкіметінің 1999 жылғы 9 қыркүйектегі "Қазақстан Республикасының қорғаншылық және қамқоршылық органдары туралы Ережесін бекіту туралы, патронат және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды орталықтандырылған тіркеуді ұйымдастыру қағидасы туралы" N 1346 қаулысы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Мойылды ауылы, Центральная көшесі, 5 мекенжайында орналасқан "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - әкім аппараты) көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі - анықтама-рұқсатты беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына көрсетіледі (бұдан әрі - тұтынушы).
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап, мемлекеттік қызметті алу үшін электрондық сұраныс берген сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері - 15 күнге дейін;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге, электрондық сұранысты қалыптастыруға рұқсат берілген ең ұзақ уақыт - 25 минутқа дейін;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 25 минутқа дейін.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат әкім аппаратының стендінде.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мына күндер мен сағаттарда көрсетіледі: дүйсенбі сағат 11.00-ден 13.00-ге дейін, жұмада сағат 14.00-ден 17.00-ге дейін. қабылдау алдын ала жазылмастан және жеделдетілген қызмет көрсетуде жүргізілмейді.

4.4. % (доля) потребителей, удовлетворенных сроками обжалования
90%
75%
75%
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
90%
85%
70%
Приложение 5
утверждено решением акима села Мойылды
от 25 апреля 2008 года N 5
Стандарт
оказания государственной услуги
Выдача справок в пенсионные фонды, территориальные подразделения
Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел для оформления наследства несовершеннолетним детям
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по выдаче справок в пенсионные фонды, территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел для оформления наследства несовершеннолетним детям (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 24 Гражданского кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года, пункта 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", статьи 114 Закона Республики Казахстан "О браке и семье" от 17 декабря 1998 года, постановления Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 1999 года N 1346 "Об утверждении Положений об органах опеки и попечительства Республики Казахстан, о патронате и Правил организации централизованного учета детей, оставшихся без попечения родителей".
4. Государственную услугу оказывает государственное учреждение "Аппарат акима села Мойылды" (далее - Аппарат акима), расположенное по адресу: село Мойылды, улица Центральная, 5, телефон: 356504.
5. Результатом оказания государственной услуги является выдача справки-разрешения.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан (далее - потребитель).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов для получения государственной услуги, подачи электронного запроса для получения государственной услуги - до 15 дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов, формирования электронного запроса - до 25 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов, как результат оказания государственной услуги - до 25 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
Информация о стандарте оказания государственной услуги размещена на информационных стендах в Аппарате акима.
10. Государственная услуга оказывается в следующие дни и часы: понедельник с 11.00 до 13.00 часов, пятница с 14.00 до 17.00 часов. Прием проводится без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылығына қанағаттанған
тұтынушылардың % (үлесі)
90%
85%
70%
Мойылды ауылы әкімінің 2008 жылғы
25 сәуірдегі N 5 шешімімен бекітілген
6 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету
стандарты
Жетім балаларды және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған
балаларды аумақтық (алғашқы) есепке қою
1. Жалпы ереже
1. Осы стандарт жетім балаларды және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды аумақтық (алғашқы) есепке қою бойынша мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет көрсету) тәртібін белгілейді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 17 желтоқсандағы "Неке және отбасы туралы" Заңының 100, 101 баптары, Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 8 тамыздағы "Қазақстан Республикасындағы бала құқығы туралы" Заңының 27 бабы, Қазақстан Республикасы үкіметінің 1999 жылғы 9 қыркүйектегі "Қазақстан Республикасының қорғаншылық және қамқоршылық органдары туралы Ережесін бекіту туралы, патронат және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды орталықтандырылған тіркеуді ұйымдастыру қағидасы туралы" N 1346 қаулысы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Мойылды ауылы, Центральная көшесі, 5 мекенжайында орналасқан "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - әкім аппараты) көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі - есепке қою туралы ауызша хабардар ету болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына көрсетіледі (бұдан әрі - тұтынушы).
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап, мемлекеттік қызметті алу үшін электрондық сұраныс берген сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері - 30 күнге дейін;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге, электрондық сұранысты қалыптастыруға рұқсат берілген ең ұзақ уақыт - 25 минутқа дейін;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 25 минутқа дейін.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат әкім аппаратының стендінде.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мына күндер мен сағаттарда көрсетіледі: дүйсенбі, сейсенбі, жұмада сағат 09.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін. қабылдау алдын ала жазылмастан және жеделдетілген қызмет көрсетуде жүргізілмейді.
11. Мемлекеттік қызмет өтініштер үлгілері бар стенді, орындықтары, үстелдері бар әкім аппаратының ғимаратында көрсетіледі.

5. Вежливость
5.1 % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
90%
85%
70%
Приложение 6
утверждено решением акима села Мойылды
от 25 апреля 2008 года N 5
Стандарт
оказания государственной услуги
Постановка на региональный (первичный) учет детей-сирот и детей,
оставшихся без попечения родителей
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по постановке на региональный (первичный) учет детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
3.  Государственная услуга оказывается на основании статьи 100, 101 Закона Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года "О браке и семье", статьи 27 Закона Республики Казахстан от 8 августа 2002 года "О правах ребенка в Республике Казахстан", постановления Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 1999 года N 1346 "Об утверждении Положений об органах опеки и попечительства Республики Казахстан, о патронате и Правил организации централизованного учета детей, оставшихся без попечения родителей".
4. Государственную услугу оказывает государственное учреждение "Аппарат акима села Мойылды" (далее - Аппарат акима), расположенное по адресу: село Мойылды, улица Центральная, 5, телефон: 356504.
5. Результатом оказания государственной услуги является устное уведомление о постановке на учет.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан (далее - потребитель).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов для получения государственной услуги, подачи электронного запроса для получения государственной услуги - до 30 дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов, формирования электронного запроса - до 25 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов, как результат оказания государственной услуги - до 25 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Информация о стандарте оказания государственной услуги размещена на информационных стендах в Аппарате акима.
10. Государственная услуга оказывается в следующие дни и часы: понедельник, вторник, пятница с 09.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00 часов. Прием проводится без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Государственная услуга предоставляется в здании Аппарата акима, где расположены стулья, стол, имеются стенды с образцами заявлений.

4.4. шағымдану мерзіміне қанағаттан-ған тұтынушылардың % (үлесі)
90%
75%
75%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылығына
қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
90%
85%
70%
Мойылды ауылы әкімінің 2008 жылғы
25 сәуірдегі N 5 шешімімен бекітілген
8 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету
стандарты
Мектепке дейінгі балалар мекемесіне жіберу үшін мектеп
жасына дейінгі (7 жасқа дейін) балаларды тіркеу
1. Жалпы ереже
1. Осы стандарт Мектепке дейінгі балалар мекемесіне жіберу үшін мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейін) балаларды тіркеу беру бойынша мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет көрсету) тәртібін белгілейді.

4.4. % (доля) потребителей, удовлетворенных сроками обжалования
90%
75%
75%
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
90%
85%
70%
Приложение 8
утверждено решением акима села Мойылды
от 25 апреля 2008 года N 5
Стандарт
оказания государственной услуги
Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские дошкольные учреждения
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по регистрации детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные учреждения (далее - государственная услуга).

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету формасы автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының "Білім туралы" Заңының 6 бабы, 4-тармағы, 4-тармақшасы, Қазақстан Республикасы үкіметінің 2004 жылғы 21 желтоқсандағы "Мектепке дейінгі білім беру ұйымдары қызметінің үлгілік ережелерін бекіту туралы" N 1353 қаулысы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Мойылды ауылы, Центральная көшесі, 5 мекенжайында орналасқан "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - әкім аппараты) көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі - мектепке дейінгі мекемеге жолдама болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына көрсетіледі (бұдан әрі - тұтынушы).
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған,  мемлекеттік қызметті алу үшін электрондық сұраныс берген сәттен бастап өтініш тіркелген күннен сараптама берілген құжаттар бір жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады; тіркелгені туралы ауызша хабардар ету бір жұмыс күні ішінде орындалып, сол жөнінде өтініш берушіге беріледі;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге, электрондық сұранысты қалыптастыруға рұқсат берілген ең ұзақ уақыт - 25 минутқа дейін;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 25 минутқа дейін.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат әкім аппаратының стендінде.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мына күндер мен сағаттарда көрсетіледі: өтініш қабылдау - жұмада сағат 9.00-ден 17.00 -ге дейін, жолдама беру - сейсенбіде сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін, бейсенбіде сағат 16.00-ден бастап 19.00-ге дейін. қабылдау алдын ала жазылмастан және жеделдетілген қызмет көрсету түрінде жүргізіледі.
11. Мемлекеттік қызмет өтініштер үлгілері бар стенді, орындықтары, үстелдері бар әкім аппаратының ғимаратында көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Осындай мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды тапсыру қажет:
1) тұтынушының үлгі бойынша толтырылған өтініші;
2) балалардың туу туралы куәліктері (түпнұсқа және көшірмесі);
3) баланың тұратын орнын растайтын құжат (түпнұсқа және көшірмесі).
13. өтініш стендте көрсетілген үлгі бойынша жазылады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш және өзге де құжаттар Мойылды ауылы, Центральная көшесі, 5, N 2 кабинет мекенжайы бойынша әкім аппаратының мамандарына тапсырылады.

2. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 4 пункта 4 статьи 6 Закона Республики Казахстан "Об образовании", постановления Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2004 года N 1353 "Об утверждении Типовых правил деятельности дошкольных организаций образования".
4. Государственную услугу оказывает государственное учреждение "Аппарат акима села Мойылды" (далее - Аппарат акима), расположенное по адресу: село Мойылды, улица Центральная, 5, телефон: 356504.
5. Результатом оказания государственной услуги является устное уведомление о приеме документов.
6. Государственная услуга оказывается родителям детей дошкольного возраста или лицам, их заменяющим (далее - потребитель).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов для получения государственной услуги, подачи электронного запроса для получения государственной услуги со дня регистрации заявления экспертиза представленных документов осуществляется в течение одного рабочего дня, устное уведомление о регистрации оформляется в течение одного рабочего дня, после чего выдается заявителю.
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов, формирования электронного запроса - до 25 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов, как результат оказания государственной услуги - до 25 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Информация о стандарте оказания государственной услуги размещена  на информационных стендах в Аппарате акима.
10. Государственная услуга оказывается в следующие дни и часы: прием заявлений - пятница с 9.00 до 17.00 часов, выдача направлений - вторник с 9.00 до 13.00 часов, четверг - с 16.00 до 19.00 часов. Прием проводится без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Государственная услуга предоставляется в здании Аппарата акима, где расположены стулья, стол, имеются стенды с образцами заявлений.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения данной государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы:
1) заявление потребителя по форме;
2) свидетельства о рождении детей (оригинал и копии);
3) документ, подтверждающий место жительства ребенка (оригинал и копии);
13. Заявления заполняются по образцу, расположенному на стенде.
14. Заявления и другие документы, необходимые для получения государственной услуги, сдаются специалистам Аппарата акима  по адресу: село Мойылды, улица Центральная, 5, кабинет N 2.

4.4. шағымдану мерзіміне қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
90%
75%
67%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылығына
қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
90%
80%
75%
Мойылды ауылы әкімінің 2008 жылғы
25 сәуірдегі N 5 шешімімен бекітілген
9 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету
стандарты
Меншік иесі болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүддесін қозғайтын мәмілелер орындауға қорғаншылық және қамқоршылық кеңесінің шешіміне анықтама беру
Жалпы ереже
1. Осы стандарт меншік иесі болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүддесін қозғайтын мәмілелер орындауға қорғаншылық және қамқоршылық кеңесінің шешіміне анықтама беру бойынша мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет көрсету) тәртібін белгілейді.

4.4. % (доля) потребителей, удовлетворенных сроками обжалования
90%
75%
67%
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
90%
80%
75%
Приложение 9
утверждено решением акима села Мойылды
от 25 апреля 2008 года N 5
Стандарт
оказания государственной услуги
Выдача справок решения совета опеки и попечительства для сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по выдаче справок решения совета опеки и попечительства для сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками (далее - государственная услуга).

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Азаматтық кодексінің 24 бабы, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 13 бабы, 3-тармағы, Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 17 желтоқсандағы "Неке және отбасы туралы" Заңының 114 бабы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Мойылды ауылы, Центральная көшесі, 5 мекенжайында орналасқан "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - әкім аппараты) көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі - анықтама-рұқсатты беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына көрсетіледі (бұдан әрі - тұтынушы).
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап, мемлекеттік қызметті алу үшін электрондық сұраныс берген сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері - 30 күнге дейін;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге, электрондық сұранысты қалыптастыруға рұқсат берілген ең ұзақ уақыт - 25 минутқа дейін;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 25 минутқа дейін.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат әкім аппаратының стендінде.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мына күндер мен сағаттарда көрсетіледі: әр айдың үшінші сәрсенбісінде 14.00-ден 16.00 -ге дейін. қабылдау алдын ала жазылмастан және жеделдетілген қызмет көрсетуде жүргізіледі.
11. Мемлекеттік қызмет өтініштер үлгілері бар стенді, орындықтары, үстелдері бар әкім аппаратының ғимаратында көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Осындай мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды тапсыру қажет:
1) тұтынушының (үйді сату, ауыстыру және кепілге берушінің) жеке куәлігі;
2) пәтердің (үйдің) құжаттары: жекелендіру шарты, сатып алу-сату, ауыстыру шарты және т.б., үй кітабы (үйді сату, ауыстыру және кепілге беруші);
3) балалардың туу туралы куәліктері (үйді сату, ауыстыру және кепілге беру);
4) жақын туыстардың үйі кепілдік болатынына еркін түрдегі өтініш - келісім (жақын туыстың жеке куәлігі немесе төлқұжаты, үйдің кепілдікке берілгені туралы құжаттар) (тұрғын үйді кепілге беруге);
5) тұтынушының соңғы 6 айдағы жалақысы туралы анықтама (тұрғын үйді кепілге беруге);
6) 10 жастан асқан және одан жоғары жастағы баланың тікелей болуы (үйді сату, ауыстыру және кепілге беруші).

2. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 24 Гражданского кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года, пункта 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", статьи 114 Закона Республики Казахстан "О браке и семье" от 17 декабря 1998 года.
4. Государственную услугу оказывает государственное учреждение "Аппарат акима села Мойылды" (далее - Аппарат акима), расположенное по адресу: село Мойылды, улица Центральная, 5, телефон: 356504.
5. Результатом оказания государственной услуги является выдача справки-разрешения.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан (далее - потребитель).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов для получения государственной услуги, подачи электронного запроса для получения государственной услуги - до 30 дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов, формирования электронного запроса - до 25 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов, как результат оказания государственной услуги - до 25 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Информация о стандарте оказания государственной услуги размещена на информационных стендах в Аппарате акима.
10. Государственная услуга оказывается в следующие дни и часы: третья среда каждого месяца с 14.00 до 16.00 часов. Прием проводится без предварительной записи и ускоренного  обслуживания.
11. Государственная услуга предоставляется в здании Аппарата акима, где расположены стулья, стол, имеются стенды с образцами заявлений.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения данной государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы и выполнить требования:
1) удостоверение личности (на продажу, обмен и залог жилья);
2) документы на квартиру (дом): договор приватизации, купли-продажи, мены; домовая книга (на продажу, обмен и залог жилья);
3) свидетельства о рождении детей (на продажу, обмен и залог жилья);
4) заявление - согласие в произвольной форме на гарантийное жилье близких родственников (иметь удостоверение личности (паспорт) родственника, документы на гарантийное жилье) (на залог жилья);
5) справку о заработной плате за последние 6 месяцев (на залог жилья);
6) личное присутствие детей, достигших 10 лет и старше (на продажу, обмен жилья).

13. Өтініш стендте көрсетілген үлгі бойынша жазылады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш және өзге де құжаттар Мойылды ауылы, Центральная көшесі, 5, N 2 кабинет мекенжайы бойынша әкім аппаратының мамандарына тапсырылады.
15. Барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан соң тұтынушы мемлекеттік қызметті алу мерзімі көрсетілген құжаттарды тапсырғанын растайтын тұрғын үйді кепілге беруге рұқсат берілген анықтаманы алады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жеткізуді әкім аппаратының мамандары өздері тікелей барып жүзеге асырады.
Электронды пошта, сайт арқылы анықтама берілмейді.
Қызмет көрсетудің соңғы нәтижесін Мойылды ауылы, Центральная көшесі, 5, N 2 кабинет мекенжайында әкім аппаратының мамандары береді.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету осы стандарттың 2 тармағының 12-тармақшасында көрсетілген өтініш берушінің құжаттарды тапсырмаған жағдайында беруден бас тартылады немесе тоқтатылады.
3. Жұмыс қағидаттары
18. тұтынушыға қатысты әкім аппараты келесі қағидаттарды басшылыққа алады:
1) қол жетімділік;
2) сыпайылық;
3) көрсетілетін мемлекеттік қызметі туралы толық ақпарат;
4) құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың қосымшасына сәйкес сапа, қол жетімділік және сыпайылық көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Әкім аппаратының Жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы мен қол жетімділігі көрсеткіштерінің мақсатты мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс тобы бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Әкім аппаратының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі және шағым дайындауға жәрдем көрсету Мойылды ауылы, Центральная көшесі, 5 N 2 кабинет, телефоны 356530 мекенжайы бойынша түсіндіріледі.
22. Шағым Мойылды ауылы, Центральная көшесі, 5 N 1 кабинет, телефон 356504 мекенжайы бойынша ауыл әкімінің  атына жазылады.
23. Шағымның қабылданғанын растайтын және берілген шағымға жауап алатын мерзім мен орынды көздейтін құжат талон болып табылады. Шағымның қаралу барысы туралы әкім аппаратының бас маманынан 356530 телефоны бойынша білуге болады.
6. Байланыс ақпараты
24. Ауыл әкімі: қабылдау күні - бейсенбі сағат 16.00-ден 18.00-ге дейін Мойылды ауылы, Центральная көшесі, N 1 кабинеті, телефоны 356504.
25. Тұтынушы үшін өзге де пайдалы ақпаратты 356530 телефоны бойынша әкім аппаратының мамандары береді.
"Меншік иесі болып табылатын кәмелетке
толмаған балалардың мүддесін қозғайтын
мәмілелер орындауға қорғаншылық және
қамқоршылық кеңесінің шешіміне анықтама беру"
мемлекеттік қызмет көрсету стандартына
қосымша
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Көрсеткіштердің сапасы мен қолжетімділігі
Көрсеткіштің
нормативтік
мәні
Көрсеткіштің
келесі жылдағы
мақсатты мәні
Көрсеткіштің есепті
жылдағы ағымдық
мәні
1. Уақыттылығы
1.1. құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну оқиғаларының % (үлесі)
95%
90%
85%
1.2. қызмет алуды
кезекте 40 минуттан аспайтын уақыт күткен  тұтынушылардың % (үлесі)
85%
80%
75%
2. Сапасы
2.1. қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
90%
80%
75%
2.2. құжаттарды дұрыс ресімдеген жағдайдың %
(үлесі)
99%
98%
98%
3. Қол жетімділік
3.1. қызметті ұсыну тәртібі туралы сапаға және ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
90%
85%
85%
3.2. тұтынушы құжаттарды дұрыс толтырған және бірінші реттен тапсырған оқиғалардың % (үлесі
80%
65%
65%
3.3.Интернет арқылы
қол жетімді қызмет терінің ақпарат % (үлесі)
50%
40%
40%
4. Шағымдану үдерісі
4.1. қызметтің осы түрі бойынша қызмет көрсетілген тұтынушылардың жалпы санына негізделген шағымдардың % (үлесі)
0.2 %
0.3%
0.5%
4.2. белгіленген мерзімде қаралған және қанағаттандырылған негізделген шағымдардың % (үлесі)
80%
78%
78 %
4.3. шағымданудың  қолданыстағы тәртібіне
қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
50%
40%
40%
4.4. шағымдану мерзімінеқанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
90%
75%
75%
5. Сыпайылық

13. Заявления заполняются по образцу, расположенному на стенде.
14. Заявления и другие документы, необходимые для получения государственной услуги, сдаются специалистам Аппарата акима по адресу: село Мойылды, улица Центральная, 5, кабинет N 2.
15. Специалист Аппарата акима, принявший документы, сообщает потребителю в устном порядке о получении всех необходимых документов и дате получения им исполненной услуги.
16. Доставка результата оказания государственной услуги осуществляется при личном посещении специалистов Аппарата акима.
Выдача справки посредством электронной почты, сайта не осуществляется.
Конечный результат оказания услуги выдается специалистами Аппарата акима по адресу: село Мойылды, улица Центральная, 5, кабинет N 2.
17. В оказании государственной услуги может быть отказано или приостановлено в случае непредоставления заявителем документов, указанных в подпункте 12 пункта 2 настоящего стандарта.
3. Принципы работы
18.  По отношению к потребителям Аппарат акима  руководствуется следующими принципами:
1) доступность;
2) вежливость;
3) исчерпывающая информация об оказываемой государственной услуге;
4) обеспечение сохранности документов.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности согласно приложению к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа Аппарата акима, ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. Порядок обжалования действия (бездействия) Аппарата акима  и оказание содействия в подготовке жалобы разъясняются по адресу: село Мойылды, улица Центральная, 5, кабинет N 2, телефон: 356530.
22. Жалоба подается на имя акима села по адресу: село Мойылды, улица Центральная, 5, кабинет N 1, телефон: 356504.
23. Документом, подтверждающим принятие жалобы и предусматривающим срок и место получения ответа, является талон. О ходе рассмотрения жалобы можно узнать у главного специалиста аппарата акима по телефону 356530.
6. Контактная информация
24. Аким села Мойылды: приемные дни - четверг с 16.00 до 18.00 часов, село Мойылды, улица Центральная, 5, кабинет N 1, телефон: 356504.
25. Другая полезная информация для потребителя предоставляется специалистом Аппарата акима  по телефону 356530.
Приложение
к стандарту оказания государственной услуги
"Выдача справок решения совета опеки
и попечительства для сделок, затрагивающих
интересы несовершеннолетних детей,
являющихся собственниками"
Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и доступности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента подачи документов и выполнения установленных требований
95%
90%
85%
1.2. % (доля) потребителей, ожидавших получения услуги в очереди не более 40 минут
85%
80%
75%
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
90%
80%
75%
2.2. % (доля) случаев правильно оформленных документов
99%
98%
98%
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством информации о порядке предоставления услуги
90%
85%
85%
3.2. % (доля) случаев правильно заполненных потребителем документов и сданных  с первого раза
80%
65%
65%
3.3. % (доля) услуг, информация о которых доступна через Интернет
50%
40%
40%
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) обоснованных жалоб к общему количеству обслуженных потребителей по данному виду услуг
0.2 %
0.3%
0.5%
4.2. % (доля) обоснованных жалоб, рассмотренных и удовлетворенных в установленный срок
80%
78%
78 %
4.3. % (доля) потребителей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
50%
40%
40%
4.4. % (доля) потребителей, удовлетворенных сроками обжалования
90%
75%
75%
5. Вежливость

5.1. қызметкерлердің сыпайылығына
қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
90%
85%
70%
Мойылды ауылы әкімінің 2008 жылғы
25 сәуірдегі N 5 шешімімен бекітілген
10 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету
стандарты
Мал басының саны туралы анықтама
1. Жалпы ереже
1. Осы стандарт мал басының саны туралы анықтама бойынша мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет көрсету) тәртібін белгілейді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының  2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасында жергілікті мемлекеттік басқару туралы" N 148-II Заңы 35 бабының 5 тармағы, 2007 жылғы 30 маусымның "Жеке "Жеке және құқықты тұлғаларға көрсетілетін, мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы (2007 жылғы 18 қыркүйегіндегі жағдайына қосымшалары және өзгерістерімен)" Қазақстан Республикасы үкіметінің N 561 қаулысы.қаулысы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Мойылды ауылы, Центральная көшесі, 5 мекенжайында орналасқан "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - әкім аппараты) көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі - анықтама беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына көрсетіледі (бұдан әрі - тұтынушы).
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап, мемлекеттік қызметті алу үшін электрондық сұраныс берген сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері - 20 минутқа дейін;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге, электрондық сұранысты қалыптастыруға рұқсат берілген ең ұзақ уақыт - 20 минутқа дейін;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 20 минутқа дейін.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат әкім аппаратының стендінде.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мына күндер мен сағаттарда көрсетіледі: дүйсенбі, сейсенбі, жұма сағат 09.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін. қабылдау алдын ала жазылмастан және жеделдетілген қызмет көрсетуде жүргізілмейді.
11. Мемлекеттік қызмет өтініштер үлгілері бар стенді, орындықтары, үстелдері бар әкім аппаратының ғимаратында көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Осындай мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды тапсыру қажет:
1) тұтынушының жеке куәлігі;
ветеринарлық дәрігер-лицензиаты тіркеген қосалқы шаруашылық туралы анықтама;

5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
90%
85%
70%
Приложение 10
утверждено решением акима села Мойылды
от 25 апреля 2008 года N 5
Стандарт
оказания государственной услуги
Выдача сведений о поголовье скота
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по выдаче сведений о поголовье скота (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании пункта 5 статьи 35 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года N 148-II, статьи 24 Гражданского кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года, Постановления Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 561 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам".
4. Государственную услугу оказывает государственное учреждение "Аппарат акима села Мойылды" (далее - Аппарат акима), расположенное по адресу: село Мойылды, улица Центральная, 5, телефон: 356504.
5. Результатом оказания государственной услуги является выдача справки, сведений.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан (далее - потребитель).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов для получения государственной услуги, подачи электронного запроса для получения государственной услуги - до 20 минут;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов, формирования электронного запроса - до 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов, как результат оказания государственной услуги - до 20 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Информация о стандарте оказания государственной услуги размещена на информационных стендах в Аппарате акима села.
10. Государственная услуга оказывается в следующие дни и часы: понедельник, вторник, пятница, с 09.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00 часов. Прием проводится без предварительной записи и  ускоренного обслуживания.
11. Государственная услуга предоставляется в здании Аппарата акима, где расположены стулья, стол, имеются стенды с образцами заявлений.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения данной государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы и выполнить требования:
1) удостоверение личности потребителя;
2) справка о наличии подсобного хозяйства, сведения о поголовье скота, зарегистрированные у ветеринарного врача-лицензиата;