Алматы қаласының Жер комиссиясы туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2008 жылғы 22 қаңтардағы N 1/56 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2008 жылғы 22 ақпанда N 770 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2018 жылғы 02 қарашадағы № 4/515 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2018 жылғы 02 қарашадағы № 4/515 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Жер кодексіне сәйкес Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. (1 тармақтың күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2008 жылғы 22 қаңтардағы N 1/56 қаулысымен ).
2. Алматы қаласының Жер комиссиясы туралы ережені және Алматы қаласының Жер комиссиясы қорытындысының үлгісін 2, 3 қосымшаларға сәйкес бекітсін.
3. Алматы қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 17 маусымдағы "Алматы қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 12 сәуірдегі N 2/211 "Жер құқық қатынастарын реттеу салалары бойынша Алматы қаласының мемлекеттік өкілетті органдарының қызметі жайлы кейбір мәселелері туралы" қаулысына өзгертулер енгізу туралы" N 3/364 қаулысымен (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде 2005 жылғы 12 шілдеде 665 нөмірімен тіркелді, 2005 жылғы 4 тамыздағы N 156 "Вечерний Алматы" және 2005 жылғы 23 шілдедегі N 83 "Алматы Ақшамы" газеттерінде жарияланды) және 2006 жылғы 3 қазандағы "Алматы қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 12 сәуірдегі N 2/211 "Жер құқық қатынастарын реттеу салалары бойынша Алматы қаласының мемлекеттік өкілетті органдарының қызметі жайлы кейбір мәселелері туралы" қаулысына өзгертулер енгізу туралы" N 6/1167 қаулысымен (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде 2006 жылғы 2 қарашада 715 нөмірімен тіркелді, 2006 жылғы 7 желтоқсандағы N 236-238 "Вечерний Алматы" және 2006 жылғы 2 желтоқсандағы N 139 "Алматы Ақшамы" газеттерінде жарияланды), Алматы қаласы әкімдігінің 2007 жылғы 10 қаңтардағы "Алматы қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 12 сәуірдегі N2/211 "Жер құқық қатынастарын реттеу салалары бойынша Алматы қаласының мемлекеттік өкілетті органдарының қызметі жайлы кейбір мәселелері туралы" қаулысына өзгертулер енгізу туралы" N 1/71 қаулысымен (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде 2007 жылғы 24 қаңтарда 733 нөмірімен тіркелді, 2007 жылғы 15 ақпандағы N 33-36 "Вечерний Алматы" және 2007 жылғы 15 ақпандағы N 19 "Алматы Ақшамы" газеттерінде жарияланды) N 1/71 қаулысымен және Алматы қаласы әкімдігінің 2007 жылғы 28 ақпандағы "Алматы қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 12 сәуірдегі N 2/211 "Жер құқық қатынастарын реттеу салалары бойынша Алматы қаласының мемлекеттік өкілетті органдарының қызметі жайлы кейбір мәселелері туралы" қаулысына өзгертулер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде 2007 жылғы 16 наурызда 740 нөмірімен тіркелді, 2007 жылғы 3 сәуірдегі N 75 "Вечерний Алматы" және 2007 жылғы 27 наурыздағы N 35 "Алматы Ақшамы" газеттерінде жарияланды) N 2/288 қаулысымен енгізілген өзгерістерімен Алматы қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 12 сәуірдегі "Жер құқық қатынастарын реттеу салалары бойынша Алматы қаласының мемлекеттік өкілетті органдарының қызметі жайлы кейбір мәселелері туралы" N 2/211 қаулысының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2005 жылы 20 мамырда 658 нөмірімен тіркелген, Вечерний Алматы" газетінде 2005 жылғы 2 маусымда және "Алматы ақшамы" газетінде 2005 жылғы 28 мамырдағы жарияланды) күші жойылды деп танылсын.

О Земельной комиссии города Алматы
Постановление акимата города Алматы от 22 января 2008 года N 1/56. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 22 февраля 2008 года N 770. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 02 ноября 2018 года № 4/515
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 02.11.2018 № 4/515 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Земельным кодексом Республики Казахстан акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. (Пункт 1 утратил силу постановлением акимата города Алматы от 11.08.2008 N 4/653)
2. Утвердить Положение о Земельной комиссии города Алматы и форму заключения Земельной комиссии города Алматы согласно приложениям 2, 3.
3. Постановление акимата города Алматы "О некоторых вопросах деятельности уполномоченных государственных органов города Алматы в области регулирования земельных правоотношений" от 12 апреля 2005 года N 2/211 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 658, опубликовано 2 июня 2005 года в газете "Вечерний Алматы" и 28 мая 2005 года в газете "Алматы Акшамы", с изменениями, внесенными постановлением акимата города Алматы от 17 июня 2005 года N 3/364 "О внесении изменений в постановление акимата города Алматы от 12 апреля 2005 года N 2/211 "О некоторых вопросах деятельности уполномоченных государственных органов города Алматы в области регулирования земельных правоотношений", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 665 от 12 июля 2005 года, опубликовано 4 августа 2005 года в газете "Вечерний Алматы" N 156 и 23 июля 2005 года в газете "Алматы Акшамы" N 83, с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением акимата города Алматы от 3 октября 2006 года N 6/1167 "О внесении изменения и дополнения в постановление акимата города Алматы от 12 апреля 2005 года N 2/211 "О некоторых вопросах деятельности уполномоченных государственных органов города Алматы в области регулирования земельных правоотношений", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 715 от 2 ноября 2006 года, опубликовано 7 декабря 2006 года в газете "Вечерний Алматы" N 236-238 и 2 декабря 2006 года в газете "Алматы Акшамы" N 139, с изменением, внесенным постановлением акимата города Алматы от 10 января 2007 года N 1/71 "О внесении изменений в постановление акимата города Алматы от 12 апреля 2005 года N 2/211 "О некоторых вопросах деятельности уполномоченных государственных органов города Алматы в области регулирования земельных правоотношений", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 733 от 24 января 2007 года, опубликовано 15 февраля 2007 года в газете "Вечерний Алматы" N 33-36 и 15 февраля 2007 года в газете "Алматы Акшамы" N 19, с изменениями, внесенными постановлением акимата города Алматы от 28 февраля 2007 года N 2/288 "О внесении изменения в постановление акимата города Алматы от 12 апреля 2005 года N 2/211 "О некоторых вопросах деятельности уполномоченных государственных органов города Алматы в области регулирования земельных правоотношений", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 740 от 16 марта 2007 года, опубликовано 3 апреля 2007 года в газете "Вечерний Алматы" N 75, 27 марта 2007 года в газете "Алматы Акшамы" N 35) признать утратившим силу.

4. Осы қаулының орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
5. Осы қаулы бірінші ресми жарияланудан кейінгі он күнтізбелік күннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі И. Тасмағамбетов
Алматы қаласы әкімдігінің
2008 жылғы 22 қаңтардағы
N 1/56 қаулысына
1 қосымша
Алматы қаласының Жер комиссиясының
ҚҰРАМЫ
Ескерту. 1 қосымшаның күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2008 жылғы 22 қаңтардағы N 1/56 қаулысымен .
Алматы қаласы әкімдігінің
2008 жылғы 22 қаңтардағы
N 1/56 қаулысына
2 қосымша
Алматы қаласының Жер комиссиясы туралы
ЕРЕЖЕ 1. Жалпы ережелер
1. Алматы қаласының Жер комиссиясы (одан әрі - Комиссия) жер учаскелеріне құқықтар беру, жер учаскелерін сату немесе жер учаскелеріне жалдау құқығын беру, жер учаскелерінің нысаналы мақсатын өзгерту және Алматы қаласында мемлекеттік қажеттіліктер үшін жер учаскелерін алу, соның ішінде елді мекен жерлеріндегі жер учаскелерін ортақ пайдалану жерлеріне жатқызу, сонымен қатар жер учаскелерінің нысаналы мақсатының өзгеруіне байланысты оларды ортақ пайдалану жерлерінің құрамынан шығару жөніндегі Қазақстан Республикасының Жер кодексінің ережелерін орындау мақсатында құрылды.
2. Комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасында қолданылып жүрген заңнаманы және осы Ережені басшылыққа алады.
2. Комиссия құрамы
3. Комиссия Алматы қаласы әкімдігінің қаулысымен Алматы қаласы мәслихаты депутаттарының қатарынан, Алматы қаласы жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы басқармалары, Алматы қаласының Кәсіпкерлер палатасы және басқа да органдар мен ұйымдардың өкілдерінен құрылады.
Комиссия құрамына Комиссия төрағасы, оның орынбасары, Комиссия мүшелері кіреді.
Комиссияның төрағасы Алматы қаласы әкімінің орынбасары болады.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы әкімдігінің 10.09.2015 № 3/541 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледi); 06.09.2017 № 3/351 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледi) қаулыларымен.
4. Комиссия мүшелерінің саны тақ сан болады және жеті адамнан кем болмауы тиіс.
Комиссия хатшысы оның мүшесі болып табылмайды және Комиссия шешім қабылдаған кезде дауыс беруге құқығы жоқ.
Комиссия хатшысы хаттама жүргізуді қамтамасыз етеді.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы әкімдігінің 10.09.2015 № 3/541 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледi); 06.09.2017 № 3/351 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледi) қаулыларымен.

4. Контроль за исполнением настоящего постановления оставляю за собой.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы И. Тасмагамбетов
Приложение 1
к постановлению акимата
города Алматы
от 22 января 2008 года N 1/56
СОСТАВ
Земельной комиссии города Алматы
Сноска. Приложение 1 утратило силу постановлением акимата города Алматы от 11.08.2008 N 4/653.
Приложение 2
к постановлению акимата
города Алматы
от 22 января 2008 года N 1/56
ПОЛОЖЕНИЕ
о Земельной комиссии города Алматы
1. Общие положения
1. Земельная комиссия города Алматы (далее - Комиссия) создается во исполнение положений Земельного кодекса Республики Казахстан по предоставлению прав на земельные участки, продаже земельных участков или права аренды на земельный участок, изменению целевого назначения земельных участков и изъятию земельных участков, в том числе для государственных нужд, по отнесению земельных участков к землям общего пользования на землях населенных пунктов, а также по исключению из состава земель общего пользования, в связи с изменением их целевого назначения в городе Алматы.
2. В своей деятельности Комиссия руководствуется действующим законодательством Республики Казахстан и настоящим Положением.
2. Состав Комиссии
3. Комиссия создается постановлением акимата города Алматы из числа депутатов маслихата города Алматы, представителей управлений земельных отношений, архитектуры и градостроительства города Алматы, Палаты предпринимателей города Алматы и иных органов и организаций.
В состав Комиссии входят председатель Комиссии, его заместитель, члены Комиссии.
Председателем Комиссии является заместитель акима города Алматы.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлениями Акимата города Алматы от 10.09.2015 N 3/541 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 06.09.2017 N 3/351 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Количество членов Комиссии должно быть нечетным и не менее семи человек.
Секретарь Комиссии не является ее членом и не имеет права голоса при принятии Комиссией решений.
Секретарь Комиссии, обеспечивает ведение протокола.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлениями Акимата города Алматы от 10.09.2015 N 3/541 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 06.09.2017 N 3/351 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

5. Комиссия отырысы аптасына бір рет шақырылуы тиіс.
6. Комиссия шешімдері ашық дауыс беру жолымен, көпшілік дауыстың берілуіне қарай қабылданады, ал бірдей дауыс берілген жағдайда комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады.
Егер дауыс беруге комиссия мүшелерінің жалпы санының жартысынан көбісі қатысса, комиссия шешімдерінің заңды күші бар деп танылады.
7. Комиссияның кезекті отырысының күн тәртібін құру, комиссия мүшелерін шақыру, комиссия қорытындысының жобасын дайындауды және басқа да шаралардың орындалуын Алматы қаласының Жер қатынастары басқармасы қамтамасыз етеді.
3. Комиссияның міндеттері мен құқықтары
8. Комиссияның міндеттері:
1) жер учаскелеріне құқықтар беру, жер учаскелерін сату немесе жер учаскелеріне жалдау құқығын беру, жер учаскелерінің нысаналы мақсатын өзгерту және мемлекеттік қажеттіліктер үшін жер учаскелерін алу туралы арыздарды қарайды;
2) арызын қанағаттандыру туралы немесе қанағаттандырудан бас тарту туралы қорытындысын береді;
3) Алматы қаласы Мәслихатымен бекітілген тізімге сәйкес, сауда-саттыққа қойылған жер учаскелерінің жалдау құқығын немесе нақты жер учаскелерін анықтайды.
4) елді мекен жерлеріндегі жер учаскелерін ортақ пайдалану жерлеріне жатқызу, сонымен қатар жер учаскелерінің нысаналы мақсатының өзгеруіне байланысты оларды ортақ пайдалануға арналған жерлердің құрамынан шығаруға қатысты мәселелерді қарайды.
Комиссияның құқықтары:
1) жер учаскелерін сату және алу, беру мәселелері бойынша қажетті ақпараттарды азаматтардан және лауазымды адамдардан, мемлекеттік органдардан және басқа да мекемелерден сұрау және алу;
2) жер учаскелерін сату және алу, беру туралы ұсыныстарды Алматы қаласы Әкімдігінің қарауына енгізу.
4. Комиссия төрағасының өкілеттігі
9. Комиссия төрағасы:
1) комиссия қызметіне басшылық жасайды;
2) комиссия отырысын жүргізеді;
3) комиссияның қорытындысын бекітеді.
Комиссия төрағасы болмаған жағдайда, оның өкілеттігі Комиссия төрағасының орынбасарына жүктеледі.
5. Қорытынды ережелер
10. Комиссия қорытындысы Алматы қаласы әкімдігінің тиісті қаулысының жобасын заңда белгіленген тәртіппен дайындау үшін негіз болып табылады.
Алматы қаласы әкімдігінің
2008 жылғы 22 қаңтардағы
N 1/56 қаулысына
3 қосымша
Бекітемін:
Утверждаю :
Алматы қаласы әкімінің орынбасары,
Алматы қаласының жер комиссиясының төрағасы
Заместитель акима города Алматы,
Председатель земельной комиссии города Алматы
___________________ Қ.Т. Сұлтанбеков
200___ жылғы "___" _______________
Алматы қаласының Жер комиссиясының
ҚОРЫТЫНДЫСЫ ЗАКЛЮЧЕНИЕ
Земельной комиссии города Алматы
________________________________________________арызына және
(АЖӘА, заңды тұлғаның атауы, хаттың нөмірі)
Алматы қаласы әкімдігінің 200__ жылғы "____"_______________
N ____, тапсырмасына сәйкес________________________________
(объектінің нысаналы бағыты)
___________________________________________________________
(жер учаскесінің орналасқан жері)
жер учаскесін беру туралы Жер комиссиясы берілген мәліметтерді
қарап, жер учаскесін көрсетілген нысаналы мақсат бойынша
беруге ______________________ деп есептейді.
(болады немесе болмайды)
Ескерту:___________________________________________________
(жер учаскесін беру мүмкіндігі болмаған жағдайда заң
нормасына сілтеме жасаумен бас тарту себептері)
Согласно заявлению_________________________________________
(Ф.И.О., наименование юридического лица,номер письма)
и по поручению акимата города Алматы от "___" _____________
200__ года N ____, Земельная комиссия, рассмотрев материалы о
предоставлении земельного участка
___________________________________________________________
(назначение объекта)
___________________________________________________________
(место расположения земельного участка)
считает_______________ предоставление земельного участка по
(возможным или невозможным) указанному целевому назначению.
Примечание:________________________________________________
(причины, со ссылкой на норму закона, в случае
невозможности предоставления земельного участка)
КЕЛІСІЛДІ:
СОГЛАСОВАНО:
Алматы қаласының Жер қатынастары
басқармасының бастығы
Начальник Управления земельных отношений города Алматы
Б. Торғаев
Алматы қаласының сәулет және қала
құрылысы Департаментiнiң директоры
Директор Департамента архитектуры и
градостроительства города Алматы
Я. Заяц
Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің
Алматы облысы мен Алматы қаласы
бойынша өңіраралық жер инспекциясының
бастығы (келісім бойынша)
Ә. Бегманов
Алматы қалалық Мәслихатының депутаты
Депутат Алматинского городского
Маслихата
Т. Есболов
Алматы қалалық төтенше жағдайлар
саласындағы мемлекеттік бақылау
және қадағалау басқармасының
бастығы
Начальник Управления государствен-
ного контроля и надзора в области
чрезвычайных ситуаций города Алматы
О. Нақысбеков
Алматы қаласының мемлекеттiк
санитарлық-эпидемиологиялық бақылау
департаментiнiң директоры
Директор Департамента государствен-
ного санитарно-эпидемиологического
надзора города Алматы
Е. Дүрімбетов
Алматы қаласының мемлекеттік
сәулет-құрылысын бақылау
департаментінің директоры
Директор Департамента государствен-
ного архитектурно-строительного
контроля города Алматы
Қ. Қоңырбаев
Алматы қаласының құрылыс департамен-
тінің бастығының орынбасары
Заместитель директора Департамента
строительства города Алматы
Қ. Нұрқаділов
Алматы қаласының табиғат ресурстары
және табиғатты пайдалануды реттеу
Департаментінің директоры
Директор Департамента природных
ресурсов и регулирования
природопользования города Алматы
С. Мәкежанов
Алматы қалалық аумақтық қоршаған
ортаны қорғау басқармасының бастығы
Начальник Алматинского городского
управления охраны окружающей среды
Ғ.Сәдібеков
Балқаш-Алакөл бассейндік су
шаруашылығы басқармасы бастығының
орынбасары
Заместитель начальника
Балхаш-Алакольского бассейнового
водохозяйственного управления
Ж.Аманбаев
"Атамекен" кәсіпкерлер мен жұмыс
берушілердің жалпы ұлттық одағының
Алматы қаласындағы филиалының
директоры
Директор филиала в городе Алматы
Общенационального союза
предпринимателей и работодателей
"Атамекен"
Ә. Ыбыраев

5. Заседания Комиссии должны созываться один раз в неделю.
6. Решения Комиссии принимаются открытым голосованием простым большинством голосов, в случае равенства голосов решающим является голос председателя Комиссии.
Решения Комиссии считаются правомочными, если в голосовании приняли участие не менее половины членов Комиссии из общего числа.
7. Формирование повестки очередного заседания Комиссии, созыв членов Комиссии, подготовка проектов заключений Комиссии и другие необходимые мероприятия обеспечиваются Управлением земельных отношений города Алматы.
3. Функции и права Комиссии
8. Функции Комиссии:
1) рассматривает заявления о предоставлении прав на земельные участки, продажу земельных участков и права аренды на земельные участки, изменение целевого назначения земельных участков и на изъятие земельных участков, в том числе для государственных нужд;
2) дает заключения об удовлетворении заявления либо отказе в его удовлетворении;
3) определяет конкретные земельные участки или права аренды на земельные участки, выставляемые на торги для последующего их внесения акиматом города Алматы на утверждение Маслихата города Алматы.
4) рассматривает вопросы, связанные с отнесением земельных участков к землям общего пользования на землях населенных пунктов, а также по исключению из состава земель общего пользования, в связи с изменением их целевого назначения.
Права Комиссии:
1) запрашивать и получать от государственных органов, иных организаций, должностных лиц и граждан необходимую информацию по вопросам предоставления, продажи и изъятия земельных участков;
2) вносить на рассмотрение акимата города Алматы предложения по вопросам, отнесенным к функциям Комиссии.
4. Полномочия председателя Комиссии
9. Председатель Комиссии:
1) осуществляет руководство деятельностью Комиссии;
2) ведет заседание Комиссии;
3) утверждает заключение Комиссии.
В случае отсутствие председателя Комиссии, его полномочия возлагаются на заместителя председателя Комиссии.
5. Заключительные положения
10. Заключение Комиссии является основанием для подготовки соответствующего проекта постановления акимата города Алматы в установленном законом порядке.
Приложение 3
постановлению акимата
города Алматы
от 22 января 2008 года N 1/56
Утверждаю :
Заместитель акима города Алматы,
Председатель земельной комиссии города Алматы
___________________ Султанбеков К.Т.
"___" _____________ 200__ г.
ЗАКЛЮЧЕНИЕ
Земельной комиссии города Алматы
Согласно заявлению _______________________________________________________
(Ф.И.О., наименование юридического лица, номер письма)
и по поручению акимата города Алматы от "___" _____________ 200__ года N ____,
Земельная комиссия, рассмотрев материалы о предоставлении земельного участка
__________________________________________________________________
(назначение объекта)
__________________________________________________________________
(место расположения земельного участка)
считает _______________________ предоставление земельного участка
(возможным или невозможным)
по указанному целевому назначению.
Примечание: __________________________________________________________________________
(причины, со ссылкой на норму закона, в случае невозможности предоставления
земельного участка)
СОГЛАСОВАНО:
Начальник Управления земельных отношений города Алматы
Б. Торгаев
Директор Департамента архитектуры и градостроительства города Алматы
Я. Заяц
Начальник межрегиональной земельной инспекции агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами по Алматинской области и города Алматы
А. Бегманов
Депутат Алматинского городского Маслихата
Т. Есболов
Начальник Управления государственного контроля и надзора в области чрезвычайных ситуаций города Алматы
У. Накисбеков
Директор Департамента государственного санитарно-эпидемиологического надзора города Алматы
Е. Дурумбетов
Директор Департамента государственного архитектурно-строительного контроля города Алматы
К. Конирбаев
Заместитель директора Департамента строительства города Алматы
К. Нуркадилов
Директор Департамента природных ресурсов и регулирования природопользования города Алматы
С. Макежанов
Начальник Алматинского городского управления охраны окружающей среды
Г. Садибеков
Заместитель начальника Балхаш-Алакольского бассейнового водохозяйственного управления
Ж. Аманбаев
Директор филиала в городе Алматы Общенационального союза предпринимателей и работодателей "Атамекен"
А. Ибраев