Алматы қаласында "Қалқаман" ықшамауданының көшелеріне атау беру туралы
ІV сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХІ сессиясының 2008 жылғы 2 шілдедегі N 114 бірлескен шешімі және Алматы қаласы әкімдігінің 2008 жылғы 14 шілдедегі N 3/551 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2008 жылғы 15 тамызда N 788 тіркелді
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы әкімшілік-аумақтық құрылымы туралы" заңының 13 бабы 4 тармағына   сәйкес қалалық ономастика комиссиясы ұсынысының негізінде бірлесе отырып, Алматы қаласы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және ІV сайланған  Алматы қаласы мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. "Қалқаман" ықшамауданының көшелеріне мынадай атаулар берілсін:
1.
Әнуарбек Молдабеков
бірінші көшеге, ұзындығы 800 м.
2.
Төлеген Айбергенов
екінші көшеге, ұзындығы 950 м.
3.
Ыбырай Жақаев
үшінші көшеге, ұзындығы 780 м.
4.
Нартай Бекежанов
төртінші көшеге, ұзындығы 1200 м.
5.
Саурық батыр
бесінші көшеге, ұзындығы 1200 м.
6.
Сыпатай батыр
алтыншы көшеге, ұзындығы 1200 м.
2. Алматы қалалық экономика және бюджеттік жоспарлау   басқармасы көшелердің есім көрсеткіштерін, үйлердің рет сандарын жасап және орнатуға Алматы қаласының жергілікті бюджетінде қажетті қаражат қарастырсын.
3. Әуезов ауданының әкімі Ә.Несіпбаевқа, Алматы қаласының жылжымайтын мүлік жөніндегі орталығы және "Алматықалабезендіру" ААҚ (келісім бойынша) көшелердің жаңа есім көрсеткіштерін және үйлердің рет сандарын жасап орнатсын.
4. Әуезов ауданының әкімі Ә.Несіпбаевқа осы нормативті құқықтық актіні тиісті мекемелерге жеткізсін.
5. Осы нормативті құқықтық актінің орындалуын бақылау ІV сайланған Алматы қаласы мәслихатының әлеуметтік мәселелер және қоғамдық келісім жөніндегі тұрақты комиссияға (Е.Тәжиев) және Алматы қалалық тілдерді дамыту басқармасына жүктелсін.
6. Осы нормативті құқықтық акті алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласы әкімі                        А. Есімов
ІV сайланған Алматы қаласы
мәслихаты ХІ сессиясының
төрағасы                                   Т. Есполов
ІV сайланған Алматы қаласы
мәслихатының хатшысы                       Т. Мұқашев

О присвоении наименований улицам в микрорайоне "Калкаман" города Алматы
Решение ХI-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва от 2 июля 2008 года N 114 и постановление акимата города Алматы от 14 июля 2008 года N 3/551. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 15 августа 2008 года за N 788
В соответствии с пунктом 4 статьи 13  закона  Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", совместно, на основании рекомендации городской комиссии по ономастике акимат города Алматы постановил   и маслихат города Алматы IV-го созыва решил :
1. Присвоить улицам микрорайона "Калкаман" города Алматы следующие наименования:
1.
Ануарбек Молдабеков
первой улице, длина 800 метров
2.
Толеген Айбергенов
второй улице, длина 950 метров
3.
Ыбырай Жакаев
трьетей улице, длина 780 метров
4.
Нартай Бекежанов
четвертой улице, длина 1200 метров
5.
Саурык батыр
пятой улице, длина 1200 метров
6.
Сыпатай батыр
шестой улице, длина 1200 метров
2. Управлению экономики и бюджетного планирования города Алматы предусмотреть в местном бюджете города Алматы необходимые средства на изготовление и установление указателей улиц, нумерацию домов.
3. Акиму Ауэзовского района Несипбаеву А, Центру по недвижимости по городу Алматы, ААО "Алматыгороформление" (по согласованию) изготовить и установить новые указатели улиц, произвести нумерацию домов.
4. Акиму Ауэзовского района Несипбаеву А. довести данный нормативно правовой акт до соответствующих служб.
5. Контроль за исполнением настоящего нормативного правового акта возложить на постоянную комиссию по социальным вопросам и общественного согласия маслихата города Алматы IV-го созыва (Тажиев Е.) и Управление по развитию языков города Алматы.
6. Настоящий нормативный правовой акт вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы                         А.Есимов
Председатель ХІ-й сессии
маслихата города Алматы
ІV-го созыва                                          Т.Есполов
Секретарь маслихата города
Алматы ІV-го созыва                       Т.Мукашев