2009 жылы Алматы қаласында жұмыссыздарды қоғамдық жұмыстарға жiберу туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2008 жылғы 29 желтоқсандағы N 6/1019 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2009 жылғы 4 ақпанда N 809 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласының әкімдігінің 2010 жылғы 1 ақпандағы № 1/67 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласының 2010 жылғы 1 ақпандағы № 1/67 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Жергілікті мемлекеттік басқару туралы" және "Халықты жұмыспен қамту туралы" заңдарын, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы "Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" заңын жүзеге асыру жөніндегі шаралар туралы" N 836 қаулысын басшылыққа алып, Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. 2009 жылға арналған ұйымдардың және қоғамдық жұмыстардың түрлерi мен көлемiнiң ұсынылған тiзбесi бекiтiлсiн.
2. Алматы қаласы Жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар басқармасына жұмыс берушілермен қоғамдық жұмыстарды орындау туралы шарттар жасасуға өкілеттік берілсін.
3. Алматы қаласы Жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар басқармасы қала бюджетiнiң 2009 жылға арналған қоғамдық жұмыстарын өткiзуге қарастырылған қаражат шегiнде жұмыссыздарды қоғамдық жұмыстарға жiберуді жүзеге асырсын;
қоғамдық жұмыстарға қатысатын жұмыссыздардың еңбекақысын төлеу екiншi деңгейдегі банктердегi жеке есеп шоттарына аудару арқылы жүргiзілсiн.
4. Қоғамдық жұмыстарға қатысатын жұмыссыз азаматтардың еңбекақысы ең төменгі екі айлық жалақы мөлшерiнде белгiленсiн.
5. Алматы қаласы әкімдігінің 2007 жылғы 27 желтоқсандағы "2008 жылы жұмыссыздарды қоғамдық жұмыстарға жiберу туралы" N 10/1245 қаулысының күші жойылды деп танылсын (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 765 болып тіркелген, "Алматы Ақшамы" газетінің 2008 жылғы 10 қаңтардағы N 10 санында, "Вечерний Алматы" газетінің 2008 жылғы 14 ақпандағы  N 20-21 санында жарияланған).

О направлении безработных на общественные работы в городе Алматы в 2009 году
Постановление акимата города Алматы от 29 декабря 2008 года N 6/1019. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 4 февраля 2009 года за N 809. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 1 февраля 2010 года N 1/67
Сноска. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 01.02.2010 N 1/67.
Руководствуясь Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года " О местном государственном управлении в Республике Казахстан" и " О занятости населения", постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень организаций, виды и объемы общественных работ на 2009 год.
2. Уполномочить Управление занятости и социальных программ города Алматы на заключение договоров с работодателями на выполнение общественных работ.
3. Управлению занятости и социальных программ города Алматы:
осуществлять направление безработных на оплачиваемые общественные работы в пределах средств, предусмотренных на их проведение в бюджете города Алматы на 2009 год;
оплату труда безработных, участвующих в общественных работах, производить путем зачисления денежных средств на их лицевые счета в банках второго уровня.
4. Установить оплату труда безработных граждан, участвующих в общественных работах, в размере двух минимальных заработных плат в месяц.
5. Признать утратившим силу постановление акимата города Алматы "О направлении безработных на общественные работы в городе Алматы в 2008 году" от 27 декабря 2007 года № 10/1245 (зарегистрировано под № 765 в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов, опубликовано 26 января 2008 года в газете "Алматы Ақ шамы" № 10 и 14 февраля 2008 года в газете "Вечерний Алматы" № 20-21).

6. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкiмiнiң бірінші орынбасары М.Ш. Мұқашевқа жүктелсiн.
7. Осы қаулы ресми түрде бірінші жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күннен соң күшіне енеді.
Алматы қаласының әкiмi            А. Есімов
Алматы қаласы әкiмдiгiнiң
2008 жылғы 29 желтоқсандағы
N 6/1019 қаулысымен бекітілген
Алматы қаласындағы ұйымдардың,
қоғамдық жұмыс көлемдерi мен түрлерiнiң 2009 жылғы
ТIЗБЕСI*
N
Жұмыс түрлерi
Жұмыс істейтiн адам саны
Ұйымдар
1.
Тұрғын үй-коммуналдық  шаруашылық ұйымдарына  аумақтарын жинауға көмек беру

6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима города Алматы Мукашева М.Ш.
7. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы               А. Есимов
Утверждено
постановлением акимата
города Алматы
от 29 декабря 2008 года № 6/1019
ПЕРЕЧЕНЬ
организаций, виды и объемы общественных работ
в городе Алматы на 2009 год*
№ п/п
Виды работ
Коли-
чество заня-
тых, человек
Организации
1.
Помощь организациям жилищно-коммунального хозяйства в уборке территорий

1487
Алматы қаласы Алатау, Медеу аудандарының әкімі аппаратының коммуналдық шаруашылық бөлімі, "Алтын қада" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, "Iсмер" үй-жай  иелері кооперативтерiнің ассоциациясы, Алматы қаласы Әуезов, Бостандық, Түрксіб аудандарының әкімі аппаратының көріктендіру бөлімдері, Алматы қаласының үй-жай иелері кооперативтерiнің ассоциациясы, "Туран" пәтерлер меншік иелері кооперативiнің қауымдастығы, "Жетісу" үй-жай меншік иелері кооперативтерiнің қауымдастығы  және тағы басқалар.
2.
Құрылыс және жол жөндеу
97
Жол пайдалану учаскелерi және тағы басқалар.
3.
Өңірлік экологиялық сауықтыру (көгалдандыру және көркейту)
144
"Жасылжелек құрылыс" акционерлiк қоғамы, "Тәртiп" акционерлiк қоғамы және тағы басқалар.
4.
Өңірлік қоғамдық  науқандарды ұйымдастыруға көмек көрсету
1173
"Қазақ тiлi" қоғамдық бірлестігі, "Қорғаныс істері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі, Алматы қаласы аудандарының әділет басқармалары, құқық қорғау органдары мен ерiктi халық жасақшыларына жәрдемдесу қоғамдық қоры, жергілікті өзiн-өзi басқару комитеттерi, Алматы қаласы аудандарының көші-қон полиция басқармалары, "Правопорядок-Т" қоғамдық қоры және тағы басқалар.
5.
Қарт азаматтар мен мүгедектерге күтiм жасау, балалармен жұмыс жасау және басқа да әлеуметтiк қызмет көрсетуге байланысты жұмыстарды жүргiзу
850
"Алматы қаласы "Алатау" мүгедектер қоғамы" қоғамдық бірлестігі, Жоғары білімі бар мүгедектердің қоғамдық бірлестігі "Намыс", Алматы қаласы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Еңбек биржасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорыны, Алматы қаласы әкімдігі жастар саясатын дамыту мемлекеттік қоры, "ЖҚТБ-ның алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі орталығы" мемлекеттік мекемесі, "Қазақ соқырлар қоғамы" қоғамдық бірлестігінің Қазақстан Республикасындағы Алматы филиалы, Зағип және нашар көретін азаматтарға арналған республикалық кітапхана мемлекеттік мекемесі, "Көмектес" көз мүгедектігі бойынша қоғамдық қайырымдылық қоры, "Арман" бос уақытты тиімді өткізу орталығы, "Дана" отбасын әлеуметтік қолдау орталығы, "Доверие плюс" қоғамдық қоры, "Ақпараттық-ресурстық орталығы" қоғамдық қоры, "Эльдани" балалар қайырымдылық қоры, Түрксіб аудандық "Мүгедектер ерікті қоғамы" қоғамдық бірлестігі, "Қазақтың соқырлар қоғамының эксперименталдық кәсіпорны" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, "Қазақ соқырлар қоғамының қоғамдық бірлестігінің Алматы оқу – өндірістік  кәсіпорны N 2" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, Түрксіб аудандық қайырымдылық қоры, Түрксіб ауданы Көпбалалы отбасылар одағы және тағы басқалар.
6.
Басқалар

1487
Отделы коммунального хозяйства аппаратов акимов Алатауского района, Медеуского района, товарищество с ограниченной ответственностью "Алтын қада", ассоциация кооперативов собственников помещений "Исмер", отделы благоустройства аппаратов акимов Ауэзовского района, Бостандыкского района, Турксибского района, ассоциация кооперативов собственников квартир города Алматы, ассоциация кооперативов собственников помещений "Туран", ассоциация кооперативов собственников квартир "Жетысу" и другие
2.
Строительство и ремонт дорог
97
Дорожно-эксплуатационные участки и другие
3.
Экологическое оздоровление региона (озеленение и благоустройство)
144
Акционерное общество "Зеленстрой", акционерное общество "Тәртіп" и другие
4.
Помощь в проведении региональных общественных компаний
1173
Общественное объединение "Қазақ тілі", государственное учреждение "Управление по делам обороны", управления юстиции районов города Алматы, общественный фонд содействия правоохранительным органам и народным дружинам (ДНД), комитеты местного самоуправления, управления миграционной полиции районов города Алматы, общественный фонд "Правопорядок-Т" и другие
5.
Уход за престарелыми и инвалидами, работа с детьми, иные работы, связанные с оказанием социальных услуг, и другие
850
Общество инвалидов "Алатау" города Алматы, общественное объединение инвалидов "Намыс", имеющих высшее образование, коммунальное государственное предприятие "Биржа труда акимата города Алматы", Государственный фонд развития молодежной политики города Алматы, государственное учреждение "Центр по профилактике и борьбе со СПИДом", Алматинский филиал общественного объединения "Казахского общества слепых",  государственное учреждение Республиканская библиотека для незрячих и слабовидящих граждан, общественный благотворительный фонд инвалидов по зрению "Комектес", центр досуга "Арман", Центр социальной поддержки семьи "Дана", общественный фонд "Доверие плюс", общественный фонд "Информационно-ресурсный центр", дворовые клубы, детский благотворительный фонд "Эльдани", Добровольное общество инвалидов Турксибского района, товарищество с ограниченной ответственностью "Экспериментальное предприятие казахского общества слепых",  товарищество с ограниченной ответственностью "Алматинское учебно-производственное предприятие № 2 общественного объединения казахского общества слепых", Благотворительный фонд Турксибского района, Союз многодетных матерей Турксибского района и другие
6.
Другие

249
БАРЛЫҒЫ
4000
* Жұмыс түрлерiне қатысатын адам саны, қатысу ұзақтығы сұраныс пен ұсынысқа қарай қоғамдық жұмыстарды өткiзуге 2009 жылы қала бюджетiнде қарастырылған қаражат шегiнде өзгеруi мүмкiн.
Жұмыссыздарды қоғамдық жұмыста пайдаланатын ұйымдар қосымша ақы төлей алады. Қолданыстағы халықты жұмыспен қамту заңнамасының қоғамдық жұмыстарда еңбекке ақы төлеу бөлiгiнде өзгерiстер болған жағдайда еңбекақының мөлшерi өзгеруi мүмкiн.

249
ИТОГО
4000
* в зависимости от спроса и предложения количество участников в тех или иных работах, продолжительность участия и перечень организаций могут меняться в пределах средств, предусмотренных в бюджете города Алматы на проведение общественных работ на 2009 год.
Организации, использующие труд безработных на общественных работах, могут устанавливать им доплату. В случае изменения законодательства о занятости населения в части оплаты труда безработных на общественных работах, размер оплаты может быть изменен.