"Миссионерлік қызметпен шұғылданатын азаматтарды есептік тіркеуге (қайта тіркеуге) қою" мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2008 жылғы 3 наурыздағы N 47 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әдідет департаменті 2008 жылғы 18 наурызда N 1666 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2009 жылғы 23 қарашадағы N 312 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2009.11.23 N 312 Қаулысымен
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148  Заңы 27-бабы 2-тармағына, "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы N 107 Заңы 9-1-бабына және "Мемлекеттік қызмет көрсетудің Үлгі стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы N 558  қаулысына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген "Миссионерлік қызметпен шұғылданатын азаматтарды есептік тіркеуге (қайта тіркеуге) қою" мемлекеттік қызмет көрсету стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары М.К.Мырзалинға жүктелсін.
3. Осы қаулы оның бірінші ресми жариялануынан кейін он күнтізбелік күннен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі
Облыс әкімдігінің
2008 жылғы 3 наурыздағы
N 47 қаулысымен бекітілді
"Миссионерлік қызметпен шұғылданатын азаматтарды
есептік тіркеуге (қайта тіркеуге) қою" мемлекеттік
қызмет көрсету стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет көрсетуді анықтау:
"Миссионерлік қызметпен шұғылданатын азаматтарды есептік тіркеуге (қайта тіркеуге) қою" (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет көрсету).
2. Көрсетілетін мемлекет қызметінің түрі:
Автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Дін тұту еркіндігі және діни бірлестіктер туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 15 қаңтардағы Заңының 6-2-бабы 2) тармақшасы, 4-2-бабы, "Қазақстан Республикасына шетелдіктердің болуын құқықтық реттеудің жеке мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 28 қаңтардағы N 136 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасына шетелдіктердің келуі мен болуы, сол сияқты олардың Қазақстан Республикасынан шығуы Ережесінің 17-1 тармағының негізінде көрсетіледі.
4. Осы мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсынатын мемлекеттік мекеме немесе өзге субъектілердің, мемлекеттік органның атауы:
"Солтүстік Қазақстан облысының ішкі саясат департаменті" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент);
мемлекет қызметі көрсетілетін орын:
Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 58;
веб-сайт:
Солтүстік Қазақстан облысының ресми сайты www.sko.kz, веб-парағы "Ішкі саясат".

Об утверждении стандарта оказания государственной услуги "Постановка на учетную регистрацию (перерегистрацию) граждан, занимающихся миссионерской деятельностью"
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 3 марта 2008 года N 47. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 18 марта 2008 года N 1666. Утратило силу - постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 23 ноября 2009 года N 312
Утратило силу - постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 23.11.2009 г. N 312
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 "O местном государственном управлении в Республике Казахстан", статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года N 107 "Об административных процедурах" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 558 "Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый  стандарт оказания государственной услуги "Постановка на учетную регистрацию (перерегистрацию) граждан, занимающихся миссионерской деятельностью".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Мурзалина М. К.
3. Настоящее постановление вводится в действие  по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области
Утвержден
постановлением акимата области
от 3 марта 2008 года N 47
Стандарт
оказания государственной услуги
"Постановка на учетную регистрацию (перерегистрацию) граждан,
занимающихся миссионерской деятельностью"
1. Общие положения
Определение государственной услуги:
"Постановка на учетную регистрацию (перерегистрацию) граждан, занимающихся миссионерской деятельностью" (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги:
не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 4-2, подпункта 2) статьи 6-2 Закона Республики Казахстан от 15 января 1992 года "О свободе вероисповедания и религиозных объединениях", пункта 17-1 Правил въезда и пребывания иностранцев в Республике Казахстан, а также их выезда из Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 января 2000 года N 136 "Отдельные вопросы правового регулирования пребывания иностранцев в Республике Казахстан".
4. Наименование государственного органа, государственного учреждения или иных субъектов, предоставляющих данную государственную услугу:
Государственное учреждение "Департамент внутренней политики Северо-Казахстанской области" (далее -Департамент);
место оказания государственной услуги:
город Петропавловск, улица Конституции Казахстана, 58;
веб-сайт:
официальный сайт Северо-Казахстанской области www.sko.kz, веб-страница "Внутренняя политика".

5. Тұтынушы алатын мемлекеттік қызмет көрсетудің аяқталу формасы:
Солтүстік Қазақстан облысында миссионерлік қызметті жүзеге асыратын тұлғаны есептік тіркеу туралы куәлік (бұдан әрі - Куәлік).
6. Мемлекеттік қызмет көрсетілетін заңды және жай тұлғалардың санаты:
жай тұлғалар (бұдан әрі - тұтынушы).
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудегі уақыттың шектелу мерзімі:
мемлекет қызметін тұтынушы тиісті құжаттарды тапсырған сәттен мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
жеті күн ішінде:
құжат тапсырудағы кезекте күтіп тұруға кететін ең көп уақыт - 10 минут;
құжатты аларда кезекте күтіп тұруға кететін ең көп уақыт - 10 минут;
8. Мемлекет қызметін көрсету тегін беріледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты Солтүстік Қазақстан облысының ресми сайтында www.sko.kz орналасқан, веб-парағы "Ішкі саясат".
Мемлекет қызметін көрсететін орынның мекен-жайы:
Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 58.
10. Жұмыс кестесі: дүйсенбі-жұма - сағат 09.00-ден 18.0-ге дейін, түскі тамаққа үзіліс - сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін. Алдын ала жазылуға болмайды. Жедел қызмет көрсету қарастырылмаған.
11. Азаматтарды қабылдау бөлмесі тұтынушылармен жұмыс істеуге лайықталған, қажетті құжаттарды әзірлеу үшін, мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдай қарастырылған. Өртке қарсы талаптар сақталған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызмет көрсетілуі үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) миссионерлік қызметінің мерзімі және аумағы, қай дінді ұстайтындығы көрсетіліп жазылған өтініш.
2) миссионерлік қызметті жүзеге асыру құқығын беретін діни ұйымнан берілген сенімхат немесе өзге құжаттың көшірмесі;
3) өкілі миссионер болып табылатын діни ұйымның өз елінің заңнамасына сәйкес ресми тіркелгендігін куәландыратын тіркелу туралы куәлік немесе өзге құжаттың көшірмесі;
4) Қазақстан Республикасында тіркелген діни ұйымның шақыру қағазы;
5) Миссионерлік қызмет үшін арналған діни бағыттағы әдебиеттер, аудио-бейнематериалдар және өзге заттар.
Жоғарыдағы құжаттар берілген кезде тұтынушы төлқұжатын немесе белгіленген тәртіппен тіркелген жеке басын куәландыратын өзге құжатты көрсетеді.
13. Мемлекеттік қызмет көрсетілуі үшін формасы Департаментте, мына мекен-жайда берілетін өтініш толтыру керек: Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 58, N 419 кабинет.

5. Форма завершения оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель:
свидетельство об учетной регистрации лица, осуществляющего миссионерскую деятельность на территории Северо-Казахстанской области (далее - Свидетельство).
6. Категория физических и юридических лиц, которым оказывается государственная услуга:
физические лица (далее - потребитель).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов для получения государственной услуги:
в течении семи дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - 10 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - 10 минут.
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Стандарт оказания государственной услуги размещен на официальном сайте Северо-Казахстанской области www.sko.kz, веб-страница "Внутренняя политика".
Адрес места оказания государственной услуги:
город Петропавловск, улица Конституции Казахстана 58.
10. График работы: понедельник-пятница - с 09.00 до 18.00 часов, обеденный перерыв - с 13.00 до 14.00 часов. Предварительная запись отсутствует. Ускоренное обслуживание не предусмотрено.
11. Помещение приема граждан приспособлено для работы с потребителями услуги, предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями, условия для ожидания и подготовки необходимых документов. Соблюдены требования противопожарной безопасности.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Перечень необходимых документов для получения государственной услуги:
1) заявление с указанием вероисповедной принадлежности, территории и срока миссионерской деятельности;
копия доверенности или иного документа, выданного религиозным объединением на право осуществления миссионерской деятельности;
копия свидетельства о регистрации или иного документа, удостоверяющего, что религиозное объединение, которое представляет миссионер, является официально зарегистрированным в соответствии с законодательством своей страны;
вызов религиозного объединения, зарегистрированного в Республике Казахстан;
литература, аудио, видео материалы или иные предметы религиозного назначения, предназначенные для миссионерской деятельности.
При представлении указанных документов потребитель предъявляет паспорт или иной документ, удостоверяющий личность, зарегистрированный в установленном порядке.
13. Для получения государственной услуги необходимо заполнить заявление, форма которого выдается в Департаменте, по адресу: город Петропавловск, улица Конституции Казахстана, 58, кабинет 419.

14. Мемлекеттік қызмет көрсетілуі үшін толтырылған өтініш және өзге тиісті құжаттар мына мекен-жайға тапсырылады: Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 58, N 419 кабинет.
15. Мемлекеттік қызмет көрсетілуіне тұтынушының барлық құжаттарды тапсырғанын растайтын қандай қызмет көрсетілуін сұрағаны, қоса берілген құжаттар атауы, құжаттың қабылданған күні, құжатты алған күні туралы қолына қолхат беріледі.
16. Куәлік тұтынушыға Департаменті, мына мекен-жайда беріледі: Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 58, N 409 кабинет.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетілуіне тапсырылған құжаттардың ресімделуінде қателердің болуы және тиісті құжаттар тізбесінің толық болмауы мемлекет қызметінің көрсетілмеуіне негіз болады.
3. Жұмыс ұстанымдары
18. Сыпайылық, көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат, тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың құпиялығын сақтауды қамтамасыздандыру, құжаттардың тұтынушының қолына берілгенше дейін сақталуын қамтамасыздандыру тұтынушыға қатысты жұмыс ұстанымдары болып табылады.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға көрсетілетін мемлекет қызметінің нәтижелері осы стандарттың қосымшаларына сәйкес қол жетімділік пен сапа көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік мекеме жұмыстарының бағалануы бойынша мемлекет көрсететін қызметтің қол жетімділігі мен сапа көрсеткіштерінің мақсатты маңызы  жыл сайын арнайы құрылған жұмыс тобымен құрылады.
5. Шағым беру тәртібі
21. Өкілетті лауазымды тұлғалардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым беру тәртібін түсіндіру және шағым беруді әзірлесу Департаментте, мына мекен-жайда жүргізіледі: Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 58, N 419 кабинет.
22. Шағым Департаментте, мына мекен-жайда жазылады: Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 58, N 419 кабинет.
23. Тұтынушыға шағымының қабылданғанын растайтын шағымның берілген күні, қарастыру мерзімі және берілген шағымға жауап беретін орны көрсетілген қолхат беріледі.
Шағымның қарастырылу барысы туралы ақпаратты Департаментте мына мекен-жайда алуға болады: Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 58, N 419 кабинет.
6. Байланыс ақпараты
24. Тікелей мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекет мекемесі басшысының, оның орынбасары және жоғарыдағы ұйымның байланыс мәліметтері:

14. Заполненное заявление и другие необходимые документы для получения государственной услуги сдаются по адресу: город Петропавловск, улица Конституции Казахстана, 58, кабинет 419.
15. Подтверждением о том, что потребитель сдал все необходимые документы для получения государственной услуги, является выдаваемая потребителю расписка с указанием вида запрашиваемой государственной услуги, наименованием прилагаемых документов, даты принятия документов от потребителей государственных услуг, даты получения потребителем государственной услуги.
16. Свидетельство потребитель получает лично в Департаменте по адресу: город Петропавловск, улица Конституции Казахстана, 58, кабинет 419.
17. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является неполный перечень необходимых документов и наличие ошибок в оформлении документов, предоставленных для получения государственной услуги.
3. Принципы работы
18. Принципами работы по отношению к потребителю услуг являются вежливость, предоставление исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге, обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов потребителя, обеспечение сохранности документов потребителя до момента их получения.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного учреждения, оказывающего государственную услугу, ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. Разъяснение порядка обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц и оказание содействия в подготовке жалобы производится в Департаменте, по адресу: город Петропавловск, улица Конституции Казахстана, 58, кабинет 419.
22. Жалоба подается в Департамент по адресу: город Петропавловск, улица Конституции Казахстана, 58, кабинет 419.
23. В подтверждение принятия жалобы потребителю выдается расписка с указанием даты подачи жалобы и предусматривающая срок и место получения ответа на поданную жалобу.
Информацию о ходе рассмотрения жалобы можно получить в Департаменте по адресу: город Петропавловск, улица Конституции Казахстана, 58, кабинет 419.
6. Контактная информация
24. Контактные данные руководителя государственного учреждения непосредственно оказывающего государственную услугу, его заместителя и вышестоящей организации: