Облыстық бюджет қаражаты есебінен қалалық жағдайда қызметтің осы түрімен айналысатын азаматтық қызметкерлердің жалақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкаларды алуға құқығы бар ауылдық (селолық) жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім, мәдениет және спорт мамандары лауазымдарының Тізбесін айқындау туралы.
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2008 жылғы 14 сәуірдегі N 104 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2008 жылғы 30 сәуірде N 1672 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 9 сәуірдегі N 120 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 9.04.2015 N 120 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148 Заңы 27 бабы 2 тармағына, Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 238 бабы 3 тармағына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Облыстық бюджет қаражаты есебінен қалалық жағдайда қызметтің осы түрімен айналысатын азаматтық қызметкерлердің жалақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкаларды алуға құқығы бар ауылдық (селолық) жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім, мәдениет және спорт мамандары лауазымдарының тізбесі қосымшаға сәйкес айқындалсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Е.Е.Нұрақаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы бірінші ресми жарияланған күннен қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі
Облыс әкімдігінің
2008 жылғы 14 сәуірдегі N 104
қаулысымен бекітілді
Облыстық бюджет қаражаты есебінен қалалық жағдайда
қызметтің осы түрімен айналысатын азаматтық қызметкерлердің
жалақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда кемінде жиырма
бес пайызға жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік
ставкаларды алуға құқығы бар және ауылдық (селолық) жерде
жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету,
білім, мәдениет және спорт мамандары лауазымдарының
Тізбесі
1. Денсаулық сақтау мамандарының лауазымдары:
1) мемлекеттік мекеме мен қазыналық кәсіпорынның басшысы және басшының орынбасары (оның ішінде бірінші);
2) бөлімшенің, зертхананың басшысы;
3) барлық мамандықтағы дәрігерлер;
4) акушер;
5) емдәм бикесі;
6) тіс дәрігері;
7) тіс технигі;
8) барлық мамандықтағы медициналық бике;
9) медициналық статистик;

Об определении Перечня должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в аульной (сельской) местности, имеющих право на повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях за счет средств областного бюджета
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 14 апреля 2008 года N 104. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 30 апреля 2008 года N 1672. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 9 апреля 2015 года № 120
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 9.04.2015 № 120.
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", пунктом 3 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить Перечень должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в аульной (сельской) местности, имеющих право на повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, за счет средств областного бюджета, согласно приложению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Нуракаева Е.Е.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким области
Утвержден
постановлением акимата области
от 14 апреля 2008 года N 104
Перечень
должностей специалистов здравоохранения, социального
обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в
аульной (сельской) местности, имеющих право на повышенные
не менее на двадцать пять процентов должностные оклады и
тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских
служащих, занимающихся этими видами деятельности
в городских условиях, за счет средств областного бюджета
1. Должности специалистов здравоохранения:
1) руководитель и заместитель (в том числе первый) руководителя государственного учреждения и казенного предприятия;
2) руководитель отделения, лаборатории;
3) врачи всех специальностей;
4) акушерка;
5) диетическая сестра;
6) зубной врач;
7) зубной техник;
8) медицинская сестра всех специальностей;
9) медицинский статистик;

10) медициналық зертханашы;
11) провизор;
12) психолог;
13) әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман;
14) рентген зертханашысы;
15) мамандырылған медициналық бике;
16) медициналық бикенің көмекшісі;
17) фармацевт;
18) фельдшер (-зертханашы);
19) кітапханашы;
20) дәріхана меңгерушісі;
21) мәдени ұйымдастырушы;
22) нұсқаушы.
2. Ескерту. 2-тармақ алынып тасталған - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2009.02.19 N 35 Қаулысымен
3. Әлеуметтік қамтамасыз ету мамандарының лауазымдары:
1) барлық мамандықтағы дәрігерлер;
2) медициналық бике;
3) мұғалім;
4) тәрбиеші;
5) психолог;
6) емдік дене шынықтыру жөніндегі нұсқаушы;
7) еңбек жөніндегі нұсқаушы;
8) әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман;
9) мәдени ұйымдастырушы.
4. Білім беру мамандарының лауазымдары:
1) мемлекеттік мекеме мен қазыналық кәсіпорынның басшысы және басшының орынбасары (оның ішінде бірінші);
2) мүғалім;
3) әлеуметтік педагог;
4) педагог - психолог;
5) оқытушы;
6) тәрбиеші;
7) музыкалық жетекші;
8) нұсқаушы;
9) мәдени ұйымдастырушы;
10) әдістемелік кабинеттің басшысы;
11) әдістемеші,
12) шебер;
13) аккомпаниатор;
14) концертмейстер;
15) үйірме жетекшісі;
16) медициналық бике;
17) емдәм бикесі;
18) кітапханашы;
19) библиограф;
20) жетекші;
21) инспектор;
22) зертханашы;
23) кітапхананың, интернаттың, психологтік-педагогикалық түзету кабинетінің, шеберхананың меңгерушісі;
24) дәрігер;
25) сурдопедагог,
26) тифлопедагог;
27) көркемдік жетекші;
28) балетмейстер,
29) хормейстер;
30) хореограф;
31) жаттықтырушы;
32) барлық атаудағы суретшілер;
33) оқу бөлімінің хатшысы.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2009.02.19 N 35 Қаулысымен
5. Мәдениет мамандарының лауазымдары:
1) ұйымның директоры, басшысы, бастығы;
2) бөлімшенің жетекшісі;
3) директордың, басшының, бастықтың орынбасары;
4) сектордың, бөлімнің, қор қоймысының меңгерушісі;
5) сектор басшысы;
6) суретші-ресімдеуші, суретші-реставратор, қоюшы суретші;
7) бейнеоператоры;
8) аға ғылыми қызметкері, кіші ғылыми қызметкері, жетекші ғылыми қызметкері, ғылыми қызметкер;
9) мұражайдағы бас күзетшісі, қор күзетшісі;
10) экскурсовод;
11) қараушы, мұражай қараушысы;
12) сақтау жөніндегі маман;
13) әдістемеші, аға әдістемеші, жетекші әдістемеші;
14) мұрағатшы.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2009.02.19 N 35 Қаулысымен
6. Спорт мамандарының лауазымдары:
1) басшы, директор;
2) директордың, басшының оқу жұмысы жөніндегі орынбасары;
3) нұсқаушы, нұсқаушы-әдістемеші;
4) дәрігер;
5) медициналық зертханашы;
6) медициналық бике;

10) медицинский лаборант;
11) провизор;
12) психолог;
13) специалист по социальной работе;
14) рентгенолаборант;
15) специализированная медицинская сестра;
16) помощник медицинской сестры;
17) фармацевт;
18) фельдшер (-лаборант);
19) библиотекарь;
20) заведующий аптекой;
21) культорганизатор;
22) инструктор.
2. Сноска. Пункт 2 исключен - постановлением акимата Северо-Казахстанской области 19.02.2009 г. N 35
3. Должности специалистов социального обеспечения:
1) врачи всех специальностей;
2) медицинская сестра;
3) учитель;
4) воспитатель;
5) психолог;
6) инструктор по лечебной физкультуре;
7) инструктор по труду;
8) специалист по социальной работе;
9) культорганизатор.
4. Должности специалистов образования:
1) руководитель и заместитель (в том числе первый) руководителя государственного учреждения и казенного предприятия;
2) учитель;
3) социальный педагог;
4) педагог-психолог;
5) преподаватель;
6) воспитатель;
7) музыкальный руководитель;
8) инструктор;
9) культорганизатор;
10) руководитель методического кабинета;
11) методист;
12) мастер;
13) аккомпаниатор;
14) концертмейстер;
15) руководитель кружка;
16) медицинская сестра;
17) диетическая сестра;
18) библиотекарь;
19) библиограф;
20) вожатый;
21) инспектор;
22) лаборант;
23) заведующий библиотекой, интернатом, кабинетом психолого-педагогической коррекции, мастерской;
24) врач;
25) сурдопедагог;
26) тифлопедагог;
27) художественный руководитель;
28) балетмейстер;
29) хормейстер;
30) хореограф;
31) тренер;
32) художники всех наименований;
33) секретарь учебной части.
Сноска. В пункт 4 внесены изменения - постановлением акимата Северо-Казахстанской области 19.02.2009 г. N 35
5. Должности специалистов культуры:
1) директор, руководитель, начальник организации;
2) руководитель подразделения;
3) заместитель директора, руководителя, начальника;
4) заведующий сектором, отделом, фондохранилищем;
5) руководитель сектора;
6) художник-оформитель, художник-реставратор, художник-постановщик;
7) видеооператор;
8) старший научный сотрудник, младший научный сотрудник, ведущий научный сотрудник, научный сотрудник;
9) главный хранитель в музеях, хранитель фондов;
10) экскурсовод;
11) смотритель, музейный смотритель;
12) специалист по хранению;
13) методист, старший методист, ведущий методист;
14) архивист.
Сноска. В пункт 5 внесены изменения - постановлением акимата Северо-Казахстанской области 19.02.2009 г. N 35
6. Должности специалистов спорта:
1) руководитель, директор;
2) заместитель директора, руководителя по учебной работе;
3) инструктор, инструктор-методист;
4) врач;
5) медицинский лаборант;
6) медицинская сестра;

7) әдістемеші;
8) психолог;
9) аға жаттықтырушы, жаттықтырушы.
Ескерту: дезинфектор лауазымы кәсіптік дайындық және арнаулы білім болған жағдайда.

7) методист;
8) психолог;
9) старший тренер, тренер.
Примечание: должность дезинфектор при наличии профессиональной подготовки и специальных знаний.