"2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы" Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың 2007 жылғы 13 желтоқсандағы № 4/2 шешіміне өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2008 жылғы 8 қарашадағы N 12/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2008 жылғы 5 желтоқсандағы N 1696 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2010 жылғы 18 маусымда N 26/15 Шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2010.06.18 N 26/15 Шешімімен
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі N 548-П Бюджеттік кодексінің 115-бабы 1-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148 Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес, облыстық мәслихат ШЕШТІ:
1. Облыстық мәслихаттың "Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың "2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы" 2007 жылғы 13 желтоқсандағы N 4/2 шешіміне өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы" 2008 жылғы 18 наурыздағы N 5/3 (мемлекеттік тіркеудің 2008 жылғы 14 сәуірдегі N 1671 Тізілімінде тіркелген, 2008 жылғы 7 мамырдағы "Солтүстік Қазақстан", 2008 жылғы 7 мамырдағы "Северный Казахстан" газеттерінде жарияланған); "Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың "2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы" 2007 жылғы 13 желтоқсандағы N 4/2 шешіміне өзгертулер енгізу туралы" 2008 жылғы 5 маусымдағы N 7/1 (мемлекеттік тіркеудің 2008 жылғы 3 шілдедегі N 1676 Тізілімінде тіркелген, 2008 жылғы 16 шілдедегі "Солтүстік Қазақстан", 2008 жылғы 16 шілдедегі "Северный Казахстан" газеттерінде жарияланған); "Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың "2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы" 2007 жылғы 13 желтоқсандағы N 4/2 шешіміне өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы" 2008 жылғы 16 шілдедегі N 9/1 (мемлекеттік тіркеудің 2008 жылғы 25 шілдедегі N 1682 Тізілімінде тіркелген, 2008 жылғы 30 шілдедегі "Солтүстік Қазақстан", 2008 жылғы 30 шілдедегі "Северный Казахстан" газеттерінде жарияланған) шешімдерімен енгізілген өзгертулер және толықтырулармен, облыстық мәслихаттың IV шақырылымдағы төртінші сессиясының "2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы" 2007 жылғы 13 желтоқсандағы N 4/2 (мемлекеттік тіркеудің 2007 жылғы 29 желтоқсандағы N 1663 Тізілімінде тіркелген, 2008 жылғы 11 қаңтардағы "Солтүстік Қазақстан", 2008 жылғы 11 қаңтардағы "Северный Казахстан" газеттерінде жарияланған) шешіміне өзгертулер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақта:
1) тармақшада

О внесении изменений и дополнений в решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2007 года N 4/2 "Об областном бюджете на 2008 год"
Решение маслихата Северо-Казахстанской области от 8 ноября 2008 года N 12/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 5 декабря 2008 года N 1696. Утратило силу - решением маслихата Северо-Казахстанской области от 18 июня 2010 года N 26/15
Сноска. Утратило силу - решением маслихата Северо-Казахстанской области от 18.06.2010 г. N 26/15
В соответствии с пунктом 1 статьи 115 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года № 548-П, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года № 148, областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение областного маслихата четвертой сессии IV созыва от 13 декабря 2007 года № 4/2 «Об областном бюджете на 2008 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации 29 декабря 2007 года № 1663, опубликовано в газетах «Солтүстік Қазақстан» от 11 января 2008 года, «Северный Казахстан» от 11 января 2008 года) с изменениями и дополнениями, внесенными решением от 18 марта 2008 года № 5/3 «О внесении изменений и дополнений в решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2007 года № 4/2 «Об областном бюджете на 2008 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации 14 апреля 2008 года № 1671, опубликовано в газетах «Солтүстік Қазақстан» от 7 мая 2008 года, «Северный Казахстан» от 7 мая 2008 года); от 5 июня 2008 года № 7/1 «О внесении изменений в решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2007 года № 4/2 «Об областном бюджете на 2008 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации 3 июля 2008 года № 1676, опубликовано в газетах «Солтүстік Қазақстан» от 16 июля 2008 года, «Северный Казахстан» от 16 июля 2008 года); от 16 июля 2008 года № 9/1 «О внесении изменений и дополнений в решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2007 года № 4/2 «Об областном бюджете на 2008 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации 25 июля 2008 года № 1682, опубликовано в газетах «Солтүстік Қазақстан» от 30 июля 2008 года, «Северный Казахстан» от 30 июля 2008 года), изменения и дополнения:
в пункте 1:
подпункте 1)

46 977
011
Балалар мен жеткіншектердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-
педагогикалық консультациялық көмек көрсету
44 795
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге электрондық үкімет шеңберінде адами капиталды дамытуға берілетін
нысаналы даму трансферттері
120 290
018
Жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
169 203
024
Техникалық және кәсіби білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
1 239 414
026
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне білім беру саласында мемлекеттік жүйенің жаңа технологияларын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
367 167
048
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
286 350
058
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
238 276
113
Жергілікті бюджеттерден алынатын трансферттер
57 197
116
Электрондық үкімет шеңберінде адами капиталды дамыту
7 000
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 895 200
005
Білім беру объектілерін дамыту
1 895 200
5
Денсаулық сақтау
13 025 858
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
11 784 204
001
Денсаулық сақтау басқармасының қызметін қамтамасыз ету
60 008
004
Бастапқы медициналық-санитарлық көмек және денсаулық сақтау ұйымдары мамандарының жолдамасы бойынша стационарлық медициналық көмек көрсету
5 528 211
005
Жергiлiктi денсаулық сақтау ұйымдары үшiн қан, оның құрамдас бөліктері мен препараттарын өндiру
112 545
006
Ана мен баланы қорғау
66 398
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
16 574
008
Қазақстан Республикасында ЖҚТБ індетінің алдын алу және қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
7 199
009
Әлеуметтік-елеулі және айналадағылар үшін қауіп төндіретін аурулармен ауыратын адамдарға медициналық көмек көрсету
1 548 204
010
Халыққа бастапқы медициналық-санитарлық көмек көрсету
3 215 426
011
Жедел және шұғыл көмек көрсету
306 829
012
Төтенше жағдайларда халыққа медициналық көмек көрсету
17 368
013
Патологоанатомиялық союды жүргізу
21 910
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және мамандандырылған балалар және емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
332 653
016
Азаматтарды елді мекеннің шегінен тыс емделуге тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету

46 977
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
44 795
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства
120 290
018
Целевые текущие трансферты бюджетам  районов (городов областного значения) на содержание вновь вводимых объектов образования
169 203
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
1 239 414
026
Целевые текущие  трансферты бюджетам районов (городов областного значения)  на внедрение новых технологий государственной системы в сфере  образования
367 167
048
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования
286 350
058
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования
238 276
113
Трансферты из местных бюджетов
57 197
116
Развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства
7 000
271
Управление строительства области
1 895 200
005
Развитие объектов образования
1 895 200
5
Здравоохранение
13 025 858
253
Управление здравоохранения области
11 784 204
001
Обеспечение деятельности Управления здравоохранения
60 008
004
Оказание стационарной медицинской помощи по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и организаций здравоохранения
5 528 211
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
112 545
006
Охрана материнства и детства
66 398
007
Пропаганда здорового образа жизни
16 574
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
7 199
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим социально значимыми заболеваниями и заболеваниями, представляющими опасность для окружающих
1 548 204
010
Оказание первичной медико-санитарной помощи населению
3 215 426
011
Оказание скорой и неотложной помощи
306 829
012
Оказание медицинской помощи населению в чрезвычайных ситуациях
17 368
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
21 910
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
332 653
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение

1 895 200
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 895 200
005
Білім беру объектілерін дамыту
1 895 200
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
1 046 956
оның ішінде:
Мамлют ауданының Мамлют қаласында 400 орынға арналған ұйықтайтын корпусы бар 200 орындық мемлекеттік тілде оқытатын мектеп-интернат салу
580 700
Ғ.Мүсірепов ауданы Пески селосында 250 орындық орта мектеп салу
100 000
Петропавловск қаласында Победа-Уәлиханов көшесі бойынан бассейні бар 320 орындық балабақша салу
85 000
Петропавл қаласының Победа көшесі бойынан бассейні бар 320 орындық балабақша  салу
281 256
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
848 244
оның ішінде:
Аққайың ауданы, Смирново с. N 3 орта мектебіне қосымша құрылыс салу (спорт залы)
31 479
Есіл ауданы, Ақтас с. қазақ тілінде оқытатын 90 орындық негізгі мектеп салу
232 981
М.Жұмабаев ауданы, Хлеборобное с. 90 орындық орта мектеп салу
150 347
Қызылжар ауданы, Кондратовка с. 180 орындық орта мектеп салу
259 348
Айыртау ауданы, Кирилловка с. 240 орындық орта мектеп салу
29 951
Уәлиханов ауданы, Береке с. 80 орындық негізгі мектеп салу
96 823
Қызылжар ауданы Бескөл с. 280 орынға арналған бала-бақша құрылысына ЖСҚ әзірлеу
4 400
Петропавл қ. 1200 орынға арналған интеллектуалдық мектеп құрылысына ЖСҚ әзірлеу
13 000
Мамлют ауданы Мамлютка қ. 360 орынға арналған Кәсіптік лицей құрылысына ЖСҚ әзірлеу
12 000
Петропавл қ. 360 орынға арналған Кәсіптік лицей құрылысына ЖСҚ әзірлеу
12 000
Ақжар ауданы Ленинград селосында N 6 кәсіптік лицейде 2009 жылы қазандық салуға ЖСҚ әзірлеу
1 000
Петропавл қаласында 2009 жылы 320 орынға арналған балабақша салуға ЖСҚ әзірлеу
2 540
Петропавл қаласындағы кәсіптік N 1 лицейде 2009 жылы өндірістік шеберхана мен спорт залын салуға ЖСҚ әзірлеу
2 000
М.Жұмабаев ауданы Сарытомар с. мектеп ғимаратын мектеп жанындағы интернатқа реконструкциялау
375
05
Денсаулық сақтау
624 027
271
Облыстың құрылыс басқармасы
624 027
007
Денсаулық объектілерін дамыту
624 027
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
438 107
оның ішінде:
Петропавл қаласында облыстық қан орталығын салу
200 000
Петропавл қаласында ауысымда 500 адам қабылдайтын қалалық емхана салу
78 103
Жамбыл ауданындағы Пресновка ауылында 90 адам қабылдайтын 100 төсектік туберкулезге қарсы ауданаралық диспансер салу
76 410
Ғ. Мүсірепов атындағы ауданның Новоишим селосында 90 адам қабылдайтын емханасы бар 100 төсектік туберкулезге қарсы ауданаралық диспансер салу
76 410
Аққайың ауданы Смирнов ауылында ауысымда 250 адам қабылдайтын аудандық емхана салу
3 592
Есіл ауданы Явленка ауылында ауысымда 250 адам қабылдайтын аудандық емхана салу
3 592
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен

1 895 200
271
Управление строительства области
1 895 200
005
Развитие объектов образования
1 895 200
За счет трансфертов из республиканского бюджета
1 046 956
в том числе:
Строительство школы-интерната с государственным языком обучения на 400 мест со спальным корпусом на 200 мест в городе Мамлютка Мамлютского района
580 700
Строительство средней школы на 250 мест в селе Пески района Габита Мусрепова
100 000
Строительство детского сада на 320 мест по улице Победы-Уалиханова в городе Петропавловске
85 000
Строительство детского сада на 320 мест с бассейном по улице Победы в городе Петропавловске
281 256
За счет средств местного бюджета
848 244
в том числе:
Строительство пристройки (спортивного зала) к средней школе № 3 в селе Смирново Аккайынского района
31 479
Строительство школы на 90 мест с казахским языком обучения в селе Актас Есильского района
232 981
Строительство средней школы на 90 мест в селе Хлеборобное района М.Жумабаева
150 347
Строительство средней школы на 180 мест в селе Кондратовка Кызылжарского района
259 348
Строительство средней школы на 240 мест в селе Кирилловка Айыртауского района
29 951
Строительство школы на 80 мест в селе Береке Уалихановского района
96 823
Разработка ПСД на строительство детского сада на 280 мест в селе Бишкуль Кызылжарского района
4 400
Разработка ПСД на строительство интеллектуальной школы на 1200 мест в городе Петропавловске
13 000
Разработка ПСД на строительство Профессионального лицея на 360 мест в городе Мамлютка Мамлютского района
12 000
Разработка ПСД на строительство Профессионального лицея на 360 мест в городе Петропавловске
12 000
Разработка ПСД на строительство в 2009 году котельной в Профессиональном лицеи № 6 в селе Ленинградское Акжарского района
1 000
Разработка ПСД на строительство в 2009 году детского сада на 320 мест в городе Петропавловске
2 540
Разработка ПСД на строительство в 2009 году производственных мастерских и спортивного зала к Профессиональному лицею № 1 в городе Петропавловске
2 000
Реконструкция здания школы под пришкольный интернат в селе Сарытомар района Магжана Жумабаева
375
05
Здравоохранение
624 027
271
Управление строительства области
624 027
007
Развитие объектов здравоохранения
624 027
За счет трансфертов из республиканского бюджета
438 107
в том числе:
Областной центр крови в городе Петропавловске
200 000
Городская поликлиника на 500 посещений в смену в городе Петропавловске
78 103
Межрайонный противотуберкулезный диспансер на 100 коек с поликлиникой на 90 посещений в смену в селе Пресновка Жамбылского района
76 410
Межрайонный противотуберкулезный диспансер на 100 коек с поликлиникой на 90 посещений в смену в селе Новоишимское района имени Габита Мусрепова
76 410
Районная поликлиника на 250 посещений в смену в селе Смирново Аккайынского района
3 592
Районная поликлиника  на 250 посещений в селе Явленка Есильского района
3 592
За счет средств местного бюджета

185 920
оның ішінде:
Аққайың ауданы, Ленинское с. дәрігерлік амбулатория салу
61 800
Жамбыл ауданы, Троицкое с. дәрігерлік амбулатория салу
61 800
М.Жұмабаев ауданы, Полтавка с. дәрігерлік амбулатория салу
61 800
Тайынша ауданы, Макашевка с. дәрігерлік амбулатория салу үшін ЖСҚ әзірлеуге
520
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 670 000
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 670 000
010
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
345 000
оның ішінде:
Жамбыл
45 965
Уәлиханов
77 696
Петропавл қаласы
221 339
012
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға берілетін даму трансферттері
1 325 000
оның ішінде:
Қызылжар ауданына
56 000
Бескөл с. Оңтүстік-шығыc бөлігіндегі шағын ауданы тұрғын үйіне электрмен жабдықтау желі салу
56 000
Петропавл қаласы
1 269 000
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға
969 000
инженерлік желілерді реконструкциялау мен жөндеуге
300 000
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
88 076
271
Облыстың құрылыс басқармасы
88 076
017
Дене шынықтыру және спорт объектілерін дамыту
88 076
оның ішінде:
Петропавл қ. спортта дарынды балаларға арналған мектеп-интернатының спорт залын салу
45 029
ҚР ІІМ Петропавл қ, Я.Гашека, 20 спорт-сауықтыру кешенінің құрылыс жұмыстарын аяқтау
41 847
Петропавл қ. дене шынықтыру-сауықтыру кешеніне әкімшілік-шаруашылық корпусын салу
1 200
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
1 722 362
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 722 362
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
7 203
оның ішінде:
Шал ақын ауданы, Сергеевка қ. арын коллекторын реконструкциялау
7 203
029
Сумен қамтамасыз ету жүйесін дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
1 715 159
оның ішінде:
Уәлиханов және Ақжар аудандарының ауылдық елді мекендерін сумен жабдықтау (II кезек). "Чехово ауылында 2 көтергішті су тарту–сорғы станциясы" Уәлиханов ауданы Чехово селосы
82 552
Жамбыл ауданының қусталық бұрғылау су тоғанының құрылысы (II кезең). Жамбыл ауданы Светлое, Матросово; Екатериновка, Чапаево, Сәбит, Святодуховка, Зеленая роща ауылдарындағы Екатериновка жер асты сулары учаскесі

185 920
в том числе:
Строительство врачебной амбулатории в селе Ленинское Аккайынского района
61 800
Строительство врачебной амбулатории в селе Троицкое Жамбылского района
61 800
Строительство врачебной амбулатории в селе Полтавка района Магжана Жумабаева
61 800
Разработка ПСД на строительство врачебной амбулатории в селе Макашевка Тайыншинского района
520
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 670 000
271
Управление строительства области
1 670 000
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда
345 000
в том числе:
Жамбылский район
45 965
Уалихановский район
77 696
город Петропавловск
221 339
012
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 325 000
в том числе:
Кызылжарскому району
56 000
Строительство линии электроснабжения юго-восточной части селе Бишкуль
56 000
город Петропавловск
1 269 000
на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
969 000
на ремонт и реконструкцию инженерных сетей
300 000
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
88 076
271
Управление строительства области
88 076
017
Развитие объектов физической культуры и спорта
88 076
в том числе:
Строительство спортивного зала школы-интерната для одаренных в спорте детей в городе Петропавловске
45 029
Завершение работ по строительству спортивно-оздоровительного комплекса по улице  Ярослава Гашека, 20 в городе Петропавловске МВД РК
41 847
Строительство административно-
хозяйственного корпуса физкультурно-оздоровительного комплекса в городе Петропавловске
1 200
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особоохраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
1 722 362
271
Управление строительства области
1 722 362
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
7 203
в том числе:
Реконструкция напорного коллектора в городе Сергеевка района Шал акына
7 203
029
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения
1 715 159
в том числе:
Водоснабжение сельских населенных пунктов Уалихановского и Акжарского районов (II-я очередь) Северо-Казахстанской области. Водовод "Водозабор-насосная станция 2 подъема в селе Чехово". Село Чехово Уалихановского района
82 552
Строительство кустовых скважинных водозаборов в Жамбылском районе (IIя очередь) Северо-Казахстанской области. Екатериновский участок подземных вод сел Светлое, Матросово, Екатериновка, Чапаево, Сабит, Святодуховка, Зеленная Роща Жамбылского района