"Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке алу және кезекке қою" мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың аудандық әкімдігінің 2008 жылғы 21 қаңтардағы N 9 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Аққайың ауданының Әділет басқармасында 2008 жылғы 11 наурызда N 13-2-68 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың аудандық әкімдігінің 2009 жылғы 20 желтоқсандағы N 256 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың аудандық әкімдігінің 2009.12.20 N 256 Қаулысымен
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 37 бабына, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы № 107 Заңының 15-1 бабына,«Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі № 94-1 Заңының 71 және 74 баптарына «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына, «Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 558 қаулыларына сәйкес, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке алу және кезекке қою» мемлекеттік қызмет көрсету стандарты қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары  А.Қ.Мұстафинға жүктелсін.
3. Осы қаулы Қазақстан Республикасының әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және бұқаралық ақпарат құралдарында бірінші ресми жарияланған кезден бастап күнтізбелік 10 күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                А. Шушамоин
Аққайың ауданы әкімдігінің
2008 жылғы 21 қаңтардағы
№ 9 қаулысына
қосымша
«Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке алу және кезекке қою» мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметтің анықтамасы – мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке алу және кезекке қою
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны – ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетуге негіз болатын нормативтік құқықтық актінің (заңнамалық акт, Қазақстан Республикасы Президентінің актісі, Қазақстан Республикасының актісі) атауы мен бабы (тармағы) – мемлекеттік қызмет «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі № 94-1 Заңының 71 және 74 бабы негізінде ұсынылады.

Об утверждении стандарта оказания государственной услуги "Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилье из государственного жилищного фонда"
Постановление акимата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 21 января 2008 года N 9. Зарегистрировано Управлением юстиции Аккайынского района Северо-Казахстанской области 11 марта 2008 N 13-2-68. Утратило силу - постановлением акимата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 20 декабря 2009 года N 256
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 20.12.2009 N 256
В соответствии со статьей 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении в Республике Казахстан», статьей 15-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года № 107 «Об административных процедурах», статьями 71 и 74Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года № 94-1 «О жилищных отношениях» постановлениями Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» от 30 июня 2007 года № 558 «Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги», акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить стандарт оказания государственной услуги «Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилье из государственного жилищного фонда» согласно приложению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить  на заместителя акима района Мустафина А.К.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня его государственной регистрации в органах юстиции Республики Казахстан и вводится в действие по истечении 10 календарных дней с момента первого официального опубликования в средствах массовой информации.
Аким района              А.Шушамоин
Приложение
к постановлению акимата
Аккайынского района
от 31 января 2008 года
№ 26
Стандарт оказания государственной услуги
«Выдача справки о наличии подсобного хозяйства»
1. Общие положения
1. Определение государственной услуги - постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилье из государственного жилищного фонда.
2. Форма оказываемой государственной услуги: - частично автоматизированная.
3. Название и статья (пункт) нормативного правового акта, на основании которого оказывается государственная услуга - государственная услуга оказывается на основании статьи 71 и 74 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года № 94-1 «О жилищных отношениях».

4. Осы мемлекеттік қызметті ұсынатын мемлекеттік органның мемлекеттік мекеменің немесе өзге де субьектілердің атауы – «Аққайың аудандық тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушы көлігі және автомобиль жолдары бөлімі» мемлекеттік мекемесі. Заңды мекен-жайы: 150300, Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, Труд көшесі 16.
5. Тұтынушы алатын көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсетуді аяқтау нысаны (нәтижесі) – мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаж азаматтардың есепке алынғандығы және кезекке қойылғандығы туралы хабарлама мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке және заңды тұлғалардың санаты:
1) Ұлы Отан соғысының мүгедектерi мен қатысушылары, сондай-ақ оларға теңестiрiлген адамдар;
2) 1 және 2 топтағы мүгедектер (өздерi жасаған қылмыс салдарынан мүгедек болған адамдарды қоспағанда);
3) мүгедек балалары бар немесе оларды тәрбиелеушi отбасылары;
4) заңнамамен бекітілген тәртіпте кейбiр созылмалы аурулардың ауыр түрлерiмен ауыратын адамдар;
5) жасына қарай зейнет демалысына шыққан зейнеткерлер;
6) кәмелетке толғанға дейiн ата-аналарынан айырылған жиырма жасқа жетпеген жетiм балалар жатады. Мұндай адамдардың жасы әскери қызметке шақырылған кезде мерзiмдi әскери қызметтен өту мерзiмiне ұзартылады;
7) оралмандар;
8) экологиялық зiлзалалар, табиғи және техногендi сипаттағы төтенше жағдайлар салдарынан тұрғын үйiнен айырылған адамдар;
9) көп балалы отбасылар;
10) мемлекеттiк немесе қоғамдық мiндеттерiн, әскери қызметiн орындау кезiнде, адам өмiрiн құтқару кезiнде, құқық тәртiбiн қорғау кезiнде қаза тапқан адамдардың отбасылары;
11) толық емес отбасылар жатады.
12) мемлекеттiк қызметшiлерге, бюджеттiк ұйымдардың қызметкерлерiне, әскери қызметшiлерге және сайланбалы мемлекеттiк қызмет атқаратын адамдарға берiледi.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) азаматтардың өздерiн және өздерiнiң отбасы мүшелерiн мемлекеттiк тұрғын үй қорынан тұрғын үй беруге мұқтаждар есебiне қою туралы арыздары тұрғылықты жерi бойынша тиiстi жергiлiктi атқарушы органда 30 күн ішінде қаралады;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге рұқсат берген ең ұзақ уақыт – 30 минут;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт – 30 минут.
8. Мемлекеттік қызмет көрсетудің ақылы екендігін немесе тегіндігін көрсету. Ақылы болған жағдайда құнын, төлеу нысанын, мемлекеттік қызметтің құнын (алым, төлем) төлеу кезінде толтырылуы талап етілетін құжаттың қажетті нысандарын (түбіртегін) көрсету – мемлекеттік қызмет тегін ұсынылады.

4. Наименование государственного органа, государственного учреждения или иных субъектов, предоставляющих данную государственную услугу - государственное учреждение «Аккайынский районный отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог». юридический адрес: 150300, Северо-Казахстанская обл., Аккайынский район, село Смирново, улица Труда 16.
5. Форма завершения (результат) оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель - завершением оказываемой государственной услуги является уведомление о постановке на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилье из государственного жилищного фонда.
6. Категория физических и юридических лиц, которым оказывается государственная услуга:
1) инвалиды и участники Великой Отечественной войны, а также лица, приравненные к ним;
2) инвалиды 1 и 2 групп (за исключением лиц, ставших инвалидами в результате совершенного ими преступления);
3) семьи, имеющие или воспитывающие детей – инвалидов;
4) лица, страдающие тяжелыми формами некоторых хронических заболеваний, утверждаемом в установленном законодательством порядке;
5) пенсионеры по возрасту;
6) дети – сироты, не достигшие двадцати лет, потерявшие родителей до совершеннолетия. При призыве таких лиц на военную службу возраст продлевается на срок прохождения военной службы;
7) оралманы;
8) лица, лишившиеся жилища в результате экологических бедствий, чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера;
9) многодетные семьи;
10) семьи лиц, погибших при исполнении государственных или общественных обязанностей, воинской службы, при спасении человеческой жизни, при охране правопорядка;
11) неполные семьи;
12) государственным служащим, работникам бюджетных организаций, военнослужащим и лицам, занимающим государственные выборные должности.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) заявление граждан о постановке их и членов их семей на учет нуждающихся в предоставлении жилища из государственного жилищного фонда рассматриваются по месту жительства соответствующим местным исполнительным органом в течение - 30 дней;
2) максимальное допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - 30 минут;
3) максимальное допустимое время ожидания в очереди при получении документов как результат оказания государственной услуги - 30 минут.
8. Указать платность или бесплатность оказания государственной услуги. В случае платности указать стоимость, формы оплаты, необходимые формы документа (квитанции), которую требуется заполнить при оплате стоимости (сбора платежа) государственной услуги - государственная услуга оказывается бесплатно.

9. Мемлекеттік қызмет көрсету сапасына және қол жетімділігіне қойылатын талаптар туралы ақпарат көзі ретінде мемлекеттік қызмет көрсету стандартын міндетті түрде орналастыру орнын көрсету. Бұл стандартты ресми жариялау көзіне, мемлекеттік органның, мемлекеттік мекеменің немесе мемлекеттік қызмет көрсететін өзге де субъектінің сайтына немесе мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекен-жайларына сілтеме болуға тиіс – мемлекеттік қызмет көрсету стандартының орналасқан жері «Аққайың аудандық тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушы көлігі және автомобиль жолдары бөлімі» мемлекеттік мекемесі фойесіндегі стенд, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, Труд көшесі 16, телефон 2-20-35.
10. Жұмыс кестесін (күндер, сағаттар, үзілістер) көрсету, қызметті алу үшін алдын ала жазылуға бола ма (шарттары мен талаптарын көрсету), жедел қызмет көрсету бар ма (шарттары мен талаптарын көрсету) – «Аққайың аудандық тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушы көлігі және автомобиль жолдары бөлімі» мемлекеттік мекемесінің жұмыс кестесі: күнделікті сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 12-30-дан 14-00-ге дейін, демалыс күндері сенбі, жексенбі. Алдын ала жазылу және жедел қызмет көрсету жоқ
11. Қызмет көрсетілетін орынның шарттарын көрсету (үй-жай режимі, қауіпсіздікті қамтамасыз ету, жеке мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін жасалған жағдайлар, күтудің және қажетті құжаттарды дайындаудың қолайлы жағдайлары (күту залы, үлгілер қойылған таған және тағы да сол сияқты) – күтудің және қажетті құжаттарды
дайындаудың жағдайы жасалған (стенділерде мемлекеттік қызмет алу
тәртібі, құжаттардың үлгілері орналасқан), мемлекеттік қызмет
көрсетілетін үй-жай өрт және күзет қауіпсіздігімен қамтамасыз етілген.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін, оның ішінде жеңілдіктері бар адамдар үшін қажетті құжаттар мен талаптардың тізбесін көрсету:
1) Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының әділет
басқармасымен берілген азаматтарды тіркеу кітабы, мекен-жайы: Аққайың ауданы, Смирново селосы, Труд көшесі, 11, жұмыс кестесі: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, телефон 2-20-23;
2) арызданушының және онымен тұрақты тұратын отбасы мүшелерінде
тұрғын үйге жеке меншік құқығы жоқ екендігі туралы анықтама, Аққайың ауданы, Смирново селосы, Зеленая көшесі мекен-жайы бойынша орналасқан «СҚО жылжымайтын мүлік орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның Аққайың аудандық филиалымен беріледі, жұмыс кестесі:
сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, телефон 2-15-45;

9. Указать места обязательного размещения стандарта оказания государственной услуги как источника информации о требованиях к качеству и доступности оказания государственной услуги. Это должна быть ссылка на источник официального опубликования стандарта, ссылка на сайт государственного органа, государственного учреждения или иного субъекта, предоставляющего государственную услугу, или адреса мест оказания государственной услуги - место размещения стандарта оказания государственной услуги стенд в фойе государственного учреждения «Аккайынский районный отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог», по адресу: Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Смирново, улица Труда 16, телефон 2-20-35.
10. Указать график работы (дни, часы, перерывы), существует ли предварительная запись для получения услуги (указать условия и требования), есть ли ускоренное обслуживание (указать условия и требования) - график работы государственного учреждения «Аккайынский районный отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог»: ежедневно с 9-00 до 18-30 часов, перерыв на обед с 12-30 до 14-00 часов, выходные дни суббота, воскресенье. Предварительной записи и ускоренного обслуживания нет.
11. Указать условия места предоставления услуги: режим помещения, обеспечение безопасности, условия для людей с ограниченными физическими возможностями, приемлемые условия ожидания и подготовки необходимых документов - созданы необходимые условия ожидания и подготовки необходимых документов (на стендах размещен порядок получения государственной услуги, образцы документов), помещение, где оказывается государственная услуга, обеспечено охранной и пожарной безопасностью
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Указать перечень необходимых документов и требований, в том числе для лиц, имеющих льготы, для получения государственной услуги:
1) книга регистраций граждан – выдается Управлением юстиции Аккайынского района Северо-Казахстанской области по адресу: Аккайынский район, село Смирново, улица Труда,11, время работы: с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00 часов, телефон  2-20-23;
2) справка об отсутствии у заявителя и постоянно проживающих с ним членов семьи жилища, принадлежащего им на праве собственности, которая выдается - Аккайынским районным филиалом республиканское государственное казенное предприятие «Центр по недвижимости СКО» по адресу: Аккайынский район, село Смирново, улица Зеленая, время работы: с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00 часов, телефон  2-15-45;

3) әлеуметтік қорғау органдарының, арызданушының (отбасының)
әлеуметтік қорғалғандығын дәлелдейтін анықтама, «Аққайың аудандық
жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесімен беріледі, мекен-жайы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, 9 Май көшесі, 67, жұмыс уақыты: сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі
үзіліс сағат 12.30-дан 14.00-ге дейін, телефон 2-12-65;
4) мемлекеттік денсаулық сақтау мекемесінің жанұяда ауыр формалы созылмалы науқастармен азап шегуші барын дәлелдейтін анықтама,
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Солтүстік
Қазақстан облысы әкімдігінің Аққайың аудандық орталық аурухана» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнымен беріледі, мекен-жайы: Аққайың ауданы, Смирново селосы, Молодежная көшесі, 6,
жұмыс кестесі: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, телефон 2-19-03;
5) Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының әділет
басқармасымен берілген өтініш берушінің және онымен тұрақты тұратын отбасы мүшелерінің жеке куәліктері (көшірмелері), мекен-жайы:
Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, Труд
көшесі, 11, жұмыс кестесі: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі
үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, телефон 2-20-23.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін толтырылуы қажет сайтқа сілтемені не бланк берілетін орынды (өтініш нысандары және тағы сол сияқты) көрсету – өтініштердің барлық қажетті бланкілері «Аққайың аудандық тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушы көлігі және автомобиль жолдары бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бас маманында, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, Труд көшесі 16, телефон 2-20-35.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті сайтқа сілтемені не толтырылған бланкілерді, нысандарды, өтініштерді және басқа да құжаттарды тапсыратын жауапты адамның мекен-жайын және кабинетінің нөмірін көрсету – мемлекеттік қызмет алу үшін қажетті құжаттар
«Аққайың аудандық тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушы көлігі
және автомобиль жолдары бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бас маманына тапсырылады, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, Труд көшесі, 16, телефон 2-20-35.
15. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушының мемлекеттік қызметті алған күні бар барлық қажетті құжаттарды тапсырғанын растайтын құжаттың атауын және нысанын көрсету – мемлекеттік қызмет алу үшін барлық құжаттарды тапсырғаннан кейін, мемлекеттік қызметтің тұтынушысына мемлекеттік тұрғын үй қорынан
тұрғын үйге мұқтаж азаматтардың есепке алынғандығы және кезекке
қойылғандығы туралы жазбаша хабарлама береді.

3) справка органа социальной защиты, подтверждающая принадлежность заявителя (семьи) к социально защищаемым гражданам, которая выдается – государственным учреждением «Аккайынский районный отдел занятости и социальных программ» по адресу: Аккайынский район, село Смирново, улица 9 мая, время работы: с 9.00 до 18.30 часов, обед с 12.30 до 14.00 часов, телефон 2-12-65;
4) справка государственного учреждения здравоохранения о наличии в семье страдающего тяжелой формой заболевания, которая выдается – коммунальное государственное казенное предприятие «Аккайынская Центральная районная больница акимата Северо-Казахстанской области Министерства здравоохранения Республики Казахстан» по адресу: Аккайынский район, село Смирново, улица Молодежная 6, время работы: с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00 часов, телефон 2-19-03;
5) оригинал (копия) удостоверения личности заявителя и постоянно проживающих с ним членов семьи, которое выдается - Управлением юстиции Аккайынского района Северо-Казахстанской областипо адресу: Аккайынский район, село Смирново, улица Труда, 11, время работы: с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00 часов, телефон 2-20-23.
13. Указать ссылку на сайт, либо место выдачи бланков (форм заявлений и тому подобное), которые необходимо заполнить для получения государственной услуги - все необходимые бланки заявлений находятся у главного специалиста государственного учреждения «Аккайынский районный отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог», адрес: Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Смирново, улица Труда 16, телефон 2-20-35.
14. Указать ссылку на сайт, либо адрес и номер кабинета ответственного лица, которому сдаются заполненные бланки, формы, заявления и другие документы, необходимые для получения государственной услуги - документы, необходимые для получения государственной услуги сдаются главному специалисту государственного учреждения «Аккайынский районный отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог», адрес: Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Смирново, улица Труда 16, телефон 2-20-35.
15. Указать наименование и форму документа, подтверждающего, что потребитель сдал все необходимые документы для получения государственной услуги, в котором содержится дата получения потребителем государственной услуги - после предъявления всех необходимых документов для получения государственной услуги, потребителю государственной услуги выдается письменное уведомление о постановке на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилье из государственного жилищного фонда.

16. Қызмет көрсету нәтижесін жеткізу тәсілдері мен регламенттерінің толық тізбесін көрсету – электрондық пошта, сайт арқылы, жеке бару, курьер және тағы сол сияқты – жеке бару.
Қызмет көрсетудің соңғы нәтижесін беретін сайтқа сілтемені не жауапты адамның мекен-жайы мен кабинетінің нөмірін көрсету – мемлекеттік қызмет көрсетудің соңғы нәтижесін «Аққайың аудандық
тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушы көлігі және автомобиль жолдары бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бас маманы береді, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, Труд көшесі 16, телефон 2-20-35.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту негіздерінің толық тізбесін көрсету:
1) тұрғын үйге мұқтаж ретінде есепке қоюдан бас тартуға тұрғын үйге мұқтаж ретінде тіркеуге қажетті құжаттардың толық тізбесін
ұсынбау негіз бола алады;
2) егер азаматтың соңғы бес жылдың iшiнде өз тұрғын үй
жағдайларын қасақана нашарлатуы салдарынан мынадай жолдармен мұқтажға айналғаны:
2-1) тұрғын үй-жайын ауыстырғаны;
2-2) оның Қазақстан Республикасының белгiлi бiр елдi мекенiнде орналасуына қарамастан, өзiне меншiк құқығымен тиесiлi, тұру үшiн жарамды тұрғын үйдi иелiгiнен шығаруы, жергілікті атқарушы орган
тұрғын үйді «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасы
Заңының 98-1 бабына сәйкес алған жағдайлардан басқа;
2-3) тұрғын үйдiң өз кiнәсiнен бұзылуы немесе бүлiнуi;
2-4) тұрған кезiнде оның мемлекеттiк тұрғын үй қорынан тұрғын
үй берiлуiне мұқтаж болмаған кезде немесе жергілікті атқарушы органмен жеке тұрғын үй секторынан жалданған тұрғын үйiнен кетуi;
2-5) жұбайынан, кәмелетке толмаған және еңбекке жарамсыз балаларынан, сондай-ақ еңбекке жарамсыз ата-аналарынан басқа адамдарды тұрғызғаны анықталса, мемлекеттiк тұрғын үй қорынан тұрғын үй беру үшiн есепке қоюдан бас тартылады.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Мемлекеттік органның қызмет көрсетуді тұтынушыға қатысты басшылыққа алатын жұмыс қағидаттарын санамалау (сыпайылық, көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат, тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету, тұтынушы белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету):
1) мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке алу және кезекке қою тәртібі туралы толық, әрі нақты ақпарат алу;

16. Указать полный перечень способов и регламентов доставки результата оказания услуги - электронная почта, через сайт, личное посещение, курьер и тому подобное - личное посещение.
Указать ссылку на сайт, либо адрес и номер кабинета ответственного лица, который выдает конечный результат оказания услуги - конечный результат оказания государственной услуги выдает главный специалист государственного учреждения «Аккайынский районный отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог», адрес: Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Смирново, улица Труда 16, телефон 2-20-35.
17. Указать полный перечень оснований для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги:
1) основанием отказа в постановке на учет для предоставления жилища из государственного жилищного фонда является отсутствия необходимых документов для регистрации в качестве нуждающихся в жилье;
2) основанием отказа в постановке на учет для предоставления жилища из государственного жилищного фонда является, если будет установлено, что гражданин стал нуждающимся в результате преднамеренного ухудшения своих жилищных условий в течение последних пяти лет путем:
2-1) обмена жилищного помещения;
2-2) отчуждения пригодного для проживания жилища, принадлежавшего ему на прав собственности, независимо от того, в том же или другом населенном пункте Республики Казахстан оно находилось, кроме случаев, когда жилище приобретено местным исполнительным органом в соответствии со статьей 98-1  Закона Республики Казахстан «О жилищных отношениях»;
2-3) разрушения или порчи по его вине;
2-4) выезда из жилища, при проживании в котором он не был нуждающимся в предоставлении жилища из государственного жилищного фонда или жилища, арендованного местным исполнительным органом в частном жилищном фонде;
2-5) вселения других лиц, кроме супруга, несовершеннолетних и нетрудоспособных детей, а также нетрудоспособных родителей.
3. Принципы работы
18. Перечислить принципы работы, которыми руководствуется государственный орган по отношению к потребителю услуг (вежливость, исчерпывающая информация об оказываемой государственной услуге, обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов потребителя, обеспечение сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки):
1 получение полной и подробной информации о порядке регистрации и постановки на учет граждан, нуждающихся в жилье из государственного жилищного фонда;

2) тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету
3) мамандардың сыпайылығы, жауапкершілігі және кәсіпкерлігі.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметкерлердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіретін және шағым дайындауға жәрдем көрсететін мемлекеттік органның атауын, электрондық поштасының мекен-жайын, шақыруларды өңдеу орталықтарының (call-орталықтар) телефон нөмірлерін не лауазымды адам кабинетінің нөмірін көрсету:
1) «Аққайың аудандық тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушы көлігі және автомобиль жолдары бөлімі» мемлекеттік мекемесінің
бастығы, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, Труд көшесі 16, телефон 2-20-35, электрондық пошта мекен-жайы: «Akkzhkh@maile. Kz»;
2) Аққайың ауданының әкімі, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, Народная көшесі, 50, электрондық пошта мекенжайы: akkain-akimat@sko.kz, қабылдау
бөлмесінің телефоны 8 (71532) 2-12-77.
22. Шағым берілетін мемлекеттік органның атауын, электрондық поштасының мекен-жайын не лауазымды адам кабинетінің нөмірін көрсету:
1) «Аққайың аудандық тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушы көлігі және автомобиль жолдары бөлімі» мемлекеттік мекемесінің
бастығы, мекен-жайы: 150300, Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, Труд көшесі 16, телефон 2-20-35, электрондық пошта мекен-жайы: «Akkzhkh@maile. Kz».
2) Аққайың ауданының әкімі, мекен-жайы: 150300, Солтүстік
Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, Народная көшесі, 50, қабылдау күндері: аудан әкімі - бейсенбі сағат 10-00-ден 12-00-ге дейін; әкімнің орынбасары - сәрсенбі сағат 15-00-ден 17-00-ге дейін.
23. Шағымның қабылданғанын растайтын және берілген шағымға жауап алатын мерзім мен орынды көздейтін құжаттың атауын, шағымның қаралу барысы туралы білуге болатын лауазымды адамдардың байланыс деректерін көрсету – өтінішті қабылдағандығы туралы талон, азаматтардың өтініштерін тіркеу журналы. Шағымға жауап алу орны –
шағым берілген мемлекеттік орган

2) обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов потребителя, обеспечение сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки;
3) вежливость, ответственность и профессионализм специалистов.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности, которые указаны в приложении к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. Указать наименование государственного органа, адрес электронной почты, номера телефонов центров обработки вызовов (call-центров), либо номер кабинета должностного лица, который разъясняет порядок обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц и оказывает содействие в подготовке жалобы:
1) начальник государственного учреждения «Аккайынский районный отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог», адрес: 150300, Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Смирново, улица Труда 16, телефоны: 2-20-35, адрес электронной почты: «Akkzhkh@maile. Kz»;
2) аким Аккайынского района по адресу: Северо-Казахстанской область, Аккайынский район, село Смирново, улица Народная 50, адрес электронной почты: akkain-akimat@sko.kz, телефон приемной 8 (71532) 2-12-77;
22. Указать наименование государственного органа, адрес электронной почты, либо номер кабинета должностного лица, которому подается жалоба:
1) начальник государственного учреждения «Аккайынский районный отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог», адрес: 150300, Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Смирново, улица Труда 16, телефоны: 2-20-35, адрес электронной почты: «Akkzhkh@maile. Kz»;
2) аким Аккайынского района, по адресу: 150300, Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Смирново, улица Народная, 50, дни приема: аким района - четверг с 10-00 до 12-00 часов; заместитель акима района - среда с 15-00 до 17-00 часов;
23. Указать наименование документа, подтверждающего принятие жалобы и предусматривающего срок и место получения ответа на поданную жалобу, контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы - талон о принятии с указанием времени и даты регистрации и фамилии и инициалов лица принявшего жалобу, обращения, журнал регистрации обращений граждан. Место получения ответа на жалобу – государственный орган, которому подается жалоба.

6. Байланыс ақпараты
24. Тікелей мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік орган, мекеме немесе өзге де субъект басшысының, оның орынбасарларының және жоғары тұрған ұйымның байланыс деректерін көрсету (сайт, электрондық поштасының мекен-жайы, жұмыс және қабылдау кестесі, мекен-жайы, телефондары) – «Аққайың аудандық тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушы көлігі және автомобиль жолдары бөлімі» мемлекеттік
мекемесінің бастығы, мекен-жайы: 150300, Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, Труд көшесі 16, телефон 2-20-35, электрондық пошта мекен-жайы «Akkzhkh@maile. Kz». Жұмыс кестесі:
күнделікті сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 12-30-дан 14-00-ге дейін, демалыс күндері сенбі, жексенбі.

6. Контактная информация
24. Указать контактные данные (сайт, адрес электронной почты, график работы и приема, адрес, телефоны) руководителя государственного органа, учреждения или иного субъекта, непосредственно оказывающего государственную услугу - начальник государственного учреждения «Аккайынский районный отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог», адрес: 150300, Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Смирново, улица Труда 16, телефон: 22035. адрес электронной почты: «Akkzhkh@maile. Kz». График работы:  ежедневно с 9-00 до 18-30 часов, перерыв на обед с 12-30 до 14-00 часов, выходные дни суббота и воскресенье.

25. Тұтынушы үшін басқа да пайдалы ақпарат (шақыруларды өңдеу орталықтарының телефондары, қосымша қызметтер туралы ақпарат және
тағы да басқа): шағымды қанағаттандырмаған жағдайда мемлекеттік органның уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымды қарастыратын органның атауы:
Солтүстік Қазақстан облысының әкімі, заңды мекен-жайы: 150000, Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 58, электронды пошта мекен-жайы: akimat@sko.kz, қабылдау
бөлмесінің телефоны 8 (7152) 46-41-25.
«Мемлекеттік тұрғын үй қорынан
тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке алу
және кезекке қою» мемлекеттік қызмет
көрсету стандартына қосымша
Кесте. Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсет-
кіштің
норматив-
тік мәні
Көрсеткіш-
тің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіш-тің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4

25. Другая полезная информация для потребителя (телефоны центров обработки вызовов, информация о дополнительных услугах и так далее): контактные данные органа рассматривающего жалобу на действия (бездействия) должностных лиц государственного органа, в случае не удовлетворения жалобы:
Аким Северо-Казахстанской области, юридический адрес: 150000, Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Конституции Казахстана 58, адрес электронной почты: akimat@sko.kz, телефон приемной 8  (7152) 46-41-25.
Приложение
к стандарту оказания
государственной услуги
«Выдача справки о наличии
подсобного хозяйства»
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества
и доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4