"Қара мал жөніндегі мәліметтер" мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық әкімдігінің 2008 жылғы 20 тамыздағы N 233 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Айыртау ауданының Әділет басқармасында 2008 жылғы 3 қыркүйекте N 13-3-79 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының әкімдігінің 2009 жылғы 14 тамызда N 197 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының әкімдігінің 2009.08.14 N 197 Қаулысымен
Қазақстан Республикасының «Әкімшілік рәсімдер туралы» Заңының 9-1-бабының 23-тармақтарына сәйкес, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысымен бекітілген жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету Тізімі және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы «Мемлекеттік қызмет көрсетудің Үлгі стандартын бекіту туралы» № 558 қаулысының 2-тармағы негізінде және мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасын жоғарлату мақсатында аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қара мал жөніндегі мәліметтер» мемлекеттік қызмет көрсету стандарты бекітілсін.
2. Аудан әкімінің қүқықтық мәселелері жөніндегі кеңесшісі (Галиаскарова А.В.) осы қаулының Айыртау ауданының Әділет басқармасында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімі аппаратының басшысы Н. Кислинаға жүктелсін.
4. Осы қаулы бірінші рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                Е. Айнабеков
Айыртау ауданы әкімдігінің
2008 жылғы 20 тамыздағы
№ 233 қаулысымен бекітілген
«Қара мал жөніндегі мәліметтер» мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Осы мемлекеттік қызмет қара мал жөніндегі мәліметтерді анықтайды (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет).
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы» № 148-11 Заңының 35-бабының 1-тармағының 16) тармақшасы - «Статистикалық шаруашылық есеп жүргізу», Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 7 мамырдағы «Мемлекеттік статистика туралы» № 98-1 Заңы негізінде жүзеге асырылады - «Ауылдық (селолық) округ, ауыл (село) әкімдері шаруашылық кітаптарына тіркеу жазбаларын жүргізуді ұйымдастырады».
4. Осы мемлекеттік қызметті селолық округ әкімінің аппараттары (әрі қарай - мемлекеттік орган) көрсетеді, осы стандарттың
1-қосымшасында көрсетілген.

Об утверждении стандарта оказания государственной услуги "Сведения о поголовье скота"
Постановление акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 20 августа 2008 года N 233. Зарегистрировано Управлением юстиции Айыртауского района Северо-Казахстанской области 3 сентября 2008 года N 13-3-79. Утратило силу - постановлением акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 14 августа 2009 года N 197
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 14.08.2009 N 197
В соответствии с пунктами 23 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан "Об административных процедурах", на основании Реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561, пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 558 "Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги" и в целях повышения качества оказания государственных услуг акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить стандарт оказания государственной услуги «Сведения о поголовье скота».
2. Советнику акима района по правовым вопросам (Галиаскарова А.В.) обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в Управлении юстиции Айыртауского района.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима района Кислину Н.В.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Аким района                                Б.Айнабеков
Утвержден
постановлением акимата
Айыртауского района
от 20 августа 2008 года № 233
Стандарт
оказания государственной услуги «Сведения о поголовье скота»
1. Общие положения
1. Сведения о поголовье скота - процедура, осуществляемая с целью подтверждения сведений о поголовье скота у физических лиц, занимающихся животноводством.
2. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 16) пункта 1 статьи 35 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148-П «О местном государственном управлении в Республике Казахстан» - «Осуществляет статистический похозяйственный учет», Закона Республики Казахстан от 7 мая 1997 года № 98-1 «О государственной статистике» - «Аким аула (села) поселка, аульного (сельского) округа организует ведение регистрационных записей в похозяйственных книгах».
4. Государственная услуга оказывается в аппаратах акимов сельских округов (далее - государственный орган), указанных в приложение 1 к настоящему стандарту.

5. Мемлекеттік қызметті көрсетуді аяқтау нысаны болып қосалқы шаруашылығының бар екендігі туралы анықтама беру болып табылады.
6.Мемлекеттік қызмет көрсетіледі:
1) селолық жерлерде тұратын жеке тұлғаларға (әрі қарай - тұтынушы);
2) тұрғылықты жерінен басқа жерде қосалқы шаруашылығы бар жеке тұлғаларға (әрі қарай - тұтынушы).
7. Мемлекеттік қызмет келесі мерзімде көрсетіледі:
1) мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі қажетті құжаттарды өткізгеннен кейін: бір жұмыс күні мерзімінде;
2) қажет құжаттарды қалыптасқан электронды сұрауға тапсырғанда ең көп берілген күту уақыты: 40 минуттан көп емес;
3) құжат алу үшін кезекте тұрудың ең көп уақыты: 10 минуттан көп емес;
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет тәртібі туралы ақпарат ресми ақпараттық көздерінде корсету стандарты, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері мемлекеттік органдардың стенділерінде орналасқан, сондай-ақ Айыртау ауданы әкімінің аппаратының арнайы сайтында: airtay-akimat@mail.kz.
10. Жұмыс уақыты: дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 9.00.-ден 18.00.-дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін. Қабылдау кезекпен, алдын-ала жазылусыз және тез қызмет көрсетіледі.
11. Осы мемлекеттік қызмет көрсетілетін мемлекеттік органдардың ғимараттарында күту залы, құжаттарды толтыру үшін орындар, қажетті құжаттар тізімі мен оларды толтыру үлгілері жабдықталған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін ұсынылады:
1) өтініш иесінің жеке куәлігінің көшірмесі;
2) Қазақстан Республикасы ауыл шаруашылық Министрлігінің агро өнеркәсіптік кешенінде мемлекеттік инспекция Комитетінің Айыртау аудандық аумақтық инспекциясымен берілген ауылшаруашылық малдарына ветеринарлық төлқұжат (көшірмесі), мына мекен-жайда: 150100, Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, Озерная көшесі, 4, телефон 8 (71533) 21154, 8 (71533) 20044, электронды пошта: airtay-akimat@mail.kz.
13. Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін керекті өтініштің бланктерін толтыру қажет етпейді.
14. Осы стандарттың 12-тармағында атап өтілген құжаттар осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілгендей мемлекеттік органдарға өткізіледі.
15. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін құжаттарды тапсырғаннан соң өтінішті қабылдаған маманның аты-жөні, қабылдаған мерзімі көрсетілген талон беріледі.

5. Формой завершения государственной услуги является подтверждение сведений о поголовье скота.
6. Государственная услуга оказывается:
1) физическим лицам, проживающим в сельской местности (далее - потребитель);
2) физическим лицам, занимающимся животноводством, независимо от места проживания (далее - потребитель).
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов: в течение одного рабочего дня;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов: не более 40 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов: не более 10 минут.
8. 3а оказание государственной услуги оплата не взимается.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и перечень необходимых документов размещается на информационных и справочных стендах государственных органов, а также на официальном сайте аппарата акима Айыртауского района: аіrtау-акіmаt@mail.кz
10. График работы: с понедельника по пятницу с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. В местах предоставления государственной услуги имеются отдельные кабинеты для приема граждан с телефонной и факсимильной связью, оснащенный компьютерами, информационный стенд с образцами заполнения документов.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги потребители представляют:
1) копия документа, удостоверяющего личность;
2) ветеринарные паспорта на имеющиеся виды сельскохозяйственных животных (копии), выданные территориальной инспекцией Министерства сельского хозяйства (Государственное учреждение «Айыртауская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан» находится по адресу: 150100, Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, улица Озерная, 4, телефон 8 (71533) 21154, 8 (71533) 20044, адрес электронной почты: аіrtау_Т-RTU@mаіl.kz
13. Для получения государственной услуги заполнение установленных бланков и заявлений не требуется.
14. Документы,перечисленные в пункте 12 настоящего стандарта принимаются в государственных органах, указанных в приложение 1 к настоящему стандарту.
15. Потребителю выдаются справка о сведениях о поголовье скота, в которой содержится дата получения потребителем государственной услуги.

16. Анықтаманы дайындығы туралы өтініш иесі мемлекеттік органдарының мамандарымен телефон арқылы немесе өзі жеке барғанда ала алады.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуы мүмкін:
1) осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуін тұтынушы ұсынбаған жағдайда;
2) ұсынылған құжаттардың сәйкес келмеуі.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Мемлекеттік органдардың қызметтері адамның конституциялық құқықтары мен заңдарын, қызметтік міндеттерін орындауда заңдылықтарды сақтауға негізделеді және сыпайылық түрде жүзеге асырылады, жеткілікті ақпарат ұсыну, оны сақтауды, қорғауды және таралмауын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Мемлекеттік органдар жұмысының нәтижелері тұтынушыларға осы стандарттың 2-қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органдарының жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құралған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызметті көрсетуде селолық округ әкімі аппараттарының мамандарының әрекетіне (әрекетсіз) шағымдану аудан әкімінің, селолық округ әкімінің атына жазбаша түрде пошта арқылы немесе қолма-қол осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекен-жай бойынша селолық округ әкімі аппаратының қабылдау бөлмесіне және аудан әкімі аппаратының жалпы бөліміне мына мекен-жай бойынша тапсырылады: «Айыртау ауданы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі, 150100, Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, Ш.Уәлиханов көшесі, 44, телефон 8(71533) 22648, электронды пошта: airtay-akimat@mail.kz.
22. Шағымдар осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекен-жай бойынша селолық округ әкімі аппараттарының қабылдау бөлмесі арқылы немесе аудан әкімі аппаратының жалпы бөлімі арқылы мына мекен-жай бойынша қабылданады: «Айыртау ауданы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі, 150100, Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, Ш.Уәлиханов көшесі, 44, телефон 8(71533) 22648, электронды пошта: airtay-akimat@mail.kz.
23. Қабылданған шағым азаматтардың өтініштерін есепке алу журналында тіркеледі және заңдылықпен белгіленген уақытында қаралады.
Шағымдарды қарау барысын шағымды қабылдаған мемлекеттік органның телефоны арқылы білуге болады.
Шағымдарды қарау нәтижелері туралы өтініш иесіне жазбаша түрде пошта арқылы немесе жеке қабылдауда болуымен хабарланады.
Таласты сұрақтар азаматтық соттық іс жүргізу тәртібімен шешіледі.
6. Байланыс ақпараты
24. Мемлекеттік қызмет ұсынуға жауапты мемлекеттік органдардың мамандарының мекен-жайлары осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген.

16. Получение сведений о поголовье скота у потребителя осуществляется при личном посещении государственного органа.
17. Основаниями для отказа в предоставлении государственной услуги являются:
1) непредоставление потребителям документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта;
2) несоответствие представленных документов.
3. Принципы работы
18. Деятельность государственных органов основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, предоставления исчерпывающей информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности оказания государственной услуги государственными органами ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба на действия (бездействия) специалистов государственных органов подается на имя акимов сельских округов, акима района в письменном виде по почте либо нарочно через приемную аппаратов акимов сельских округов по адресам указанным в приложении 1 к настоящему стандарту и общий отдел аппарата акима района по адресу: Государственное учреждение «Аппарат акима Айыртауского района», 150100, Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, улица Ш.Уалиханова, 44, телефон 8(71533) 22648, адрес электронной почты: аіrtау-акіmаt@mail.кz
22. Жалобы принимаются через приемную аппаратов акимов сельских округов по адресам указанным в приложении 1 к настоящему стандарту и общий отдел аппарата акима района по адресу: Государственное учреждение «Аппарат акима Айыртауского района», 150100, Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, улица Ш.Уалиханова, 44, телефон 8(71533) 22648, адрес электронной почты: аіrtау-акіmаt@mail.кz
23. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета заявлений граждан и рассматривается в сроки установленные законодательством.
О ходе рассмотрения жалобы можно узнать по телефону государственного органа, принявшего жалобу.
О результатах рассмотрения жалобы заявителю сообщается в письменном виде по почте либо при личном посещении.
Спорные вопросы решаются в порядке гражданского судопроизводства.
6. Контактная информация
24. Адреса специалистов государственных органов, ответственных за предоставляемую государственную услугу, указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.

25. Мекен-жайы:«Айыртау ауданы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі, 150100, Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, Ш.Уәлиханов көшесі, 44, қабылдау бөлмесінің телефоны (871533)21102, электрондық мекен-жайы: airtay-akimat@mail.kz
«Қара мал жөніндегі мәліметтер»
мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына 1-қосымша
Мемлекеттік орган атауы
Мемлекеттік органның мекен-жайы
Телефоны
1
«Антонов селолық округ әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
150100, Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы Антоновка селосы
8(71533)26117 8(71533)26332
2
«Арықбалық селолық округ әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
150103, Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы Арықбалық селосы
8(71533)41140 8(71533)41141
3
«Володар селолық округ әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
150100, Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы Саумалкөл селосы, М.Янко көшесі 19 үй
8(71533)21153 8(71533)21857
4
«Гусаковка селолық округ әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
150105, Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы Гусаковка селосы
8(71533)48444 8(71533)48217
5
«Елецкий селолық округ әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
150100, Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы Елецкое селосы
8(71533)29634
6
«Жетікөл селолық округ әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
150100, Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы Саумалкол селосы, Ш.Уәлиханов көшесі, Березовая көшесі, 16 үй
8(71533)21186
7
«Имантау селолық округ әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
150107, Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы Имантау селосы
8(71533)45668 8(71533)45543
8
«Казанка селолық округ әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
150108, Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы Казанка селосы
8(71533)23148
9
«Қамсақты селолық округ әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
150114, Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы Карасевка селосы
8(71533)25332
10
«Қаратал селолық округ әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
150117, Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы Қаратал селосы
8(71533)29323
11
«Константиновка селолық округ әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
150111, Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы Константиновка селосы
8(71533)45174
12
«Лобанов селолық округ әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
150115, Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы Лобаново селосы
8(71533)46244 8(71533)46288
13
«Нижнебурлук селолық округ әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі
150116, Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы Нижнебурлук селосы

25. Адрес: государственное учреждение «Аппарат акима Айыртауского района», 150100, Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, улица Ш.Уалиханова, 44, телефон приемной 8(71533) 21102, адрес электронной почты: аіrtау-акіmаt@mail.кz
Приложение 1
к стандарту оказания
государственной услуги
«Сведения о поголовье скота»
№ №
Название государственного органа
Адрес государственного органа
Телефон
1.
Государственное учреждение «Аппарат акима Антоновского сельского округа»
150100, Северо-
Казахстанская область Айыртауский район село Антоновка
8(71533)26117 8(71533)26332
2.
Государственное учреждение «Аппарат акима Арыкбалыкского сельского округа»
150103, Северо-
Казахстанская область Айыртауский район село Арыкбалык
8(71533)41140 8(71533)41141
3.
Государственное учреждение «Аппарат акима Володарского сельского округа»
150100, Северо-
Казахстанская область Айыртауский район село Саумалколь, улица М.Янко, дом 19
8(71533)21153
8(71533)21857
4.
Государственное учреждение «Аппарат акима Гусаковского сельского округа»
150105, Северо-
Казахстанская область Айыртауский район село Гусаковка
8(71533)48444 8(71533)48217
5.
Государственное учреждение «Аппарат акима Елецкого сельского округа»
150100, Северо-
Казахстанская область Айыртауский район село Елецкое
8(71533)29634
6.
Государственное учреждение «Аппарат акима Жетыкольского сельского округа»
150100, Северо-
Казахстанская область Айыртауский район село Саумалколь улица Березовая, дом 16
8(71533)21186
7.
Государственное учреждение «Аппарат акима Имантауского сельского округа»
150107, Северо-
Казахстанская область Айыртауский район село Имантау
8(71533)45668 8(71533)45543
8.
Государственное учреждение «Аппарат акима Казанского сельского округа»
150108, Северо-
Казахстанская область Айыртауский район село Казанка
8(71533)23148
9.
Государственное учреждение «Аппарат акима Камсактинского сельского округа»
150114, Северо-
Казахстанская область Айыртауский район село Карасевка
8(71533)25332
10.
Государственное учреждение «Аппарат акима Каратальского сельского округа»
150117, Северо-
Казахстанская область Айыртауский район село Каратал
8(71533)29323
11.
Государственное учреждение «Аппарат акима Константиновского сельского округа»
150111,Северо-
Казахстанская область Айыртауский район село Константиновка
8(71533)45174
12.
Государственное учреждение «Аппарат акима Лобановского сельского округа»
150115,Северо-
Казахстанская область Айыртауский район село Лобаново
8(71533)46244 8(71533)46288
13.
Государственное учреждение «Аппарат акима Нижнебурлукского сельского округа»
150116, Северо-
Казахстанская область Айыртауский район село Нижний Бурлук