"Қорғаншылық пен қамқоршылық жөнінде анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің стандартын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы әкімдігінің 2008 жылғы 28 наурыздағы N 76 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының Әділет басқармасында 2008 жылғы 7 мамырда N 13-5-62 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының әкімдігінің 2009 жылғы 16 қазанда N 250 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының әкімдігінің 2009.10.16 N 250 Қаулысымен
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы қарашадағы № 107 «Әкімдіктің әс жосықтары туралы» Заңының 1, 9-1, 15-1 баптарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 558 «Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы», № 561 «Жеке заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» қаулыларына сәйкес аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған «Қорғаншылық пен қамқоршылық жөнінде анықтама беру» мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары  Алтыншаш Жұлдызбекқызы Тайшабаеваға жүктелсін.
3. Осы қаулы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның Әділет басқармасына тіркеу үшін жіберілсін.
4. Осы қаулы ресми жарияланған кезден бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                М. Тасмағанбетов
Ғабит Мүсірепов атындағы
аудан әкімдігінің
2008 жылдың 28 наурызындағы
№ 76 қаулысымен бекітілген
Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты «Қорғаншылық пен қамқоршылық жөнінде анықтама беру»
1. Жалпы ережелер
1. Осы мемлекеттік қызмет қорғаншылық пен қамқоршылық жөнінде анықтама беру жөнінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін анықтайды.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны:
Ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 17 желтоқсандағы № 321 «Неке және отбасы туралы» Заңының 100-108 баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қантардағы № 148 «Қазақстан Республикасының мемлекеттік жергілікті басқару туралы» Заңының 31-бабы 1-тармақ 14) тармақшасы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 9 қыркүйектегі № 1346 «Қазақстан Республикасының қорғаншылық және қамқоршылық органдары туралы және Патронат туралы ережелерді және Ата–анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды орталандырылған есепке алуды үйымдастыру ережесін бекіту туралы» қаулысы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 24 маусымдағы № 842 «Адамдардың бала асырап алуына, оны қамқоршылыққа (қорғаншылыққа), патронатқа алуына болмайтын аурулардың тізбесін бекіту туралы» қаулысы негізінде жүзеге асырылады.

Об утверждении стандарта оказания государственной услуги "Выдача справок по опеке и попечительству"
Постановление акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 28 марта 2008 года N 76. Зарегистрировано Управлением юстиции района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области 7 мая 2008 года N 13-5-62. Утратило силу - постановлением акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 16 октября 2009 года N 250
Утратило силу - постановлением акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 16.10.2009 г. N 250
В соответствии со статьей 1, 9-1, 15-1 Закона Республики Казахстан от 27 сентября 2000 года № 107 «Об админситративных процедурах» с постановлениями Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 558 «Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги», № 561 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт оказания государственной услуги - «Выдача справок по опеке и попечительству».
2. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима района Тайшабаеву Алтыншаш Жулдузбековну.
3. Данное постановление направить в Управление юстиции района имени Габита Мусрепова для регистрации.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                                 М. Тасмаганбетов
Утвержден постановлением акимата
района имени Габита Мусрепова
от 28 марта 2008 года № 76
Стандарт оказания государственной услуги «Выдача справок по опеке и попечительству»
1. Общие положения
1. Данная государственной услуга определяет порядок выдача справок по опеке и попечительству (далее государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги:
частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьей 100-108 Закона Республики Казахстан «О браке и семье» № 321 от 17 декабря 1998 года, подпункта 14 пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан «О местном государственном самоуправлении Республики Казахстан» № 148 от 23 января 2001 года, Постановления правительства Республики Казахстан от 9 сентября 1999 года № 1346 «Об утверждении Положений об органах, опеки и попечительства Республики Казахстан, о патронате и Правил организации централизованного учета детей, оставшихся без попечения родителей», постановления Правительства Республики Казахстан от 24 июня 1999 года № 842 «Об утверждения Перечня заболеваний, при наличии которых лицо не может усыновить (удочерить) ребенка, принять его под опеку (попечительство), патронат».

4. Осы мемлекеттік қызметі Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның «Білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызметті қөрсетуді аяқтау нысаны болып қорғаншылық пен қамқоршылық жөнінде анықтама беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет келесі мерзімде көрсетіледі:
1) мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі қажетті құжаттарды өткізгеннен кейін: он күннен көп емес мерзімде көрсетіледі;
2) қажет құжаттарды қалыптасқан электронды сұрауға тапсырғанда ең көп берілген күту уақыты: отыз минөттан көп емес;
3) құжат алу үшін кезекте тұрудың ең көп уақыты: отыз минөттан көп емес;
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет тәртібі туралы ақпарат ресми ақпараттық көздерінде көрсету стандарты Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит
Мүсірепов атындағы ауданның «Білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің
ғимаратының залындағы тақтада орналасқан.
10. Мемлекеттік қызмет дүйсенбі, сейсенбі, сәрсенбі, бейсенбі, жұма сағат 9.00-ден 18.00-дейін, үзіліс сағат13.00-ден 14.00-дейін көрсетіледі. Қабылдау кезекпен, алдынала жазылусыз және тез қызмет көрсетіледі.
11. Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның «Білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі 3 қабатта ұсынылады. Құжаттарды даярлау үшін ақпараттық тақталар, күту залында орындықтар, үстелдер орналасқан.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі.
12. Қорғаншылық пен қамқоршылық жөнінде анықтама алу үшін ұсынылады:
қорғаншылықты (қамқоршылықты) растайтын құжат көшірмесі, қорған туралы сот шешімі, екі жақтық патронат шарты;
өтініш берушінің жеке куәлігінің түпнұсқасы мен көшірмесі;
баланың жеке басын куәландыратын құжаттар – туу туралы куәлік түпнұсқасы мен көшірмесі, жеке куәлік түпнұсқасы мен көшірмесі;
«Кәмелетке толмаған балаларды қорғаншылық пен қамқоршылыққа алу туралы» аудан әкімдік қаулысының көшірмесі;
мекен-жайынан анықтама.
13. Керекті өтініштің бланктері Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның «Білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің қабылдау бөлмесіндегі маманда сақталады.
14. Мемлекеттік қызмет алу үшін қажет құжаттар Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның «Білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің маманына тапсырылады, мекен-жайы: Новоишимское селосы, Мектеп көшесі 19, № 2-ші бөлме.

4. Государственная услуга оказывается государственным
учреждением «Отдел образования» района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области.
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги, является выдача справок по опеке и попечительству.
6. Данная государственная услуга предоставляется физическим лицам (далее - потребитель).
7. Государственная услуга оказывается в следующие сроки:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов не более десяти дней;
2) максимальное допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов  не более тридцати минут;
3) максимальное допустимое время ожидания в очереди при получении документов не более тридцати минут;
8. Оказание государственной услуги осуществляется бесплатно.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения размещены на
информационном стенде государственного учреждения «Отдел образования»  района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области.
10. Государственная услуга предоставляется в понедельник, вторник, среду, четверг, пятницу с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 часов до 14.00 часов. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Помещение государственного учреждения «Отдел образования» района имени Габита Мусрепова располагаются на 3 этаже здания. Для оформления документов имеется зал ожидания, места для заполнения документов и образцами их заполнения, столы, стулья, информационные стенды.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения справки по опеке и попечительству представляются:
копия документа, подтверждающая опекунство (попечительство), решение суда об установлении опекунства, двухсторонний патронатный договор;
оригинал и копия удостоверения личности заявителя;
документы, удостоверяющие личность ребенка – оригинал и копия свидетельства о рождении, оригинал и копия удостоверения личности;
копия постановления акимата района «Об установлении опеки или попечительства над несовершеннолетними детьми»;
справка с места жительства.
13. Все необходимые бланки заявления находятся у специалиста приемной государственного учреждения «Отдел образования» района имени Габита Мусрепова.
14. Документы, необходимые для получения государственной услуги предоставляются потребителем специалистам государственного учреждения «Отдел образования» района имени Габита Мусрепова, по адресу: село Новоишимское, улица Школьная, 19-2.

15. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін құжаттарды тапсырғанын растайтын орындалу мерзімі көрсетілген талон беріледі.
16. Анықтама беру электрондық почта, сайт арқылы жүзеге асырылмайды. Анықтама жеке барғанда береді.
17. Осы стандарттың 12 тармағында көрсетілген құжаттардың біреуін тұтынушы ұсынбаған жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуы мүмкін.
Білім бөлімі бас тарту себебін алған соң өтініш берушіге оларды алған соң бір жұмыс күні ішінде хабардар етеді және бас тарту себептерін жазбаша негіздері беріледі.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Білім бөлімінің қызметі:
1. Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарын сақтау;
2. сыбайлас жемқорлық көріністеріне қарсы тұру;
3. көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат беру;
4. белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету;
5. сыпайы және әдепті болу қағидаларына негіздемелері.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы үлгі стандартқа қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5.Шағымдану тәртібі.
21. Мемлекеттік қызметті көрсетуде лауазымды адамдардың әрекетіне шағымдану Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның «Білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бастығына тапсырылады, мекен-жайы: Новоишимское селосы, Мектеп көшесі 19, № 1, № 3 кабинет, телефон: 22-3-78, 22-3-33, электронды пошта: gm.roo @ mail.ru
«Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің аппараты» мемлекеттік мекемесі, мына мекен-жайы: Новоишимское селосы, Абылай хан көшесі 28;
«Солтүстік Қазақстан облысы Білім департаменті» мемлекеттік мекемесі, мына мекен-жайы: Петропавл қаласы, Қазақстан Конституция көшесі 58;
«Солтүстік Қазақстан облысының Балалардың құқықтарын қорғау департаменті» мемлекеттік мекемесі, мына мекен-жайы: Петропавл қаласы, Қазақстан Конституция көшесі 60.
22. Шағымды жазбаша түрде пошта арқылы немесе өзінің келуімен Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның білім бөлімі мемлекеттік мекемесінің маманы қабылдайды, мекен-жайы:
Солтүстік Қазақстан облысы, Ғабит Мүсірепов атындағы аудан, Новоишимское селосы, Мектеп көшесі 19, № 1, 5 кабинет, телефон: 22-3-78, 22-3-33, электронды пошта: gm.roo @ mail.ru жоғары тұрған ұйымдар.

15. Потребителю после сдачи документов выдается талон с указанием даты принятия документов и даты получения потребителем государственной услуги.
16. Выдача справки посредством электронной почты, сайта не осуществляется. Справка выдается при личном посещении.
17. В предоставлении государственной услуги может быть отказано в  случае не предоставления потребителем одного из документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта.
После получения отказа Отдел образования информирует потребителя в течение одного рабочего дня после их получения и выдает письменное обоснования причин отказа.
3. Принципы работы
18. Деятельность отдела занятости и социальных программ района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области основывается:
1) соблюдение конституционных прав человека;
2) получение полной и подробной информации о порядке регистрации и постановки на учет в качестве безработного;
3) обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов потребителя, обеспечение сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки;
4) вежливость, ответственность и профессионализм специалистов.
4.Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности, которые указаны вприложении к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. В случае имеющихся претензий по качеству представления государственной услуги государственным учреждением «Отдел образования» района имени Габита Мусрепова претензии подаются на имя начальника отдела по адресу: село Новоишимское, улица Школьная 19, кабинет № 1, № 5, телефоны: 2-23-78, 2-23-33, электронная почта: gm.roo @ mail.ru
Государственное учреждение «Аппарат акима района имени Габита Мусрепова», находящееся по адресу: село Новоишимское, улица Абылай-хана 28;
Государственное учреждение «Департамент образования Северо-Казахстанской области» находящееся по адресу: город Петропавловск, улица Конституции Казахстана, 58;
Государственное учреждение «Департамент по защите прав детей Северо-Казахстанской области» находящееся по адресу: город Петропавловск, улица Конституции Казахстана, 60.
22. Жалобы принимаются в письменном виде по почте либо нарочно специалистом отдела образования района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области по адресу: село Новоишимское, улица Школьная, 19 кабинет № 1, 5, телефоны: 22-3-78, 22-3-33, электронная почта: gm.roo @ mail.ru, в рабочие дни

23. Қабылданған шағым белгіленген Заңнамалық мерзімде азаматтардың үндеулерін тіркейтін журналға тіркеледі.
Өтініш берушіге арыздың қаралуының қорытындысы туралы жазбаша хабарланады.
6. Байланыс ақпараты
24. Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның «Білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің байланыс деректері, мекен-жайы: Новоишимское селосы, Мектеп көшесі 19, электронды пошта: gm.roo @ mail.ru
Мекеменің бастығы: телефон 22-3-78, № 1 кабинеті;
Бастықтың орынбасары: телефон 22-3-33, № 5 кабинеті;
«Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің аппараты» мемлекеттік мекемесі, мына мекен-жайы: Новоишим селосы, Абылай хан көшесі 28;
«Солтүстік Қазақстан облысы Білім департаменті» мемлекеттік мекемесі, мына мекен-жайы: Петропавл қаласы, Қазақстан Конституция көшесі 58;
«Солтүстік Қазақстан облысының Балалардың құқықтарын қорғау департаменті» мемлекеттік мекемесі, мына мекен-жайы: Петропавл қаласы, Қазақстан Конституция көшесі 60.
25. Қосымша ақпарат алу Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның білім бөліміне хабарласу керек. Мына мекен-жайы бойынша: Новоишим селосы, Мектеп көшесі 19.
Мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына қосымша
Кесте. Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсет-
кіштің
норматив-
тік мәні
Көрсеткіш-
тің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіш-тің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4

23. Принятая жалоба регистрируется в журнале регистрации обращений граждан в установленные законом сроки.
О результатах рассмотрения жалобы заявителю сообщается в письменном виде.
6. Контактная информация
24. Контактные данные государственного учреждения «Отдел образования» района имени Габита Мусрепова: село Новоишимское, улица Школьная 19, электронная почта: gm.roo@ mail.ru
Начальник учреждения: телефон 2-23-78, кабинет № 1;
Заместитель начальника: телефон 2-23-33; кабинет № 5;
Государственное учреждение «Аппарат акима района имени Габита Мусрепова», находящееся по адресу: село Новоишимское, улица Абылай-хана 28;
Государственное учреждение «Департамент образования Северо-Казахстанской области» находящееся по адресу: город Петропавловск, улица Конституции Казахстана 58;
Государственное учреждение «Департамент по защите прав детей Северо-Казахстанской области» находящееся по адресу: город Петропавловск, улица Конституции Казахстана 60.
25. Для получения дополнительной информации необходимо обратиться в государственное учреждение «Отдела образования» района имени Габита Мусрепова.
Приложение
к стандарту оказания
государственной услуги
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показа-
теля в
последую-
щем году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4