Солтүстік Қазақстан облысының Есіл ауданына тұрақты жұмысқа келген дәрігерлер мен жоғары және орта медициналық оқу орындарының түлектеріне біржолғы әлеуметтік көмек көрсету туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихатының 2008 жылғы 12 тамыздағы N 195 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Әділет басқармасында 2008 жылғы 4 қыркүйекте N 13-6-98 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихатының 2011 жылғы 28 наурыздағы N 47 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихатының 2011.03.28 N 47 Қаулысымен
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабы 1-тармағы 14) тармақшасына сәйкес, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек» 451-007-000 бюджеттік бағдарламасы бойынша Есіл ауданына тұрғылықты тұруға келген дәрігерлер мен жоғары медициналық оқу орындарының түлектеріне бір жолға әлеуметтік көмек ретінде 200 000 (екі жүз мың) теңге көлемінде, ал орта оқу орындарының түлектері үшін 50 000 (елу мың) теңге көлемінде көмек көрсетілсін.
2. Дәрігерлер мен жоғары және орта медициналық оқу орындарының түлектері «Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесіне (одан әрі - уәкілетті орган) бір жолғы әлеуметтік көмек алу үшін тұрғылықты мекенжайы бойынша мынадай құжаттар тапсырады:
1) белгіленген нысандағы өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
3) білімі туралы құжаттың көшірмесі;
4) жоғары және орта медициналық оқу орындарының түлектері үшін жолдаманың көшірмесі;
5) жұмыс орнынан анықтама;
6) азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі.
Бір жолғы әлеуметтік көмекті алуға қажетті құжаттарды салыстыру үшін түпнұсқасы мен көшірмесі бірге ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқасы өтініш берушіге қайтарылып беріледі.
Уәкілетті органның қызметкерлері құжаттар көшірмесін растайды, ұсынылған құжаттармен өтінішті тіркеу журналына тіркейді.
Уәкілетті орган істерді қалыптастырады және бір жолғы әлеуметтік көмек тағайындау немесе одан бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Әлеуметтік көмек көмектің басқа да түрлерінен байланыссыз бір мезгілде тағайындалады.
Уәкілеттік орган бір жолғы әлеуметтік көмек төлеуге 2 данада тізімдер-тізімдемелер жасайды.
Бір жолғы әлеуметтік көмек төлеу Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің лицензиясы бар екінші деңгейлі банктердің филиалдары және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен қаржылық ұйымдастыруды қадағалау және реттеу жөніндегі агенттігінің лицензиясы бар «Казпочта» АҚ арқылы азаматтардың есеп шоттарына аудару жолымен жүзеге асырылады.
Екінші деңгейлі банктер немесе «Казпочта» АҚ ақылы қызмет көрсетуге жасалған шарт негізінде алушылардың ашылған есеп шоттарына соманы аударуды жүзеге асырады.

О предоставлении единовременной социальной помощи врачам и выпускникам медицинских высших и средних учебных заведений, прибывающих на постоянную работу в Есильский района Северо-Казахстанской области
Постановление акимата Есильского района Северо-Казахстанской области от 12 августа 2008 года N 195. Зарегистрировано Управлением юстиции Есильского района Северо-Казахстанской области 4 сентября 2008 года N 13-6-98. Утратило силу - постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области от 28 марта 2011 года N 47
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области от 28.03.2011 N 47
В соответствии с подпунктом 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении в Республике Казахстан», акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Предоставить единовременную социальную помощь врачам и выпускникам медицинских высших учебных заведений в размере 200 000 (двести тысяч) тенге, выпускникам средних учебных заведений в размере 50 000 (пятьдесят тысяч) тенге, прибывающих на постоянную работу в Есильский район по бюджетной программе 451-007-000 «Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов».
2. Для получения единовременной социальной помощи врачи и выпускники медицинских учебных заведений предоставляют в государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Есильского района Северо-Казахстанской области» (далее уполномоченный орган) по месту жительства следующие документы:
1) заявление установленной формы;
2) копию документа, удостоверяющего личность;
3) копию документа об образовании;
4) для выпускников медицинских высших и средних учебных
заведений копию направления;
5) справку с места работы;
6) копию книги регистрации граждан.
Документы, необходимые для получения единовременно социальной помощи, представляются в подлинниках и в копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.
Работники уполномоченного органа заверяют копии документов, регистрируют заявление с прилагаемыми документами в журнале регистрации.
Уполномоченный орган формирует дело и принимает решение о назначении единовременной социальной помощи либо, в отказе в ней.
Социальная помощь назначается единовременно, независимо от иных видов помощи.
Уполномоченный орган формирует списки-ведомости на выплату единовременной социальной помощи.
Выплата единовременной социальной помощи осуществляется через филиалы банков второго уровня, имеющих лицензию Национального банка Республики Казахстан и АО «Казпочта», имеющего лицензию агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовой организации, путем зачисления на лицевые счета граждан.
Банки второго уровня или АО «Казпочта» на основании договора на оказание платных услуг осуществляет зачисление суммы на открытие лицевые счета граждан.

Біржолғы әлеуметтік көмекті төлеу «Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек» 451-007-000 бюджеттік бағдарламасы бойынша жүргізіледі.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары М.Т. Мұқашевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы бұқаралық ақпарат құралдарында алғаш рет ресми жарияланған күннен он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Есіл ауданының әкімі                       В. Бубенко

Выплата единовременной социальной помощи производится по программе 451-007-000 «Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов».
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Мукашева М.Т.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней с момента первого официального опубликования в средствах массовой информации.
Аким Есильского района                           В.Бубенко