"Мектепке дейінгі балалар мекемелеріне жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейінгі) жастағы балаларды тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық әкімдігінің 2008 жылғы 11 маусымдағы N 180 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Тимирязев ауданының Әділет басқармасында 2008 жылғы 01 шілдеде N 13-12-65 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының әкімдігінің 2009 жылғы 13 қарашада N 217 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының әкімдігінің 2009.11.13 N 217 Қаулысымен
«Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы» 2007 жылғы 30 маусымдағы № 558 Қазақстан Республикасының Үкіметінің қаулысына сәйкес, аудандық бюджетінен қаржыландыратын мемлекеттік органдарымен мемлекеттік қызметтерді көрсетудің сапасын көтеру мақсатында, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. «Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесімен көрсетілетін «Мектепке дейінгі балалар мекемелеріне жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейінгі) жастағы балаларды тіркеу» мемлекеттік қызмет көрсету жөнінде қоса берілген стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Л.В.Ганжаға жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                     Б. Жұмабеков
Аудан әкімдігінің 2008 жылғы
11 маусымдағы № 180 қаулысымен
бекітілді
Мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты «Мектепке дейінгі балалар мекемелеріне жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейінгі) жастағы балаларды тіркеу»
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт мектепке дейінгі жастағы (7 жасқа дейінгі) балаларды мектепке дейінгі балалар мекемесіне жіберу үшін тіркеу бойынша мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін анықтайды.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің түрі ішінара  автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 21 желтоқсандағы № 1353 қаулысымен бекітілген,мектепке дейінгі білім ұйымдарының Қалыпты ережесінің 2-бөлімі, Қазақстан Республикасының  2007 жылғы 27 шілдедегі “Білім туралы” Заңының 6-бабы 4-тармағының 4) тармақшасының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет “Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының білім бөлімі” мемлекеттік мекемесінде көрсетіледі.(бұдан әрі - «Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі)
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі - мектепке дейінгі жастағы (7 жасқа дейін) балаларды мектепке дейінгі балалар мекемелеріне жіберу үшін тіркеу.

Об утверждении стандарта государственной услуги "Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные учреждения"
Постановление акимата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 11 июня 2008 N 180. Зарегистрировано Управлением юстиции Тимирязевского района Северо-Казахстанской области 01 июля 2008 года N 13-12-65. Утратило силу - постановлением акимата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 13 ноября 2009 года N 217
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 13.11.2009 г N 217
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 558 «Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги», в целях повышения качества оказания государственных услуг государственными органами, финансируемыми из районного бюджета, акимат района ПОСТАНОВИЛ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт оказания государственной услуги «Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные учреждения», предоставляемой государственным учреждением «Отдел образования Тимирязевского района Северо-Казахстанской области».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Ганжа Л.В.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Аким района                                Б. Жумабеков
Утвержден
постановлением акимата района
11 июля 2008 года № 180
Стандарт оказания государственной услуги
«Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские дошкольные учреждения»
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по регистрации детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные учреждения.
2. Форма оказываемой государственной услуги - частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 4) пункта 4 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года «Об образовании», раздела 2 Типовых правил деятельности дошкольных организаций образования, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2004 года N 1353.
4. Государственная услуга оказывается государственным учреждением «Отдел образования Тимирязевского района Северо-Казахстанской области»
5. Результат оказания государственной услуги - регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в дошкольные учреждения.

6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының  азаматтарына,шет елдіктерге,азаматтығы жоқ, Қазақстан Республикасында тұрақты өмір сүретін тұлғаларға көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет келесі мерзімдерде ұсынылады
1) Өтініш берушінің қажетті құжаттарды тапсырған сәтінен бастап көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі 15 күнтізбелік күннен көп емес;
2) Қажетті құжаттарды тапсыру кезіндегі кезекті күтудегі жіберілетін ең ұзақ уақыты: отыз минуттан көп емес;
3) Қажетті құжаттарды алу кезіндегі кезекті күтудегі жіберілетін ең ұзақ уақыты: отыз минуттан көп емес.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат,сонымен қатар оларды толтыру үлгілері Тимирязев ауданы, Тимирязево селосы,Уалиханов көшесі, № 7 үй мекен-жайы бойынша орналасқан «Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі ғимаратының тағандарында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет сенбі мен жексенбіден басқа, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс 13.00-тен 14.00-ге дейін көрсетіледі. Қабылдау жедел қызмет көрсетусіз және алдын ала жазылусыз, кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
11. «Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің орны Тимирязев ауданы, Тимирязево селосы, Уалиханов көшесі,№ 7 үй мекен-жайы бойынша ғимараттың 2 қабатында орналасқан. Ғимарат қажетті құжаттар тізімі және оларды толтыру үлгісі бар тағанмен, үстел, орындықтармен жабтықталған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметін алу үшін өтініш беруші ұсынады:
1) баланың туу туралы куәлігі;
2) ата-ананың жеке бас куәлігі;
3) ата-ананың баланы мектепке дейінгі мекемесіне орналастыру үшін жазған өтініші;
4) тұрғылықты жері бойынша дәрігер-педиатрмен берілетін баланың даму тарихының көшірмесі.
13. Тұтынушының өтініш беруі үшін арнайы бланкілері қажет емес.
14. 12-тармақта көрсетілген құжаттар «СҚО Тимирязев ауданы білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бас маманына тапсырылады.
15. Құжаттарды тапсырған өтініш берушіге орындау мерзімі мен қабылдау күні көрсетілген талоны беріледі.
16. Қызмет көрсетудің нәтижесін өтініш беруші пошта арқылы немесе «Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бас маманына жеке бару арқылы біле алады.
17. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуына тұтынушының осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген құжаттарды әкелмеуі негіз болып табылады.

6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан (далее - заявители).
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи заявителем необходимых документов:  не более пятнадцати календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов: не более тридцати минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов: не более тридцати минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на стенде в здании государственного учреждения «Отдел образования Тимирязевского района Северо-Казахстанской области» находящемся по адресу: Тимирязевский район, село Тимирязево, улица Уалиханова,7.
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, кроме субботы и воскресенья, с 9.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00 часов. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Помещение государственного учреждения «Отдел образования Тимирязевского района Северо-Казахстанской области» располагается на втором этаже здания по адресу: Тимирязевский район, село Тимирязево, улица Уалиханова,7. В помещении имеются столы, стулья, а также стенд с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги заявитель представляет:
1) свидетельство о рождении детей;
2) удостоверения личности родителей;
3) заявление родителей на устройство ребенка в дошкольное учреждение;
4) выписка из истории развития ребенка, выдается врачом-педиатром по месту жительства.
13. Специальные бланки для подачи заявления не требуются.
14. Документы, перечисленные в пункте 12, предъявляются специалисту государственного учреждения «Отдел образования Тимирязевского района Северо-Казахстанской области».
15. Заявителю, сдавшему документы, выдается талон с указанием даты принятия и срока исполнения.
16. О результате рассмотрения заявитель уведомляется в письменном виде по почте или на личном приеме у специалиста государственным учреждением «Отдел образования Тимирязевского района Северо-Казахстанской области».
17. В оказании государственной услуги может быть отказано в случае непредоставления заявителем документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта.

3. Жұмыс принципі
18. Мемлекеттік қызмет көрсетулерді пайдалануға арызданған азаматтар:
1) сыпайылық;
2) кәсібилік;
3) шұғылдық;
4) ақпаратты түсінікті етіп жеткізу;
5) өтініш берушінің құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың құпиялылығын сақтау;
6) құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
19. «Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі жұмыстарының нәтижесі сапа мен қол жетімділіктің көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. «Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің мемлекеттік қызметтің сапасы және қол жетімділігі бойынша бағаланатын жұмыстары жыл сайын арнайы құрылған жұмысшы тобымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызметтің көрсетілу сапасы бойынша шағымдар «Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бастығына беріледі.

3. Принципы работы
18. При обращении за предоставлением государственной услуги граждане могут рассчитывать на:
1) вежливость;
2) профессионализм;
3) оперативность;
4) доступное разъяснение информации;
5) конфиденциальность информации о содержании документов заявителя;
6) обеспечение сохранности документов.
4. Результаты работы
19. Результаты работы государственного учреждения «Отдел образования Тимирязевского района Северо-Казахстанской области» измеряются показателями качества и доступности.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственной услуги, по которым оценивается работа государственного учреждения «Отдел образования Тимирязевского района Северо-Казахстанской области», ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба на действия должностных лиц подается на имя начальника государственного учреждения «Отдел образования Тимирязевского района Северо-Казахстанской области»

22. Шағымдар жазбаша пошта,электронды пошта арқылы немесе «Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің хатшысы арқылы қабылданады.
23. Қабылданған шағымдар «Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің өтініштер есеп журналында тіркеледі. Шағымдар заң шығарушы билікпен белгіленген мерзімде қаралады,нәтиже өтініш берушіге жазбаша пошта арқылы немесе жеке қабылдау арқылы хабарланады.

22. Жалобы принимаются в письменном виде по почте, электронной почте либо нарочным через секретаря государственного учреждения «Отдел образования Тимирязевского района Северо-Казахстанской области»  в рабочие дни.
23. Принятые жалобы регистрируются в журнале учета заявлений государственного учреждения «Отдел образования Тимирязевского района Северо-Казахстанской области». Жалобы рассматриваются в установленные законодательством сроки, о результатах заявителю сообщается в письменном виде по почте либо на личном приеме.

6. Байланыс ақпарат
24. «Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бастығы: Солтүстік Қазақстан облысы, Тимирязев ауданы, Тимирязево селосы,Уалиханов көшесі,№ 7 үйі,бастық тел.8-715-37-2-05-85, қабылдау бөлмесі 8-715-37-2-05-85,электронды пошта: timyrroo66@mail.ru
25. Өтініш беруге басқа да қажетті ақпараттар:
1) Солтүстік Қазақстан облысы білім Департаментінің бастығының мекен-жайы: Петропавл қаласы,Конституция көшесі,58,телефон 8-715-46-32-88, электронды пошта адресі: e-mail:obldosko@mail.kz e-mail: do@sko.kz

6. Контактная информация
24. Начальник государственного учреждения «Отдел образования Тимирязевского района Северо-Казахстанской области» : Северо-Казахстанская область, Тимирязевский район, село Тимирязево, улица Уалиханова,7 телефон начальника 8-715–37-2-05-86, приемная 8-715-37-2-05-85, адрес электронной почты: timyrroo66@mail.ru
25. Другая полезная информация для заявителя:
1) Начальник Департамента образования Северо-Казахстанской области: город Петропавловск, улица Конституции, 58, телефон 8-715-46-32-88, адрес электронной почты: e-mail: obldosko@mail.kz  e-mail: do@sko.kz