"Зейнеткерлік қорларға, ІІМ Жол плициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің стандартын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық әкімдігінің 2008 жылғы 26 маусымдағы N 190 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Тимирязев ауданының Әділет басқармасында 2008 жылғы 21 шілдеде N 13-12-72 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының әкімдігінің 2009 жылғы 13 қарашада N 217 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының әкімдігінің 2009.11.13 N 217 Қаулысымен
«Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы» 2007 жылғы 30 маусымдағы № 558 Қазақстан Республикасының Үкіметінің қаулысына сәйкес, аудандық бюджетінен қаржыландыратын мемлекеттік органдарымен мемлекеттік қызметтерді көрсетудің сапасын көтеру мақсатында, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. «Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушы көлігі мен автомобиль жолдары бөлімі» мемлекеттік мекемесімен ұсынылатын «Зейнеткерлік қорларға, ІІМ Жол плициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтама беру» мемлекеттік қызмет көрсету жөнінде қоса берілген стандарт бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Л.В. Ганжаға жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                     Б. Жұмабеков
Аудан әкімдігінің 2008 жылғы
26 маусымдағы № 190 қаулысымен
бекітілді
Мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты «Зейнеткерлік қорларға, ІІМ Жол плициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтама беру»
1. Жалпы ережелер
1. Нақты мемлекеттік қызмет кәмелетке толмаған балалардың мұрасының құжаттарын ресімдеу үшін зейнетақы қорына,ішкі істер министрлігі жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшесіне анықтамаларды беруді анықтайды.(бұдан әрі - мемлекеттік қызмет)
2. Мемлекеттік қызмет көрсету түрі ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік кызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 9 қыркүйектегі № 1346 Қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының қорғаншылық пен қамқоршылық органдары туралы Ережесінің,Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 8 тамызындағы «Қазақстан Республикасындағы бала құқығы туралы» Заңының 14 бабының, Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 17 желтоқсандағы «Неке және отбасы туралы» Заңының 114-бабы58-бабы 3-тармағының, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі «Тұрғын үй қатынастары туралы» Заңының 13-бабы 3-тармағының, Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 222324 баптарының негізінде көрсетіледі.

Об утверждении стандарта оказания государственной услуги "Выдача справок в пенсионные фонды, территориальные подразделения Комитета дорожной полиции МВД для оформления наследства несовершеннолетним детям"
Постановление акимата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 26 июня 2008 N 190. Зарегистрировано Управлением юстиции Тимирязевского района Северо-Казахстанской области 21 июля 2008 года N 13-12-72. Утратило силу - постановлением акимата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 13 ноября 2009 года N 217
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 13.11.2009 г N 217
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 558 «Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги», в целях повышения качества оказания государственных услуг государственными органами, финансируемыми из районного бюджета, акимат района ПОСТАНОВИЛ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт оказания государственной услуги «Выдача справок в пенсионные фонды, территориальные подразделения Комитета дорожной полиции МВД для оформления наследства несовершеннолетним детям», предоставляемой государственным учреждением «Отдел образования Тимирязевского района Северо-Казахстанской области».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Ганжа Л.В.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Аким района                                Б. Жумабеков
Утвержден
постановлением акимата района
26 июня 2008 года № 190
Стандарт оказания государственной услуги «Выдача справок в
пенсионные фонды, территориальные подразделения Комитета
дорожной полиции МВД для оформления наследства
несовершеннолетним детям»
1. Общие положения
1. Данный государственная услуга определяет порядок выдачи справок в пенсионные фонды, территориальные подразделения Комитета дорожной полиции МВД для оформления наследства несовершеннолетним детям (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статей 222324 Гражданского кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 1997 года, пункта 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях», пункта 3 статьи 58статьи 114 Закона Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года «О браке и семье», статьи 14 Закона Республики Казахстан от 8 августа 2002 года «О правах ребенка в Республике Казахстан», Положения об органах опеки и попечительства Республики Казахстан, утвержденного Постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 1999 года № 1346

4. Мемлекеттік қызмет «Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесімен көрсетіледі.(бұдан әрі - «ББ» ММ).
5. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі кәмелетке толмағандарға тиесілі мүлікке қатысты әрекеттерді жүзеге асыру үшін ішкі істер министрлігі жол полициясы Комитетінің аумақтық бөлімшелеріне келісім-анықтамасын,зейнетақы жинағын алу үшін рұқсат-анықтамасын беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға көрсетіледі (бұдан әрі - тұтынушы).
7. Мемлекеттік қызмет келесі мерзімдерде көрсетіледі:
1) тұтынушының қажетті қүжаттарды тапсырған сәтінен бастап көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:он күннен көп емес;
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезіндегі кезекті күтудегі жіберілетін ең ұзақ уақыт: отыз минөттен көп емес;
3) құжаттарды алу кезіндегікезекті күтудегі жіберілетін ең ұзақ уақыт:отыз мирөттен көп емес.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар  сонымен қатар оларды толтыру үлгілері туралы толық ақпарат ақпараттық «ББ» ММ ақпараттық тағанында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет сенбі және жексенбіден басқа,күнде сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін көрсетіледі. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз іске асады.
11. Мемлекеттік қызметтің көрсету орны: «ББ» ММ ғимаратының екінші қабатында мына мекен-жайы бойынша орналасқан: Тимирязев ауданы, Тимирязев селосы, Уалиханов көшесі,№ 7 үй.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Зейнетақы қорларына, ішкі істер министірлігі жол полициясы Комитетінің аумақтық бөлімшелеріне анықтама алу үшін келесі құжаттар ұсынылады:
кәмелетке толмағанның мұрасын ресімдеуге  ата-анасының өтініші;
өтініш берушінің жеке куәлігінің тұпнұсқасы мен көшірмесі;
баланың (балалардың) туу туралы куәлігі;
неке қию туралы куәлігінің тұпнұсқасы мен көшірмесі;
басқа да құжаттардың түпнұсқасы мен көшірмесі (некенің бұзылуы туралы куәлігі, қайтыс болу туралы, некелік қатынаста болмағанын растайтын құжат; баланың некесіз туылған жағдайдағы анықтамасы);
заң бойынша мұраға құқығы бар туралы куәлігі (нотариуспен расталған);
ішкі істер министрлігі жол полициясы Комитетінің аумақтық бөлімшелеріне керек болған жағдайдағы,көлік құжаттарының (техтөлқұжаты) түпнұсқасы мен көшірмесі.

4. Государственная услуга оказывается государственным учреждением «Отдел образования Тимирязевского района Северо-Казахстанской области» (далее ГУ «ОО»), расположенным по адресу: 151100 Северо-Казахстанская область, Тимирязевский район, село Тимирязево, улица Уалиханова, 7.
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги является выдача справки-разрешения на получение пенсионных накоплений, справки-согласия в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции МВД на осуществление действий с имуществом, принадлежащим несовершеннолетним.
6. Данная государственная услуга предоставляется физическим лицам (далее - потребитель).
7. Государственная услуга оказывается в следующие сроки:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов - не более трех дней;
2) максимальное допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - не более тридцати минут;
3) максимальное допустимое время ожидания в очереди при получении документов - не более тридцати минут.
8. Оказание государственной услуги осуществляется бесплатно.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги публикуется в районной газете «Нива», информация о необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на стенде в здании ГУ «ОО», находящемся по адресу: Тимирязевский район, село Тимирязево, улица Уалиханова,7
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, кроме субботы и воскресенья, с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00  до 14.00 часов. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Место предоставления услуги: ГУ «ОО» расположено на втором этаже здания по адресу: Тимирязевский район, село Тимирязево, улица Уалиханова, дом № 7.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения справки в пенсионные фонды, территориальные подразделения Комитета дорожной полиции министерства внутренних дел представляются следующие документы:
заявление произвольной формы;
оригинал и копия удостоверения личности заявителя;
свидетельства о рождении ребенка (детей);
оригинал и копия свидетельства о браке;
оригиналы и копии других документов (свидетельство о расторжении брака, о смерти, справка  в случае рождения ребенка вне брака);
копия свидетельства о праве на наследство по закону (заверенная нотариусом);
оригинал и копия документа на машину (техпаспорт) в случае, если справка нужна в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции министерства внутренних дел.

13. Барлық қажетті өтініш бланкілері «ББ» ММ бас маманында болады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар тұтынушыға  «ББ» ММ мамандарымен ұсынылады.
15. Құжаттарды тапсырып болған соң тұтынушыға құжаттардың қабылданған күні және алатын күні көрсетілген талон беріледі.
16. Анықтаманы беру электрондық почта, сайт арқылы жүзеге асырылмайды. Анықтама жеке бару арқылы беріледі.
17. Осы стандарттың 12 тармағында көрсетілген құжаттардың біреуін тұтынушы ұсынбаған жағдайда, сондай-ақ кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үйін айырбастаған немесе сату нәтижесінде оның құқықтары мен мүддесінің бұзылған жағдайда білім бөлімі мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуы мүмкін.
«ББ» ММ бас тарту жағдайда тұтынушыға жұмыс күні ішінде хабарлайды және бас тарту себептерінің жазбаша негіздерін береді.
3. Жұмыс принципі
18. «ББ» ММ қызметі келесі қағидаларды сақтауда негізделеді:
Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарын сақтау;
жемқорлық көріністеріне қарсы тұру;
мемлекеттік қызмет туралы ақпаратты толық ұсыну белгіленген тәртіпте қабылданған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету;
сыпайы және әдепті болу қағидаларына негізделеді;
әдептілік пен сыпайылық.
4. Жұмыс нәтижесі
19. Тұтынушыларға ұсынылған мемлекеттік қызметтің көрсету нәтижелері сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді (қосымшаға сәйкес).
20. Мемлекеттік қызметтің қол жетімділігі мен сапасының көрсеткіштері бойынша бағаланатын «ББ» ММ жұмыстары жыл сайын арнайы құрылған жұмысшы тобы бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Лауазымды тұлғаның әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру және шағым дайындауға жәрдем көрсетуді «Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы ауыл шаруашылығы бөлімі» мемлекеттік мекемесі қызметкерлерімен жүргізіледі.
22. Шағым беріледі:
1) Тимирязев ауданының әкіміне – Тимирязев ауданы Тимирязево селосы Уәлиханов көшесі, 1 тел. 2-12-40;

13. Бланки заявлений для обращения за оказанием данной услуги не предусмотрены
14. Документы, необходимые для получения государственной услуги сдаются потребителем специалисту ГУ «ОО».
15. Потребителю после сдачи документов выдается талон с указанием даты принятия документов и даты получения потребителем государственной услуги.
16. Выдача справки посредством электронной почты, сайта не осуществляется. Справка выдается при личном посещении.
17. В предоставлении государственной услуги может быть отказано в  случае непредставления потребителем одного из документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта.
В случае отказа ГУ «ОО» информирует потребителя в течение одного рабочего дня и выдает письменное обоснования причин отказа.
3. Принципы работы
18. Деятельность ГУ «ОО» основывается на принципах:
соблюдения Конституции и законов Республики Казахстан;
противостояния проявлениям коррупции;
предоставления полной информации об оказываемой государственной услуге;
обеспечения сохранности полученных в установленном порядке документов;
корректности и вежливости.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности (согласно приложению).
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа ГУ «ОО», ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. Разъяснение порядка обжалования действия (бездействия) должностного лица, оказание содействия в подготовке жалобы производится работниками ГУ «ОО».
22. Жалоба подается:
1) Акиму Тимирязевского района – Тимирязевский район, село Тимирязево, улица Уалиханова, 1, телефон 2-12-40

2) Тимирязев аудандық сотына – Тимирязев ауданы Тимирязев селосы Уәлиханов көшесі 9, тел. 2-05-81.
23. Қабылданған шағым азаматтардың шағымын тіркеу журналына тіркеледі және қолданыстағы заңмен белгіленген мерзімдерде. Шағымның қаралу нәтижесі туралы жеке тұтынушыға жазбаша түрде пошта арқылы жіберіледі немесе жеке тапсырылады.
6. Байланыс ақпарат
24. «ББ» ММ бастығының байланыс деректері: Тимирязев ауданы, Тимирязев селосы, Уалиханов көшесі, № 7 үй

2) В Тимирязевский районный суд, село Тимирязево, улица Уалиханова, 1, телефон 2-05-81
23. Принятая жалоба регистрируется в журнале обращений граждан и рассматривается в предусмотренные действующим законодательством сроки. О результатах рассмотрения жалобы заявителю сообщается в письменном виде, ответ направляется почтой либо вручается лично заявителю.
6. Контактная информация
24. Контактные данные начальника ГУ «ОО»: Тимирязевский район, село Тимирязево, улица Уалиханова, дом № 7.

25. Өтініш берушіге басқа да қажетті ақпараттар:
1) Солтүстік Қазақстан облысы білім департаменті, мекен-жайы: Петропавл қаласы, Конституция көшесі, 58, телефон 46-34-32
2) Тимирязев аудан әкімінің аппараты, мекен-жайы:Тимирязев ауданы, Тимирязев селосы, Уалиханов көшесі, 1, телефон 2-12-40
«Зейнеткерлік қорларға, ІІМ Жол плициясы
комитетінің аумақтық бөлімшелеріне
кәмелетке толмаған балаларға мұраны
ресімдеу үшін анықтама беру» мемлекеттік
қызмет көрсету стандартына қосымша
Таблица. Сапа мен қол жеткізушілік көрсеткіштерінің мағынасы
Сапа мен қол жеткізушілік көрсеткіштері
Көрсеткіш-тердің норматив-
тік мағынасы
Келесі жылдағы көрсеткіштер-дің мақсатты мағынасы
Есеп беру жылындағы көрсеткіштер-дің ағымдағы мағынасы
1
2
3
4

25. Другая полезная информация для заявителя:
1) Департамент образования Северо-Казахстанской области, адрес: город Петропавловск, улица Конституции,58, телефон 46-34-32.
2) Аппарат акима Тимирязевского района адрес: Тимирязевский район, село Тимирязево, улица Уалиханова, 1, телефон 2-12-40.
Приложение
к стандарту оказания государственной услуги
«Выдача справок в пенсионные фонды, территориальные
подразделения Комитета дорожной полиции МВД для
оформления наследства несовершеннолетним детям»
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4