Мемлекеттік қызмет көрсетудің стандартын бекіту туралы
Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 2008 жылғы 2 маусымдағы N 165 қаулысы. Оңтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2008 жылы 1 шілдеде N 1986 тіркелді. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2009 жылғы 8 желтоқсандағы N 384 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2009.12.08 N 384 Қаулысымен.
"Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 қарашадағы Заңының N 9-1-бабына сәйкес және «Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы"» Қазақстан Республикасы үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы N 558 , "Жеке заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» 2007 жылғы 30 маусымдағы N 561 қаулыларын орындау мақсатында Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Әкетілетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру" - мемлекеттік қызметін көрсетудің стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары У.Қайназаровқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізілсін.
Облыс әкімі                                         Н.Әшімов
Оңтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің
2008 жылғы 2 маусымдағы
N 165 қаулысымен
бекітілген
"Әкетілетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы
қорытынды беру" мемлекеттік қызметін
көрсетудің стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Әкетілетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру дегеніміз - Қазақстан Республикасы аумағынан тыс жерге әкетуге мәлімделген заттардың мәдени құндылығын анықтау.
2. Көрсетілетін бұл мемлекеттік қызметтің нысаны - автоматтандырылмаған.
3. Әкетілетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру "Қазақстан Республикасынан әкетілетін және оған әкелінетін мәдени құндылықтарға сараптама жүргізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 1 маусымдағы N 447 қаулысының негізінде жүргізіледі.
4. Бұл мемлекеттік қызметті Оңтүстік Қазақстан облысының мәдениет басқармасы ұсынады, мекен-жайы: Шымкент қаласы, Тәуке хан даңғылы, 2 а үй; Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің ресми сайты: www.ontustik.kz
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті аяқтау нысаны әкетілетін заттардың мәдени құндылығы бар-жоқтығы туралы қорытынды беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет әкетуге мәлімделген заттарды сараптамаға ұсынған Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғаларына, шет ел азаматтарына және азаматтығы жоқ тұлғаларға көрсетіледі.

Об утверждении стандарта оказания государственной услуги
Постановление акимата Южно-Казахстанской области N 165 от 2 июня 2008 года. Зарегистрировано департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 1 июля 2008 года за N 1986. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 8 декабря 2009 года N 384
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 08.12.2009 N 384.
В соответствии со статьей N 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и в целях реализации постановлении Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 558 "Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги", от 30 июня 2007 года N 561 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", акимат Южно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт оказания государственной услуги - "Выдача заключения о наличии у вывозимого предмета культурной ценности".
2. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима области Кайназарова В.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Аким области                               Н.Ашимов
Утвержден
постановлением акимата
Южно-Казахстанской области
от 2 июня 2008 года N 165
Стандарт оказания государственной услуги
"Выдача заключения о наличии у вывозимого предмета культурной ценности"
Об утверждении стандарта оказания государственной услуги
1. Общие положения
1. Выдача заключения о наличии у вывозимого предмета культурной ценности - это определение культурной ценности у предметов заявленных к вывозу за пределы Республики Казахстан.
2. Форма оказания данной государственной услуги - не
автоматизированная.
3. Выдача заключения о наличии у вывозимого предмета культурной ценности производится на основании Постановления Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2007 года N 447 "Об утверждении Правил проведения экспертизы культурных ценностей, вывозимых и ввозимых в Республику Казахстан.
4. Данную государственную услугу предоставляет Управление культуры Южно-Казахстанской области, находящийся по адресу: город Шымкент, проспект Тауке хана, дом 2 а; официальный сайт акимата Южно-Казахстанской области: www.ontustik.kz
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги является выдача заключения о наличии у вывозимого предмета культурной ценности.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства представившим на экспертизу культурные ценности, заявленные к вывозу.

7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) жеке және заңды тұлғалардың жазбаша жүгінулері тіркелген сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері: 5 жұмыс күні;
2) қажетті құжаттарды тапсыру барысында кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт: 40 минут;
3) мемлекеттік қызметті күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт: 30 минут.
8. Әкетілетін заттардың мәдени құндылығы бар-жоқтығы туралы қорытынды ақысыз түрде беріледі.
9. Бұл мемлекеттік қызметті көрсету стандарты визуалды ақпарат көздерінде: Оңтүстік Қазақстан облысының мәдениет басқармасының фойесінде; "Оңтүстік Қазақстан", "Южный Казахстан" газеттерінде және Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің ресми сайтында орналасқан: www.ontustik.kz
10. Оңтүстік Қазақстан облысының мәдениет басқармасының жұмыс кестесі: құжаттарды қабылдау тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау бөлімінде жүргізіледі, күнделікті сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 15.00-ге дейін.
Аталмыш мемлекеттік қызметті алу үшін алдын ала жазу және жедел қызмет көрсету қаралмаған.
11. Оңтүстік Қазақстан облыстық мәдениет басқармасының тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау бөлімінде мемлекеттік қызмет көрсету үшін мүмкіндігі шектеулі азаматтарға да жағдайлар жасалған: бір үстел және екі орындық, қазақ және орыс тілдеріндегі өтініш үлгілері бар стенд, қысқы және жазғы кезеңде қолайлы температура ұстап тұру үшін кондиционер орнатылған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Бұл мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы Оңтүстік Қазақстан облыстық мәдениет басқармасының сараптау комиссиясына келесі құжаттарды тізім бойынша ұсынуы қажет:
1) өтініш;
2) азаматтың жеке басын куәландыратын құжаттың немесе заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің нотариалды расталған көшірмесі;
3) қабылдаушы тараптың мәдени құндылықтардың болу мақсаттары мен ережелері туралы шартының көшірмесі;
4) әрбір мәдени құндылықтың немесе оны құрайтын бөліктердің көлемі 10x15 сантиметр фотосуреті;
5) мәдени құндылықтарға меншік құқығын растайтын құжаттар;
6) уақытша әкету кезеңіне мәдени құндылықтардың сақталуы үшін белгілі бір тұлғаға жауапкершілік жүктеу туралы ұйым басшысының бұйрығы;
7) сараптауға жататын мәдени құндылықтар ретінде қаралатын заттар.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін толтырылуы тиіс бланкілердің (өтініш нысандары және т.с.с.) нысандары қарастырылмаған.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті толтырылған өтініштер және басқа да құжаттарды тұтынушының өзі Оңтүстік Қазақстан облыстық мәдениет басқармасының тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау бөлімінің мамандарына тапсырылады, мекен-жайы: Шымкент қаласы, Тәуке хан даңғылы, 2 а үй, тел: 53-93-49, 7 кабинет.

7. Сроки ограничении по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента регистрации письменного обращения физических и юридических лиц: 5 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов: 40 минут;
3) максимально допустимое время ожидания государственной услуги: 30 минут.
8. Заключения о наличии у вывозимого предмета культурной ценности выдаются бесплатно.
9. Стандарт оказания данной государственной услуги размещен на визуальном источнике информации: в фойе Управления культуры Южно-Казахстанской области; в газетах "Оңтүстік Қазақстан", "Южный Казахстан"; на официальном сайте акимата Южно-Казахстанской области: www.ontustik.kz
10. График работы Управления культуры Южно-Казахстанской области: прием документов в кабинете отдела охраны историко-культурного наследия, ежедневно с 9.00 до 19.00 часов с перерывом с 13.00 до 15.00 часов.
Предварительная запись и ускоренное обслуживание для получения данной государственной услуги не предусмотрено.
11. В отделе охраны историко-культурного наследия Управления культуры Южно-Казахстанской области для предоставления данной государственной услуги созданы следующие условия и для людей с ограниченными возможностями: один письменный стол и два стула, стенд с образцами заявлений на государственном и русском языках, кондиционер в кабинете для поддержания оптимальной температуры в летний и зимний период.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения данной государственной услуги потребителю необходимо предоставить в экспертную комиссию Управления культуры Южно-Казахстанской области следующие документы согласно перечню:
1) заявление;
2) копия документа, удостоверяющего личность гражданина, или свидетельства о регистрации (перерегистрации) юридического лица, заверенная нотариально;
3) копия договора принимающей стороны о целях и условиях нахождения культурных ценностей;
4) фотография размером 10 x 15 сантиметров каждой культурной ценности или ее составляющих частей;
5) документы, подтверждающие право собственности на культурные ценности;
6) приказ руководителя организации о возложении ответственности на определенное лицо за сохранность культурных ценностей на период временного вывоза - для юридических лиц;
7) предметы, рассматриваемые как культурные ценности, подлежащие экспертизе.
13. Выдача бланков (форм заявлений и т.п.), которые необходимо заполнить для получения государственной услуги не предусмотрены.
14. Заявления и другие документы, необходимые для получения государственной услуги потребителем сдаются лично специалистам отдела охраны историко-культурного наследия Управления культуры Южно-Казахстанской области, тел: 53-93-49, 7 кабинет.

15. Тұтынушы қажетті барлық құжаттарды тапсырған кезде тұтынушыға тіркеу нөмірі мен мемлекеттік қызметті алу мерзімі көрсетіле отырып, өтініш және оған қосымша тапсырылған құжаттар алынғаны туралы хабарлама беріледі.
16. Әкетілетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды тұтынушыға Шымкент қаласы, Тәуке хан даңғылы, 2 а үй, 3 қабат, 7 кабинет  мекен-жайындағы Оңтүстік Қазақстан облыстық мәдениет басқармасына жеке келген кезінде тапсырылады.
17. Жеке және заңды тұлғаларға осы мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуға мыналар негіз болып табылады:
1) осы стандарттың 12 тармағында көрсетілген барлық қажетті құжаттарды тапсырмау;
2)осы стандарттың 12 тармағында көрсетілген құжаттарды толық немесе шындыққа сәйкес емес ақпаратты көрсету.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Оңтүстік Қазақстан облыстық мәдениет басқармасының тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау бөлімінің мамандары мемлекеттік қызметті тұтынушыға қатысты келесі жұмыс қағидаттарын басшылыққа алады:
1) сыпайылық, көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат ұсыну;
2) ақпараттың сақталуын қамтамасыз ету;
3) тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді. (кесте "Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні)
20. Оңтүстік Қазақстан облыстық мәдениет басқармасының сараптау комиссиясының жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Оңтүстік Қазақстан облыстық мәдениет басқармасының тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау бөлімі қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін басқарма бастығының орынбасары түсіндіреді. Шымкент қаласы, Тәуке хан даңғылы, 2 а үй, 3 қабат, 2 кабинет, тел: 55-10-88.
22. Шағым Оңтүстік Қазақстан облыстық мәдениет басқармасы бастығының атына жазылып, басқарманың жалпы бөліміне тіркеу үшін тапсырылады: Шымкент қаласы, Тәуке хан даңғылы, 2 а үй, 5 кабинет, тел: 53-91-81
23. Шағымның қабылданғанын растайтын құжат Оңтүстік Қазақстан облыстық мәдениет басқармасының жалпы бөлімінде берілетін талон болып табылады және онда ұсынылған шағымға жауап алу орны көрсетіледі. Шағымның қаралу барысы туралы телефон арқылы білуге болады. тел: 53-91-81
6. Байланыс ақпараты

15. Потребитель после сдачи всех необходимых документов, получает уведомление о принятии заявления и материалов к нему, с указанием регистрационного номера и даты получения потребителем государственной услуги.
16. Выдача заключения о наличии у вывозимого предмета культурной ценности производится только при личном посещении заявителем управления культуры Южно-Казахстанской области, находящегося по адресу:город Шымкент, проспект Тауке хана дом 2 а, 3 этаж, 7 кабинет.
17. Основанием для отказа в предоставлении данной государственной услуги потребителю является:
1) непредоставление всех необходимых документов, предусмотренных пункте 12 настоящего стандарта;
2) указание неполной или недостоверной информации в документах, предусмотренных пункте 12 настоящего стандарта.
3. Принципы работы
18. Специалисты отдела охраны историко-культурного наследия управления культуры Южно-Казахстанской области по отношению к потребителю услуги руководствуются следующими принципами работы:
1) вежливость, предоставление исчерпывающей информаций о данной государственной услуге;
2) обеспечение сохранности информации;
3) обеспечение защиты и конфиденциальности информации о содержании документов потребителя.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему стандарту (таблица "Значение показателей качества и доступности").
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа экспертной комиссии управления культуры Южно-Казахстанской области, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. Порядок обжалования действий (бездействии) специалистов отдела охраны историко-культурного наследия управления культуры Южно-Казахстанской области разъясняются заместителем начальника управления культуры Южно-Казахстанской области. город Шымкент, проспект Тауке хана дом 2 а, 3 этаж, 2 кабинет, тел: 55-10-88.
22. Жалоба подается на имя начальника управления культуры Южно-Казахстанской области в общий отдел управления культуры для регистрации по адресу: город Шымкент, проспект Тауке хана дом 2 а, 3 этаж, 5 кабинет. тел: 53-91-81.
23. Документом подтверждающим принятие жалобы является талон, выдаваемый общим отделом управления культуры Южно-Казахстанской области, где указывается место получения ответа на поданную жалобу. О ходе рассмотрения жалобы можно узнать по контактному телефону 53-91-81.
6. Контактная информация

24. Оңтүстік Қазақстан облыстық мәдениет басқармасының мекен-жайы: 160018, Шымкент қаласы, Тәуке хан даңғылы, 2 а үй, 3 қабат.
Оңтүстік Қазақстан облыстық мәдениет басқармасы бастығының қабылдау бөлмесінің телефоны: 53-94-62
Оңтүстік Қазақстан облыстық мәдениет басқармасы бастығының орынбасарының телефоны:55-10-88.
Оңтүстік Қазақстан облыстық мәдениет басқармасының тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау бөлімі мамандарының телефоны: 53-93-49.
Жұмыс кестесі: күнделікті сағат 09.00-ден 19.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 15.00-ге дейін.
Демалыс күндері: сенбі және жексенбі.
Азаматтарды жеке қабылдау кестесі:
Оңтүстік Қазақстан облыстық мәдениет басқармасының бастығымен: әр аптаның сәрсенбі күндері сағат 17.00-ден 19.00-ге дейін;
Оңтүстік Қазақстан облыстық мәдениет басқармасы бастығының орынбасарымен: әр аптаның сейсенбі және бейсенбі күндері сағат 17.00-ден 19.00-ге дейін.

24. Контактные данные Управления культуры Южно-Казахстанской области: 160018, город Шымкент, проспект Тауке хана, дом 2 а, 3 этаж.
Телефон приемной начальника управления культуры Южно-Казахстанской области: 53-94-62.
Телефон заместителя начальника управления культуры Южно-Казахстанской области: 55-10-88.
Телефон специалистов отдела охраны историко-культурного наследия управления культуры Южно-Казахстанской области: 53-93-49
График работы: ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 15.00 часов.
Выходные дни: суббота и воскресенье.
График личного приема физических лиц:
начальником управления культуры Южно-Казахстанской области: еженедельно по средам с 17.00 до 19.00 часов;
заместителем начальника управления культуры Южно-Казахстанской области: еженедельно по вторникам и четвергам с 17.00 до 19.00 часов.

Жоғары тұратын мекеменің байланыс телефоны - Шымкент қаласы, Тәуке хан даңғылы, 6 үй. тел: 55-00-25
25. Тұтынушы үшін басқа да пайдалы ақпарат 53-93-49 телефоны арқылы немесе Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің www.ontustik.kz ресми сайтында орналасқан.
"Әкетілетін заттың мәдени
құндылығының болуы
туралы қорытынды беру"
мемлекеттік қызметін
көрсетудің стандартына
қосымша
Кесте. Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4

Контактные телефоны вышестоящей организации - акимат Южно-Казахстанской области: город Шымкент, проспект Тауке хана, дом 6. тел: 55-00-25.
25. Другая полезная информация для потребителя размещена на официальном сайте акимат Южно-Казахстанской области: www.ontustik.kz. или по телефону 53-93-49.
Приложение
к стандарту оказания государственной
услуги "Выдача заключения о наличии
у вывозимого предмета культурной ценности"
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и доступности
Нормативное
значение показателя
Целевое значение
показателя в
последующем году
Текущее значение
показателя в отчетном году
1
2
3
4