Оңтүстік Қазақстан облысының жекелеген әкімшілік-аумақтық бірліктерін қайта атау туралы
Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2008 жылғы 7 шілдедегі N 8/111-IV шешімі және Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2008 жылғы 14 шілдедегі N 217 қаулысы. Оңтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2008 жылғы 12 тамызда N 1991 тіркелді
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Заңының 11-бабына сәйкес, тиісті аумақтардағы тұрғындардың пікірлерін ескере отырып және Бәйдібек, Қазығұрт, Мақтаарал, Отырар, Сарыағаш, Шардара аудандары, Түркістан қаласы мәслихаттары мен әкімдіктерінің ұсыныстары бойынша Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШТІ және Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Оңтүстік Қазақстан облысының жекелеген әкімшілік-аумақтық бірліктері:
Бәйдібек ауданы бойынша
Көктерек ауылдық округінің Кеңесодақ ауылы - Ынтымақ ауылы болып;
Қазығұрт ауданы бойынша
Рабат ауылдық округінің Қазығұрт ауылы - Қыдыр Мәмбетұлы ауылы болып;
Мақтаарал ауданы бойынша
А.Қалыбеков ауылдық округінің 40 лет Октября ауылы - Төрткүл ауылы болып;
А.Қалыбеков ауылдық округінің Прогресс ауылы - Тұран ауылы болып;
А.Қалыбеков ауылдық округінің Победа ауылы - Атамұра ауылы болып;
Ж.Нұрлыбаев ауылдық округінің Юбилейное ауылы - Өркен ауылы болып;
Ж.Нұрлыбаев ауылдық округінің Қызылту ауылы - Ынталы ауылы болып;
Ж.Нұрлыбаев ауылдық округінің Мақталы ауылы - Мырзатөбе ауылы болып;
Отырар ауданы бойынша
Қарақоңыр ауылдық округінің Ильич ауылы - Бестораңғыл ауылы болып;
Отырар ауылдық округінің Коммунизм ауылы - Молыке Шойманов ауылы болып;
Сарыағаш ауданы бойынша
Ильич ауылдық округі - Құркелес ауылдық округі болып;
Ильич ауылдық округінің ХХІІ партсъезд ауылы - Құркелес ауылы болып;
Ильич ауылдық округінің Ильич ауылы - Ақниет ауылы болып;
Ильич ауылдық округінің Карл Маркс ауылы - Еңкес ауылы болып;
Ильич ауылдық округінің Қызыл Қазақстан ауылы - Жылысу ауылы болып;
Ильич ауылдық округінің Мичурин ауылы - Нұрлыжол ауылы болып;
Жібек жолы ауылдық округінің Қазақ ССР-інің 13 жылдығы ауылы - Қарабау ауылы болып;
Жібек жолы ауылдық округінің Красный Водопад ауылы - Сарқырама ауылы болып;
Жібек жолы ауылдық округінің Ворошилов ауылы - Зортөбе ауылы болып;
Қабыланбек ауылдық округінің Целина ауылы - Тыңтөбе ауылы болып;
Жүзімдік ауылдық округінің Канал ауылы - Ақсу ауылы болып;
Бірлік ауылдық округінің Социализм ауылы - Қосөткел ауылы болып;
Қошқарата ауылдық округінің Қызылту ауылы - Бәйтерек ауылы болып;
Қошқарата ауылдық округінің Калинин ауылы - Бесауыл ауылы болып;
Шардара ауданы бойынша
Ақшеңгелді ауылдық округінің Қазақ ССР-інің 60 жылдығы ауылы - Егізқұм ауылы болып;
Түркістан қаласы бойынша
Қарашық ауылдық округінің Қызылшаруа ауылы - Қаратөбе ауылы болып;
Шорнақ ауылдық округінің Қызыләскер ауылы - Қосмезгіл ауылы болып қайта аталсын.

О переименовании отдельных административно-территориальных единиц Южно-Казахстанской области
Решение Южно-Казахстанского областного маслихата N 8/111-IV от 7 июля 2008 года и постановление Южно-Казахстанского областного акимата N 217 от 14 июля 2008 года. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области от 12 августа 2008 года за N 1991
В соответствии со статьей 11 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" с учетом мнения населения соответствующих территорий и по предложению маслихатов и акиматов Байдибекского, Казыгуртского, Мактааральского, Отрарского, Сарыагашского, Шардаринского районов, города Туркестан Южно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ и акимат Южно-Казахстанской области ПОСТАНОВИЛ:
1. Переименовать отдельные административно-территориальные единицы Южно-Казахстанской области:
по Байдибекскому району
аул Кенесодак Коктерекского аульного округа - в аул Ынтымак;
по Казыгуртскому району
аул Казыгурт Рабатского аульного округа - в аул Кыдыр Мамбетулы;
по Мактааральскому району
аул 40 лет Октября аульного округа А.Калыбеков - в аул Торткуль;
аул Прогресс аульного округа А.Калыбеков - в аул Туран;
аул Победа аульного округа А.Калыбеков - в аул Атамура;
аул Юбилейное аульного округа Ж.Нурлыбаев - в аул Оркен;
аул Кызылту аульного округа Ж.Нурлыбаев - в аул Ынталы;
аул Макталы аульного округа Ж.Нурлыбаев - в аул Мырзатобе;
по Отрарскому району
аул Ильич Караконырского аульного округа - в аул Бесторангыл;
аул Коммунизм Отрарского аульного округа - в аул Молыке Шойманов;
по Сарыагашскому району
Ильичевский аульный округ - в Куркелесский аульный округ;
аул ХХІІ партсъезд Ильичевского аульного округа- в аул Куркелес;
аул Ильич Ильичевского аульного округа- в аул Акниет;
аул Карл Маркс Ильичевского аульного округа- в аул Енкес;
аул Кызыл Казахстан Ильичевского аульного округа- в аул Жылысу;
аул Мичурин Ильичевского аульного округа- в аул Нурлыжол;
аул 13 лет Казахской ССР аульного округа Жибек жолы - в аул Карабау;
аул Красный Водопад аульного округа Жибек жолы - в аул Сархырама;
аул Ворошилов аульного округа Жибек жолы-в аул Зортобе;
аул Целина Кабланбекского аульного округа - в аул Тынтобе;
аул Канал Жузимдикского аульного округа - в аул Аксу;
аул Социализм Бирликского аульного округа - в аул Косоткел;
аул Кызылту Кошкаратинского аульного округа - в аул Байтерек;
аул Калинин Кошкаратинского аульного округа - в аул Бесауыл;
по Шардаринскому району
аул 60 лет Казахской ССР Акшенгелдинского аульного округа - в аул Егизкум;
по городу Туркестан
аул Кызылшаруа Карашыкского аульного округа - в аул Каратобе;
аул Кызыласкер Шорнакского аульного округа - в аул Космезгил.

2. Осы бірлескен шешім және қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихат
сессиясының төрағасы                       С.Сейітжанов
Облыс әкімі                                Н.Әшімов
Облыстық мәслихаттың
хатшысы                                    Ә.Досболов

2. Данное совместное решение и постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня официального опубликования.
Председатель сессии
областного маслихата                       С.Сейтжанов
Аким области                               Н.Ашимов
Секретарь областного
маслихата                                  А.Досболов