Мемлекеттік табиғи қаумал аумағында жер учаскелерінің меншік иелері мен жер пайдаланушылардың шаруашылық қызметін шектеу туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2008 жылғы 29 қазандағы № 362 қаулысы. Оңтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2008 жылы 17 қарашада № 1999 тіркелді
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 122-бабына , "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 68 және 69-бабтарына сәйкес, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті Оңтүстік Қазақстан облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясының 2008 жылғы 20 маусымдағы № 9 хатына байланысты Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі Қ АУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Түркістан облысы аумағында орналасқан Ақдала, Жамбыл, Задария, Темір (ботаникалық) және Боралдай (кешенді) мемлекеттік табиғи қаумалдары аумағында жер учаскелерінің меншік иелері мен жер пайдаланушылардың шаруашылық қызметіне шектеулер белгіленсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы әкiмдiгiнiң 21.02.2022 № 27 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары И. Ә. Әбішевке жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Н. Әшімов
Облыс әкімінің бірінші орынбасары И. Әбішев
Келісілді:
Оңтүстік Қазақстан облыстық орман және
аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы
бастығының міндетін атқарушы А-Б. Қыстаубаев
Облыс әкімі аппаратының басшысы Б. Жылқышиев
Облыс әкімінің орынбасары Ә. Бектаев
Облыс әкімінің орынбасары У. Қайназаров
Облыс әкімінің орынбасары Е. Сәдуақасова
Облыс әкімінің орынбасары М. Тұрмағамбетов
Облыстық экономика және бюджеттік
жоспарлау басқармасының бастығы А. Бекетова
Облыстық қаржы басқармасының бастығы Ы. Шалабаев
Облыс әкімдігінің
2008 жылғы 29 қазандағы
№ 362 қаулысына қосымша
Жер учаскелерінің меншік иелері мен жер пайдаланушылардың шаруашылық қызметін шектеулер
Атауы
Шектеу түрлері
Пайдалануға тиым салынатын мерзімі
1. Ақдала, Жамбыл, Задария және Темір мемлекеттік табиғи (ботаникалық) қаумалдары
2. Боралдай мемлекеттік табиғи (кешенді) қаумалы
Мал жаюға
Дермене өсімдігін шабуға
Құнарлы жер қыртысын бүлдіруге
От жағуға
Кең таралған пайдалы қазбаларды өндіруге
Құнарлы жер қыртысын бүлдіруге
От жағуға
Кең таралған пайдалы қазбаларды өндіруге
Қазан-қараша жыл сайын
Тұрақты
Тұрақты
Өрт қаупі бар маусымда
Тұрақты
Тұрақты
Өрт қаупі бар маусымда
Тұрақты

Об ограничения хозяйственной деятельности собственников земельных участков и землепользователей на территории государственных природных заказников
Постановление акимата Южно-Казахстанской области от 29 октября 2008 года № 362. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 17 ноября 2008 года за № 1999
В соответствии со статьей 122 Земельного кодекса Республики Казахстан, статьями 68 и 69 Закона Республики Казахстан "Об особо охраняемых природных территориях", согласно письму Южно-Казахстанской областной территориальной инспекции лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 июня 2008 года № 9, акимат Южно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить ограничения хозяйственной деятельности собственников земельных участков и землепользователей на территории Акдалинского, Жамбылского, Задарьинского, Тимурского (ботанические) и Боралдайского (комплексный) государственных природных заказников, расположенных на территории Туркестанской области согласно приложению к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления акимата Туркестанской области от 21.02.2022 № 27 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Абишева И.А.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Аким области Н. Ашимов
Первый заместитель акима области И. Абишев
Согласовано:
Исполняющий обязанности начальника
Южно-Казахстанской областной
территориальной инспекции лесного
и охотничьего хозяйства А-Б. Кыстаубаев
Руководитель аппарата акима области Б. Жилкишиев
Заместитель акима области А. Бектаев
Заместитель акима области В. Кайназаров
Заместитель акима области Э. Садвакасова
Заместитель акима области М. Турмагамбетов
Начальник управления экономики и
бюджетного планирования области А. Бекетова
Начальник управления финансов области И. Шалабаев
Приложение к постановлению
акимата области от 29
октября 2008 года № 362
Ограничения хозяйственной деятельности
собственников земельных участков и
землепользователей
Название
Виды ограничения
Сроки запрета на использование
1. Акдалинский, Жамбылский, Задарьинский, Тимурский государственные природные (ботанические) заказники
2. Боралдайский государственный природный (комплексный) заказник
Пастьба скота
Кошение цитварной полыни
Разрушение плодородного слоя почвы
Разведение костров
Добыча общераспространенных полезных ископаемых
Разрушение плодородного слоя почвы
Разведение костров
Добыча общераспространенных полезных ископаемых
Октябрь-ноябрь
ежегодно
Постоянно
Постоянно
В период пожароопасного сезона
Постоянно
Постоянно
В период пожароопасного сезона
Постоянно