2009 жылға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 2008 жылғы 23 желтоқсандағы N 16/161-4с шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қаласының Әділет басқармасында 2008 жылғы 29 желтоқсанда N 14-1-85 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты шешімнің күші жойылды - Шымкент қалалық мәслихатының 2011 жылғы 30 мамырдағы N 1-136 хатымен
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты шешімнің күші жойылды - Шымкент қалалық мәслихатының 2011.05.30 N 1-136 хатымен.
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2008 жылғы 12 желтоқсандағы N 12/135-IV "2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес қалалық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2009 жылға арналған қала бюджеті 1- қосымшаға сәйкес келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 36 793 212 мың теңге:
салықтық түсімдер – 13 795 031 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 312 336 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 014 924 мың теңге;
трансферттер түсімі – 19 670 921 мың теңге;
2) шығындар – 35 059 982 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - -14 705 мың теңге:
бюджеттік кредиттерді өтеу – 14 705 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 465 000 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 402 000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 1 282 935 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - - 1 282 935 мың теңге:
қарыздар түсімі – 699 000 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2 032 031 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 50 096 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шымкент қалалық мәслихатының 2009.07.23 N 24/237-4c; өзгерту енгізілді 2009.11.05 N 26/253-4c; 2009.12.04 N 27/257-4c (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
2. 2009 жылда жоғарыда көрсетілген облыстық мәслихаттың шешімімен бекітілген қала бюджетінің салық түсімдер көлемі жеке табыс салығы және әлеуметтік салық 50 пайыз болып қабылдансын.
3. Қала әкімдігінің 2009 жылға арналған резерві 244 147 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Шымкент қалалық мәслихатының 2009.07.23 N 24/237-4c; өзгерту енгізілді 2009.11.05 N 26/253-4c (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
4. 2009 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен алдын бөлінген ағымдағы мақсатты трансферттер 4 000 000 мың теңгенің мақсаты өзгертіліп келесідей шығындарға қарастырылсын:

О бюджете города Шымкента на 2009 год
Решение Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 23 декабря 2008 года N 16/161-4с. Зарегистрировано управлением юстиции города Шымкента Южно-Казахстанской области 29 декабря 2008 года N 14-1-85. Утратило силу в связи с истечением срока применения - письмо Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 30 мая 2011 года N 1-136
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - письмо Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 30.05.2011 N 1-136.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 12 декабря 2008 года N 12-135/IV "Об областном бюджете на 2009 год" городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 36 793 212 тысяч тенге:
налоговые поступления – 13 795 031 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 312 336 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 014 924 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 19 670 921 тысяч тенге;
2) затраты – 35 059 982 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -14 705 тысяч тенге:
погашение бюджетных кредитов – 14 705 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 465 000 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 402 000 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 1 282 935 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - -1 282 935 тысяч тенге:
поступление займов – 699 000 тысяч тенге;
погашение займов – 2 032 031 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 50 096 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Шымкентского городского маслихата от 23.07.2009 N 24/237-4c; с изменениями, внесенными решениями от 05.11.2009 N 26/253-4c; от 04.12.2009 N 27/257-4c  (вводится в действие c 1 января 2009 года).
2. Принять утвержденные вышеуказанным решением областного маслихата на 2009 год отчисления от поступлений налогов в бюджет города по индивидуальному подоходному налогу и социальному налогу в размере 50 процентов.
3. Утвердить резерв акимата города на 2009 год в сумме 244 147 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Шымкентского городского маслихата от 23.07.2009 N 24/237-4c; с изменениями, внесенными решением от 05.11.2009 N 26/253-4c (вводится в действие c 1 января 2009 года).
4. Предусмотреть в городском бюджете на 2009 год за счет изменения целевого назначения ранее выделенных целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 4 000 000 тысяч тенге на следующие расходы:

жолдарды орташа жөндеуге – 2 640 397 мың теңге;
жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмекке – 26 113 мың теңге;
үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз етуге – 1 982 мың теңге;
мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсетуге – 51 114 мың теңге;
еңбекпен қамту бағдарламасына – 58 170 мың теңге;
тұрғын үй көмегін төлеуге – 67 461 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекке – 46 160 мың теңге;
табысы аз отбасылардағы 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 160 000 мың теңге;
елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыруға – 70 000 мың теңге;
елдi мекендердi абаттандыруға және көгалдандыруға – 323 400 мың теңге;
елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз етуге – 250 000 мың теңге;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға – 336 235 мың теңге.
2009 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы мақсатты трансферттер есебінен келесі шығындарға қарастырылсын:
жылу жүйелерін ағымдағы жөндеуге – 11 765 мың теңге;
жол жүрісі қауіпсіздігін қамтамасыз етуге – 9 600 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Шымкент қалалық мәслихатының 2009.04.30 N 21/207-4с; өзгерту енгізілді 2009.11.05 N 26/253-4c (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
5. Алынып тасталды - Шымкент қалалық мәслихатының 2009.04.30 N 21/207-4с (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
6. Алынып тасталды - Шымкент қалалық мәслихатының 2009.04.30 N 21/207-4с (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
7. 2009 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы мақсатты трансферттер есебінен келесідей шығындарға қарастырылсын:
табысы аз отбасылардағы 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 45 455 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекке – 8 340 мың теңге;
ВИЧ жұқтырған балалары бар отбасыларға сәбиге қарау бойынша ай сайын өтемақы төлеуге 9 938 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Шымкент қалалық мәслихатының 2009.04.30 N 21/207-4с (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
7-1. Алынып тасталды 2009.04.30 N 21/207-4с (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
7-2. Қала бюджетінде 2009 жылға Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2009 жылғы 23 қаңтардағы N 28 қаулысына сәйкес 2008 жылы 1 830 052 мың теңге сомасындағы облыстық бюджеттен бөлініп, түгел пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді пайдалануға рұқсат берілгені ескере отырып, олардың нысаналы мақсаты сақтала отырып келесі бағдарламаларға қарастырылған:

на средний ремонт дорог – 2 640 397 тысяч тенге;
на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов – 26 113 тысяч тенге;
на материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому – 1 982 тысяч тенге;
на обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида – 51 114 тысяч тенге;
на программу занятости – 58 170 тысяч тенге;
на выплату жилищной помощи – 67 461 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 46 160 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей – 160 000 тысяч тенге;
на освещение улиц населенных пунктов – 70 000 тысяч тенге;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов – 323 400 тысяч тенге;
на обеспечение санитарии населенных пунктов – 250 000 тысяч тенге;
на развитие теплоэнергетической системы – 336 235 тысяч тенге.
Предусмотреть в городском бюджете на 2009 год за счет целевых текущих трансфертов из областного бюджета на следующие расходы:
на текущий ремонт тепловых сетей – 11 765 тысяч тенге;
на обеспечение безопасности дорожного движения – 9 600 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Шымкентского городского маслихата от 30.04.2009 N 21/207-4с; с изменениями, внесенными решением от 05.11.2009 N 26/253-4c (вводится в действие c 1 января 2009 года).
5. Пункт 5 исключен решением Шымкентского городского маслихата от 30.04.2009 N 21/207-4с (вводится в действие c 1 января 2009 года).
6. Пункт 6 исключен решением Шымкентского городского маслихата от 30.04.2009 N 21/207-4с (вводится в действие c 1 января 2009 года).
7. Предусмотреть в городском бюджете на 2009 год за счет целевых текущих трансфертов из областного бюджета на следующие расходы:
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей – 45 455 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 8 340 тысяч тенге;
на выплату ежемесячной компенсации по уходу за ребенком семьям, имеющим ВИЧ-инфицированных детей в сумме 9 938 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Шымкентского городского маслихата от 30.04.2009 N 21/207-4с (вводится в действие c 1 января 2009 года).
7-1. Пункт 7-1 исключен решением Шымкентского городского маслихата от 30.04.2009 N 21/207-4с (вводится в действие c 1 января 2009 года).
7-2. Учесть, что в городском бюджете на 2009 год на основании постановления акимата Южно-Казахстанской области от 23 января 2009 года за N 28 разрешено использование недоиспользованных целевых трансфертов, выделенных в 2008 году из областного бюджета в сумме 1 830 052 тысяч тенге с соблюдением их целевого назначения по следующим программам:

458 015 000 "Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру" - 129 521 мың теңге;
458 016 000 "Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету" - 263 330 мың теңге;
458 018 000 "Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру" - 221 638 мың теңге;
458 023 015 "Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету" - 678 542 мың теңге;
123 009 000 "Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету" - 5 027 мың теңге;
467 009 015 "Жылу-энергетикалық жүйені дамыту" - 384 195 мың теңге;
468 001 003 "Қала құрылысы және сәулет бөлімінің қызметін қамтамасыз ету" - 65 065 мың теңге;
68 003 000 "Аудан аумағы қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу" - 81 802 мың теңге;
467 005 015 "Коммуналдық шаруашылығын дамыту" - 932 мың теңге;
Ескерту. 7-2 - тармақпен толықтырылды - Шымкент қалалық мәслихатының 2009.01.27 N 17/174-4c (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
7-3. Қала бюджетінде келесідей шығындарға республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері қарастырылғаны ескерілсін:
жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелері үшін лингофондық және мультимедиалық кабинеттер жасауға - 10 528 мың теңге;
жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға - 11 982 мың теңге;
білім беру саласында мемлекеттік жүйенің жаңа технологияларын енгізуге – 201 360 мың теңге;
жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға – 144 084 мың теңге;
атаулы әлеуметтік мемлекеттік көмек көрсетуді төлеуге – 31 900 мың теңге;
табысы аз отбасылардағы 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 30 370 мың теңге;
медициналық - әлеуметтік мекемелерде тамақтану нормаларын ұлғайтуға (оңалту орталығы) – 13 674 мың теңге.
Ескерту. 7-3 - тармақпен толықтырылды - Шымкент қалалық мәслихатының 2009.02.20 N 18/182-4c; өзгерту енгізілді 2009.12.04 N 27/257-4c (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
7-4. Қала бюджетінде келесідей шығындарға республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері қарастырылғаны ескерілсін:
білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға – 7 104  437 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға – 159 360 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға – 1 820 287 мың теңге;

458 015 000 "Освещение улиц в населенных пунктах" - 129 521 тысяч тенге;
458 016 000 "Обеспечение санитарии населенных пунктов" - 263 330 тысяч тенге;
458 018 000 "Благоустройство и озеленение населенных пунктов" - 221 638 тысяч тенге;
458 023 015 "Обеспечение функционирования автомобильных дорог" - 678 542 тысяч тенге;
123 009 000 "Обеспечение санитарии населенных пунктов" - 5 027 тысяч тенге;
467 009 015 "Развитие теплоэнергетической системы" - 384 195 тысяч тенге;
468 001 003 "Обеспечение деятельности отдела архитектуры и градостроительства" - 65 065 тысяч тенге;
468 003 000 "Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов" - 81 802 тысяч тенге;
467 005 015 "Развитие коммунального хозяйства" - 932 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-2 в соответствии с решением Шымкентского городского маслихата от 27.01.2009 N 17/174-4c (вводится в действие c 1 января 2009 года).
7-3. Учесть, что в городском бюджете на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на следующие расходы:
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов для государственных учреждений среднего и общего среднего образование – 10 528 тысяч тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного, среднего и общего среднего образования – 11 982 тысяч тенге;
на внедрение новых технологий обучения в государственной системе образования – 201 360 тысяч тенге;
на содержание вновь вводимых объектов образования – 144 084 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 31 900 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей – 30 370 тысяч тенге;
на увеличение норм питания в медико – социальных учреждениях (реабилитационный центр) - 13 674 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-3 в соответствии с решением Шымкентского городского маслихата от 20.02.2009 N 18/182-4c; с изменениями, внесенными решением от 04.12.2009 N 27/257-4c (вводится в действие c 1 января 2009 года).
7-4. Учесть, что в городском бюджете на 2009 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на следующие расходы:
на строительство и реконструкцию объектов образования – 7 104 437 тысяч тенге;
на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда – 159 360 тысяч тенге;
на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 1 820 287 тысяч тенге.

Ескерту. 7-4-тармақпен толықтырылды - Шымкент қалалық мәслихатының 2009.02.20 N 18/182-4c; өзгерту енгізілді - 2009.04.30 N 21/207-4с; 2009.12.04 N 27/257-4c (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
7-5. Қала бюджетінде республикалық бюджеттен бюджеттік несие тұрғын үй салуға және сатып алуға 699 000 мың теңге қаржы қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 7-5 - тармақпен толықтырылды - Шымкент қалалық мәслихатының 2009.02.20 N 18/182-4c (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
7-6. 2009 жылға арналған қала бюджетінде өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері келесідей шығындарға қарастырылғаны ескерілсін:
білім беру объектілерін күрделі жөндеуге – 45 285 мың теңге;
әлеуметтік жұмыс орындарын құруға – 214 761 мың теңге;
жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге – 500 977 мың теңге;
жолдарды орташа жөндеуге – 300 000 мың теңге;
жолдарды ағымдағы жөндеу – 33 824 мың теңге;
көркейту нысандарын жөндеуге – 321 186 мың теңге.
Ескерту. 7-6-тармақ жаңа редакцияда - Шымкент қалалық мәслихатының 2009.07.23 N 24/237-4c (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
7-7. 2009 жылға арналған қала бюджетінде өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері келесідей шығындарға қарастырылғаны ескерілсін:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға – 1 904 757 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және қалалардың көшелерін салуға және қайта жаңартуға – 1 007 281 мың теңге.
Ескерту. 7-7 - тармақпен толықтырылды - Шымкент қалалық мәслихатының 2009.04.30 N 21/207-4с (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
7-8. 2009 жылға арналған қала бюджетінде өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері келесідей шығындарға қарастырылғаны ескерілсін:
көркейту нысандарын жөндеуге – 192 005 мың теңге;
жолдарды ағымдағы жөндеу – 3 184 мың теңге.
Ескерту. 7-8-тармақ жаңа редакцияда - Шымкент қалалық мәслихатының 2009.07.23 N 24/237-4c; өзгерту енгізілді 2009.11.05 N 26/253-4c (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
7-9. 2009 жылға арналған қала бюджетінде өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері келесідей шығындарға қарастырылғаны ескерілсін:

Сноска. Решение дополнено пунктом 7-4 в соответствии с решением Шымкентского городского маслихата от 20.02.2009 N 18/182-4c; с изменениями, внесенными решениями от 30.04.2009 N 21/207-4с; от 04.12.2009 N 27/257-4c (вводится в действие c 1 января 2009 года).
7-5. Учесть, что в городском бюджете на 2009 год предусмотрены бюджетные кредиты из республиканского бюджета на строительство и приобретение жилья в сумме 699 000 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-5 в соответствии с решением Шымкентского городского маслихата от 20.02.2009 N 18/182-4c (вводится в действие c 1 января 2009 года).
7-6. Предусмотреть в городском бюджете на 2009 год в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на следующие расходы:
на капитальный ремонт объектов образования – 45 285 тысяч тенге;
на открытие социальных рабочих мест – 214 761 тысяч тенге;
на организацию молодежной практики – 500 977 тысяч тенге;
на средний ремонт дорог – 300 000 тысяч тенге;
на текущий ремонт дорог – 33 824 тысяч тенге;
на ремонт объектов благоустройства – 321 186 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7-6 в редакции решения Шымкентского городского маслихата от 23.07.2009 N 24/237-4c (вводится в действие c 1 января 2009 года).
7-7. Предусмотреть в городском бюджете на 2009 год в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на следующие расходы:
на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 1 904 757 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов – 1 007 281 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-7 в соответствии с решением Шымкентского городского маслихата от 30.04.2009 N 21/207-4с (вводится в действие c 1 января 2009 года).
7-8. Предусмотреть в городском бюджете на 2009 год в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров целевые текущие трансферты из областного бюджета на следующие расходы:
на ремонт объектов благоустройства – 192 005 тысяч тенге;
на текущий ремонт дорог – 3 184 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7-8 в редакции решения Шымкентского городского маслихата от 23.07.2009 N 24/237-4c; с изменениями, внесенными решением от 05.11.2009 N 26/253-4c (вводится в действие c 1 января 2009 года).
7-9. Предусмотреть в городском бюджете на 2009 год в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров целевые трансферты на развитие из областного бюджета на следующие расходы:

инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға – 941 050 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және қалалардың көшелерін салуға және қайта жаңартуға – 362 499 мың теңге.
Ескерту. 7-9 - тармақпен толықтырылды - Шымкент қалалық мәслихатының 2009.04.30 N 21/207-4с; өзгерту енгізілді 2009.11.05 N 26/253-4c (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
8. 2009 жылға арналған қала бюджетте инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған даму бюджеттік бағдарламалар және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға қарастырылған тізбесі 2 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.

на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 941  050 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов – 362 499 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-9 в соответствии с решением Шымкентского городского маслихата от 30.04.2009 N 21/207-4с; с изменениями, внесенными решением от 05.11.2009 N 26/253-4c (вводится в действие c 1 января 2009 года).
8. Утвердить перечень бюджетных программ развития городского бюджета на 2009 год, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц согласно приложению 2.

9. 2009 жылға арналған қалалық бюджеттің атқарылуы процессінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 3 -қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. 2009 жылға арналған қаладағы аудандардың бюджеттік бағдарламалары 4 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Осы шешім 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат сессиясының төрағасы      Е. Зорбанов
Қалалық мәслихат хатшысы                   Н. Джарболов
Шымкент қалалық мәслихатының
2008 жылғы 23 желтоқсандағы
N 16/161-4с шешіміне 1 қосымша
2009 жылға арналған Шымкент қаласының бюджеті

9. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2009 год согласно приложению 3.
10. Утвердить бюджетные программы районов в городе на 2009 год согласно приложению 4.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель сессии городского маслихата   Е. Зорбанов
Секретарь городского маслихата             Н. Джарболов
Приложение 1 к решению
Шымкентского городского маслихата
от 23 декабря 2008 года N 16/161-4с
Бюджет города Шымкент на 2009 год

029
Сумен жабдықтау жүйесін дамыту
032
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және елді-мекендерді көркейту
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
006
Сумен жабдықтау жүйесін дамыту
031
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және елді-мекендерді көркейту
03
Елді-мекендерді көркейту
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
007
Қаланы және елді мекендерді көркейтуді дамыту
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
09
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
009
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
12
Көлiк және коммуникация
01
Автомобиль көлiгi
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
09
Көлік және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
009
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қала және елді-мекендер көшелерін салу және қайта жаңарту
13
Басқалар
09
Басқалар

029
Развитие системы водоснабжения
032
Развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
467
Отдел строительства района (города областного значения)
005
Развитие коммунального хозяйства
006
Развитие системы водоснабжения
031
Развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
03
Благоустройство населенных пунктов
467
Отдел строительства района (города областного значения)
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
09
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
019
Развитие теплоэнергетической системы
467
Отдел строительства района (города областного значения)
009
Развитие теплоэнергетической системы
12
Транспорт и коммуникации
01
Автомобильный транспорт
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
022
Развитие транспортной инфраструктуры
09
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
009
Строительство и реконструкция автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
13
Прочие
09
Прочие