2008 жылға арналған қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы ставкалары туралы
IV шақырылған Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының IV кезектен тыс сессиясының 2008 жылғы 29 қаңтардағы N 4/48-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2008 жылғы 08 ақпанда N 2474 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - ШҚО әділет департаменті 2009 жылғы 05 қаңтардағы N 0613-11 хатымен
Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексінің 19-бабының 6) тармақшасына, 101-бабының 4-тармағына, "Салық және бюджетке төленетін басқа міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексінің 462-бабына , "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  6-бабы 5-тармағына, "Қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақының базалық және шекті ставкаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 желтоқсандағы N 1314 қаулысына сәйкес Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2008 жылға арналған қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы ставкалары бекітілсін.
2. Осы шешім оның ресми жарияланған күнінен он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі және 2008 жылдың 1 қаңтарынан бастап пайда болған қарым-қатынастарға таратылады.
Сессия төрағасы
Шығыс Қазақстан облыстық
мәслихатының хатшысы
Шығыс Қазақстан
облыстық мәслихатының
2008 жылғы 29 қаңтардағы
N 4/48-ІV шешіміне
қосымша
2008 жылға арналған қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы ставкалары
N р/с№
Көрсеткіштер
Өлшем
бірлігі
Қалдықтардың қауіптілік
деңгейі
Төлемақы ставкасы, теңге
1
2
3
4
5
Ластаушы заттардың стационарлық көздерінен шығарындылары 1
шартты тонна

О ставках платы за эмиссии в окружающую среду на 2008 год
Решение внеочередной IV сессии Восточно-Казахстанского областного маслихата IV созыва от 29 января 2008 года N 4/48-IV. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 08 февраля 2008 года за N 2474. Действие решения прекращено на основании письма Департамента юстиции ВКО от 5 января 2009 года N 0613-11 в связи с истечением срока, на который оно было принято
Сноска. Действие решения прекращено на основании письма Департамента юстиции ВКО от 5 января 2009 года N 0613-11 в связи с истечением срока, на который оно было принято
В соответствии с подпунктом 6) статьи 19 , пунктом 4 статьи 101 Экологического кодекса Республики Казахстан, статьей 462 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", пунктом 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года N 1314 "Об утверждении базовых и предельных ставок платы за эмиссии в окружающую среду" Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Установить ставки платы за эмиссии в окружающую среду на 2008 год согласно приложению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2008 года.
Председатель сессии
Секретарь Восточно-Казахстанского
областного маслихата
Приложение
к решению Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 29 января 2008 года N 4/48-IV
Ставки платы за эмиссии в окружающую среду на 2008 год
N
п/п
Показатели
Единица
измерения
Уровень
опасности
отходов
Ставка платы,
тенге
1
2
3
4
5
1
Выбросы загрязняющих веществ от стационарных источников 1
условная тонна

1) ISO 14001:2004 халықаралық стандарттарына сәйкес сертификатталған кәсіпорындары үшін қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлем ставкаларына мына коэффициенттер енгізіледі:
1 0,75 коэффициенті;
4 0,75 коэффициенті;
2) қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақының ставкаларына:
энергия өндіруші ұйымдар;
табиғи монополия субъектілері үшін коммуналдық қызметтерді көрсеткен кезде түзілетін эмиссия көлемі үшін мынадай коэффициенттер енгізіледі:
1 0,3 коэффициенті;
2 0,43 коэффициенті;
3 0,25 коэффициенті;
3) коммуналдық қалдықтарды орналастыруды жүзеге асыратын полигондар үшін халықтан құрылған тұрмыстық қатты қалдықтардың көлемі үшін қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлем ставкаларына мына коэффициенттер енгізіледі:
3 0,2 коэффициент;
4) кәсіпорындар төлемінің ставкалары бір мезгілде ескертпенің 1) және 2) тармақшаларына жатқызылған жағдайда ескертпенің 2) тармақшасының коэффициенттерін қолданған жөн;
5) ескертпенің 1), 2), 3) тармақшаларында көзделген жеңілдетілген коэффициенттерді қолдану қоршаған ортаға эмиссиялардың нормативтен тыс көлемі үшін төлемдерге қолданылмайды.
Ескерту. Ескертпеге өзгеріс пен толықтырылу енгізілді - ШҚО мәслихатының 2008.07.01 N 7/97-IV Шешімімен.

1) для предприятий, сертифицированных на соответствие международным стандартам ISO 14001:2004, к ставкам платы за эмиссии в окружающую среду вводятся следующие коэффициенты:
1 коэффициент 0,75;
4 коэффициент 0,75;
2) к ставкам платы за эмиссии в окружающую среду для:
энергопроизводящих организаций;
субъектов естественных монополий, за объем эмиссий, образуемый при оказании коммунальных услуг, вводятся следующие коэффициенты:
1 коэффициент 0,3;
2 коэффициент 0,43;
4 коэффициент 0,25;
3) для полигонов, осуществляющих размещение коммунальных отходов, за объем твердо-бытовых отходов, образуемый от населения, к ставкам платы за эмиссии в окружающую среду вводятся следующий коэффициент:
3 коэффициент 0,2;
4) в случае отнесения ставок платы предприятий одновременно к подпунктам 1) и 2) примечания, следует применять коэффициенты подпункта 2) примечания;
5) применение льготных коэффициентов, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) примечания, не распространяется на платежи за сверхнормативный объем эмиссий в окружающую среду.
Сноска. В примечание внесены изменения и дополнение - решением ВКО маслихата от 1 июля 2008 года N 7/97-IV.