Курск шайқасына қатысушыларға материалдық көмек көрсету бойынша Нұсқаулықты бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қаласы әкімдігінің 2008 жылғы 10 қарашадағы N 1994 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Өскемен қалалық Әділет басқармасында 2008 жылғы 27 қарашада N 5-1-95 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 30 шілдедегі N 2820 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қаласы әкімдігінің 30.07.2009 № 2820 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 21 қаңтардағы Заңының 31 бабының 1 тармағының 14) тармақшасына, "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңының 20 бабына сәйкес және Өскемен қалалық мәслихатының 2008 жылғы 16 қазандағы № 10/5 "2007 жылғы 25 желтоқсандағы № 4/3 "2008 жылға Өскемен қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгертулер енгізу туралы" шешімін ескере отырып, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 5-1-93 нөмірмен тіркелген, Кеңес жауынгерлерінің Курск шайқасындағы (1943 жыл 12 шілде – 23 тамыз) жеңісінің 65 жылдығына байланысты, Өскемен қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген Курск шайқасына қатысушыларға материалдық көмек көрсету Нұсқаулығы бекітілсін.
2. Осы қаулы қолданысқа алғашқы ресми жарияланған күннен кейін енгізіледі.
Өскемен
қаласының әкімі Т. Қасымжанов
Қалалық әкімдіктің
2008 жылғы 10 қарашадағы
№ 1994 қаулысымен
бекітілген
Курск шайқасына қатысушыларға материалдық көмек көрсету бойынша Нұсқаулық
1. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулық Курск шайқасына қатысушыларға материалдық көмек көрсету мәселесі бойынша (бұдан әрі – материалдық көмек) халықты әлеуметтік қорғау саласында заңнамаларды қолдануды нақтылайды.
2. Материалдық көмек Өскемен қаласында тұрақты тұратын, "Қазақстан Республикасының ардагерлер ұйымы" қоғамдық бірлестігінің Өскемен қалалық филиалы ұсынған тізім бойынша Курск шайқасына қатысушыларға (бұдан әрі – қатысушылар) бір рет төленеді.
3. Материалдық көмек төлеу 451.007.000 "Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша жеке санаттағы мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмек" бағдарламасы бойынша қалалық бюджет қаржысы есебінен жүзеге асырылады.
2. Әлеуметтік көмекті тағайындау тәртібі және мөлшері
4. Қатысушылар "Өскемен қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесіне келесі құжаттарды ұсынады:

Об утверждении Инструкции по оказанию материальной помощи участникам Курской битвы
Постановление акимата города Усть-Каменогорска Восточно-Казахстанской области от 10 ноября 2008 года № 1994. Зарегистрировано управлением юстиции города Усть-Каменогорска Восточно-Казахстанской области 27 ноября 2008 года за № 5-1-95. Утратило силу - постановлением акимата города Усть-Каменогорска Восточно-Казахстанской области от 30 июля 2009 года N 2820
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата города Усть-Каменогорска Восточно-Казахстанской области от 30.07.2009 № 2820.
В соответствии с подпунктом 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 21 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", статьей 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", учитывая решение Усть-Каменогорского городского маслихата от 16 октября 2008 года № 10/5 "О внесении изменений в решение от 25 декабря 2007 года № 4/3 "О бюджете города Усть-Каменогорска на 2008 год", зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5-1-93, в связи с 65-летием победы советских войск в Курской битве (12 июля – 23 августа 1943 года), акимат города Усть-Каменогорска ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию по оказанию материальной помощи участникам Курской битвы.
2. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Аким города Усть-Каменогорска Т. Касымжанов
Утверждена
постановлением акимата города
от 10 ноября 2008 года № 1994
Инструкция по оказанию материальной помощи участникам Курской битвы
1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция детализирует применение законодательства в области социальной защиты населения по вопросам оказания материальной помощи участникам Курской битвы (далее – материальная помощь).
2. Материальная помощь предоставляется один раз участникам Курской битвы (далее – участники), постоянно проживающим в городе Усть-Каменогорске по спискам, представленным Усть-Каменогорским городским филиалом общественного объединения "Организация ветеранов Республики Казахстан".
3. Выплата материальной помощи производится из средств городского бюджета по бюджетной программе 451.007.000 "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов".
2. Порядок назначения и размер социальной помощи
4. Участники предоставляют в государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Усть-Каменогорска" следующие документы:

1) материалдық көмек көрсету туралы өтініш;
2) жеке тұлғаны растайтын құжат;
3) мәртебесін растайтын құжат (Курск доғасы шайқасына қатысушы);
4) тұрғылықты мекенжайын растайтын құжат;
5) салық төлеушінің тіркеу нөмірі.
5. Материалдық көмек алу үшін қажетті құжаттар салыстыру үшін түпнұсқада және көшірме түрінде ұсынылады, салыстырғаннан кейін түпнұсқа құжаттар өтініш иесіне қайтарылып беріледі.
6. Материалдық көмек мөлшері 2000 теңгені құрайды және отбасының кірісінен тыс тағайындалады.
3. Төлеу тәртібі
7. Материалдық көмек "Қазпочта" акционерлік қоғамымен өтініш иесі көрсеткен мекенжайға жеткізу арқылы төленеді.
Өскемен қаласы әкімі
аппаратының басшысы А. Бақтиярова

1) заявление об оказании материальной помощи;
2) документ, удостоверяющий личность;
3) документ, удостоверяющий статус (участник Курской битвы);
4) документ, подтверждающий место жительства;
5) регистрационный номер налогоплательщика.
5. Документы, необходимые для получения материальной помощи, предоставляются в подлинниках и в копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.
6. Размер материальной помощи составляет 2000 тенге и назначается независимо от доходов семьи.
3. Порядок выплаты
7. Выплата материальной помощи осуществляется акционерным обществом "Казпочта" с доставкой по указанному заявителем адресу.
Руководитель аппарата акима
города Усть-Каменогорска А. Бактиярова