2007 жылғы 26 желтоқсандағы N 5/3-IV "Аз қамтылған азаматтарға тұрғын-үй көмегін көрсету жөніндегі Нұсқауды бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 2008 жылғы 17 сәуірдегі N 7/7-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Риддер қалалық Әділет басқармасында 2008 жылғы 16 мамырда № 5-4-93 тіркелді. Күші жойылды - Риддер қалалық мәслихатының 2009 жылғы 24 шілдедегі N 18/9-IV шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Риддер қалалық мәслихатының 2009.07.24 N 18/9-IV шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 6 бабын, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі № 94 "Тұрғын-үй қатынастары туралы" Заңының 97 бабын басшылыққа ала отырып Риддер қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2007 жылғы 26 желтоқсандағы № 5/3-IV "Аз қамтылған азаматтарға тұрғын-үй көмегін көрсету жөніндегі Нұсқауды бекіту туралы" шешіміне (Риддер қ. әділет басқармасында 2008 жылдың 09 қаңтарында № 5-4-77 тіркелген, 2008 жылдың 11 қаңтардағы № 2 "Лениногорская правда" газетінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Жалпы ережелер" 1 тарауының 1 тармағы келесі баспада жазылсын:
Аз қамтылған азаматтарға тұрғын-үй көмегі Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі № 94 "Тұрғын-үй қатынастары туралы" Заңының 97 бабына сәйкес беріледі;
2) "Жалпы ережелер" 1 тарауының 2 тармағындағы "10%" санын "6%" санына ауыстырсын;
3) "Тұрғын-үй көмегін беру шарттары" 2 тарауының 10 тармағындағы "7 жасқа дейінгі баланы тәрбиелеумен шұғылданатындар" сөздері келесі мазмұнмен толықтырылсын:
18 жасқа дейінгі 4 не одан да көп балаларға қарайтын аналар; өзін (өзін жұмыспен қамтыған) жұмыспен қамтитын тұлғалар; туберкулез, наркологиялық, онкологиялық сырқаттар ретінде тіркеуде тұрған, мүгедектік топта емес, азаматтар; 8 аптадан кем емес аяғы ауыр әйелдер.
4) "Тұрғын-үй көмегін беру шарттары" 2 тарауының 20 тармағының 9 тармақшасындағы "көшірме" сөзі шығарылсын;
5) "Тұрғын-үй көмегінің мөлшері" 3 тарауындағы "10%" санын "6%" санына ауыстырсын;
6) "Тұрғын-үй жәрдемақыларын алуға үміткер азаматтардың
(отбасылардың) кіріс жиынтығын есептеу" 4 тарауының 31 тармағындағы
"бала туғанда" сөзін келесі мазмұнмен толықтырсын:
18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы; ең төменгі өмір сүрудің минимумімен бекітілген көрсеткіштің жалпы сомасын есептеу мерзіміндегі көрсетілген ақшалай және натуралды түрдегі қайырымдылық көмегі; төтенше жағдайлардың салдарынан оның денсаулығына және мүлігіне жасалған зиянды қайтарудың мақсатында отбасына көрсетілген материалды көмек; Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес мүгедектерге бөлінген емдік дәрі-дәрмектер, санатория-курорттық емдеулер, протезді-ортопедиялық құралдар (жасау және жөндеу), жылжымалы құралдар (кресло-коляска) және басқа қайта оралу құралдары ретінде жасалған натуралды көмек түрлері; білім туралы заңнамасына сәйкес білім беру ұйымдарында жасалған тегін тамақтану және көмек; халықтың қоныс аудару, тұрғылықты орынға жүру және мүлігін өткізу (сонымен қатар малды), көшіп келген орны мен біржолғы жәрдемақыны төлеу бойынша оралмандарға шығындарды қайтару мәселелері жөніндегі заңнамалық актілерімен қаралған құралдары;

О внесении изменений и дополнений в решение от 26 декабря 2007 года № 5/3-IV "Об утверждении Инструкции по оказанию жилищной помощи малообеспеченным гражданам"
Решение Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 17 апреля 2008 года N 7/7-IV. Зарегистрировано управлением юстиции города Риддера Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 16 мая 2008 года N 5-4-93. Утратило силу решением Риддерского городского маслихата от 24 июля 2009 года № 18/9-IV
Сноска. Утратило силу решением Риддерского городского маслихата от 24.07.2009 № 18/9-IV.
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
Руководствуясь статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", статьей 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года № 94 "О жилищных отношениях" Риддерский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 26 декабря 2007 года № 5/3-IV "Об утверждении Инструкции по оказанию жилищной помощи малообеспеченным гражданам" (зареститровано в управлении юстиции г. Риддера от 09 января 2008 года № 5-4-77, опубликовано в газете "Лениногорская правда" от 11 января 2008 года № 2) следующие дополнения и изменения:
1) Раздел 1 "Общие положения" пункт 1 изложить в следующей редакции:
жилищная помощь малообеспеченным гражданам предоставляется в соответствии со статьей 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года № 94 "О жилищных отношениях";
2) Раздел 1 "Общие положения" в пункте 2 цифру "10%" заменить на цифру "6%";
3) Раздел 2 "Условия предоставления жилищной помощи" пункт 10 после слов "занятых воспитанием ребенка в возрасте до 7 лет" дополнить пункт следующим содержанием:
матерей, занятых воспитанием 4 и более детей до 18 лет; лиц, обеспечивающих себя работой (само занятые); граждан, состоящих на учете как туберкулезные, наркологические, онкологические больные, не имеющих групп инвалидности; женщин со сроком беременности не менее 8 недель;
4) Раздел 2 "Условия предоставления жилищной помощи" пункт 20 в подпункте 9 слово "копия" исключить;
5) Раздел 3 "Размер жилищной помощи" цифру "10%" заменить на цифру "6%";
6) Раздел 4 "Исчисление совокупного дохода граждан (семьи), претендующих на получение жилищной помощи" пункт 31 после слов "при "
рождении ребенка"" дополнить следующим содержанием:
ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет; благотворительной помощи в денежном и натуральном выражении, оказанной в расчетном периоде в общей сумме ниже установленной величины прожиточного минимума; материальной помощи, оказанной семье в целях возмещения ущерба, причиненного их здоровью и имуществу вследствие чрезвычайных ситуаций; натуральных видов помощи, оказанных в соответствии с законодательством Республики Казахстан в виде лекарственных препаратов, санаторно-курортного лечения, протезно-ортопедических изделий (изготовление и ремонт), средств передвижения (кресло-коляски) и других средств реабилитации, выделенных инвалидам; бесплатного питания и помощи, оказываемой в организациях образования в соответствии с законодательством об образовании; средств, предусмотренных законодательными актами по вопросам миграции населения, оралманам на возмещение расходов по проезду к постоянному месту жительства и провозу имущества (в том числе скота), на приобретение жилья по месту прибытия и выплату единовременных пособий;

7) "Тұрғын-үй жәрдемақыларын алуға үміткер азаматтардың
(отбасылардың) кіріс жиынтығын есептеу" 4 тарауының 35 тармағында
"жергілікті бюджеттен тамақтану" сөздері шығарылсын;
8) "Өздері жылытатын жеке меншік құрылыстарында тұратын тұрмысы
төмен отбасыларына (азаматтарға) тұрғын-үй жәрдемақыларын ұсыну тәртібі" 5 тарауының 41 тармағының келесі баспасында мазмұндалсын:
Көмірдің құнын есептеу үшін "Риддер қ. экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ-мен берілген тұрғын-үй көмегін есептеу тоқсанының (желтоқсан, наурыз, маусым, қыркүйек), соңғы ай тоқсанының жағдайы бойынша қала шетіндегі қатты отынның нақты бағалары ескеріледі;
9) "Тұрғын-үй көмегін есептеуде қолданылатын, коммуналдық
қызметтерді қолданудың нормативтері мен шығындарының мөлшері" 7
тарауының 50 тармағы 1 тармақшасында "35" санын "40" санына, 2
тармақшасында "45" санын "50" санына, 3 тармақшасында "50" санын "55"
санына ауыстырсын;
10) "Тұрғын-үй көмегін есептеуде қолданылатын, коммуналдық қызметтерді қолданудың нормативтері мен шығындарының мөлшері" 7 тарауының 53 тармағында "150" санын "200" санына ауыстырсын;
11) "Тұрғын-үй көмегін есептеуде қолданылатын, коммуналдық қызметтерді қолданудың нормативтері мен шығындарының мөлшері" 7 тарауының 54 тармағы 1) тармақшасында "95" санын "100" санына, 2) тармақшасында "85" санын "95" санына, 3) тармақшасында "75" санын "85" санына ауыстырсын;
12) "Тұрғын-үй көмегін есептеуде қолданылатын, коммуналдық қызметтерді қолданудың нормативтері мен шығындарының мөлшері" 7 тарауының 55 тармағында "қызмет көрсетуді жабдықтаушылармен" сөзін "Риддер қ. экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ" сөзіне ауыстырсын.
2. 8 тарауы келесі мазмұнмен толықтырылсын:
"8. Кондоминиум және ЖПК нысандарының жалпы мүлігін толық жөндеуге жіберілген шығындарды қайтару тәртібі":
56. Кондоминиум және ЖПК-ның жалпы мүлігінің толық жөндеуіне жіберілген шығындарды қайтарудың құқығы, тұрғын-үй көмегін алуға құқығы бар отбасы мен тұлғаларда бар.
57. Өтініш берген кезден бастап жылына бір рет осы мақсаттарға
жіберілген шығындардың жалпы жиынында бекітілген 100% көлемінде
ақшалай төлемдер ретінде шығындарды қайтару жасалады.
Сонымен қатар тұрғын-коммуналды шаруашылық және құрылыс ісі бойынша уәкілетті органында сараптаманы өткен сметамен келісілген толық жөндеуден өткізу үшін қаралған жалпы шығындар сомасының бөлігі шегінде тұрғын-үй көмегін алушыларға төлем анықталады.
58. Кондоминиум және ЖПК нысандарының (іргетас, сыртқы қабырға және апаратын құрылғылар; баспана; баспалдақ (алаң, марштар) және ішкі қабырғалар; инженерлік коммуникация және құралдар; өзгелер (кіре беріс есігі, фрамуги және т.с.с.) жалпы жиналыста қажетті жұмыстарды орындаудың тізімі мен кестесі бар "Риддер қ. тұрғын-коммуналды шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобильді жолдар бөлімі" ММ (қарау актісі) жазбаша өкіміне сәйкес жалпы мүлігіне толық жөндеудің бөлек түрлерін жүргізудің кезегі пәтерлердің жеке меншігімен жасалады.

7) Раздел 4 "Исчисление совокупного дохода граждан (семьи),
претендующих на получение жилищной помощи" в пункте 35 слова "питание из местного бюджета" исключить;
8) Раздел 5 "Порядок предоставления жилищной помощи
малообеспеченным семьям (гражданам), проживающим в частных домостроеньях с местным отоплением" пункт 41 изложить в следующей редакции:
Для расчета стоимости угля учитывать фактические цены на твердое топливо в разрезе города, предоставляемые ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования г. Риддера" по состоянию на последний месяц квартала, предшествующего кварталу расчета жилищной помощи (декабрь, март, июнь, сентябрь);
9) Раздел 7 "Размеры расходов и нормативы потребления коммунальных услуг, применяемые при расчете жилищной помощи" пункт 50 в подпункте 1) цифру "35" заменить цифрой "40", в подпункте 2) цифру "45" заменить цифрой "50", в подпункте 3) цифру "50" заменить цифрой "55";
10) Раздел 7 "Размеры расходов и нормативы потребления коммунальных услуг, применяемые при расчете жилищной помощи" в пункте 53 цифру "150" заменить цифрой "200";
11) Раздел 7 "Размеры расходов и нормативы потребления коммунальных услуг, применяемые при расчете жилищной помощи" пункт 54 в подпункте 1) цифру "95" заменить цифрой "100", в подпункте 2) цифру "85" заменить цифрой "95", в подпункте 3) цифру "75" заменить цифрой "85";
12) Раздел 7 "Размеры расходов и нормативы потребления коммунальных услуг, применяемые при расчете жилищной помощи" в пункте 55 слова "поставщиками услуг" заменить на слова "ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования г. Риддера".
2. Дополнить разделом 8 следующего содержания:
"8. Порядок возмещения затрат, понесенных на капитальный ремонт общего имущества объектов кондоминиума и КСК":
56. Право на возмещение затрат, понесенных на капитальный ремонт общего имущества кондоминиума и КСК имеют семьи и лица, располагающие правом на получение жилищной помощи.
57. Возмещение затрат производится в виде денежных выплат в размере 100 % установленных на общем собрании затрат на эти цели один раз в год с момента подачи заявления.
При этом выплата получателям жилищной помощи определяется в пределах доли от суммы общих затрат, предусмотренных для проведения капитального ремонта согласно смете, прошедшей экспертизу в уполномоченном органе по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства.
58. Очередность проведения отдельных видов капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума и КСК (фундамент, наружные стены и несущие конструкции; кровля; лестницы (площадки, марши) и внутренние стены; инженерные коммуникации и оборудование; прочие (подъездные двери, фрамуги и т.п.) устанавливается собственниками квартир на общем собрании в соответствии с предписанием (актом обследования) ГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог г. Риддера", содержащим перечень и график выполнения необходимых работ.

59. Кондоминиум және ЖПК-ның жалпы мүлігін толық жөндеудің шығындарын қайтаруға құқығы бар отбасы мен тұлғалары келесі құжаттарды берсін:
- шарт-өтініш;
- тұлғалығын куәландыратын құжат (түпнұсқасы мен көшірмесі);
- азаматтарды тіркеу кітабы (түпнұсқасы мен көшірмесі);
- пәтердің төлқұжаты (түпнұсқасы);
- баспанаға құқығын куәландыратын құжат (түпнұсқасы мен көшірмесі);
- толық жөндеуге бөлінген мақсатты жиынның көлемін анықтайтын жеке меншік пәтерлердің жалпы жиналысының шешімінен үзіндісі (көшірме);
- кондоминиум мен ЖПК жалпы мүлігіне толық жөндеу жүргізуге мақсатты жиынды төлеу туралы түбіртектері;
- жөндеу жұмыстарын жүзеге асыратын ұйымдар мен жеке меншік пәтерлер кооперативтерімен, баспана меншіктерінің арасында жасалған, кондоминиум мен ЖПК-ның жалпы мүлігіне толық жөндеуді жүргізудің келісімі (көшірмесі);
- кондоминиумнің жалпы мүлігіне толық жөндеу бойынша жұмыстардың жүргізілген қабылдау-тапсыру актісінің көшірмесі.
60. Толық жөндеуге жіберілген шығындарын қайтаруга, алушылардың
жинақ жеке шотына жіберілген соманы жіберу жолымен екінші деңгейдегі
банктың бөлімі арқылы жасалады.
3. Осы шешім әділет органында тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ресми жарияланғаннан кейін қолданысқа енеді және 2008 жылдың 1 сәуірінде пайда болған жағдайда таратылады.
Кезекті сессияның төрағасы                   Н.ЗАМЯТИН
Қалалық мәслихат хатшысы                     А.ЕРМАКОВ

59. Семьи и лица, имеющие право на возмещение затрат на капитальный ремонт общего имущества кондоминиума и КСК, предоставляют следующие документы:
- договор-заявление;
- документ, удостоверяющий личность (оригинал и копию);
- книгу регистрации граждан (оригинал и копию);
- паспорт на квартиру (оригинал);
- документ, удостоверяющий право на жилье (оригинал и копию);
- выписку (копия) из решения общего собрания собственников квартир, определяющего размер целевых сборов на капитальный ремонт;
- квитанции об оплате целевых сборов на проведение капитального ремонта общего имущества кондоминиума и КСК;
- договор (копия) на проведение капитального ремонта общего имущества кондоминиума и КСК, заключенного между собственником жилья, кооперативом собственников жилья и организацией, осуществляющей ремонтные работы;
- копию акта приема-передачи произведенных работ по капитальному ремонту общего имущества кондоминиума.
60. Возмещение затрат на капитальный ремонт производится через
отделения банков второго уровня путем перечисления начисленных сумм на сберегательные лицевые счета получателей."
3. Настоящее решение вступает в силу со дня регистрации в органах юстиции и вводится в действие после официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 апреля 2008 года.
Председатель очередной сессии      Н. ЗАМЯТИН
Секретарь городского маслихата     А. ЕРМАКОВ