2009 жылға арналған аудан бюджеті
Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2008 жылғы 23 желтоқсандағы N 14-3-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Бородулиха ауданындағы Әділет басқармасында 2008 жылғы 30 желтоқсанда N 5-8-72 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2009 жылғы 28 желтоқсандағы № 406 хатымен
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2009.12.28 № 406 хатымен.
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 желтоқсандағы № 548-II Бюджеттік Кодексінің 8085 баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148-ІІ “Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы” Заңының 6 бабына және облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 19 желтоқсандағы сессиясының № 10/129-ІV «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2008 жылғы 30 желтоқсанда № 2491 саңымен тіркелген) шешіміне сәйкес Бородулиха аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2009 жылға арналған аудан бюджеті 1 қосымшаға сәйкес келесі көлемде бекітілсін:
1) түсімдер – 1950106,9 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 417390 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 4625 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 8277 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1519814,9 мың теңге;
2) шығындар – 1967730 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді төлеу – 0 мың теңге;
4) қаржылық активтер операциялары бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржылық активтерді сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -17623,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 17623,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2009.11.24 N 21-3-IV шешімімен (01.01.2009 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Республикалық бюджеттің қаражаты есебінен жалпы сомасы 126679,3 мың теңге нысаналы ағымдағы трансферттер аудан бюджетінде есепке алынсын, оның ішінде:
750 мың теңге - әлеуметтік жұмыс орнын құруға және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге, оның ішінен:
750 мың теңге - жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге;
25648 мың теңге - жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау өңірлік стратегиясын іске асыру шеңберінде елді мекендерді көркейту және инженерлік-коммуникациялық инфро құрылымды жөндеуге;
5910 мың теңге - жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау өңірлік стратегиясын іске асыру;
- 5910 мың теңге - білім беру объектілерінің ағымдағы, күрделі жөндеуіне;
5083 мың теңге - жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау өңірлік стратегиясын іске асыру шеңберінде білім беру объектілерінің ағымдағы, күрделі жөндеуіне;
64206 мың теңге - жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау өңірлік стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және қала көшелерін жөндеу және күтіп ұстауға;
25995 мың теңге - жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау өңірлік стратегиясын іске асыру шеңберінде кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде басымды әулеметтік жобаларды қаржыландыруға;

О районном бюджете на 2009 год
Решение Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23 декабря 2008 года N 14-3-IV. Зарегистрировано в Управлении юстиции Бородулихинского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 30 декабря 2008 года за N 5-8-72. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято, на основании письма Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 28 декабря 2009 года № 406
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято, на основании письма Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 28.12.2009 № 406.
В соответствии со статьями 8085 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года № 548-II, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении в Республике Казахстан» и решением сессии областного маслихата № 10/129-IV от 19 декабря 2008 года «Об областном бюджете на 2009 год», (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2491 от 30 декабря 2008 года), Бородулихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 1950106,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 417390 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 4625 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала- 8277 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1519814,9 тысяч тенге;
2) затраты 1967730 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -17623,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 17623,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными - решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 24.11.2009 N 21-3-IV (вводится в действие с 01.01.2009).
2. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты за счет средств республиканского бюджета в общей сумме 6660 тысяч тенге, в том числе:
750 тысяч тенге на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики, из них:
750 тысяч тенге - на расширение программ молодежной практики;
25648 тысяч тенге - на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров;
5910 тысяч тенге - на реализацию стратегии региональной программы занятости и переподготовки кадров, в том числе:
-5910 тысяч тенге - на капитальный и текущий ремонт объектов образования;
64206 тысяч тенге - на ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения и улиц городов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров;
25995 тысяч тенге - на финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров;

15 мың теңге - аз қамтылған отбасыларындағы 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдем ақы төлеуге;
73 мың теңге – мемлекеттік атаулы әулеметтік жәрдем ақы төлеуге;
5,3 мың теңге – селолық елді мекендердегі әулеметтік сала мамандарын әулеметтік қорғау шараларын іске асыруға.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2009.10.21 N 20-2-IV шешімімен (01.01.2009 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Облыстық бюджеттің қаражаты есебінен аудандық бюджетте сомасы 11000 мың теңге трансферттер «Белағаш топтық су құбырын 1-кезекті, 2 кезекті қайта жөндеулері» нысаны бойынша жер пайдалануға мемлекеттік акті және техникалық құжат, құқық беретін құжаттарды рәсімдеу үшін есепке алынсын.
4. Республикалық бюджет қаражаты есебінен мақсатты ағымдағы трансферттер азайтылсын:
- 19 мың теңге - жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау өңірлік стратегиясын іске асыру шеңберінде елді мекендерді көркейту және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеуге.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2009.07.17 N 18-10-IV шешімімен (01.01.2009 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Облыстық бюджеттің қаражаты есебінен қарастырылған мақсатты ағымдағы трансферттер сомасы 1024,3 мың теңгеге азайтылсын, оның ішінде:
- «Белағаш топтық су құбырын 1-кезекті, 2 кезекті қайта жөндеулері» нысаны бойынша жер пайдалануға мемлекеттік акті және техникалық құжат, құқық беретін құжаттарды рәсімдеуге 58,3 мың теңге.
- жеке санаттағы әлеуметтік көмекті қажет ететін азаматтарға 966 мың теңге, оның ішінде;
- кейбір санаттағы азаматтарға материалдық көмек көрсетуге (ҰОС қатысушыларына, ҰОС мүгедектеріне, ҰОС қатысушыларына теңестірілген жандарға және ҰОС мүгедектеріне теңестірілген жандарға, әскерилердің жесірлеріне) 294 мың теңгеге азайтылсын;
- облыс алдында еңбегі сіңген дербес зейнеткерлерге материалдық көмек көрсетуге 14 мың теңгеге азайтылсын;
- төрт және оданда көп балалары бар кәмелеттік жасқа толмаған өзімен бірге тұратын, көп балалы аналарға біржолғы материалдық көмек көрсетуге 20 мың теңгеге көбейтілсін.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2009.10.21 N 20-2-IV шешімімен (01.01.2009 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 10/129-ІV «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне сәйкес төлем көздерінен алынатын кіріске салынатын жеке табыс салығы, төлем көздерінен алынатын кіріске салынатын шетел азаматтарының жеке табыс салығы және әлеметтік салық бойынша 2009 жылға арналған аудан бюджетіне түсетін аударылымдардың нормативі 35,5 пайыз көлемінде анықталды.

15 тысяч тенге - на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей;
73 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
5,3 тысяч тенге - для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными - решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21.10.2009 N 20-2-IV (вводится в действие с 01.01.2009).
3. Учесть в районном бюджете трансферты за счет средств областного бюджета в сумме 11000 тысяч тенге на оформление правоустанавливающих документов, технического паспорта и государственного акта на землепользование по объекту «Реконструкции Бельагачского группового водопровода 1-я очередь, 2-я очередь».
4. Уменьшить целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
- 19 тысяч тенге на ремонт инженерно - коммуникационной стратегии региональной занятости и переподготовки кадров.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными - решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 17.07.2009 N 18-10-IV (вводится в действие с 01.01.2009).
5. Уменьшить целевые текущие трансферты, предусмотренные за счет средств областного бюджета в сумме 1024,3 тысяч тенге, в том числе:
- 58,3 тысяч тенге на оформление правоустанавливающих документов, технического паспорта и государственного акта на землепользование по объекту «Реконструкции Бельагачского группового водопровода 1-я очередь, 2-я очередь»;
- 966 тысяч тенге на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан из них:
- уменьшить 142 тысяч тенге на оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам ВОВ, инвалидам ВОВ, лицам приравненным к участникам ВОВ и инвалидам ВОВ, семьям погибших военнослужащих);
- уменьшить 14 тысяч тенге на оказание материальной помощи персональным пенсионерам, имеющим заслуги перед областью;
- увеличить 20 тысяч тенге на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, имеющим четыре и более совместно проживающих несовершеннолетних детей.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными - решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21.10.2009 N 20-2-IV (вводится в действие с 01.01.2009).
6. Установить на 2009 год норматив отчислений в бюджет района по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты и социальному налогу в размере 35,5%,согласно решению сессии областного маслихата № 10/129-IV от 19 декабря 2008 года «Об областном бюджете на 2009 год».

7. Облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 10/129-ІV «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне сәйкес төлем көздерінен алынбайтын бір реттік талондар бойынша қызметтерін іске асыратын жеке тұлғалардың кіріске салынатын жеке табыс салығы, төлем көздерінен алынбайтын кіріске салынатын шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша 2009 жылға арналған аудан бюджетіне түсетін аударылымдардың нормативі 100 пайыз көлемінде анықталды.
8. Облыстық бюджеттен 2009 жылға арналған аудан бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 1209024 мың теңге сомасында есептелсін.
9. 2009 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әулеметтік көмек көрсетуге арналған ағымды нысаналы трансферттер 23122 мың теңге сомасында есептелсін,соның ішінде:
- кейбір санаттағы азаматтарға материалдық көмек көрсетуге(ҰОС қатысушыларға, ҰОС мүгедектеріне, ҰОС қасысушылары мен ҰОС мүгедектеріне теңестірілген жандарға,қайтыс болған әскери қызметшілердің отбасыларына) – 13158 мың теңге;
- Ауғаныстанда қайтыс болғандардың отбасыларына материалдық көмек көрсетуге – 180 мың теңге;
- Қазақстан Республикасына еңбегі сіңген зейнеткерлерге материалдық көмек көрсетуге – 24 мың теңге;
- облысқа еңбегі сіңген зейнеткерлерге материалдық көмек көрсетуге – 240 мың теңге;
- оқу орындарын аяқтаған соң,селолар мен ауылдарда жұмыс істеуге тілек білдірген жас мамандарға материалдық көмек көрсетуге – 847 мың теңге;
- жеткілікті қамтамасыз етілмеген отбасылардан шыққан балаларды жоғары оқу орындарында оқытуға (оқудың, стипендияның, жатақханада тұрудың құны) – 261 мың теңге;
- «Алтын алқа»,«Күміс алқа» кеуде белгілерімен мараппаталған немесе бұрын «Батыр ана» атағын алған және 1,2 дәрежелі «Ана даңқы» орденімен марапатталған көп балалы аналарға біржолғы материалдық көмек көрсетуге – 1560 мың теңге;
- өзімен бірге тұратын 4 және оданда көп кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы аналарға біржолғы материалдық көмек көрсетуге – 1310 мың теңге.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерту енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2009.10.21 N 20-2-IV шешімімен (01.01.2009 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 238 бабының 23 тармақтарына сәйкес ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әулеметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт салаларының азаматтық қызметшілеріне қалалық жағдайында осы қызмет түрімен айналысатын азаматтық қызметшілер ставкасымен салыстыру арқылы окладтарын және тарифтік ставкаларын бюджеттік қаражат есебінен жиырма бес пайызға өсіру белгіленсін.
Ауылдық (селолық) жерлерде жқмыс істейтін денсаулық сақтау, әулеметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт салаларының мамандарының лауазымдарының тізбесін жергілікті өкілетті органмен келісі отырып жергілікті атқарушы орган анықтайды.

7. Установить на 2009 год норматив отчислений в бюджет района по индивидуальному подоходному налогу с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты в размере 100%, согласно решению сессии областного маслихата № 10/129-IV от 19 декабря 2008 года «Об областном бюджете на 2009 год».
8. Учесть объем бюджетной субвенции, передаваемую из областного бюджета в бюджет района на 2009 год в сумме 1209024 тысяч тенге.
9. Учесть в районном бюджете на 2009 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 23122 тысяч тенге на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан, в том числе:
- на оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам ВОВ, инвалидам ВОВ, лицам приравненным к участникам ВОВ и инвалидам ВОВ, семьям погибших военнослужащих) – 13158 тысяч тенге;
- на оказание материальной помощи семьям, погибших в Афганистане - 180 тысяч тенге;
- на оказание материальной помощи пенсионерам, имеющим заслуги перед Республикой Казахстан - 24 тысяч тенге;
- на оказание материальной помощи пенсионерам, имеющим заслуги перед областью - 240 тысяч тенге;
- на оказание материальной помощи молодым специалистам (учителям, врачам), желающим работать в селах и аулах после завершения учебного заведения – 847 тысяч тенге;
- для обучения детей из малообеспеченных семей в высших учебных заведениях (стоимость обучения, стипендии, проживание в общежитии) – 261 тысяч тенге;
- на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям награжденным подвесками «Алтын алқа», «Күміс алқа» или получившие ранее звание «Мать-героиня» и награжденные орденом «Материнская слава» 1, 2 степени - 1560 тысяч тенге;
- на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, имеющим 4 и более совместно проживающих несовершеннолетних детей - 1310 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными - решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21.10.2009 N 20-2-IV (вводится в действие с 01.01.2009).
10. В соответствии с пунктами 23 статьи 238 Трудового  Кодекса Республики Казахстан установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности за счет бюджетных средств повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в аульной (сельской) местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.

11. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2009 жылға арналған қоры 2585 мың теңге сомасында бекітілсін, соның ішінде:
кезек күттірмейтін шығындар қоры – 2450 мың теңге;
сот шешімдері бойынша міндеттемелерді орындау бойынша қор – 135 мың теңге.
12. Аудан бюджетін дамытудың 2009 жылға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі № 2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. 2009 жылға арналған аудан бюджетін орындау барысында секвестерге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі № 3 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. 123 «Қаладағы аудан,аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты» бюджеттік бағдарламалардың әкімгерлері бойынша 2009 жылға арналған шығындар көлемі келесі мақсаттарға бекітілсін:
1) 101375 мың теңге – қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппаратының қызмет етуіне (№ 4 қосымша);
2) 16599 мың теңге – үйде көмек көрсетуді қажет ететін азаматтарға әулеметтік көмек көрсетуге (№ 5 қосымша);
3) 665 мың теңге – ауылдық (селолық) жерлерде оқушыларды мектепке дейін және кейін қарай тегін тасмалдауды ұйымдастыруға (№ 6 қосымша);
4) 9143 мың теңге – елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға (№ 7 қосымша);
5) 3547 мың теңге – елді мекендердің тазалығын қамтамасыз етуге (№ 8 қосымша);
6) 123 мың теңге – жерлеу орындарын күтіп ұстауға және туысы жоқ адамдарды жерлеуге (№ 9 қосымша);
7) 848 мың теңге – елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға (№ 10 қосымша);
8) 17073 мың теңге – аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық (селолық) окрутерде көлік жолдарының қызметін етуін қамтамасыз етуге (№ 11 қосымша);
9) 150 мың теңге – шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын орналасқан денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыруға (12 қосымша).
Ескерту. 14-тармаққа өзгерту енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2009.04.21 N 17-2-IV шешімімен (01.01.2009 бастап қолданысқа енгізіледі).
15. Осы шешім 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                               Ү. Эфендиев
Аудандық мәслихаттың
хатшысы                                        Б. Аргумбаев
Аудандық мәслихаттың
2008 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 14-3-IV шешiмiне
№ 1 қосымша
2009 жылға арналған аудан бюджетi

11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2009 год в сумме 2585 тысяч тенге, в том числе:
резерв на неотложные затраты – 2450 тысяч тенге;
резерв по исполнению обязательств по решениям судов – 135 тысяч тенге.
12. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2009 год, согласно приложению № 2.
13. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2009 год, согласно приложению 3.
14. Утвердить по администраторам бюджетных программ 123 «Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного(сельского) округа» на 2009 год объем расходов на следующие цели:
1) 101375 тысяч тенге – на функционирование аппарата акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа (приложение 4);
2) 16599 тысяч тенге – на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому (приложение 5);
3) 665 тысяч тенге – на организацию бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности (приложение 6);
4) 9143 тысяч тенге – на освещение улиц населенных пунктов (приложение 7);
5) 3547 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов (приложение 8);
6) 123 тысяч тенге – на содержание мест захоронений и погребение безродных (приложение 9);
7) 848 тысяч тенге – на благоустройство и озеленение населенных пунктов (приложение 10);
8) 17073 тысяч тенге – на обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах (приложение 11);
9) 150 тысяч тенге – на организацию в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации оказывающую врачебную помощь (приложение 12).
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21.04.2009 N 17-2-IV (вводится в действие с 01.01.2009).
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель сессии:                         У. Эфендиев
Секретарь районного
маслихата:                                    Б. Аргумбаев
Приложение № 1
к решению районного маслихата
от 23 декабря 2008 года № 14-3-IV
Районный бюджет на 2009 год

215
14
Көлiк кұралдарын мемлекеттiк тiркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым
220
18
Жылжымайтын мүлiкке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттiк тiркегені үшiн алынатын алым
1070
20
Жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін алынатын төлем
150
5
Құмар ойын бизнеске салық
59
02
Тіркелген салық
59
08
Заңдық мәні іс-әректтерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшiн алынатын мiндеттi төлемдер
3474
1
Мемлекеттiк баж
3474
02
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берiлетін талап арыздардан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету iстерi арыздарынан, ерекше жүргізілетін істері бойынша арыздардан (шағымдардан) сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшiрмелерін беру туралы шағымдардан алынады
1720
04
Азаматтық хал актiлерiн тiркегені үшін, сондай-ақ, азаматтарға азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы куәліктерді және азаматтық хал актілері жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтiруге байланысты куәліктерді қайтадан бергені үшін мемлекеттiк баж
1091
05
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды рәсімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерiстер енгізгені үшiн мемлекеттiк баж
269
06
Шетелдіктердің паспорттарына және немесе оларды ауыстыратын құжаттарына Қазақстан Республикасынан кету және Қазақстан Республикасына келу құқығына виза бергені үшін мемлекеттік баж
3
07
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды рәсiмдегені үшiн мемлекеттiк баж
14
08
Тұрғылықты жерiн тiркегені үшін мемлекеттiк баж
250
09
Аңшы куәлігін бергені және оны жыл сайын тіркегені үшін мемлекеттiк баж
14
10
Жеке және заңды тұлғалардан азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тiтiркендiретiн заттар толтырылған аэрозольдi және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуатты 7,5 ДЖ-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейiнгiлерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттiк баж
22
12
Қаруды және оның оқтарын сақтау алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге рұқсат беру үшiн алынатын мемлекеттiк баж
37
21
Тракторшы-машинистің куәлігі берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж
54
2
Салықтық емес түсiмдер

215
14
Сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию
220
18
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
1070
20
Плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах
150
5
Налог на игорный бизнес
59
02
Фиксированный налог
59
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
3474
1
Государственная пошлина
3474
02
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям
1720
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
1091
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда заграницу на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
269
06
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу на территории Республики Казахстан визы к паспортам иностранцев и лиц без гражданства или заменяющим их документам на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан
3
07
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении в гражданстве Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
14
08
Государственная пошлина за регистрацию места жительства
250
09
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
14
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного, охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими вешествами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
22
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
37
21
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверений тракториста-машиниста
54
Неналоговые поступления

Ескерту. 10-қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2009.10.21 N 20-2-IV шешімімен (01.01.2009 бастап қолданысқа енгізіледі).
Селолық округтердің аппараттарының атауы
Сомасы
(мың теңге)
Барлығы
2798
1.
Бородулиха с/о әкімінің аппараты ММ
2798
Аудандық мәслихаттың
2008 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 14-3-IV шешiмiне
№ 11 қосымша
2009 жылға арналған селолық округтердегі аппаратарының «Аудан маңызындағы қалаларда, кенттерде, ауылдарда көлік жолдарының қызметін қамтамасыз ету» 123.013.015 код бағдарламасы бойынша шығындар

Сноска. Приложение 10 в редакции - решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21.10.2009 N 20-2-IV (вводится в действие с 01.01.2009).
п/п
Наименование аппаратов сельских округов
Сумма
(тысяч тенге)
Всего:
2798
1
ГУ Аппарат акима Бородулихинского с/о
2798
Приложение № 11
к решению районного маслихата
от 23 декабря 2008 года № 14-3-IV
Затраты по коду программы 123.013.015 «Обеспечение
функционирования автомобильных дорог в городах
районного значения, поселках, аулах (селах), аульных
(сельских) округах» в разрезе аппаратов сельских
округов на 2009 год