Мемлекеттік орман қоры телімдеріндегі орманды пайдаланған үшін төлемдер мөлшері туралы
Батыс Қазақстан облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 26 ақпандағы N 6-10 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2008 жылғы 3 наурызда N 3002 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихаттың 2009 жылғы 11 ақпандағы N 11-14 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихаттың 2009.02.11 N 11-14 Шешімімен.
Қазақстан Республикасының "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Кодексіне (Салық кодексі), Қазақстан Республикасының Орман кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Мемлекеттік орман қоры телімдеріндегі орманды пайдаланған үшін төлемдер мөлшері бекітілсін, оның ішінде:
1) екінші кезектегі орман материалдарын дайындау үшін (1 қосымша);
2) шабындық үшін (2 қосымша);
3) орман қоры телімдерін аңшылық шаруашылық қажеттілігіне пайдаланғаны үшін (3 қосымша);
4) орман қоры телімдерін мәдени-сауықтыру, рекреациялық, туристік және спорт мақсаттарына пайдаланғаны үшін (4 қосымша);
5) Батыс Қазақстан облысының жергілікті ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшін (5 қосымша).
2. Орманды пайдаланғаны үшін түскен қаражаттар жергілікті бюджетке жолдансын.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ескерту. 3 тармаққа өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2008.05.16 N 7-5 Шешімімен.
Сессия төрағасы
Облыстық мәслихат хатшысы
Облыстық мәслихаттың
2008 жылғы 26 ақпандағы
N 6-10 шешімімен 1 қосымша
бекітілді
Екінші кезектегі орман материалдарын
дайындау үшін төлем мөлшері
Пайдаланатын түрлері
төлем мөлшері
Сыпыртқы, шетен (шыбық) жасау үшін құралдар дайындау
1 м3 үшін 51 теңге
Сыпырғыш (аққайың шыбығын)
(емен шыбығын) дайындау
1 м3 үшін 37 теңге
1 м3 үшін 95 теңге
Облыстық мәслихаттың
2008 жылғы 26 ақпандағы
N 6-10 шешімімен 2 қосымша
бекітілді
Шабындық үшін төлем мөлшері
Атауы
1 га шығын сомасы
Шөп шабу төлемі
Шөп шабу үшін төлем мөлшері га көлемінен
116
1 га орман жерінің телімінен 116 теңге
Облыстық мәслихаттың
2008 жылғы 26 ақпандағы
N 6-10 шешімімен 3 қосымша
бекітілді
Орман қоры телімдерін аңшылық шаруашылық
қажеттілігі үшін пайдалану төлем мөлшері
Атауы
Орман қорының үлескілерін аңшылық шаруашылық қажеттілігі үшін пайдалану төлемі
Орман қорының үлескілерін аңшылық шаруашылық қажеттілігі үшін пайдалану мөлшері га көлемінен

О ставках платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда
Решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 26 февраля 2008 года N 6-10. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 3 марта 2008 года за N 3002. Утратило силу - решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 11 февраля 2009 года N 11-15
Сноска. Утратило силу - Решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 11.02.2009 N 11-15.
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), Лесным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении Республики Казахстан" областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда в том числе:
1) за заготовку второстепенных лесных материалов (приложение 1);
2) за сенокошение (приложение 2);
3) за пользование участками лесного фонда для нужд охотничьего хозяйства (приложение 3);
4) за пользование участками лесного фонда для культурно-оздоровительных, рекреационных, туристических и спортивных целей (приложение 4);
5) за пользование особо охраняемыми природными территориями местного значения Западно-Казахстанской области (приложение 5).
2. Средства, поступившие от платежей за лесные пользования, направлять в местный бюджет.
3. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными Решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 16.05.2008 N 7-5.
Председатель сессии
Секретарь областного маслихата
Приложение 1
утверждено
решением областного маслихата
N 6-10 от 26 февраля 2008 года
Ставка платы
за заготовку второстепенных
лесных материалов
Виды пользования
Ставки  платы
Заготовка  метел, материалов для плетения (хворост)
51 тенге за 1 м3
Заготовка веников
(хворост  береза)
(хворост  дуба)
37 тенге за 1 м3
95 тенге за 1 м3
Приложение 2
утверждено
решением областного маслихата
N 6-10 от 26 февраля 2008 года
Ставка платы за сенокошение
Наименование
Сумма затрат
на 1 га
Ставка за  сенокошение
Ставка за сенокошение с га площади
116
116 тенге с 1 га участка лесной площади
Приложение 3
утверждено
решением областного маслихата
N 6-10 от 26 февраля 2008 года
Ставка платы
за пользование участками лесного фонда
для нужд охотничьего хозяйства
Наименование
Ставка за пользование участками лесного фонда для нужд охотничьего хозяйства
Ставка за пользование участками лесного фонда для нужд охотничьего хозяйства с га площади

1 га орман жерінің үлескісінен 0 теңге
Облыстық мәслихаттың
2008 жылғы 26 ақпандағы
N 6-10 шешімімен 4 қосымша
бекітілді
Орман қоры телімдерін мәдени-сауықтыру,
рекреациялық, туристік және спорт
мақсаттарына пайдалану үшін төлем мөлшері
Атауы
1 га шығын сомасы
Орман қорының телімдерін мәдени-сауықтыру, рекреациялық, туристік және спорт мақсаттарына пайдалану мөлшері
Орман қорының үлескілерін мәдени-сауықтыру, рекреациялық және спорт мақсаттарына пайдалану мөлшері га көлемінен
116
орман жері үлескісінің 1 га 116 теңге
Облыстық мәслихаттың
2008 жылғы 26 ақпандағы
N 6-10 шешімімен 5 қосымша
бекітілді
Батыс Қазақстан облысының жергілікті
ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды
пайдалану үшін төлем мөлшері
N
Заңды және жеке тұлғалар үшін жергілікті маңызды ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың пайдалану түрлері
Өлшем бірлігі
Айлық есеп көрсеткішіндегі төлем мөлшері
1.
Ғылыми мақсаттарға (ғылыми зерттеулер өткізу)
Адам-күні
0,1
2.
Мәдени-ағартушылық және оқулық мақсаттарға:

0  тенге с 1 га участка  лесной площади
Приложение 4
утверждено
решением областного маслихата
N 6-10 от 26 февраля 2008 года
Ставка платы
за пользование участками лесного фонда
для культурно-оздоровительных, рекреационных,
туристских и спортивных целей
Наименование
Сумма затрат на 1 га
Ставка за пользование участками лесного фонда для культурно- оздоровительных, рекреационных и спортивных целей
Ставка за пользование участками  лесного фонда для культурно- оздоровительных, рекреационных и спортивных целей с га площади
116
116 тенге с 1 га участка лесной площади
Приложение 5
утверждено
решением областного маслихата
N 6-10 от 26 февраля 2008 года
Ставка платы
за пользование особо охраняемыми
природными территориями местного значения
Западно-Казахстанской области
N п/п
Виды  использования особо охраняемых природных территорий местного значения физическими и юридическими лицами
Единица измерения
Ставки платы в месячных расчетных показателях
1
В научных целях (проведение научных  исследований)
человеко-день
0,1
2
В культурно-просветительных и учебных целях:

1) тарихи-мәдени мұра нысандарын, жануарлар мен өсімдіктер, жансыз табиғат нысандарын көрсету;
2) студенттер мен оқушылардың өндіріс практикаларын, оқу сабақтары және таным-жорықтар өткізу;
3) қоршаған ортаны қорғау және тиімді пайдалану, қорық жұмыстары аясында ғылыми кадрлар дайындау, қайта даярлау мен мамандардың білімін жетілдіру
Адам-күні
Адам-күні
Адам-күні
0,1
0,1
0,1
3.
Туристік және рекреациялық мақсаттарға
Адам-күні
0,1
4.
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды осы төленім мөлшерінің 1, 2, 3 пункттерінде көрсетілген Қазақстан Республикасының "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Заңының 19 бабына белгіленген мемлекеттік мекемелер түрінде заңды тұлғалармен пайдалану мақсатында
Адам-күні
0,0

1) показ объектов неживой природы, растений и животных, объектов историко-культурного наследия;
2) проведение учебных  экскурсий и занятий, производственных практик учащихся и студентов;
3) подготовка научных кадров, переподготовка и повышение квалификации специалистов в области заповедного дела, охраны окружающей среды и рационального природопользования
человеко-день
человеко-день
человеко-день
0,1
0,1
0,1
3
В туристических и рекреационных целях
человеко-день
0,1
4
Использование особо охраняемых природных территорий в целях, указанных в  пунктах 1, 2, 3 настоящих ставок платы, юридическими лицами в форме государственного учреждения, определенными статьей 19 Закона Республики Казахстан «Об особо охраняемых природных  территориях»
человеко-день
0,0