Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Орталық депозитарийдің есептерді ұсыну ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 21 тамыздағы N 252 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009 жылғы 26 қаңтардағы N 7 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 20 ақпанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5554 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық банкі басқармасының 2015 жылғы 17 шілдедегі № 130 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық банкі басқармасының 17.07.2015 № 130 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қаржы ұйымдарының есептілікті беруінің тәртібін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Агенттік Басқармасының "Орталық депозитарийдің есептерді ұсыну ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 21 тамыздағы N 252 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3072 тіркелген, 2005 жылғы 27 қыркүйекте "Заң газеті" газетінде N 113 (737) санында жарияланған), Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттік реттеу мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 25 маусымдағы N 173 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4848 тіркелген, 2007 жылғы 5 қыркүйекте "Заң газеті" газетінде N 135 (1164) санында жарияланған) енгізілген өзгерісімен бірге мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Орталық депозитарийдің есептерді ұсыну ережесінде:
1-тармақта:
2) тармақшада "." деген тыныс белгісі ";" деген тыныс белгісімен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 3) және 4) тармақшалармен толықтырылсын:
"3) осы Ереженің 3-қосымшасына сәйкес жеке шоттардың бірыңғай
жүйесін жүргізу бойынша қызметтің қорытындысы жөніндегі есепті;
4) осы Ереженің 4-қосымшасына сәйкес инвестициялық қорлардың орталық депозитарийдің номиналды ұстауындағы пайлардың (акциялардың) ұстаушыларының саны туралы мәліметті.";
осы қаулының 1 және 2-қосымшаларына сәйкес 3 және 4-қосымшалармен толықтырылсын.

О внесении изменения и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 21 августа 2004 года № 252 "Об утверждении Правил представления отчетов центральным депозитарием"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 января 2009 года № 7. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 февраля 2009 года № 5554. Утратило силу постановлением и.о. Председателя Национального Банка Республики Казахстан от 17 июля 2015 года № 130
Сноска. Утратило силу постановлением и.о. Председателя Национального Банка РК от 17.07.2015 № 130 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих порядок представления отчетности финансовыми организациями, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В постановление Правления Агентства от 21 августа 2004 года № 252 "Об утверждении Правил представления отчетов центральным депозитарием" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3072, опубликованное 11 ноября 2005 года в газете "Юридическая газета" № 209-210 (943-944)), с изменением, внесенным постановлением Правления Агентства от 25 июня 2007 года № 173 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4848, опубликованное 5 сентября 2007 года в газете "Юридическая газета" № 135 (1338)), внести следующие изменение и дополнения:
в Правилах представления отчетов центральным депозитарием, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 1:
в подпункте 2) знак препинания "." заменить знаком препинания ";";
дополнить подпунктами 3) и 4) следующего содержания:
"3) отчет об итогах деятельности по ведению единой системы лицевых счетов в соответствии с приложением 3 к настоящим Правилам;
4) сведения о количестве держателей паев (акций) инвестиционных фондов, находящихся в номинальном держании центрального депозитария в соответствии с приложением 4 к настоящим Правилам.";
дополнить приложениями 3 и 4 согласно приложениям 1 и 2 к настоящему постановлению.

2. 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін осы қаулының 1-тармағының алтыншы абзацын қоспағанда, осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Бағалы қағаздар нарығының субъектілерін және жинақтаушы зейнетақы қорларын қадағалау департаменті (М.Ж. Хаджиева):
1) Заң департаментiмен (Н.В. Сәрсенова) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастан он күндiк мерзiмде оны Агенттiктiң мүдделi бөлiмшелерiне, "Қазақстан қаржыгерлерiнiң қауымдастығы" заңды тұлғалар бiрлестiгiне мәлімет үшін жеткізсін.
4. Агенттік Төрайымының Қызметі (А.Ә.Кенже) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрайымының орынбасары А.Ө. Алдамбергенге жүктелсін.
Төрайым                                          Е. Бахмутова
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының
2009 жылғы 26 қаңтардағы
N 7 қаулысына 1-қосымша
"Орталық депозитарийдің есептерді
ұсыну ережесіне 3-қосымша
20___жылғы "___"______________ жағдай бойынша/
жеке шоттардың бірыңғай жүйесін жүргізу бойынша қызметтің
қорытындылары жөніндегі есеп
N
Тіркеушінің атауы
Жеке шоттардың бірыңғай жүйесін жүргізуге шарт жасасу күні
Эмитенттің атауы 1
Бағалы қағаздың ұлттық сәйкестендіру нөмірі
Эмитенттің бағалы қағаздарды ұстаушылардың тізілім жүйесінде ашылған жеке шоттарының саны 2
Ескерту:
1 Эмитенттің атауы көрсетіледі, оның ішінде акциялардың (облигациялардың) эмитенті болып табылатын акционерлік қоғамның, облигациялардың эмитенті болып табылатын жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің атауы, инвестициялық пай қорының және оның басқарушы компаниясының атауы.
2 Осы эмитенттің бағалы қағаздарының әр түрі бөлігінде әр эмитент бойынша жеке шоттардың саны көрсетіледі (жай акциялар, артықшылығы бар акциялар, облигациялар, пайлар.).".
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының
2009 жылғы 26 қантардағы
N 7 қаулысына 2-қосымша
"Орталық депозитарийдің есептерді
ұсыну ережесіне 4-қосымша
20___жылғы "___"______________ жағдай бойынша орталық
депозитарийдің номиналды ұстауында болған инвестициялық
қорлардың пай (акциялар) ұстаушыларының саны туралы мәліметтер
N
Инвестициялық қордың атауы
Басқарушы компанияның атауы
Кастодианның атауы
Пайдың (акцияның) ұлттық сәйкестендіру нөмірі
1
2
...
Инвестициялық қорлардың бағалы қағаздарын ұстаушылардың жалпы жиынтық саны:
Пай ұстаушылардың жиынтық саны:
Акциялар ұстаушылардың жиынтық саны:
кестенің жалғасы
Инвестициялық қорлардың пайларын (акцияларын) ұстаушылардың жалпы саны
Инвестициялық қорлардың пайларын (акцияларын) ұстаушылардың саны
Жеке тұлғалардың
Заңды тұлғалардың
резиденттердің
резидент еместердің
резиденттердің
резидент еместердің

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, за исключением абзаца шестого пункта 1 настоящего постановления, который вводится в действие с 1 января 2010 года.
3. Департаменту надзора за субъектами рынка ценных бумаг и накопительными пенсионными фондами (Хаджиева М.Ж.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Службе Председателя Агентства (Кенже А.А.) принять меры по опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Алдамберген А.У.
Председатель                               Е. Бахмутова
Приложение 1
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 26 января 2009 года № 7
"Приложение 3
к Правилам представления отчетов
центральным депозитарием
Отчет об итогах деятельности по ведению
единой системы лицевых счетов
по состоянию на "___" _________ 20__ года
Наиме-
нование
регист-
ратора
Дата
заключения
договора на
ведение единой
системы
лицевых счетов
Наимено-
вание
эмитента 1
Национальный
идентифика-
ционный номер
ценной бумаги
Количество
лицевых счетов,
открытых в
системе реестров
держателей ценных
бумаг эмитента 2
Примечания:
1 Указывается наименование эмитента, в том числе наименование акционерного общества, являющегося эмитентом акций (облигаций), товарищества с ограниченной ответственностью, являющего эмитентом облигаций, наименование паевого инвестиционного фонда и его управляющей компании.
2 Указывается количество лицевых счетов отдельно по каждому эмитенту в разрезе каждого вида ценных бумаг данного эмитента (простые акции, привилегированные акции, облигации, паи).".
Приложение 2
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 26 января 2009 года № 7
"Приложение 4
к Правилам представления отчетов
центральным депозитарием
Сведения о количестве держателей паев (акций) инвестиционных
фондов, находящихся в номинальном держании центрального
депозитария по состоянию на "__" _________ 20 __ года
Наиме-
нование
инвес-
тицион-
ного
фонда
Наиме-
нова-
ние
управ-
ляющей
компа-
нии
Наиме-
нова-
ние
касто-
диана
Нацио-
нальный
иденти-
фика-
ционный
номер
пая
(акции)
Общее
коли-
чество
держате-
лей паев
(акций)
инвести-
ционных
фондов
Количество держателей
паев (акций)
инвестиционных фондов
Физических
лиц
Юридичес-
ких лиц
ре-
зи-
ден-
тов
нере-
зи-
ден-
тов
ре-
зи-
ден-
тов
нере-
зи-
ден-
тов
1
2
Итого общее
количество
держателей
ценных бу-
маг инвес-
тиционных
фондов:
Итого
количество
держателей
паев:
Итого
количество
держателей
акций: