"Мемлекеттік мекемелердегі бухгалтерлік есеп жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық департаменті директорының 1998 жылғы 27 қаңтардағы N 30 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 29 ақпандағы N 80 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 10 наурызда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5582 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 4 тамыздағы № 395 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010.08.04 № 395 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
"Мемлекеттік мекемелердегі бухгалтерлік есеп жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі қазынашылық департаментінің 1998 жылғы 27 қаңтардағы N 30 бұйрығына (Қазынашылық департаменті директорының 1998 жылғы 22 сәуірдегі N 184 "Республикалық және жергілікті бюджеттер есебінен ұсталатын ұйымдардағы бухгалтерлік есеп жөніндегі нұсқаулыққа толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" бұйрығымен енгізілген өзгерістері мен толықтырулары мен Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 81 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің "Қаржы-қаражат" баспасында 1998 жылы жеке ресми басылым етіп жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 489 болып тіркелген, Қазынашылық комитетінің төрағасының: 1999 жылғы 25 мамырдағы N 238 "Республикалық және жергілікті бюджеттер есебінен ұсталатын ұйымдардағы бухгалтерлік есеп жөніндегі нұсқаулыққа өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" - Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 825 болып тіркелген, 2000 жылғы 12 маусымдағы N 278 "Мемлекеттік мекемелердегі бухгалтерлік есеп жөніндегі нұсқаулыққа өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" - Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1188 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілерінің 2001 жылғы N 18 бюллетенінің 385-бабында жарияланған 2001 жылғы наурыздағы N 141 "Мемлекеттік мекемелердегі бухгалтерлік есеп жөніндегі нұсқаулыққа өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" - Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1431 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілерінің 2001 жылғы N 22 бюллетенінің 408-бабында жарияланған 2001 жылғы 30 наурыздағы N 159 "Мемлекеттік мекемелердегі бухгалтерлік есеп жөніндегі нұсқаулыққа өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" - Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1487 болып тіркелген, 2001 жылғы 18 мамырдағы N 260 "Мемлекеттік мекемелердегі бухгалтерлік есеп жөніндегі нұсқаулыққа өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің қазынашылық департаменті директорының 1998 жылғы 27 қаңтардағы N 30 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" - Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1546 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілерінің 2002 жылғы N 19 бюллетенінің 600-бабында жарияланған "Мемлекеттік мекемелердегі бухгалтерлік есеп жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық департаментінің 1998 жылғы 27 қаңтардағы N 30 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитеті төрайымының 2002 жылғы 18 ақпандағы N 67 бұйрығы Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1793 тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілерінің 2002 жылғы N 38 бюллетенінің 698-бабында жарияланған "Мемлекеттік мекемелердегі бухгалтерлік есеп жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық департаментінің 1998 жылғы 27 қаңтардағы N 30 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитеті төрайымының 2002 жылғы 2 тамыздағы N 353 бұйрығы Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1952 тіркелген, "N 489 тіркелген "Мемлекеттік мекемелердегі бухгалтерлік есеп жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық департаменті директорының 1998 жылғы 27 қаңтардағы N 30 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитеті төрайымының 2004 жылғы 17 наурыздағы N 17 бұйрығы Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2788 тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілерінің 2005 жылғы маусымдағы N 15 бюллетенінің 115-бабында жарияланған "Мемлекеттік мекемелердегі бухгалтерлік есеп жөніндегі нұсқаулық бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық департаменті директорының 1998 жылғы 27 қаңтардағы N 30 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитеті Төрайымының 2005 жылғы 20 мамырдағы N 24 бұйрығы Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3667 тіркелген, 2007 жылғы 18 мамырдағы N 74 (1277) "Заң газетінде" жарияланған "Мемлекеттік мекемелердегі бухгалтерлік есеп жөніндегі нұсқаулық бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық департаменті директорының 1998 жылғы 27 қаңтардағы N 30 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің 2007 жылғы 20 сәуірдегі N 42 бұйрығы Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4662 тіркелген, 2008 жылғы 11 қаңтардағы N 4 (1404) "Заң газетінде" жарияланған "Мемлекеттік мекемелердегі бухгалтерлік есеп жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық департаментінің 1998 жылғы 27 қаңтардағы N 30 бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2007 жылғы 28 қарашадағы N 422 бұйрығы Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5058 тіркелген, 2008 жылғы 5 желтоқсандағы N 186 (1586) "Заң газетінде" жарияланған "Мемлекеттік мекемелердегі бухгалтерлік есеп жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық департаментінің 1998 жылғы 27 қаңтардағы N 30 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің - Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5361 тіркелген 2008 жылғы 22 қазандағы N 521 бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік мекемелердегі бухгалтерлік есеп жөніндегі нұсқаулықта:
барлық мәтін бойынша:
"Ақылы қызметтер бойынша ҚБШ" деген сөздер "Ақылы қызметтер ҚБШ" деген сөздермен ауыстырылсын;
"жеке немесе заңды тұлғалардың ақшаларын уақытша орналастыруға ҚБШ" деген сөздердегі "жеке немесе заңды тұлғалардың" деген сөздер алынып тасталсын;
"демеушілік және қайырымдылық көмектен" деген сөздер "демеушілік, қайырымдылық көмектен" деген сөздермен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в приказ Директора Департамента казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 27 января 1998 года № 30 "Об утверждении Инструкции по бухгалтерскому учету в государственных учреждениях"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 февраля 2009 года № 80. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 марта 2009 года № 5582. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 августа 2010 года № 395
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 04.08.2010 № 395 (вводится в действие с 01.01.2013).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Директора Департамента казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 27 января 1998 года № 30 "Об утверждении Инструкции по бухгалтерскому учету в государственных учреждениях" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 489), опубликованный Издательством "Қаржы-Қаражат" Министерства финансов Республики Казахстан в 1998 году отдельным официальным изданием, с изменениями и дополнениями, внесенными приказами Директора Департамента казначейства от 22 апреля 1998 года № 184 "О внесении дополнений и изменений в Инструкцию по бухгалтерскому учету в бюджетных организациях, содержащихся за счет республиканского и местных бюджетов" - зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 81, Председателя Комитета казначейства: от 25 мая 1999 года № 238 "О внесении изменений и дополнений в Инструкцию по бухгалтерскому учету в организациях, содержащихся за счет республиканского и местных бюджетов" - зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 825, от 12 июня 2000 года № 278 "О внесении изменений и дополнений в Инструкцию по бухгалтерскому учету в государственных учреждениях" - зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1188, от 17 марта 2001 года № 141 "О внесении изменений и дополнений в Инструкцию по бухгалтерскому учету в государственных учреждениях" - зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1431, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан 2001 г., № 18, ст. 385, от 30 марта 2001 года № 159 "О внесении изменений и дополнений в Инструкцию по бухгалтерскому учету в государственных учреждениях" - зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1487, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан 2001 г., № 22, ст. 408, от 18 мая 2001 года № 260 "О внесении изменений и дополнений в приказ Департамента казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 27 января 1998 года № 30 "Об утверждении Инструкции по бухгалтерскому учету в государственных учреждениях" - зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1546, от 18 февраля 2002 года № 67 "О внесении изменений и дополнений в приказ  Департамента казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 27 января 1998 года № 30 "Об утверждении Инструкции по бухгалтерскому учету в государственных учреждениях"" - зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1793, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан 2002 г., № 19, ст. 600, от 2 августа 2002 года № 353 "О внесении изменений и дополнений в приказ Департамента казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 27 января 1998 года № 30 "Об утверждении Инструкции по бухгалтерскому учету в государственных учреждениях" - зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1952, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан 2002 г. № 38, ст. 698, от 17 марта 2004 года № 17 "О внесении изменений и дополнений в приказ Директора Департамента казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 27 января 1998 года № 30 "Об утверждении Инструкции по бухгалтерскому учету в государственных учреждениях", зарегистрированный за № 489" - зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2788, от 20 мая 2005 года № 24 "О внесении изменений и дополнений в приказ Директора Департамента казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 27 января 1998 года № 30 "Об утверждении Инструкции по бухгалтерскому учету в государственных учреждениях" - зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3667, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан № 15, июнь 2005 г., ст. 115, от 20 апреля 2007 года № 42 "О внесении изменений и дополнений в приказ Директора Департамента казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 27 января 1998 года № 30 "Об утверждении Инструкции по бухгалтерскому учету в государственных учреждениях" - зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4662, опубликованный в "Юридическая газета" от 18 мая 2007 г. № 74 (1277), Министра финансов Республики Казахстан от 28 ноября 2007 года № 422 "О внесении дополнений и изменений в приказ Директора Департамента казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 27 января 1998 года № 30 "Об утверждении Инструкции по бухгалтерскому учету в государственных учреждениях"" - зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5058, опубликованный в "Юридическая газета" от 11 января 2008 г. № 4 (1404), Министра финансов Республики Казахстан от 22 октября 2008 года № 521 "О внесении изменений и дополнений в приказ Директора Департамента казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 27 января 1998 года № 30 "Об утверждении Инструкции по бухгалтерскому учету в государственных учреждениях" - зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5361, опубликованный в "Юридическая газета" от 5 декабря 2008 г. № 186 (1586), следующие изменения и дополнения:
в Инструкции по бухгалтерскому учету в государственных учреждениях, утвержденной указанным приказом:
по всему тексту:
слова "КСН по платным услугам" заменить словами "КСН платных услуг";
в словах "КСН временного размещения денег физических или юридических лиц" слова "физических или юридических лиц" исключить;
слова "спонсорской и благотворительной помощи" заменить словами "спонсорской, благотворительной помощи";

"090 "Мемлекеттік мекеменің міндеттемелер қабылдауға арналған рұқсаттары" деген сөздер "090 "Міндеттемелер бойынша жеке қаржыландыру жоспарында көзделген мемлекеттік мекеменің міндеттемелерін қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар" деген сөздермен ауыстырылсын;
"095 "Трансферттер бойынша рұқсаттар" деген сөздер "095 Трансферттер бойынша міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар" деген сөздермен ауыстырылсын;
1 және 2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:

слова "090 "Разрешения государственного учреждения на принятие обязательств" заменить словами "090 "Плановые назначения на принятие обязательств государственного учреждения, предусмотренные индивидуальным планом финансирования по обязательствам";
слова "095 "Разрешения по трансфертам" заменить словами "095 "Плановые назначения на принятие обязательств по трансфертам";
пункты 1 и 2 изложить в следующей редакции:

"1. Республикалық және жергілікті бюджеттердің есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелер, сондай-ақ жекелеген мемлекеттік мекемелер жанындағы орталықтандырылған бухгалтериялар міндеттемелер және төлемдер бойынша жеке жоспарларының, тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметті) сатудан түсетін ақшаның түсімдер мен шығыстардың жоспарларын, мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметті) сатуынан түсетін ақшаны есепке алуға және олардың есебінен (бұдан әрі Ақылы қызметтер - ҚБШ) шығыстарды жүргізуге, Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес мемлекеттік мекемелерге арналған демеушілік, қайырымдылық көмектен түсетін ақшаны есепке алуға және олардың есебінен жұмсауға (бұдан әрі - демеушілік, қайырымдылық көмек - ҚБШ), Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес мемлекеттік мекемеге жеке және (немесе) заңды тұлғалар олардың қайтарымдылығы не белгілі бір талаптар басталған кезде тиісті бюджетке немесе үшінші тұлғаларға (бұдан әрі - ақшаны уақытша орналастыру ҚБШ) аудару шартымен беретін ақшаны есепке алуға, шетел валютасымен операциялар жүргізуі үшін шетел валютасындағы шотқа (бұдан әрі - шетел валютасындағы шот) және бюджеттік инвестициялық жобаның арнайы шоты (бұдан әрі - сыртқы қарыздың және байланысты гранттың бюджеттік инвестициялық жобаның арнайы шоты) республикалық бюджетке тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтің) құны түрінде түсетін түсімдерге және олардың жұмсалуына байланысты осы Нұсқаулыққа сәйкес операцияларды есепке алудың орындалуын жүзеге асырады.

"1. Государственные учреждения, содержащиеся за счет республиканского и местных бюджетов, а также централизованные бухгалтерии при отдельных государственных учреждениях осуществляют учет исполнения индивидуальных планов по обязательствам и платежам, планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг), денег, поступивших на контрольные счета наличности для учета операций связанных с зачислением денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг) и проведением за счет них расходов (далее - КСН платных услуг), с зачислением и расходованием денег от спонсорской, благотворительной помощи для государственных учреждений получаемой ими в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан (далее - КСН спонсорской, благотворительной помощи), с зачислением денег, передаваемых государственному учреждению в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан физическими и (или) юридическими лицами на условиях их возвратности либо перечисления при наступлении определенных условий в соответствующий бюджет или третьим лицам (далее - КСН временного размещения денег), на счета в иностранной валюте для проведения операций в иностранной валюте (далее - счета в иностранной валюте) и специальных счетах бюджетного инвестиционного проекта (далее - специальные счета бюджетного инвестиционного проекта по внешним займам и грантам), учет операций, связанных с поступлениями в республиканский бюджет в виде стоимости товаров (работ, услуг) и расходованием их в соответствии с настоящей Инструкцией.

2. Міндеттемелер және төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарларының, тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметті) сатудан түсетін ақшаның түсімдер мен шығыстар жоспарлары, демеушілік, қайырымдылық көмектен, ақылы қызметтер, ақшаны уақытша орналастырудан ҚБШ түсетін ақшаның, шетел валютасындағы шотқа және сыртқы қарыз бойынша бюджеттік инвестициялық жобаның арнайы шотының және байланысты грантқа бухгалтерлік есебі осы Нұсқаулықта көзделген шоттардың жоспары бойынша бірыңғай теңгерімде жүргізіледі.";
10-тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"- тиісті қаржы жылына міндеттемелер бойынша жеке қаржыландыру жоспарларымен бекітілген сомалар шегінде міндеттемелерді қабылдауды және екінші мен үшінші жылдардың жоспар кезеңдерінің базалық шығыстарын, белгіленген тәртіппен енгізілген өзгерістер есебімен төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарларымен сәйкес қаражаттардың жұмсалуын дұрыс, тиімді және орынды пайдалануды, сондай-ақ ақша қаражаттары мен материалдық құндылықтардың сақталуына бақылау жасау;";
20-тармақтағы үшінші абзацта "бюджеттік шоттардағы" деген сөздер "мемлекеттік мекемелердің кодтары" деген сөздермен ауыстырылсын;
32-тармақта:
мынадай жолдар:
"
Бюджет бойынша рұқсаттар
09
Мемлекеттік мекемелердің міндеттемелер қабылдауға рұқсаттар
090
Күрделі жұмсалымдарға арналған рұқсаттар
093
Трансферттер бойынша рұқсаттар
095
Басқа да бюджеттердің есебінен рұқсаттар
096
Республикалық бюджетке тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) құны түрінде түсетін түсімдерге және олардың жұмсалуына байланысты операциялар бойынша рұқсаттар
098
Сыртқы қарыздардың және байланысты гранттардың есебінен жобалар бойынша рұқсаттар
099
Жергілікті бюджеттер бойынша рұқсаттар
10
Міндеттемелер қабылдауға мемлекеттік мекеменің рұқсаттары
100
Күрделі салымдарға арналған рұқсаттар
103
Тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) құны түрлерінде жергілікті бюджетке түсетін түсімдерге және олардың жұмсалуына байланысты операциялар бойынша рұқсаттар
108
"
мынадай мазмұндағы жолдармен ауыстырылсын:
"
Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің міндеттемелері бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулары
09
Міндеттемелер бойынша жеке қаржыландыру жоспарында көзделген мемлекеттік мекеменің міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
090
Күрделі салымдар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
093
Трансферттер бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
095
Басқа да бюджеттердің есебінен міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
096
Республикалық бюджетке тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) құны түрінде түсетін түсімдерге және олардың жұмсалуына байланысты операциялар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
098
Сыртқы қарыздардың және байланысты гранттардың есебінен жобалар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
099
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің міндеттемелері бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулары
10
Міндеттемелер бойынша жеке қаржыландыру жоспарымен көзделген мемлекеттік мекеменің міндеттемелерін қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
100
Күрделі салымдар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
103
Жергілікті бюджетке түсетін түсімдердің тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтің) құны түрінде түсетін түсімдерге және олардың жұмсалуына байланысты операциялар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
108
"
деген жолдар
"
Ақылы қызметтер жөніндегі ҚБШ
111
Жеке немесе заңды тұлғалардың ақшаларын уақытша орналастыру ҚБШ
112
"
деген жолдармен ауыстырылсын:
"
Ақылы қызметтер ҚБШ
111
Ақшаны уақытша орналастыру ҚБШ
112
"
деген жол:
"
Жеке немесе заңды тұлғалардың уақытша орналастырылған ақшалары бойынша есеп айырысу
174
"
мынадай мазмұндағы жолдармен ауыстырылсын:
"
Ақшаны уақытша орналастыру бойынша есеп айырысу
174
";
109-тармақтағы "бюджеттік шотқа" деген сөздер "мемлекеттік мекеменің кодына" деген сөздермен ауыстырылсын, "қарыздар және" деген сөздерден кейін "байланысты" деген сөзбен толықтырылсын;
V бөлімде. "Ақшалай қаржылар", "Бюджет бойынша рұқсаттар" деген сөздер "Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің міндеттемелері бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар" деген сөздермен ауыстырылсын; "Жергілікті бюджеттер бойынша рұқсаттар" деген сөздер "Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің міндеттемелері бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар" деген сөздермен ауыстырылсын;
110-тармақ алынып тасталсын;
113-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

2. Бухгалтерский учет исполнения индивидуальных планов финансирования по обязательствам и платежам, планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг), денег, поступивших на КСН платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, на счета в иностранной валюте и специальные счета бюджетного инвестиционного проекта по внешним займам и связанным грантам ведется на едином балансе по плану счетов, предусмотренному настоящей Инструкцией.";
абзац третий пункта 10 изложить в следующей редакции:
"- контроль за принятием обязательств в пределах сумм, утвержденных индивидуальными планами финансирования по обязательствам на соответствующий финансовый год, и базовых расходов второго и третьего годов планового периода, контроль за правильным, эффективным и целевым расходованием средств в соответствии с индивидуальными планами финансирования по платежам с учетом внесенных в установленном порядке изменений, а также за сохранностью денежных средств и материальных ценностей;";
в абзаце третьем пункта 20 слова "бюджетных счетах" заменить словами "кодах государственных учреждений";
в пункте 32:
строки:
"
Разрешения по
бюджету
09
Разрешения государственного
учреждения на принятие обязательств
090
Разрешения на капитальные вложения
093
Разрешения по трансфертам
095
Разрешения за счет других бюджетов
096
Разрешения по операциям, связанным с
поступлениями в республиканский
бюджет в виде стоимости товаров
(работ, услуг) и расходованием их
098
Разрешения по проектам за счет
внешних займов и связанных грантов
099
Разрешения по
местным бюджетам
10
Разрешения государственного
учреждения на принятие обязательств
100
Разрешения на капитальные вложения
103
Разрешения по операциям, связанным с
поступлениями в местный бюджет в
виде стоимости товаров (работ,
услуг) и расходованием их
108
"
заменить строками следующего содержания:
"
Плановые назначе-
ния на принятие
обязательств
согласно
индивидуальному
плану финансирова-
ния по
обязательствам
государственных
учреждений,
финансируемых из
республиканского
бюджета
09
Плановые назначения на принятие
обязательств государственного
учреждения, предусмотренные
индивидуальным планом финансирования
по обязательствам
090
Плановые назначения на принятие
обязательств по капитальным вложениям
093
Плановые назначения на принятие
обязательств по трансфертам
095
Плановые назначения на принятие
обязательств за счет других бюджетов
096
Плановые назначения на принятие
обязательств по операциям, связанным
с поступлениями в республиканский
бюджет в виде стоимости товаров
(работ, услуг) и расходованием их
098
Плановые назначения на принятие
обязательств по проектам за счет
внешних займов и связанных грантов
099
Плановые назначе-
ния на принятие
обязательств
согласно
индивидуальному
плану
финансирования по
обязательствам
государственных
учреждений,
финансируемых из
местного бюджета
10
Плановые назначения на принятие
обязательств государственного
учреждения, предусмотренные
индивидуальным планом финансирования
по обязательствам
100
Плановые назначения на принятие
обязательств по капитальным вложениям
103
Плановые назначения на принятие
обязательств по операциям, связанным
с поступлениями в местный бюджет в
виде стоимости товаров (работ, услуг)
и расходованием их
108
"
строки
"
КСН по платным услугам
111
КСН временного размещения денег
физических или юридических лиц
112
"
заменить строками:
"
КСН платных услуг
111
КСН временного размещения денег
112
"
строку:
"
Расчеты по деньгам временного
размещения физических или юридических
лиц
174
"
заменить строками следующего содержания:
"
Расчеты по деньгам временного
размещения
174
";
в пункте 109 слова "бюджетному счету" заменить словами "коду государственного учреждения", после слов "займам и" дополнить словом "связанным";
в Разделе V . "Денежные средства" слова "Разрешения по бюджету" заменить словами "Плановые назначения на принятие обязательств согласно индивидуальному плану финансирования по обязательствам государственных учреждений, финансируемых из республиканского бюджета"; слова "Разрешения по местным бюджетам" заменить словами "Плановые назначения на принятие обязательств согласно индивидуальному плану финансирования по обязательствам государственных учреждений, финансируемых из местного бюджета";
пункт 110 исключить;
пункт 113 изложить в следующей редакции:

"113. 09 "Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің міндеттемелері бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар" шоты бойынша (сыртқы қарыздарсыз және байланысты гранттарсыз) қалдықтар мемлекеттік мекеменің кодтары бойынша қаражаттар қалдықтарына сәйкес болуы керек.
Мемлекеттік мекеменің бюджет қаражаттарын жұмсауына бақылауды қамтамасыз ету үшін, аумақтық қазынашылық бөлімшесі 4-09 "Мерзімді міндеттемелердің бөліктері" нысан есебін, 4-12 "Орындалмаған міндеттемелердің бөліктері" нысан есебін және 4-20 "Шығыстар жөніндегі жиынтық есеп" нысан есебін қалыптастырады.
09 шоты бойынша бухгалтерлік жазбаларды тексеру үшін мемлекеттік мекеме 4-20 "Шығыстар жөніндегі жиынтық есеп" нысаны бойынша тоқсан сайын жұмыстың екі күні ішінде ай аяқталғаннан кейін айдың бірінші күніне аумақтық қазынашылық бөлімшесімен салыстыру жүргізеді.";
114-тармақта:
бірінші абзацта "бюджеттік шоттарындағы" деген сөздер "кодтарындағы" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"4-20 "Шығыстар жөніндегі жиынтық есеп" нысан және 5-15 "Мемлекеттік мекемелер бойынша төлемдердің тізімдемесі" нысан есептерінің және оған қосымша құжаттар негізінде жазбалар жүргізіледі. Ағымдағы қаржы жылғы төлемдерді қайтару бойынша жазбалар үшін негіз аумақтық қазынашылық бөлімшесі ұсынған 2-38-нысан бойынша төлем тапсырмасы және 5-17 "Қалыптастыру және ауыстыру тізімдемесі" нысан есебі болып табылады. Аумақтық қазынашылық бөлімшесі ұсынған өткен жылдардың төлемдерін қайтару бойынша жазбалар үшін негізі 2-38-нысан бойынша төлем тапсырмасы, ал өткен жылдардың дебиторлық берешек сомаларын қайтару республикалық бюджеттің кірісіне аудару бойынша - аумақтық қазынашылық бөлімшелердің төлем тапсырмасы болып табылады.";
төртінші абзацтағы "Қаржыландыру жоспарларының" деген сөздер "Міндеттемелер мен төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарларының" деген сөздермен ауыстырылсын "берілген рұқсаттардың" деген сөздер "қабылданған міндеттемелер бойынша жоспарлы тағайындаулардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
115, 116, 118 және 118-1-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"115. 09 "Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің міндеттемелері бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар" шоты мынадай қосалқы шоттарға бөлінеді:
090 "Міндеттемелер бойынша жеке қаржыландыру жоспарында көзделген мемлекеттік мекеменің міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар";
093 "Күрделі салымдар бойынша міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар";
095 "Трансферттер бойынша міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар";
096 "Басқа да бюджеттердің есебінен міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар";
098 "Республикалық бюджетке тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілген қызметтің) құны түрінде түсетін түсімдерге және олардың жұмсалуына байланысты операциялар бойынша міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар";
099 "Сыртқы қарыздардың және байланысты гранттардың есебінен жобалар бойынша міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар".
Осы қосалқы шоттардың дебетінде мемлекеттік мекеменің міндеттемелер бойынша жеке қаржыландыру жоспарында көзделген міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулардың сомалары, сондай-ақ кассалық шығыстарды қалпына келтіруге енгізілген сомалар, ал кредитте Қазақстан Республикасы Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кодтарына сәйкес нысаналы мақсат бойынша жұмсалған қаражаттар көрсетіледі.

"113. Остатки по счету 09 "Плановые назначения на принятие обязательств согласно индивидуальному плану финансирования по обязательствам государственных учреждений, финансируемых из республиканского бюджета" (без внешних займов и связанных грантов) должны соответствовать остатку средств по коду государственного учреждения.
Для обеспечения контроля за расходованием бюджетных средств государственным учреждением, территориальным подразделением казначейства формируются отчет формы 4-09 "Детали периодических обязательств", отчет формы 4-12 "Детали невыполненных обязательств" и отчет формы 4-20 "Сводный отчет по расходам".
Для проверки бухгалтерских записей по счету 09 государственным учреждением производится сверка на первое число месяца с территориальным подразделением казначейства ежеквартально в течение двух рабочих дней после окончания месяца, по форме 4-20 "Сводный отчет по расходам".";
в пункте 114:
в первом абзаце слова "бюджетных счетах" заменить словами "кодам";
абзац второй изложить в следующей редакции:
"Записи производятся на основании отчетов формы 4-20 "Сводный отчет по расходам" и формы 5-15 "Реестр платежей по государственным учреждениям" и приложенных к ним документов. Основанием для записи по возврату платежей текущего финансового года является платежное поручение по форме 2-38 и отчет формы 5-17 "Реестр восстановлений и переносов", представленное территориальным подразделением казначейства. Основанием для записи по возврату платежей прошлых лет является платежное поручение по форме 2-38, представленное территориальным подразделением казначейства, а по перечислению в доход республиканского бюджета суммы возврата дебиторской задолженности прошлых лет - платежное поручение территориального подразделения казначейства.";
в абзаце четвертом слова "планов финансирования" заменить словами "индивидуальных планов финансирования по обязательствам и платежам" слова "выданных разрешений" заменить словами "плановых назначений на принятие обязательств";
пункты 115, 116, 118 и 118-1 изложить в следующей редакции:
"115. Счет 09 "Плановые назначения на принятие обязательств согласно индивидуальному плану финансирования по обязательствам государственных учреждений, финансируемых из республиканского бюджета" подразделяется на субсчета:
090 "Плановые назначения на принятие обязательств государственного учреждения, предусмотренные индивидуальным планом финансирования по обязательствам";
093 "Плановые назначения на принятие обязательств по капитальным вложениям";
095 "Плановые назначения на принятие обязательств по трансфертам";
096 "Плановые назначения на принятие обязательств за счет других бюджетов";
098 "Плановые назначения на принятие обязательств по операциям, связанным с поступлениями в республиканский бюджет в виде стоимости товаров (работ, услуг) и расходованием их";
099 "Плановые назначения на принятие обязательств по проектам за счет внешних займов и связанных грантов".
В дебете этих субсчетов отражаются суммы плановых назначений на принятие обязательств государственного учреждения, предусмотренные индивидуальным планом финансирования по обязательствам, а также суммы, внесенные на восстановление кассовых расходов, а в кредите средства, израсходованные в соответствии с кодами Единой бюджетной классификации Республики Казахстан по целевому назначению.

Міндеттемелердің қабылдауға жоспарлы тағайындауларындағы сомаларына 090 "Міндеттемелер бойынша жеке қаржыландыру жоспарында көзделген мемлекеттік мекеменің міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар", 093 "Күрделі салымдар бойынша міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар", 096 "Басқа да бюджеттердің есебінен міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар", 098 "Республикалық бюджетке тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) құны түрінде түсетін түсімдерге және олардың жұмсалуына байланысты операциялар бойынша міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар", 099 "Сыртқы қарыздардың және байланысты гранттардың есебінен жобалар бойынша міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар" және қосалқы шоттарының дебетіне және 23 "Қаржыландыру" немесе 14 "Қаржыландыру бойынша ведомство ішіндегі есеп айырысулар" шотының тиісті қосалқы шотының кредитіне жазбалар жүргізіледі. Кассалық шығыстарды қалпына келтіруге түскен сомалар 090 "Міндеттемелер бойынша жеке қаржыландыру жоспарында көзделген мемлекеттік мекеменің міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар", 093 "Күрделі салымдар бойынша міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар", 096 "Басқа да бюджеттердің есебінен міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар" қосалқы шоттарының дебетіне және 120 "Касса", 160 "Есеп беретін тұлғалармен есеп айырысулар" және басқа да шоттардың тиісті қосалқы шоттарының кредитіне жазылады. Чектер және төлеуге берілетін шоттар бойынша сомалар 090 "Міндеттемелер бойынша жеке қаржыландыру жоспарында көзделген мемлекеттік мекеменің міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар", 093 "Күрделі салымдар бойынша міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар", 096 "Басқа да бюджеттердің есебінен міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар" қосалқы шоттарының кредитіне және 06 "Материалдар мен тамақ өнімдері", 12 "Касса", 15 "Орындалған жұмыстар мен көрсетілген қызметтер үшін тапсырыс берушілермен, мердігерлермен және тапсырысшылармен есеп айырысу" және басқа да шоттардың тиісті қосалқы шоттарының дебетіне жазылады.";
116. 090 "Міндеттемелер бойынша жеке қаржыландыру жоспарында көзделген мемлекеттік мекеменің міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар" қосалқы шотында міндеттемелер бойынша жеке қаржыландыру жоспарында көзделген мемлекеттік мекеменің міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулары мемлекеттік мекеменің қызметін ұстауға және басқа да іс-шараларға арналған сомалары ескеріледі.

На суммы плановых назначений на принятие обязательств производятся записи в дебет субсчетов 090 "Плановые назначения на принятие обязательств государственного учреждения, предусмотренные индивидуальным планом финансирования по обязательствам", 093 "Плановые назначения на принятие обязательств по капитальным вложениям", 096 "Плановые назначения на принятие обязательств за счет других бюджетов", 098 "Плановые назначения на принятие обязательств по операциям, связанным с поступлениями в республиканский бюджет в виде стоимости товаров (работ, услуг) и расходованием их", 099 "Плановые назначения на принятие обязательств по проектам за счет внешних займов и связанных грантов" и кредит соответствующего субсчета счета 23 "Финансирование" или 14 "Внутриведомственные расчеты по финансированию". Суммы, поступившие на восстановление кассовых расходов, записываются в дебет субсчетов 090 "Плановые назначения на принятие обязательств государственного учреждения, предусмотренные индивидуальным планом финансирования по обязательствам", 093 "Плановые назначения на принятие обязательств по капитальным вложениям", 096 "Плановые назначения на принятие обязательств за счет других бюджетов" и кредит соответствующих субсчетов счетов 120 "Касса", 160 "Расчеты с подотчетными лицами" и др. Суммы по чекам и счетам к оплате записываются в кредит субсчетов 090 "Плановые назначения на принятие обязательств государственного учреждения, предусмотренные индивидуальным планом финансирования по обязательствам", 093 "Плановые назначения на принятие обязательств по капитальным вложениям", 096 "Плановые назначения на принятие обязательств за счет других бюджетов" и дебет соответствующих субсчетов счетов 06 "Материалы и продукты питания", 12 "Касса", 15 "Расчеты с поставщиками, подрядчиками и заказчиками за выполненные работы и оказанные услуги" и др.";
116. На субсчете 090 "Плановые назначения на принятие обязательств государственного учреждения, предусмотренные индивидуальным планом финансирования по обязательствам" учитываются суммы плановых назначений на принятие обязательств государственного учреждения, предусмотренные индивидуальным планом финансирования по обязательствам, на содержание деятельности и другие мероприятия государственного учреждения.

118. 093 "Күрделі салымдар бойынша міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар" қосалқы шотында шығыстардың экономикалық сыныптамасының 420 "Негізгі капиталды құру" ішкі сыныбы бойынша бюджеттен бөлінетін күрделі салымдарды қаржыландыру бойынша міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар ескеріледі.
118-1. 095 "Трансферттер бойынша міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар" қосалқы шотында трансферттер бойынша міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар ескеріледі, олар жалпы сипаттағы трансферттерге, нысаналы ағымдағы трансферттерге, нысаналы даму трансферттеріне бөлінеді.
Трансферттерді міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындауларға сәйкес алу кезінде 095 "Трансферттер бойынша міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар" қосалқы шотының дебеті және 234 "Трансферттер бойынша қаржыландыру" қосалқы шотының кредиті бойынша жазба жүргізіледі.
Жоғары тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарламаларының әкімшілері аударған нысаналы ағымдағы трансферттер мен нысаналы дамуға трнасферттерінің сомасына төлеуге берілген шоттың негізінде 194 "Нысаналы трансферттер бойынша есеп айырысу" қосалқы шотының дебетіне және 095 "Трансферттер бойынша міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар" қосалқы шотының кредиті бойынша жазба жүргізіледі.
Төмен тұрған бюджеттің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органға бюджеттік бағдарламалар әкімшісінен аударылған жалпы сипаттағы трансферттердің сомасына 205 "Трансферттер бойынша шығыстар" қосалқы шотының дебеті және 095 "Трансферттер бойынша міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар" қосалқы шотының кредиті бойынша жазба жүргізіледі.";
120-1-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"096 "Басқа да бюджеттердің есебінен міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар" қосалқы шотында республикалық бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелерге олар жергілікті бюджет есебінен міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар алу кезінде және керісінше жергілікті бюджеттердің есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелерге белгілі бір мақсаттарға республикалық бюджеттен міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар алу кезінде мемлекеттік мекеменің міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулардың қозғалысы ескеріледі.";
екінші абзацта "рұқсаттар" деген сөздер "міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар" деген сөздермен ауыстырылсын;
120-2 тармақта:
бірінші абзацтағы "рұқсаттар" деген сөз "міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар" деген сөздермен ауыстырылсын, "рұқсаттардың" деген сөздер "міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
үшінші абзацтағы "Бұл ретте, байланысты операциялар бойынша оларда көрсетілген сома" деген сөздер "Байланысты операциялар бойынша сомалар" деген сөздермен ауыстырылсын, "рұқсаттар" деген сөз "міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар" деген сөздермен ауыстырылсын;

118. На субсчете 093 "Плановые назначения на принятие обязательств по капитальным вложениям" учитываются плановые назначения на принятие обязательств по финансированию капитальных вложений, выделяемые из бюджета по подклассу 420 "Создание основного капитала" экономической классификации расходов.
118-1. На субсчете 095 "Плановые назначения на принятие обязательств по трансфертам" учитываются плановые назначения на принятие обязательств по трансфертам, которые подразделяются на трансферты общего характера, целевые текущие трансферты, целевые трансферты на развитие.
При получении трансфертов согласно плановым назначениям на принятие обязательств производится запись по дебету субсчета 095 "Плановые назначения на принятие обязательств по трансфертам" и кредиту субсчета 234 "Финансирование по трансфертам".
На сумму перечисленных целевых текущих трансфертов и целевых трансфертов на развитие администраторами бюджетных программ вышестоящего бюджета, на основании счета к оплате, производится запись в дебет субсчета 194 "Расчеты по целевым трансфертам" и по кредиту субсчета 095 "Плановые назначения на принятие обязательств по трансфертам".
На сумму перечисленных трансфертов общего характера от администратора бюджетных программ уполномоченному органу по исполнению нижестоящего бюджета производится запись по дебету субсчета 205 "Расходы по трансфертам" и кредиту субсчета 095 "Плановые назначения на принятие обязательств по трансфертам".";
в пункте 120-1:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"На субсчете 096 "Плановые назначения на принятие обязательств за счет других бюджетов" учитывается движение плановых назначений на принятие обязательств государственного учреждения, содержащегося за счет республиканского бюджета, при получении им плановых назначений на принятие обязательств из местного бюджета, и наоборот, при получении плановых назначений на принятие обязательств из республиканского бюджета на определенные цели государственным учреждениям, содержащимся за счет местных бюджетов.";
в абзаце втором слова "разрешений" заменить словами "плановых назначений на принятие обязательств";
в пункте 120-2:
в абзаце первом слово "Разрешения" заменить словами "Плановые назначения на принятие обязательств", слова "разрешений" заменить словами "плановых назначений на принятие обязательств";
в абзаце третьем слова "При этом, указанные в них суммы по операциям, связанным" заменить словами "Суммы по операциям, связанные", слово "Разрешения" заменить словами "Плановые назначения на принятие обязательств";

120-3 тармақта:
бірінші сөйлемдегі "рұқсаттар" деген сөздер "міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар" деген сөздермен ауыстырылсын, "рұқсаттардың" деген сөздер "міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші сөйлемдегі "рұқсаттардың" деген сөздер "міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулардың" деген сөздермен ауыстырылсын, "рұқсаттар" деген сөздер "міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар" деген сөздермен ауыстырылсын;
121-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"121. 10 "Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің міндеттемелері бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар" шотында жергілікті бюджеттердің есебінен ұсталатын мемлекеттік мекеменің міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулары ескеріледі.";
123-тармақта:
бірінші абзацта "Жергілікті бюджеттер бойынша рұқсаттар" деген сөздер "Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің міндеттемелері бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар" деген сөздермен ауыстырылсын, "берілген рұқсаттардың" деген сөздер "міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік мекеменің бюджет қаражаттарын жұмсауына бақылауды қамтамасыз ету үшін, аумақтық қазынашылық бөлімшесі 4-09 "Мерзімді міндеттемелердің бөліктері" нысан есебін, 4-12 "Орындалмаған міндеттемелердің бөліктері" нысан есебін және 4-20 "Шығыстар жөніндегі жиынтық есеп" нысан есебін қалыптастырады.
10 шоты бойынша бухгалтерлік жазбаларды тексеру үшін мемлекеттік мекеме 4-20 "Шығыстар жөніндегі жиынтық есеп" нысаны бойынша тоқсан сайын жұмыстың екі күні ішінде ай аяқталғаннан кейін айдың бірінші күніне аумақтық қазынашылық бөлімшесімен салыстыру жүргізеді.";
124-тармақта:
бірінші абзацтағы "бюджеттік шоттарындағы" деген сөздер "кодтарындағы" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"4-20 "Шығыстар жөніндегі жиынтық есеп" нысаны және 5-15 "Мемлекеттік мекеме бойынша төлемдердің тізімдемесі" нысаны есептерінің және оған қосымша құжаттар негізінде жазбалар жүргізіледі. Ағымдағы қаржы жылғы төлемдерді қайтару бойынша жазбалар үшін негіз аумақтық қазынашылық бөлімшесі ұсынған 2-38-нысан бойынша төлем тапсырмасы және 5-17 "Қалыптастыру және ауыстыру тізімдемесі" нысан есебі болып табылады. Өткен жылдардың төлемдерін қайтару бойынша жазбалар үшін негіз аумақтық қазынашылық бөлімшесі ұсынған 2-38-нысан бойынша төлем тапсырмасы, ал өткен жылдардың дебиторлық берешек сомаларын қайтару жергілікті бюджеттің кірісіне аудару бойынша - аумақтық қазынашылық бөлімшелердің төлем тапсырмасы болып табылады.";
төртінші абзацтағы "Қаржыландыру жоспарларының" деген сөздер "Міндеттемелер және төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарларының" деген сөздермен ауыстырылсын, "берілген рұқсаттардың" деген сөздер "міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
125-тармақтың екінші, үшінші және төртінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
"100 "Міндеттемелер бойынша жеке қаржыландыру жоспарында көзделген мемлекеттік мекеменің міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулары";
103 "Күрделі салымдар бойынша міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар";
108 "Жергілікті бюджетке тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтің) құны түрінде түсетін түсімдерге және олардың жұмсалуына байланысты операциялар бойынша міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар";
126-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

в пункте 120-3:
в первом предложении слова "Разрешения" заменить словами "Плановые назначения на принятие обязательств", слова "разрешений" заменить словами "плановых назначений на принятие обязательств";
во втором предложении слова "разрешений" заменить словами "плановых назначений на принятие обязательств", слова "Разрешения" заменить словами "Плановые назначения на принятие обязательств";
пункт 121 изложить в следующей редакции:
"121. На счете 10 "Плановые назначения на принятие обязательств согласно индивидуальному плану финансирования по обязательствам государственных учреждений, финансируемых из местного бюджета" учитываются плановые назначения на принятие обязательств государственного учреждения, содержащегося за счет местных бюджетов.";
в пункте 123:
в абзаце первом слова "Разрешения по местным бюджетам" заменить словами "Плановые назначения на принятие обязательств согласно индивидуальному плану финансирования по обязательствам государственных учреждений, финансируемых из местного бюджета", слова "выданных разрешений" заменить словами "плановых назначений на принятие обязательств";
абзац второй изложить в следующей редакции:
"Для обеспечения контроля за расходованием бюджетных средств государственным учреждением, территориальным подразделением казначейства формируются отчет формы 4-09 "Детали периодических обязательств", отчет формы 4-12 "Детали невыполненных обязательств" и отчет формы 4-20 "Сводный отчет по расходам".
Для проверки бухгалтерских записей по счету 10 государственным учреждением производится сверка на первое число месяца с территориальным подразделением казначейства ежеквартально в течение двух рабочих дней после окончания месяца, по форме 4-20 "Сводный отчет по расходам".";
в пункте 124:
в абзаце первом слова "бюджетных счетах" заменить словами "кодах";
абзац второй изложить в следующей редакции:
"Записи производятся на основании отчетов формы 4-20 "Сводный отчет по расходам" и формы 5-15 "Реестр платежей по государственным учреждениям" и приложенных к ним документов. Основанием для записи по возврату платежей текущего финансового года является платежное поручение по форме 2-38 и отчет формы 5-17 "Реестр восстановлений и переносов", представленное территориальным подразделением казначейства. Основанием для записи по возврату платежей прошлых лет является платежное поручение по форме 2-38, представленное территориальным подразделением казначейства, а по перечислению в доход местного бюджета суммы возврата дебиторской задолженности прошлых лет - платежное поручение территориального подразделения казначейства.";
в абзаце четвертом слова "планов финансирования" заменить словами "индивидуальных планов финансирования по обязательствам и платежам", слова "выданных разрешений" заменить словами "плановых назначений на принятие обязательств";
абзацы второй, третий и четвертый пункта 125 изложить в следующей редакции:
"100 "Плановые назначения на принятие обязательств государственного учреждения, предусмотренные индивидуальным планом финансирования по обязательствам";
103 "Плановые назначения на принятие обязательств по капитальным вложениям";
108 "Плановые назначения на принятие обязательств по операциям, связанным с поступлениями в местный бюджет в виде стоимости товаров (работ, услуг) и расходованием их";
пункт 126 изложить в следующей редакции:

"126. 100 "Міндеттемелер бойынша жеке қаржыландыру жоспарында көзделген мемлекеттік мекеменің міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулары" қосалқы шотында мемлекеттік мекеменінің қызметін ұстауға міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар сомалары ескеріледі.";
127-тармақта "Күрделі салымдар жөніндегі рұқсаттар" деген сөздер "Күрделі салымдар бойынша міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар" деген сөздермен ауыстырылсын;
127-1-тармақта:
бірінші абзацтағы "рұқсаттар" деген сөз "міндеттерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар" деген сөздермен ауыстырылсын "рұқсаттардың" деген сөз "міндеттерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзацтағы "рұқсаттың негізінде" деген сөздер алынып тасталсын;
үшінші абзацтағы "Бұл ретте, байланысты операциялар бойынша оларда көрсетілген сома" деген сөздер "Байланысты, операциялар" деген сөздермен ауыстырылсын, "рұқсаттар" деген сөз "міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар" деген сөздермен ауыстырылсын;
129-тармақта:
үшінші және төртінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"111 Ақылы қызметтер ҚБШ";
112 "Ақшаны уақытша орналастыру ҚБШ";
Он бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Бюджеттің атқарылуы жөніндегі орталық уәкілетті органда мемлекеттік мекемелердің шоттарын ашу, жүргізу және жабу Қазақстан Республикасы Үкіметі белгілеген тәртіппен жүзеге асырылады.
Екінші деңгейдегі банктерде немесе банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда мемлекеттік мекемелердің шоттарын ашу, жүргізу және жабу Қазақстан Республикасының банк заңнамасында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.";
130-тармақтың бірінші абзацындағы "және олардың есебінен жүргізілетін төлемдерден" деген сөздер ", Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес олар алатын." деген сөздермен ауыстырылсын;
132-тармақтың бірінші және екінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
"112 "Ақшаны уақытша орналастыру ҚБШ" қосалқы шотында Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес мемлекеттік мекемеге жеке және (немесе) заңды тұлғалар олардың қайтарымдылығы не белгілі бір талаптар басталған кезде тиісті бюджетке немесе үшінші тұлғаларға аудару шартымен беретін ақшаны есепке алу қозғалысы ескеріледі.
Ақшаны уақытша орналастыру ҚБШ ақшаның түсуі 112 "Ақшаны уақытша орналастыру ҚБШ" қосалқы шотының дебеті және 174 "Ақшаны уақытша орналастыру бойынша есеп айырысу", жеке немесе заңды тұлғалардың ақшасын қайтару кезде немесе тиісті республикалық немесе жергілікті бюджеттерге беру кезінде 112 қосалқы шотының кредиті және 174 қосалқы шотының дебеті бойынша жазба жүргізіледі.";
135-тармақтың үшінші абзацындағы "Күрделі салымдарға арналған рұқсаттар" деген сөздер "Күрделі салымдар бойынша міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар" деген сөздермен ауыстырылсын;

"126. На субсчете 100 "Плановые назначения на принятие обязательств государственного учреждения, предусмотренные индивидуальным планом финансирования по обязательствам" учитываются суммы плановых назначений на принятие обязательств на содержание деятельности государственного учреждения.";
в пункте 127 слова "Разрешения по капитальным вложениям" заменить словами "Плановые назначения на принятие обязательств по капитальным вложениям";
в пункте 127-1:
в абзаце первом слова "Разрешения" заменить словами "Плановые назначения на принятие обязательств" слова "разрешений" заменить словами "плановых назначений на принятие обязательств";
в абзаце втором слова "на основании разрешения" исключить;
в абзаце третьем слова "При этом указанные в них суммы по операциям, связанным" заменить словами "Операции, связанные", слова "Разрешения" заменить словами "Плановые назначения на принятие обязательств";
в пункте 129:
абзацы третий и четвертый изложить в следующей редакции:
"111 "КСН платных услуг";
112 "КСН временного размещения денег";
абзац одиннадцатый изложить в следующей редакции:
"Открытие, ведение и закрытие счетов государственных учреждений в центральном уполномоченном органе по исполнению бюджета осуществляются в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан.
Открытие, ведение и закрытие счетов государственных учреждений в банках второго уровня или организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, осуществляются в порядке, установленном банковским законодательством Республики Казахстан.";
в абзаце первом пункта 130 слова "и производимым за счет них платежам" заменить словами ", получаемой ими в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.";
абзацы первый и второй пункта 132 изложить в следующей редакции:
"На субсчете 112 "КСН временного размещения денег" учитывается движение денег, передаваемых государственному учреждению в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан физическими и (или) юридическими лицами на условиях их возвратности либо перечисления при наступлении определенных условий в соответствующий бюджет или третьим лицам.
Поступление денег на КСН временного размещения денег отражается по дебету субсчета 112 "КСН временного размещения денег" и кредиту субсчета 174 "Расчеты по деньгам временного размещения", при возврате денег физическим или юридическим лицам, либо передаче денег соответствующему республиканскому или местным бюджетам производится запись по кредиту субсчета 112 и дебету субсчета 174.";
в абзаце третьем пункта 135 слова "Разрешения на капитальные вложения" заменить словами "Плановые назначения на принятие обязательств по капитальным вложениям";

136-тармақтың үшінші абзацындағы "Республикалық және жергілікті бюджеттердің" деген сөздер "Бюджетті атқару және оған кассалық қызмет көрсету" деген сөздермен ауыстырылсын, "2007 жылғы 20 наурыздағы N 225" алынып тасталсын;
141-1-тармақтың екінші абзацындағы "рұқсаттар" деген сөз "міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар" деген сөздермен ауыстырылсын;
147-тармақта:
екінші абзацтағы "Республикалық және жергілікті бюджеттердің" деген сөздер "Бюджетті атқару және оған кассалық қызмет көрсету" деген сөздермен ауыстырылсын, "2007 жылғы 20 наурыздағы N 225" алынып тасталсын;
бесінші абзацтағы "берілген рұқсаттардан" деген сөздер "қабылданған міндеттемелерден" деген сөздермен ауыстырылсын;
160-тармақтағы алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"174 "Ақшаны уақытша орналастыру бойынша есеп айырысу";";
172-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"174 "Ақшаны уақытша орналастыру бойынша есеп айырысу" қосалқы шотында Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес мемлекеттік мекемеге жеке және (немесе) заңды тұлғалар олардың қайтарымдылығы не белгілі бір талаптар басталған кезде тиісті бюджетке немесе үшінші тұлғаларға аудару шартымен беретін ақшаны есепке алуға түскен сомалары ескеріледі.";
175-тармақтың алтыншы және жетінші абзацтарындағы "090 "Мемлекеттік мекеменің міндеттемелер қабылдауға арналған рұқсаттары", 100 "Мемлекеттік мекеменің міндеттемелерге қабылдауға арналған рұқсаттары" деген сөздер "090 "Міндеттемелер бойынша жеке қаржыландыру жоспарында көзделген мемлекеттік мекеменің міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулары"; 100 "Міндеттемелер бойынша жеке қаржыландыру жоспарында көзделген мемлекеттік мекеменің міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулары" деген сөздермен ауыстырылсын;
176-тармақта төртінші абзацта "бюджеттік шот" деген сөздер "коды" деген сөздермен ауыстырылсын;
180-тармақтың бірінші абзацындағы "Республикалық және жергілікті бюджеттердің" деген сөздер "Бюджетті атқару және оған кассалық қызмет көрсету" деген сөздермен ауыстырылсын, "2007 жылғы 20 наурыздағы N 225" деген сөздер алынып тасталсын;
186-тармақтың үшінші абзацындағы "Бюджеттік шоттан, тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түсетін ақшаны есепке алуға арналған шоттан, демеушілік және ағымдағы шоттан" деген сөздер "мемлекеттік мекеменің коды, Ақылы қызметтердің, демеушіліктің ҚБШ," деген сөздермен ауыстырылсын;
210-тармақта:
екінші абзацтағы "рұқсаттардың" деген сөз "міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
алтыншы абзацтағы "рұқсаттар" деген сөз "міндеттерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар" деген сөздермен ауыстырылсын;
233-тармақтың жиырма алтыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Талдамалық есепке алу "Мемлекеттік мекеме қабылдаған міндеттемелерді есепке алу жөніндегі ведомосте" жүргізіледі, мынадай деректерді көрсете отырып: әкімші, бағдарлама, кіші бағдарлама, ерекшелік; бір жылға арналған міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспары, жылдың басынан бастап міндеттемелер және төлемдер бойынша қаржыландырудың жоспары; жыл басынан бастап қабылданған міндеттемелердің сомасы; жыл басынан бастап төленген міндеттемелер; ағымдағы айға; төленбеген міндеттемелер; түгел төленбеген міндеттемелер; міндеттемелер бойынша, төлемдер бойынша жоспарлардан қалған қаражаттарының қалдықтары.";
көрсетілген Нұсқаулыққа "Негізгі бухгалтерлік операциялар бойынша қосалқы шоттардың хабарламасы" қосымшасында:
2-бағанда:
5-бөлімде "Ақшалай қаражат":

в абзаце третьем пункта 136 слова "республиканского и местных бюджетов" заменить словами "бюджета и их кассовое обслуживание", слова "от 20 марта 2007 года № 225" исключить;
в абзаце втором пункта 141-1 слово "Разрешения" заменить словами "Плановые назначения на принятие обязательств";
в пункте 147 :
в абзаце втором слова "республиканского и местных бюджетов" заменить словами "бюджета и их кассовое обслуживание", слова "от 20 марта 2007 года № 225" исключить;
в абзаце пятом слова "выданных разрешений" заменить словами "принятых обязательств";
абзац шестой пункта 160 изложить в следующей редакции:
"174 "Расчеты по деньгам временного размещения";";
абзац первый пункта 172 изложить в следующей редакции:
"На субсчете 174 "Расчеты по деньгам временного размещения" учитываются суммы, поступившие государственному учреждению в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан физическими и (или) юридическими лицами на условиях их возвратности либо перечисления при наступлении определенных условий в соответствующий бюджет или третьим лицам.";
в абзацах шестом и седьмом пункта 175 слова "090 "Разрешения государственного учреждения на принятие обязательств", 100 "Разрешения государственного учреждения на принятие обязательств" заменить словами "090 "Плановые назначения на принятие обязательств государственного учреждения, предусмотренные индивидуальным планом финансирования по обязательствам"; 100 "Плановые назначения на принятие обязательств государственного учреждения, предусмотренные индивидуальным планом финансирования по обязательствам";
в абзаце пятом пункта 176 слова "бюджетный счет" заменить словом "код";
в абзаце первом пункта 180 слова "республиканского и местных бюджетов" заменить словами "бюджета и их кассовое обслуживание", слова "от 20 марта 2007 года № 225" исключить;
в абзаце третьем пункта 186 слова "бюджетного счета, счета для учета денег от реализации товаров (работ, услуг), текущего счета спонсорской и" заменить словами "кода государственного учреждения, КСН платных услуг, спонсорской,";
в пункте 210:
в абзаце втором слово "разрешений" заменить словами "плановых назначений на принятие обязательств";
в абзаце шестом слово "Разрешения" заменить словами "Плановые назначения на принятие обязательств";
абзац двадцать шестой пункта 233 изложить в следующей редакции:
"Аналитический учет ведется в "Ведомости по учету принятых государственным учреждением обязательств", с отражением следующих данных: администратор, программа, подпрограмма, специфика; план финансирования по обязательствам и платежам на год; план финансирования по обязательствам и по платежам с начала года; сумма принятых обязательств с начала года; оплаченные обязательства с начала года, за текущий месяц; неоплаченные обязательства; невыплаченные обязательства; остаток средств от плана по обязательствам, по платежам.";
в приложении "Корреспонденция субсчетов по основным бухгалтерским операциям" к указанной Инструкции:
в графе 2:
в разделе 5 "Денежные средства":

реттік нөмірі 63-1-жолдағы "рұқсаттар" деген сөз "міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 78-жолда "рұқсаттар" деген сөз "міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар" деген сөздермен ауыстырылсын;
6-бөлімде "Қаржыландыру бойынша ішкі ведомстволық есеп айырысулар":
реттік нөмірі 106-жолдағы "рұқсаттар" деген сөз "міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар" деген сөздермен ауыстырылсын;
9-бөлімде "Қаржыландыру":
реттік нөмірі 174-жолдағы "рұқсаттар" деген сөз "міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген Нұсқаулыққа "Мемлекеттік мекеме қабылдаған міндеттемелерді есепке алу жөніндегі ведомосі" - қосымшасы осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті (Ә.Түсіпбеков) заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның кейіннен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                   Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2009 жылғы 24 ақпандағы
N 80 бұйрығына қосымша
Мемлекеттік мекемелердегі
бухгалтерлік есеп жөніндегі
нұсқаулыққа қосымша
Мемлекеттік мекеменің атауы: ______________________
Мерзімділігі: _______________________________________
Өлшем бірлігі: ___________________________________
Мемлекеттік мекеменің қабылданған міндеттемелерді
есепке алу жөніндегі ведомосі
__________________ жылға
Әкімші Бағдарлама
Кіші бағдарлама Ерекшелігі
Атауы
Бір жылға міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспары
Жыл басынан бастап қаржыландырудың жоспары
Жыл басынан бастап қабылданған міндеттемелердің сомасы
міндеттемелер бойынша
төлемдер бойынша
1
2
3
4
5
6
Барлығы:
Төленген міндеттемелер
Төленбеген міндеттемелер
Түгел төленбеген міндеттемелер
Жоспардан қалған қаражат қалдығы
жыл басынан бастап
ағымдағы айға
Міндеттемелер бойынша
Төлемдер бойынша
7
8

в строке, порядковый номер 63-1, слово "разрешений" заменить словами "плановых назначений на принятие обязательств";
в строке, порядковый номер 78, слово "разрешений" заменить словами "плановых назначений на принятие обязательств";
в разделе 6 "Внутриведомственные расчеты по финансированию":
в строке, порядковый номер 106, слово "разрешений" заменить словами "плановых назначений на принятие обязательств";
в разделе 9 "Финансирование":
в строке, порядковый номер 174, слово "разрешений" заменить словами "плановых назначений на принятие обязательств";
приложение "Ведомость по учету принятых государственным учреждением обязательств" к указанной Инструкции изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (Тусупбекову А.Н.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в официальных средствах массовой информации в установленном законодательством порядке.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Министр                                    Б. Жамишев
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 24 февраля 2009 года № 80
Приложение
к Инструкции по бухгалтерскому
учету  в государственных
учреждениях
Наименование государственного учреждения: ___________________________
Периодичность: ______________________________________________________
Единица измерения: __________________________________________________
Ведомость
по учету принятых государственным   учреждением обязательств
на 1 ______________ год
Администратор
Программа
Подпрограмма
Специфика
Наиме-
нование
План
финансирова-
ния по
обязательст-
вам и
платежам
на год
План
финансирования с
начала года
Сумма
принятых
обяза-
тельств
с начала
года
по
обяза-
тельствам
по
плате-
жам
1
2
3
4
5
6
Всего:
продолжение таблицы
Оплаченные
обязательства
Неопла-
ченные
обяза-
тельст-
ва
Невыплаченные
обязательства
Остаток средств от плана
с
начала
года
за
текущий
месяц
по
обязательствам
по платежам
7
8

9=6-7
10
11=4-6
12-5-7
Бас бухгалтер __________  __________________________________
(Қолы)                (Аты-жөні)

9=6-7
10
11=4-6
12=5-7
Главный бухгалтер ________________ _______________
(подпись)     (Фамилия И.О.)