Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы – Сыртқы істер министрінің 2002 жылғы 24 желтоқсандағы N 08-1/77 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2002 жылғы 27 желтоқсандағы N 806 "Қазақстан Республикасының визаларын беру тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы Істер министрінің м.а. 2009 жылғы 13 наурыздағы N 08-1-1-1/55-1 және Қазақстан Республикасы Ішкі Істер министрінің 2009 жылғы 27 наурыздағы N 116 Бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 28 сәуірде Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің ізіліміне N 5654 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің м.а. 2009 жылғы 14 желтоқсандағы N 08-1-1-1/457 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2009 жылғы 22 желтоқсандағы N 488 Бірлескен бұйрықтарымен.
Күші жойылды - ҚР Сыртқы істер министрінің м.а. 2009.12.14 N 08-1-1-1/457 және ҚР Ішкі істер министрінің 2009.12.22 N 488 бірлескен бұйрықтарымен.
Қазақстан Республикасының визаларын беру тәртібін одан әрі ырықтандыру мақсатында БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы – Сыртқы істер министрінің 2002 жылғы 24 желтоқсандағы N 08-1/77 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2002 жылғы 27 желтоқсандағы N 806 "Қазақстан Республикасының визаларын беру тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" бірлескен бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2162 болып тіркелген, "Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілері бюллетенінің" 2003 жылғы N 25-26, 867-құжатында жарияланған "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы - Сыртқы істер министрінің 2002 жылғы 24 желтоқсандағы N 08-1/77 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2002 жылғы 27 желтоқсандағы N 806 "Қазақстан Республикасының визаларын беру тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" бірлескен бұйрығына өзгеріс енгізу туралы", Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2604 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2003 жылғы 8 қыркүйектегі N 08-1/126 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2003 жылғы 21 қарашадағы N 661, бірлескен бұйрығымен, "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы - Сыртқы істер министрінің 2002 жылғы 24 желтоқсандағы N 08-1/77 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2002 жылғы 27 желтоқсандағы N 806 "Қазақстан Республикасының визаларын беру тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" бірлескен бұйрығына толықтырулар мен өзгеріс енгізу туралы", Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2662 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2003 жылғы 3 желтоқсандағы N 08-1/187 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2003 жылғы 18 желтоқсандағы N 724 бірлескен бұйрығымен, "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы – Сыртқы істер министрінің 2002 жылғы 24 желтоқсандағы  N 08-1/77 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2002 жылғы 27 желтоқсандағы N 806 "Қазақстан Республикасының визаларын беру тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" бірлескен бұйрығына толықтыру енгізу туралы", Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3022 болып тіркелген, "Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілері бюллетенінің" 2005 жылғы N 9-13, 50-құжатында жарияланған Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2004 жылғы 25 мамырдағы N 08-1/123 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2004 жылғы 23 маусымдағы N 357 бірлескен бұйрығымен, "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы - Сыртқы істер министрінің 2002 жылғы 24 желтоқсандағы N 08-1/77 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2002 жылғы 27 желтоқсандағы N 806 "Қазақстан Республикасының визаларын беру тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы", Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3247 болып тіркелген, "Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілер бюллетенінің" 2005 жылғы N 14, 65-құжатында жарияланған Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2004 жылғы 19 қазандағы N 08-1/254 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2004 жылғы 1 қарашадағы N 605 бірлескен бұйрығымен, "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы - Сыртқы істер министрінің 2002 жылғы 24 желтоқсандағы N 08-1/77 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2002 жылғы 27 желтоқсандағы N 806 "Қазақстан Республикасының визаларын беру тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" бірлескен бұйрығына толықтырулар енгізу туралы", Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4426 болып тіркелген, 2007 жылғы 12 қаңтардағы "Заң газетінің" N 5-де (1208) жарияланған Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2006 жылғы 22 қыркүйектегі N 08-1/276 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2006 жылғы 25 қыркүйектегі N 468 бірлескен бұйрығымен, "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы - Сыртқы істер министрінің 2002 жылғы 24 желтоқсандағы N 08-1/77 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2002 жылғы 27 желтоқсандағы N 806 "Қазақстан Республикасының визаларын беру тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" бірлескен бұйрығына толықтырулар енгізу туралы", Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4841 болып тіркелген, 2007 жылғы 10 тамыздағы "Заң газетінің" N 122-де (1325) жарияланған Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2007 жылғы 29 маусымдағы N 08-1-1-1/200 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2007 жылғы 4 шілдедегі N 272 бірлескен бұйрығымен, "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы – Сыртқы істер министрінің 2002 жылғы 24 желтоқсандағы N 08-1/77 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2002 жылғы 27 желтоқсандағы N 806 "Қазақстан Республикасының визаларын беру тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" бірлескен бұйрығына толықтырулар енгізу туралы", Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5002 болып тіркелген, 2007 жылғы 29 қарашадағы "Заң газетінің" N 183-де (1386) жарияланған Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2007 жылғы 3 қыркүйектегі N 08-1-1-1/257 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2007 жылғы 6 қыркүйектегі N 365 бірлескен бұйрығымен, "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы - Сыртқы істер министрінің 2002 жылғы 24 желтоқсандағы N 08-1/77 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2002 жылғы 27 желтоқсандағы N 806 "Қазақстан Республикасының визаларын беру тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" бірлескен бұйрығына толықтырулар енгізу туралы", Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5098 болып тіркелген, 2008 жылғы 1 ақпандағы "Заң газетінің" N 16-да (1416) жарияланған Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2007 жылғы 7 желтоқсандағы N 08-1-1-1/415 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2007 жылғы 24 желтоқсандағы N 494 бірлескен бұйрығымен енгізілген толықтырулары және өзгерістері бар) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
аталған бірлескен бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының визаларын беру тәртібі туралы нұсқаулықтағы:

О внесении изменений и дополнений в совместный приказ Государственного секретаря - Министра иностранных дел Республики Казахстан от 24 декабря 2002 года № 08-1/77 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 декабря 2002 года № 806 "Об утверждении Инструкции о порядке выдачи виз Республики Казахстан"
Совместный приказ и.о. Министра иностранных дел Республики Казахстан от 13 марта 2009 года № 08-1-1-1/55-1 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2009 года № 116. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 апреля 2009 года № 5654. Утратил силу совместным приказом и.о. Министра иностранных дел Республики Казахстан от 14 декабря 2009 года № 08-1-1-1/457 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 22 декабря 2009 года № 488
Сноска. Утратил силу совместным приказом и.о. Министра иностранных дел РК от 14.12.2009 года № 08-1-1-1/457 и Министра внутренних дел РК от 22.12.2009 № 488 (вводится в действие с 01.03.2010).
В целях дальнейшей либерализации порядка выдачи виз Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ Государственного секретаря - Министра иностранных дел Республики Казахстан от 24 декабря 2002 года № 08-1/77 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 декабря 2002 года № 806 "Об утверждении Инструкции о порядке выдачи виз Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 2162, опубликованный в "Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан" 2003 г., № 25-26, ст. 867, с внесенными дополнениями и изменениями совместным приказом Министра иностранных дел Республики Казахстан от 8 сентября 2003 года № 08-1/126 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 21 ноября 2003 года № 661 "О внесении изменения в совместный приказ Государственного секретаря - Министра иностранных дел Республики Казахстан от 24 декабря 2002 года № 08-1/77 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 декабря 2002 года № 806 "Об утверждении Инструкции о порядке выдачи виз Республики Казахстан" зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 2604, совместным приказом Министра иностранных дел Республики Казахстан от 3 декабря 2003 года № 08-1/187 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 18 декабря 2003 года № 724 "О внесении дополнений и изменения в совместный приказ Государственного секретаря - Министра иностранных дел Республики Казахстан от 24 декабря 2002 года № 08-1/77 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 декабря 2002 года № 806 "Об утверждении Инструкции о порядке выдачи виз Республики Казахстан" зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 2662, совместным приказом Министра иностранных дел Республики Казахстан от 25 мая 2004 года № 08-1/123 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 23 июня 2004 года № 357 "О внесении дополнения в совместный приказ Государственного секретаря - Министра иностранных дел Республики Казахстан от 24 декабря 2002 года № 08-1/77 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 декабря 2002 года № 806 "Об утверждении Инструкции о порядке выдачи виз Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 3022, опубликованным в "Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан", 2005 г., № 9-13, ст. 50, совместным приказом Министра иностранных дел Республики Казахстан от 19 октября 2004 года № 08-1/254 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 1 ноября 2004 года № 605 "О внесении изменений в совместный приказ Государственного секретаря - Министра иностранных дел Республики Казахстан от 24 декабря 2002 года № 08-1/77 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 декабря 2002 года № 806 "Об утверждении Инструкции о порядке выдачи виз Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 3247, опубликованным в "Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан", 2005 г., № 14, ст. 65, совместным приказом Министра иностранных дел Республики Казахстан от 22 сентября 2006 года № 08-1/276 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 25 сентября 2006 года № 468 "О внесении дополнений в совместный приказ Государственного секретаря - Министра иностранных дел Республики Казахстан от 24 декабря 2002 года № 08-1/77 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 декабря 2002 года № 806 "Об утверждении Инструкции о порядке выдачи виз Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 4426, опубликованным 12 января 2007 года в "Юридической газете" № 5 (1208), совместным приказом Министра иностранных дел Республики Казахстан от 29 июня 2007 года № 08-1-1-1/200 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 4 июля 2007 года № 272 "О внесении дополнений в совместный приказ Государственного секретаря - Министра иностранных дел Республики Казахстан от 24 декабря 2002 года № 08-1/77 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 декабря 2002 года № 806 "Об утверждении Инструкции о порядке выдачи виз Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 4841, опубликованным 10 августа 2007 года в "Юридической газете" № 122 (1325), совместным приказом Министра иностранных дел Республики Казахстан от 3 сентября 2007 года № 08-1-1-1/257 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 6 сентября 2007 года № 365 "О внесении дополнений в совместный приказ Государственного секретаря - Министра иностранных дел Республики Казахстан от 24 декабря 2002 года № 08-1/77 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 декабря 2002 года № 806 "Об утверждении Инструкции о порядке выдачи виз Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 5002, опубликованным 29 ноября 2007 года в "Юридической газете" № 183 (1386), совместным приказом Министра иностранных дел Республики Казахстан от 7 декабря 2007 года № 08-1-1-1/415 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 декабря 2007 года № 494 "О внесении дополнений в совместный приказ Государственного секретаря – Министра иностранных дел Республики Казахстан от 24 декабря 2002 года № 08-1/77 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 декабря 2002 года № 806 "Об утверждении Инструкции о порядке выдачи виз Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 5098, опубликованным 1 февраля 2008 года в "Юридической газете" № 16 (1416) следующие изменения и дополнения:
в Инструкции о порядке выдачи виз Республики Казахстан, утвержденной указанным совместным приказом:

10-тармақтың 1 тармақшасындағы "Ішкі істер басқармалары – Ішкі істер бас басқармалары (бұдан әрі – ІІБ-ІІББ)" сөздері, "Ішкі істер департаментімен (бұдан әрі - ІІД)" деген сөздерімен ауыстырылсын.";
мәтін бойынша "ІІБ-ІІББ, ІІББ-ІІБ, ІІБ" қысқартылған атаулары "ІІД" атауымен ауыстырылсын.";
12-1-тармағында "бірмәртелік туристік виза" деген сөздерден кейін "30 тәулік мерзімге немесе екімәртелік туристік визаны 60 тәулік мерзімге" деген сөздермен толықтырылсын.";
31–тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"31. "Туристік" санаттағы виза: бірмәртелік – 30 тәулік мерзімге, екімәртелік – 60 тәулік мерзімге беріледі. Бұл ретте туристің Қазақстан Республикасында болу мерзімі әр ретте 30 тәуліктен аспауы тиіс.
Шақырушы туристік ұйым туристік топтың (туристің) Қазақстан Республикасының аумағына екі рет кіруінің қажеттігін негіздейтін сапар бағытын көрсеткен жағдайда, 12-1-тармағында көрсетілмеген елдер азаматтарына мерзімі 60 тәуліктен аспайтын екімәртелік туристік виза берілуі мүмкін.";
55-тармақ мынадай мазмұндағы бесінші абзацпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының екімәртелік туристік визасы осы Нұсқаулықтың 12-1 тармағында көрсетілген азаматтар үшін жазбаша өтініш беру арқылы шақырусыз және визалық қолдаусыз, 55-тармақтың екінші абзацының және осы Нұсқаулықтың 59-тармағының 1), 2), 4) тармақшаларының нұсқамаларын сақтағанда беріледі.";
9-тармақтың 4) тармақшасындағы, 10-тармақтың 9) тармақшасындағы, 12-1 тармақтағы және 55-тармақтың үшінші абзацындағы "Хорватия Республикасының" деген сөздерден кейін "Оман Сұлтандығының, Чех Республикасының, Румынияның, Болгар Республикасының, Мальтаның, Кипр Республикасының, Словения Республикасының, Литва Республикасының, Латвия Республикасының, Эстония Республикасының" деген сөздермен толықтырылсын;
59-тармақтың 5) тармақшасының үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы Нұсқаулықтың 12-1-тармағында көрсетілген елдер азаматтары үшін екімәртелік туристік визаны қоспағанда, көпмәртелік (екімәртелік, үшмәртелік) визаға берілген сұратудың жауабы ҚР СІМ-нен келіп түскенінен кейін беріледі.".
2. Осы бұйрық бірінші ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өтісімен қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының         Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі               Сыртқы істер министрінің м.а.
Б. Мұхаметжанов                   Н. Дәненов
"Келісілді"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің
төрағасы
____________ А. Шабдарбаев
2009 жыл

в подпункте 1) пункта 10 слова "Управлением внутренних дел – Главным Управлением внутренних дел (далее – УВД-ГУВД)" заменить словами "Департаментом внутренних дел (далее – ДВД)";
по тексту аббревиатуры "УВД-ГУВД, ГУВД-УВД, УВД" заменить аббревиатурой "ДВД";
в пункте 12-1 после слов "однократные туристские визы" дополнить словами "сроком до 30 суток или двукратные туристские визы сроком до 60 суток.";
пункт 31 изложить в следующей редакции:
"31. Визы категории "туристская" выдаются:
однократная на срок до 30 суток, двукратная – до 60 суток. При этом срок пребывания туриста в Республике Казахстан каждый раз не должен превышать 30 суток.
Гражданам стран, не указанных в пункте 12-1, могут выдаваться двукратные туристские визы на срок, не превышающий 60 суток при предоставлении приглашающей туристской организацией маршрута поездки тур группы (туриста), обосновывающего необходимость двукратного въезда на территорию Республики Казахстан.";
пункт 55 дополнить абзацем пятым следующего содержания:
"Двукратные туристские визы Республики Казахстан для граждан стран, указанных в пункте 12-1 настоящей Инструкции, могут выдаваться по их письменным обращениям без приглашения и визовой поддержки, с соблюдением установок абзаца второго пункта 55 и подпунктов 1), 2), 4) пункта 59 настоящей Инструкции";
в подпункте 4) пункта 9, подпункте 9) пункта 10, пункте 12-1 и абзаце третьем пункта 55 после слов "Республика Хорватия" дополнить словами "Султаната Оман, Чешской Республики, Румынии, Республики Болгария, Мальты, Республики Кипр, Республики Словения, Литовской Республики, Республики Латвия, Республики Эстония";
абзац третий подпункта 5) пункта 59 изложить в следующей редакции:
"Многократная (двукратная, трехкратная) виза выдается после поступления ответа МИД РК на запрос, за исключением двукратных туристских виз для граждан стран, указанных в пункте 12-1 настоящей Инструкции.".
2. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Министр                                    И.о. Министра
внутренних дел                             иностранных дел
Республики Казахстан                       Республики Казахстан
___________ Б. Мухамеджанов                ___________ Н. Даненов
"Согласовано"
Председатель
Комитета национальной
безопасности
Республики Казахстан
____________ А. Шабдарбаев
28 марта 2009 года