"Қазақстан Республикасында жерүсті телерадио хабарларын тарату құқығын алуға конкурс өткізудің Ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрі міндетін атқарушының 2002 жылғы 12 ақпандағы N 32 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2009 жылғы 18 мамырдағы N 69 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 5 маусымда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5691 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2012 жылғы 31 мамырдағы № 75 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 2012.05.31 № 75 бұйрығымен.
"Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Қазақстан Республикасының Заңына және "Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 қарашадағы N 1148 қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасында жерүсті телерадио хабарларын тарату құқығын алуға конкурс өткізудің Ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрі міндетін атқарушының 2002 жылғы 12 ақпандағы N 32 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2005 жылғы 22 қарашада N 3938 тіркелген, 2005 жылғы 2 желтоқсандағы N 160-161 (785) "Заң газетінде" жарияланған) Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрінің 2005 жылғы 10 қарашадағы N 286 бұйрығымен енгізілген өзгерістерімен "Қазақстан Республикасында жерүсті телерадио хабарларын тарату құқығын алуға конкурс өткізудің Ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрінің міндетін атқарушының 2002 жылғы 12 ақпандағы N 32 бұйрығына (бұдан әрі - Бұйрық) мынадай өзгерістер енгізілсін:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Ақпарат және мұрағат комитетіне жүктелсін".
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасында жерүсті телерадио хабарларын тарату құқығын алуға конкурс өткізудің Ережесінде:
2-тармақта:
бірінші сөйлемдегі ", ақпарат және спорт" деген сөздер "және ақпарат" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші сөйлем мынадай редакцияда жазылсын:
"Жеке және заңды тұлғалардың (бұдан әрі – Үміткер) конкурсқа қатысу туралы өтінімдерін қарауды және жеңімпазды айқындау бойынша шешім қабылдауды Қазақстан Республикасының Үкіметі құрған Қазақстан Республикасында Жерүсті телерадио хабарларын тарату құқығын алуға конкурс өткізу жөніндегі комиссия (бұдан әрі – Комиссия) жүзеге асырады."
4-тармақта:
бірінші бөлігіндегі "оның өтуінен 30 күн" деген сөздер "оны өткізу күніне дейін отыз күнтізбелік күн" деген сөздермен ауыстырылсын;
4), 5) тармақшалар алынып тасталсын;
5-тармақ алынып тасталсын;

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан от 12 февраля 2002 года № 32 "Об утверждении Правил проведения конкурса на получение права на наземное телерадиовещание в Республике Казахстан"
Приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 18 мая 2009 года № 69. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 июня 2009 года № 5691. Утратил силу приказом Министра культуры и информации Республики Казахстан от 31 мая 2012 года № 75
Сноска. Утратил силу приказом Министра культуры и информации РК от 31.05.2012 № 75.
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О средствах массовой информации" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2007 года № 1148 "О некоторых вопросах Министерства культуры и информации Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан от 12 февраля 2002 года № 32 "Об утверждении Правил проведения конкурса на получение права на наземное телерадиовещание в Республике Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1751), с изменениями внесенными приказом Министра культуры, информации и спорта Республики Казахстан от 10 ноября 2005 года № 286 "О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан от 12 февраля 2002 года № 32 "Об утверждении Правил проведения конкурса на получение права на наземное телерадиовещание в Республике Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 22 ноября 2005 года под № 3938, опубликованный в "Юридической газете" от 2 декабря 2005 года № 224-225(958-959) следующие изменения:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Комитет информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан.";
в Правилах проведения конкурса на получение права на наземное телерадиовещание в Республике Казахстан, утвержденных указанным приказом:
в пункте 2:
в первом предложении слова ", информации и спорта" заменить словами "и информации";
второе предложение изложить в следующей редакции:
"Рассмотрение заявок физических и юридических лиц (далее – Претендент) на участие в конкурсе и принятие решений по определению победителей осуществляется Комиссией по проведению конкурсов на получение право на наземное телерадиовещание в Республике Казахстан (далее – Комиссия), созданной Правительством Республики Казахстан.";
в пункте 4:
в части первой слова "не позднее, чем за 30 дней до даты" заменить словами "за тридцать календарных дней до дня";
подпункты 4) и 5) исключить;
пункт 5 исключить;

7-тармақтағы "10 (он)" деген сөздер "он" деген сөзбен ауыстырылсын;
8-тармақтағы ", ақпарат және спорт" деген сөздер "және ақпарат" деген сөздермен ауыстырылсын;
14-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) өтінім әрбір радиожиілік бойынша жеке ұсынылады (1-қосымша);";
3) тармақшада:
"мемлекеттік тіркеу туралы" деген сөзден кейін "(қайта тіркеу)" деген сөзбен толықтырылсын және ", бұқаралық ақпарат құралдарының есепке алынғандығы туралы куәлігі" деген сөздер алынып тасталсын;
екінші абзац "куәландыратын" деген сөзден кейін "және кәсіпкерлік қызметпен айналысу құқығын растайтын" деген сөздермен толықтырылсын;
екінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы Ереженің 14-тармағында көрсетілген құжаттар уәкілетті органға желімделген конвертте тігілген түрде, нөмірленген беттерімен және соңғы беті оның қолымен және мөрімен (жеке тұлға үшін егер осындай болса) расталып ұсынылады.";
18 және 19-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Үміткерлердің өтінімдерін қарау, сондай-ақ конкурстың жеңімпазын анықтау конкурсты өткізу туралы ақпараттық хабарламада көрсетілген әрбір радиожиілік бойынша жүзеге асырылады.
Егер конкурсқа бір ғана Үміткер қатысуға жіберілген болса, онда радиожиілік жөніндегі конкурс өткізілмеген болып танылады.
19. Радиожиіліктің нақты номиналдарын пайдалана отырып жерүсті телерадио хабарларын тарату құқығын иелену үшін өткізілген конкурстың жеңімпаздары комиссия мүшелерінің ашық дауыс беруі арқылы айқындалады.
Үздік шығармашылық, техникалық және қаржылық ұсыныстар берген қатысушы конкурстың жеңімпазы деп танылады.".
аталған Ережеге 1-қосымшаның 4-тармағы алынып тасталсын;
аталған Ережеге 2-қосымшаның "Қаржылық ұсыныстар" тарауындағы үшінші және төртінші абзацтар алынып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Ақпарат және мұрағат комитеті:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты белгіленген тәртіппен ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Министр                                      М. Құл-Мұхаммед

в пункте 7 слова "10 (десять)" заменить словом "десять";
в пункте 8 слова ", информации и спорта" заменить словами "и информации";
в пункте 14:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) заявка представляется по каждой радиочастоте отдельно (Приложение 1);";
в подпункте 3) после слов "о государственной регистрации" дополнить словом "(перерегистрации)", а слова ", свидетельство о постановке на учет средства массовой информации" исключить;
абзац второй после слова "личность" дополнить словами "и подтверждающие право на занятие предпринимательской деятельностью";
часть вторую изложить в следующей редакции:
"Указанные в пункте 14 настоящих Правил документы представляются в адрес уполномоченного органа в прошитом виде, с пронумерованными страницами и последняя страница заверяется его подписью и печатью (для физического лица, если таковая имеется) в запечатанном конверте.";
пункты 18 и 19 изложить в следующей редакции:
"18. Рассмотрение заявок Претендентов, а также определение победителя конкурса осуществляются по каждой радиочастоте, указанной в информационном сообщении о проведении конкурса.
Конкурс по радиочастоте признается несостоявшимся, если к участию в конкурсе допущен только один Претендент.
19. Победители конкурса за получение права на наземное телерадиовещание с использованием конкретных номиналов радиочастот определяются открытым голосованием членов Комиссии.
Победителем конкурса признается Участник, представивший лучшие творческие, технические и финансовые предложения.";
пункт 4 Приложения 1 к указанным Правилам исключить;
абзацы третий и четвертый главы "Финансовые предложения" Приложения 2 к указанным Правилам исключить.
2. Комитету информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в установленном порядке официальное опубликование настоящего приказа.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Министр                                    М. Кул-Мухаммед