"Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының қатардағы және басшы құрамдағы адамдарының қызмет өткеруі туралы ережені қолданудың тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2001 жылғы 1 қаңтардағы N 1 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2009 жылғы 20 мамырдағы N 192 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 19 маусымда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5703 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2011 жылғы 27 мамырдағы № 246 бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 2011.05.27 № 246 (ресми жарияланған күннен күнтізбелік он күндік мерзімге дейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 маусымдағы N 607 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі туралы ереженің 19-тармағының 5) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының қатардағы және басшы құрамдағы адамдарының қызмет өткеруі туралы ережені қолданудың тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2001 жылғы 1 қаңтардағы N 1   бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1398 болып тіркелген, (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3018 болып тіркелген "Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының қатардағы және басшы құрамдағы адамдарының қызмет өткеруі туралы ережені қолданудың тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2001 жылғы 1 қаңтардағы N 1 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2004 жылғы 23 шілдедегі N 428 , Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4607 болып тіркелген, "Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының қатардағы және басшы құрамдағы адамдарының қызмет өткеруі туралы ережені қолданудың тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2001 жылғы 1 қаңтардағы N 1 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2007 жылғы 26 наурыздағы N 114 , Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5188 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының Орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында 2008 жылғы 17 шілдеде N 7 жарияланған "Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының қатардағы және басшы құрамдағы адамдарының қызмет өткеруі туралы ережені қолданудың тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2001 жылғы 1 қаңтардағы N 1 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2008 жылғы 15 наурыздағы N 97 бұйрықтарымен өзгерістер мен толықтырулар енгізілген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 1 января 2001 года № 1 "Об утверждении Инструкции о порядке применения Положения о прохождении службы лицами рядового и начальствующего состава органов внутренних дел Республики Казахстан"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 20 мая 2009 года № 192. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 июня 2009 года № 5703. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 мая 2011 года № 246
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 27.05.2011 № 246 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5) пункта 19 Положения о Министерстве внутренних дел Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 1 января 2001 года № 1 "Об утверждении Инструкции о порядке применения Положения о прохождении службы лицами рядового и начальствующего состава органов внутренних дел Республики Казахстан", (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1398, (с внесенными изменениями и дополнениями, утвержденными приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 23 июля 2004 года № 428 "О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 1 января 2001 года № 1 "Об утверждении Инструкции о порядке применения Положения о прохождении службы лицами рядового и начальствующего состава органов внутренних дел Республики Казахстан", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3018, приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 26 марта 2007 года № 114 "О внесении дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 1 января 2001 года № 1 "Об утверждении Инструкции о порядке применения Положения о прохождении службы лицами рядового и начальствующего состава органов внутренних дел Республики Казахстан", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4607 и приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 15 марта 2008 года № 97 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 1 января 2001 года № 1 "Об утверждении Инструкции о порядке применения Положения о прохождении службы лицами рядового и начальствующего состава органов внутренних дел Республики Казахстан", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5188, опубликованный в Собрании актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан от 17 июля 2008 года № 7) следующие изменения и дополнения:

бұйрық кіріспесінде "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 16 мамырдағы N 847 , 2000 жылғы 21 тамыздағы N 1287 және 2005 жылғы 3 қарашадағы N 1093 қаулыларымен бекітілген өзгерістер мен толықтырулар енгізілген" деген сөздер алынып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының қатардағы және басшы құрамдағы адамдарының қызмет өткеруі туралы ережені қолданудың тәртібі туралы нұсқаулықта (бұдан әрі - Нұсқаулық):
кіріспеде:
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 16 мамырдағы N 847 және 2000 жылғы 21 тамыздағы N 1287 қаулыларымен бекітілген өзгерістер мен толықтырулар енгізілген" деген сөздер алынып тасталсын;
"Қазақстан Республикасының Ішкіісминінің" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі - ІІМ)" деген сөздермен ауыстырылсын;
Нұсқаулықтың және оның қосымшаларының бүкіл мәтіні бойынша "қызмет өткерген жылдары үшін проценттік үстемақы төлеу", "қызмет өткерген жылдарына проценттік үстеме ақы төлеу", "еңбек сіңірген жылдары үшін пайыздық үстемеақы төлеу", "еңбек сіңірген жылдарына пайыздық үстемеақы төлеу" деген сөздер "лауазымдық жалақысының мөлшерін анықтау" деген сөздермен ауыстырылсын;
80-тармақтың бірінші сөйлемі мынадай редакцияда жазылсын:
"80. Ішкі істер органдарының қатардағы және басшы құрам санындағы 3 жасқа толғанша баланы қарау бойынша әлеуметтік демалыстағы әйелдерге осы уақыт арнаулы атақта қызмет өткерген мерзімге, сондай-ақ лауазымдық жалақысының мөлшерін анықтау және зейнетақы және үстемеақы тағайындау үшін есептеледі.";
98-тармақ мынадай мазмұндағы екінші және үшінші абзацтармен толықтырылсын:
"ІІМ жоғары оқу орындарының, сондай-ақ шет елдердің оқу орындары магистратурасының, докторантурасының түлектері бір уақытта кадр резервіне қабылдана отырып, оқуға жіберген ішкі істер органдарының тиісті қызметтерінің кез келген бос лауазымына оқыту бейіні бойынша тағайындалады.
Магистранттар мен докторанттарды тағайындау дербес бөлу хаттамасына сәйкес оқу орындарынан қызметке жіберілген күннен бастап бір ай мерзім ішінде жүргізіледі.";
13-қосымшада :
қосымшаның атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Лауазымдық жалақысын анықтау үшін қатардағы және басшы құрамдағы адамдардың өтілін есептеу тәртібі";
барлық мәтін бойынша "ІІББ-ІІБ, КІІББ" деген аббревиатуралар "ІІД, КІІД" деген аббревиатуралармен ауыстырылсын;
бірінші және жиырма сегізінші абзацтар алынып тасталсын;
екінші абзацта "еңбек сіңірген жылдары үшін пайыздық үстемақы белгілеу" деген сөздер "лауазымдық жалақысының мөлшерін анықтау" деген сөздермен ауыстырылсын;
он екінші абзацта "салық полициясы" деген сөздер "қаржы полициясы (салық полициясы (милициясы)" деген сөздермен ауыстырылсын;
он төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"әйелдердің жүктілікке және босануға байланысты демалыста және бала үш жасқа толғанға дейін баланың күтіміне байланысты жалақы сақталмайтын қатардағы және басшы құрам адамдарының демалыста болу кезеңдері;";
он тоғызыншы абзацта "республикалық маңызы бар қала мен республика астанасы ІІББ-ІІБ-нің, көліктегі ішкі істер басқармалары" деген сөздер "Астана, Алматы қалаларының, облыстардағы және көліктегі ішкі істер департаменттерінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
14-қосымшада :
4-тармақта "(күнтізбелік" деген сөзден кейін "және жеңілдік" деген сөздермен толықтырылсын;
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

в преамбуле приказа слова ", с внесенными изменениями и дополнениями, утвержденными постановлениями Правительства Республики Казахстан от 16 мая 1997 года № 847 , 21 августа 2000 года № 1287 и от 3 ноября 2005 года № 1093 " исключить;
в Инструкцию о порядке применения Положения о прохождении службы лицами рядового и начальствующего состава органов внутренних дел Республики Казахстан (далее - Инструкция), утвержденную указанным приказом:
в преамбуле:
слова ", с внесенными изменениями и дополнениями, утвержденными постановлениями Правительства Республики Казахстан № 847 от 16 мая 1997 года и № 1287 от 21 августа 2000 года" исключить;
слова "МВД Республики Казахстан" заменить словами "Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – МВД)";
по всему тексту Инструкции и приложений к ней слова "выплаты процентной надбавки за выслугу лет" заменить словами "определения размера должностного оклада";
первое предложение пункта 80 изложить в следующей редакции:
"80. Женщинам из числа рядового и начальствующего состава органов внутренних дел, находящимся в социальном отпуске по уходу за ребенком до достижения им возраста 3 лет, засчитывается это время в срок выслуги в специальном звании, а также для определения размера должностного оклада и назначения пенсии и пособий.";
пункт 98 дополнить абзацами вторым и третьим следующего содержания:
"Выпускники магистратуры, докторантуры высших учебных заведений МВД, а также учебных заведений зарубежных стран назначаются на вакантные должности по профилю обучения в соответствующие службы органов внутренних дел, откуда были направлены на обучение с одновременным зачислением в кадровый резерв.
Назначение магистрантов и докторантов производится согласно протоколу персонального распределения, в течение месяца со дня откомандирования из учебных заведений.";
в Приложении 13:
наименование приложения изложить в следующей редакции:
"Порядок исчисления стажа для определения размера должностного оклада лицам рядового и начальствующего состава";
по всему тексту аббревиатуры "ГУВД-УВД, ГУВДТ" заменить аббревиатурами "ДВД, ДВДТ";
абзацы первый и двадцать восьмой исключить;
в абзаце втором слова "для установления процентной надбавки за выслугу лет" заменить словами "для определения размера должностного оклада";
в абзаце двенадцатом слова "налоговой полиции" заменить словами "финансовой полиции (налоговой полиции (милиции)";
абзац четырнадцатый изложить в следующей редакции:
"периоды нахождения женщин в отпуске по беременности и родам и в отпуске без сохранения заработной платы лиц рядового и начальствующего состава по уходу за ребенком до достижения им возраста трех лет;";
в абзаце девятнадцатом слова "ГУВД-УВД областей, города республиканского значения и столицы республики, управлений внутренних дел на транспорте" заменить словами "Департаментов внутренних дел городов Астаны, Алматы, областей и на транспорте";
в Приложении 14 :
в пункте 4 после слов "(в календарном" дополнить словами "и в льготном";
пункт 16 изложить в следующей редакции:

"16. "Қазақстан Республикасының әскери қызметшілеріне, ішкі істер, қаржы полициясы, мемлекеттік өртке қарсы қызмет, Әділет министрлігінің қылмыстық-атқару жүйесі органдарының қызметкерлеріне еңбек сіңірген жылдарын есептеудің, бір жолғы жәрдемақылар тағайындау мен оны төлеудің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 26 тамыздағы N 803 қаулысына сәйкес зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін еңбек сіңірген жылдарын жеңілдік жағдайларда есептегенде жеке істің 10-бөлімінде мынадай мазмұндағы жазу жазылады: "Зейнетақы тағайындау үшін еңбек сіңірген жылдары ____________ бастап ______________ дейін жеңілдік жағдайда есептелсін: бір ай қызметі ____ айға есептелсін.
Негіз:______________________________________________________________
(Ішкі істер органдары бастықтарының (әскери бөлімдері командирлерінің) бұйрықтары).";
15-қосымшада :
"бір жарым жасқа" деген сөздер "үш жасқа" деген сөздермен ауыстырылсын;
"балалы әйелдерге" деген сөздер алынып тасталсын.
2. Кадр жұмысы департаменті (Ә.А. Жансейітов) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде белгіленген тәртіпте мемлекеттік тіркеуден өтуін және ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі                           С. Баймағанбетов

"16. В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 августа 1998 года № 803 "Об утверждении Правил исчисления выслуги лет военнослужащим, сотрудникам органов внутренних дел, финансовой полиции, противопожарной службы, уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан, назначения и выплаты единовременных пособий" при исчислении выслуги лет на льготных условиях для назначения пенсионных выплат, в разделе 10 послужного списка личного дела производится запись следующего содержания: "Период службы в выслугу лет для назначения пенсии с __________________ по ______________ считать на льготных условиях: один месяц службы за ___________ месяца. Основание ____________________________________________________________________
(приказы начальников органов внутренних дел (командиров воинских частей).";
в Приложении 15:
слова "полутора лет" заменить словами "трех лет";
слова "из числа женщин-матерей" исключить.
2. Департаменту кадровой работы (Жансеитов А.А.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в установленном порядке в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан                       С. Баймаганбетов